Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze zostało kilka dni, aby poprawić wyniki.

Chciałem się zapytać, czy będą chętni na spotkanie w sobotę do południa?

Może 2-3 godz. wspólnego łowienia i zakończenie tury?

Rozmawiałem z Marientym, czy na tym koniec.

Myślę, że stała ekipa, będzie dalej wierna Ślęzie, bo jest pomysł na przyszłość.

"Liga Ślęzy", to chyba trafiony pomysł.

Może jeszcze znajdą się chętni i dołączą. Przyszły rok może być naprawdę ciekawy.

Jednak o tym później, bo jeszcze sezon trwa.

Wspólnie zauważyliśmy, że temat Ślęzy, w tym sezonie zyskał ponad 10 stron cennych informacji dotyczących rzeki.

Dla porównania, poprzednie dwa lata tylko 4 strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Jeszcze zostało kilka dni, aby poprawić wyniki.

Chciałem się zapytać, czy będą chętni na spotkanie w sobotę do południa?

Jestem za i tym samym zapowiadam swoją obecność.

Będę walczył do ostatniego woblera!

Piszcie proszę w umawialni:

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=269195#269195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Niestety nie dołączę do Was w sobotę i będę musiał przekazać komuś konkursowego woblera.

Prawdopodobnie ostatni wypad na Ślęzę zaliczę w najbliższy czwartek (do południa) po czym kończę sezon. Jeżeli któryś z uczestników będzie w ten dzień na odcinku Karwiany - Klecina to mogę podjechać i chętnie przekażę wobka.

Ps. na kolejny sezon 'Ligi Ślęzy' już się zapisuję. Po nowym roku uzbrajam się w muchówkę ..... mam nadzieję, że poprawię dotychczasowe wyniki ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 grudnia 2014 - zakończenie I-wszej edycji "Ligi Ślęzy"

Pierwsza odsłona przesympatycznej zabawy dobiegła końca

Przypomnienie:

Zasady.

Wygrywa najdłuższy kleń złowiony metodą spinningową lub muchową.

Końcową klasyfikację przy kleniu o takim samym wymiarze wygrywa wymiar kolejnej ryby.

Do klasyfikacji bierzemy pod uwagę trzy największe klenie.

W przypadku ryb takich samych o zwycięstwie decyduje data złowienia, czyli wcześniejsza data ma pierwszeństwo.

Zgłaszamy ryby złowione od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Koniec rywalizacji 6 grudnia.

Niejasności będziemy rozstrzygać na forum.

W dobrym tonie będzie deklaracja wzięcia udziału w rywalizacji przynajmniej jeden dzień przed złowieniem zgłaszanej ryby.

I tak jak wszystko co ma swój start, posiada również swój koniec. Zapoczątkowana kilka m-cy temu pierwsza odsłona ślężańskich zmagań dobiegła końca. Postanowiliśmy jednak jeszcze raz, wspólnie skrzyżować wędki ...

Miejscem zbiórki była pętla lini autobusowej 125 przy Alei Piastów we Wrocławiu. Aura podczas wędkowania okazała się być bardzo łaskawa. Temperatura oscylowała pomiędzy 4-6 stopniami Celsjusza. Jak na grudzień warunki wyśmienite. Rękawice w dniu dzisiejszym podnieśli: jaceen, bacyk, Marienty oraz GuCeK.

normal_2014_12_06_Sleza-Wroclaw_28329.jpg

Na miejscu rozdzieliliśmy się i każdy spacerował własnymi ścieżkami. Dwie godziny spędzone z nadzieją, że może uda się namieszać w ostatecznym rozrachunku, spełzły na niczym. Nasza Ślęza była dziś ospała i nieaktywana.

normal_2014_12_06_Sleza-Wroclaw_28729.jpg

I tak oto przedstawiają się końcowe wyniki:

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 37cm, 30cm, 29cm,

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 34cm, 32cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 27 cm, 25 cm, 0 cm

7. przemass71---- 28cm, 27cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 33 cm, 26 cm, 0 cm

11. koperGT ------- 34cm, 0cm, 0cm

12. lukaslg ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Zwycięzcą pierwszej odsłony "Ligi Ślęzy" został jaceen z kleniem 37 cm, druga lokata przypada marientemu, brąz wędruje do koperGT.

