Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grand Prix haczyk.pl 2014- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem wrzucić na galerię haczyk, ale zbyt duża rozdzielczość spowodowała taki rozjazd, że nie dało się czytać.

Wykresy nie są tak czytelne jak gotowe tabele, może czyta się to bardziej uciążliwie, jeśli chce się tylko pogląd, ale można z łatwością wydobyć dokładne dane:

https://drive.google.com/file/d/0B-BlKHQl37xzZnVlOC0zNk92Uk0/view?usp=sharing

Polecam oglądać na pełnym zbliżeniu.

Funkcję 100^ od razu bym odpuścił. Jest zbyt agresywna i sum 120cm dostaje jakieś śmieszne punkty (no ale jeśli wystarczy jeden w proponowanym wcześniej przeze mnie portfelu.. daje gruby zastrzyk tak czy siak).

Ja jestem za portfelem, z przedyskutowanymi limitami dla każdego gatunku (określeniem, które ryby traktujemy jak wielkie trofea, a łowcy których muszą zgłaszać odpowiednio więcej, żeby uzyskać tyle samo punktów, co za gatunek cenny) i funkcją 10*10^. Do tego przeniesienie punktu ciężkości z rekordu na normę medalu złotego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maryaChi, no i właśnie. Nic tak nie działa na wyobraźnię jak przykłady. Nawet w mniej agresywnej krzywej wykładniczej sumowi 120 cm odpowiada lin 33 cm albo kleń 31 cm :roll:

Jak możesz- to dla porównania- dla opublikowanych przykładów gatunków podmień punkt odniesienia z rekordu krajowego na normę na złoty medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po to właśnie musimy obmyślić wagi dla gatunków :) Jeśli przyjmiemy dla klenia 4 sloty a suma 1 slot, to trzeba będzie takich kleni złowić odpowiednio 4, za jednego suma. Weź sobie teraz porównaj nasz obecny regulamin i ile sumów musisz złowić i jakich, za płocie zgłaszane przez naszych haczykowych killerów ;) Liniowo i bez limitowania punktów za gatunek do takiej samej granicy będzie trzeba wybierać: albo łowimy to, albo to, bo zawsze coś będzie bardziej opłacalne. Pełnego balansu i uczciwości pewnie nigdy nie osiągniemy, ale z biegiem czasu uda nam się do tego może zbliżyć.

Odniesienie do rekordu kraju dodam później, bo w tej chwili komputer z arkuszami jest okupowany przez małżonkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Raczej nie przed burzą a przed stanowiskiem i decyzją Tomka. Praktycznie wszystko zostało powiedziane i przedstawione przez chłopaków w graficzny i tabelaryczny sposób więc trzeba zebrać do kupy przemyśleć i przedstawić nowy regulamin... niby wszystko proste ale czasu trzeba na to by był "wilk syty i owca cała" i chyba tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nadrzędnym celem ukrywania postów była weryfikacja zgłoszenia zanim zostanie upublicznione. Ale też nie jestem pewien, czy istotnie miało to jakiś pozytywny wpływ na przebieg zawodów. Tu trzeba dopytać osoby, które się w tym babrały. Ja nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem, już się tłumaczę, ostatnio całkowicie całkowicie pochłonęło mnie pisanie pracy inż., stąd moja mała aktywność.

Także wyczuwam potrzebę zmian w regulaminie, zaraz zobaczycie ile płoci zgłosił jeden z użytkowników to szczęka Wam opadnie :mrgreen:

Po świętach będę miał trochę czasu więc na spokojnie przeczytam jakie propozycje tutaj zostały napisane i zaproponuję zmiany.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zostało 10 dni na zgłaszanie ryb złowionych w grudniu do III tury Grand Prix haczyk.pl 2014!

W najbliższych dniach ruszy Grand Prix haczyk.pl 2015, ale już dziś mogę ogłosić, że do grona sponsorów naszej całorocznej zabawy dołączył Sklep wędkarski Fishing-shop.pl, który ufundował dwa potężne kołowrotki karpiowe Mikado Blue Carp XS10000. Dzięki dużym szpulom typu Long Cast (400 metrów żyłki 0,35) idealnie nadają się do łowienia metodą wywózki.

fishing-shop.pl

normal_Mikado_Blue_Carp_XS10000_5B12365D_1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym sponsorem Grand Prix haczyk.pl 2015 jest firma Bait Tech, która ufundowała 10 zestawów przynęt gumowych. Zdjęcia poglądowe, laureaci dostaną przynęty z najnowszej serii, która zostanie zaprezentowana na targach Połowy i Łowy 2015 w Zabrzu.