Zgodnie z regulaminem naszej rywalizacji, zwycięzca otrzymuje wabiki z rąk pozostałych uczestników:

normal_2014_12_06_Sleza-Wroclaw_28229.JPG

Swoją szczodrość i umiejętności zaprezentował jaceen. Wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i obdarował nas przynętami własnej produkcji, które niejednokrotnie okazały się kilerami oraz ratowały często nadszarpywany, wędkarski honor :). Praca, jakość wykonania oraz niesamowita skuteczność drzemiąca w tych woblerach to najlepszy prezent mikołajkowy jaki mogliśmy otrzymać :)

normal_wobki_jaceen_a.jpg

Jaceen - serdecznie dziękujemy :)

Uścisnęliśmy sobie łapki, pogratulowaliśmy zwycięzcy i ... pojechaliśmy do domów. Ja jednak już jestem myślami przy styczniu i kolejnej odsłonie wędkarskich zmagań. Szczegóły już wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Jaceenowi i wszystkim innym uczestnikom.

Zgodnie z moją zapowiedzią sprzed kilku miesięcy- Jaceen wybieraj ze Sklepiku haczyk.pl :wink: :

Dla zwycięzcy klasyfikacji- od haczyk.pl- dorzucam 3 dowolnie wybrane kleniowe woblery Hunter dostępne w naszym sklepiku i miarkę do ryb z naszym logo. :wink:

thumb_IMG_0179.jpg

thumb_IMG_0209.jpg

thumb_IMG_0030.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim.

Rzeczka niewielka, ale sporo emocji nad nią można przeżyć.

Jakby nie było, to 50% zapisanych, zapunktowało rybami.

Okazało się, że nie jest to takie proste. Tura była długa a nie wszystkim udało się zgłosić rybę.

Zdarzało się, że woda wręcz nie nadawała się do łowienia albo stwarzała trudne warunki.

W następnej ( mam nadzieję, że dalej znajdą się chętni) będziemy punktować inaczej.

Korekta zasad ( omówiliśmy je przy spotkaniu) spowoduje, że powinno zrobić się ciaśniej w punktacji i każdy centymetr będzie się liczył.

Więcej, jak wspomniał GuCeK już wkrótce. Dajmy sobie kilka dni odpoczynku :)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zbudowanie fajnej atmosfery wokół tego.

tomek1, dziękuję za wsparcie i pozostawiam Tobie wolną rękę.

Zamówiłem kalendarze i chyba coś jeszcze sobie do prezentu pod choinkę domówię.

Może w jednej przesyłce da radę podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, dziękuję za wsparcie i pozostawiam Tobie wolną rękę.

Zamówiłem kalendarze i chyba coś jeszcze sobie do prezentu pod choinkę domówię.

Może w jednej przesyłce da radę podesłać?

Jasne, nie ma problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Ślęzy, tura II

Pomysł na ligę nasunął się jakoś, tak naturalnie. Wielu wędkarzy ma czasami potrzebę spotkać się z innymi, łowiącymi w swoim okręgu. Przy okazji można stanąć do rywalizacji. Uważam, że najlepszym założeniem w tym pomyśle jest to, że nie trzeba stawiać się na konkretne terminy a dodatkowy dreszczyk emocji towarzyszy nam z każdą wizytą nad rzeką. Kiedy i ile czasu poświęci się na wędkowanie, zależy tylko od nas samych.

Na tą okoliczność, były stworzone proste zasady, by nie spowodować niezdrowej rywalizacji. Określiliśmy na jakim odcinku, jaką metodą, jakie ryby i jak będziemy punktować nasze wyniki. Na ostatnim spotkaniu, postanowiliśmy wprowadzić małe zmiany do drugiej tury. Zmiany, które powinny jeszcze dodać kolorytu w rywalizacji.

Zasada pierwsza, to bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb, złowionych metodą spinningową lub muchową.

Bierzemy pod uwagę ryby tj., klenia, okonia i pstrąga.

Przykład:

Łowię trzy o długościach 40+35+25cm=100cm/pkt

Jednym słowem 1cm, to 1 pkt.

Dalej-kolega łowi ryby o długości 45+30+25cm=100pkt.

Punktów tyle samo, ale wygrywa ten, co ma na koncie większą rybę (45cm). Każda największa ryba premiuje do zwycięstwa przy takiej samej ilości punktów.

Proste?

Jednak można wygrać trzema mniejszymi rybami łowiąc np. 34+34+33cm=101pkt.

Cały pic w tym, że powinno nam zależeć łowić największą, a zarazem nie skreśla się szans na wygranie rywalizacji mając złowione średnie. Może się okazać, że ryba ledwo ponad wymiar, w ogólnym rozliczeniu da nam wysoką lokatę.

Dlaczego tym razem trzy gatunki?

A dlatego, że w poprzedniej edycji trafiały się te ryby i nie mogły zapunktować. W dodatku dorastają do podobnych rozmiarów i warto je uwzględnić. A po następne, chyba najważniejsze o czym teraz sobie uświadomiłem, proponuję ligę rozdzielić na dwie tury (zima-wiosna; lato-jesień).

Zwycięstwo w jednej turze nie gwarantuje wygranej w całej LŚ 2015.

Może ktoś być w delegacji, za granicą, lub z innych przyczyn nie będzie uczestniczył w pełni w dwóch turach, ale złowi np. dwa klenie po 50cm i okonia 33 i pstrąga 37 (nie więcej jak 3 ryby w turze) i z wynikiem 170pkt może zajmować wysoką lokatę. W taki sposób mamy trzy klasyfikacje, nazwijmy je, zima-wiosna, lato-jesień i najważniejsza,

to LŚ2015, czyli suma wyników z dwóch tur. Żeby nie komplikować, gdy się zdarzy, że ilość punktów i ryby będą identycznych rozmiarów, to miejsca współdzielimy. Z tego względu, że nie jesteśmy w stanie wszyscy poświęcić czas o jednej porze i tym samym dniu. Jeden z nas będzie dysponował czasem w lutym, ktoś inny w marcu. Nawet, gdy taka sytuacja zaistnieje, to będzie dodatkowym bodźcem do dołowienia ryby o centymetr większej. Idąc dalej, można po cichu rywalizować z wynikami z poprzednich lat. Sumując punkty można analizować swoje postępy w kolejnych sezonach. Rekordy punktów na sezon, też pewnie będą przytaczane i w historii ligi znajdą miejsce. Myślę, że nie ma sensu wydzielać nowego wątku. W tym każdy znajdzie miejsce na pogaduchy, a ostatni sezon pokazał, że liga nie zawłaszczyła go sobie w całości. Może nawet wątek jest dla miłośników tej rzeczki jeszcze ciekawszy?

Proponuję powoli deklarować chęć wzięcia udziału w LŚ2015.

Pierwszy wpis traktujemy, jako wpis na dwie tury. Po co się powtarzać.

I tura od 01.01.2015 - 19.04.2015r.

II tura od 17.05.2015 – 06.12.2015r

Rywalizacja na żywej rybie.

Łowimy od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Pamiętajmy o regulaminie RAPR.

Wątpliwości rozstrzygamy na forum.

Jak w poprzedniej edycji, będzie w dobrym tonie zgłosić udział dzień wcześniej,

przed zgłoszeniem złowionych ryb.

Jedyną wiarygodną informacją będzie fotka, która potwierdzi nasze wyniki.

Pamiętajmy, że nie za wszelką cenę;) przecież, to nie mistrzostwa świata.

A jak ktoś zrezygnuje na korzyść rybki, aby w trudnych warunkach dokumentować zdarzenie,

to tylko szacunek zyska.

Zasady postaram się jakoś sklecić w ramkę (chyba, że ktoś mnie wyręczy), aby były jasne.

Jeżeli są jakieś pomysły, propozycje, to mamy jeszcze trochę czasu na wyjaśnienia.

Chodzi o to, żeby w trakcie tury nie mieszać.

Dla zachęty zrobię pierwszy wpis.

Liga Ślęzy 2015

1. jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się nad Ślęzę ostatni raz w tym roku (chyba bardziej po to, żeby odzyskać siły po zakrapianej wigilii). Oczywiście nic nie złowiłem - bez brań. Zrobiłem za to małe podsumowanie.

W tym roku na rybach byłem 75 razy w tym aż 40razy nad Ślezą.

Jak na taką ilość wyjść efekty marne (nie w ilości ale długości złowionych ryb).

Pewnie gdybym poświęcił ten czas na np. Widawę czy Odrę efekty byłyby lepsze. Z drugiej strony nad Ślęzę mam parę kroków więc opłacało mi się wyskakiwać na szybkie rybki - stąd ta częstotliwość.

Co najważniejsze, żadnej godziny spędzonej nad tą uroczą rzeczką nie żałuję :grin:

Czekam już na wiosnę. Plan na przyszły rok to kleń 40+ i 50+.

Panowie! Do zobaczenia nad wodą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Ślęzy 2015

1. jaceen

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK

6. Rumbler

No to czas na świeżą krew. Na początku witam wszystkich. Jestem początkującym wędkarzem, łowię dopiero od roku, na dodatek nie znam nikogo łowiącego, więc wszystkiego muszę się uczyć sam z książek, forum i oczywiście z praktyki. Jako, że do Ślęzy mam rzut beretem dość często się nad nią pojawiam. Mam już nawet na koncie parę kleni i okoni ze Ślęzy, więc z przyjemnością dołączę do szacownego grona, dodatkowy bodziec i dreszczyk emocji nie zaszkodzi :)

Może ktoś być w delegacji, za granicą, lub z innych przyczyn nie będzie uczestniczył w pełni w dwóch turach, ale złowi np. dwa klenie po 50cm i okonia 33 i pstrąga 37 (nie więcej jak 3 ryby w turze) i z wynikiem 170pkt może zajmować wysoką lokatę. W taki sposób mamy trzy klasyfikacje, nazwijmy je, zima-wiosna, lato-jesień i najważniejsza,

Od razu mam pytanie do regulaminu. Jeżeli bierzemy pod uwagę 3 największe ryby to wynik powinien być chyba 137, chyba że czegoś nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rumbler.

Może niezbyt jasno podałem przykład.

Żeby było przejrzyście, to:

1. Bierzemy trzy najdłuższe ryby w I turze. Ogłaszamy wyniki i zwycięzcę tury.

2. Bierzemy trzy najdłuższe ryby w II turze. Ogłaszamy wyniki i zwycięzcę II tury.

3. Sumujemy wyniki osiągnięte w dwóch i ogłaszamy zwycięzców całej rywalizacji.

Można zgłosić jedną lub dwie ryby. W niczym to nie przeszkadza.

W poprzednim przykładzie nie podałem, które ryby były złowione w I, czy II części.

Chodziło mi, że ktoś z różnych przyczyn może wstawi dwie, trzy lub cztery, złowione w całym sezonie.

Np. trzy z pierwszej i jedna z drugiej tury.

Weźmy przykładowo takie zgłoszenie.

Klenie 2x50cm + okoń 33cm = 133pkt / I- tura/

I pstrąg 37cm =37pkt / II tura/

Razem cały sezon skończy z wynikiem 133+37=170pkt / I+II tura/

Na tym przykładzie z wynikiem 133pkt za pierwszą część ( marzenie:) można być bezapelacyjnym zwycięzcą.

Druga część z wynikiem 37pkt, będzie raczej słabym wynikiem, mimo fajnej rybki :)

Dalej jednak jest szansa na wysoką lokatę za całość.

Poprzednio łowiąc jedną dużą rybę, będąc nad wodą jeden jedyny raz, można było ustawić całą tabelę i zniechęcić do rywalizacji.

Teraz trzeba będzie trochę czasu spędzić nad wodą, żeby uzbierać punktów.

I chyba o to chodzi?

Można wziąć na tapetę poprzednią tabelę, tam będą widoczne różnice.

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 37cm, 30cm, 29cm, = 96pkt

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 34cm, 32cm = 101pkt

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 27 cm, 25 cm, 0 cm = 52pkt

7. przemass71---- 28cm, 27cm, 0 cm = 55pkt

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 33 cm, 26 cm, 0 cm = 59pkt

11. koperGT ------- 34cm, 0cm, 0cm = 34pkt

12. lukaslg ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Poprzednio wygrał wynik z kleniem 37cm, a teraz zwycięzcą będzie wynik 101pkt.

Pasuje?

Żeby być wysoko, ostatnie wyniki wskazują, że trzeba będzie próg 100pkt na turę przekroczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwycięzcy klasyfikacji- od haczyk.pl- dorzucam 3 dowolnie wybrane kleniowe woblery Hunter dostępne w naszym sklepiku i miarkę do ryb z naszym logo. :wink:

Dziękuję!

Właśnie przynęty dotarły.

normal_P1140538.JPG

Ode mnie, jak poprzednim razem, można również spodziewać się skromnych suwenirów.

Jak wydłubię jakieś fajne robaki, to zapewne w następnej edycji trafią do pudełek wędkarzy z czołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za moje niedopatrzenie :). I dziękuje jaceen za dopisanie mnie. Widzę, że rywalizacja i eliminacja zawodników zaczęła się już na dobre hehehehe :). Najważniejsza jest dobra zabawa i spotkania z kolegami po kiju :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie znam wody ale chetnie poznam! Prosze mnie dopisac do listy uczestnikow LS. Wszystkiego dobrego w nowym roku tak przy okazjii!!!

Pozdrawiam!!

Witaj jacolan!

Fajnie, że dołączyłeś.

Jak już ogarniesz, co i jak na forum, to staraj się być samodzielny w tym wątku.

Tu uczestnicy muszą mieć oczy dookoła głowy i pilnować swoich wpisów.

Mimo, że ruszamy od stycznia, to rywalizacja już się zaczęła :lol:

1. jaceen

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.