normal_008.jpg

normal_010-1.jpg

normal_logo-1%7E1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, trochę mnie tu nie było, bo zajęty byłem innymi sprawami, chociaż ryby wciąż jednak łowię. Przejrzałem właśnie dyskusję na temat nowego regulaminu, i tak- macie rację - trzeba to zmienić. Najbardziej boli mnie, że całe GP można wygrać przeciętnymi płotkami. Teraz 2metrowy sum ma tyle samo punktów co 50cm kleń czy jaź- Ile zostało zgłoszonych dużych sumów a ile płotek, jazi, czy kleni. Mnie nie kręci siedzenie nad spławikiem, a potem wklejanie 20 niemal identycznych płotek - wole złowić na to konto jednego 1,5metrowego suma, ale czy jest sens wyskakiwac z taką rybą w GP ? Po co? przecież 30cm plotka go pokona.

Posiedziałem trochę za linem, i na swoim łowisku jestem w stanie w dobrym dniu złowić 20 linów 40+ ale to średniaki, i jakoś nie widzę sensu robienia zdjęcia każdej "średniej rybie" i wklejania tego na forum.

Poza tym uwielbiam spining, ale ze swoimi szczupakami tez nie podskocze, nie mam szans, bo ile dziennie można złowić 70cm szczupaków? Zresztą widać w zgłoszeniach ile jest ładnych sandaczy, szczupaków, sumów, boleni... To zawody dla łowców białej ryby- my spiningiści generalnie nie mamy tutaj i tak większych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Trudno znaleźć idealny system punktowania. Z tego powodu nie ogłosiłem jeszcze regulaminu- ciągle staramy się go dopracować. Proszę jeszcze o kilka dni cierpliwości.

Nie zmienia to faktu, że tuż po ogłoszeniu nowego regulaminu, będzie można zgłosić wszystkie ryby złowione od początku roku. Sposób dokumentowania połowów jest identyczny jak w poprzedniej edycji.

Dodatkowo informuję, że oprócz pucharów i 17 nagród w Grand Prix 2014, do puli nagród dla laureatów dokładam 8 darmowych zaproszeń na targi Połowy i Łowy w Zabrzu :cool: Chęć otrzymania zaproszenia laureaci będą mogli zadeklarować przy podziale nagród.

Połowy i Łowy Zabrze 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72,

Sam osobiście lubię łowić białą rybę na spławik albo grunt i mógłbym cały rok wklejać na forum punktujące certy, bo pływa ich w naszej rzece multum(można, to sprawdzić w II turze), ale czy mi się by chciało wklejać co drugi dzień po x zdjęć? Raczej nie, dlatego odpuściłem sobie ostatnią turę i liczę, że nowy regulamin zweryfikuje zgłaszanie ryb w tym roku :oops:

temat

Co do losowania nagród zmienił bym formułę przeznaczania nagród. Za 3 pierwsze miejsca przyznawane by były puchary, a pozostałą część nagród rozlosować pomiędzy użytkowników biorących udział w konkursie

(również w losowaniu brały by udział osoby zdobywające puchary). Oczywiście niesprawiedliwe by było brać pod uwagę losowania osób, które udział w konkursie miały znikomy.

Taka forma dzielenia nagród ostatnimi czasy jest praktykowana na większości zawodów wędkarskich. Jeśli, ktoś śledzi na bieżąco np. sensas cup czy robinson cup, to wie o co chodzi.

Oczywiście, to jest tylko moja indywidualna opinia na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72,

Sam osobiście lubię łowić białą rybę na spławik albo grunt i mógłbym cały rok wklejać na forum punktujące certy, bo pływa ich w naszej rzece multum(można, to sprawdzić w II turze), ale czy mi się by chciało wklejać co drugi dzień po x zdjęć? Raczej nie, dlatego odpuściłem sobie ostatnią turę i liczę, że nowy regulamin zweryfikuje zgłaszanie ryb w tym roku

Zmiany w nowym regulaminie pójdą w kierunku ograniczenia opisanego przez Ciebie zjawiska.

temat

Co do losowania nagród zmienił bym formułę przeznaczania nagród. Za 3 pierwsze miejsca przyznawane by były puchary, a pozostałą część nagród rozlosować pomiędzy użytkowników biorących udział w konkursie

Rozdanie nagród tak jak opisałem wcześniej- zwycięzca zaczyna wybierać z puli nagód, potem wice-mistrz itd... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do losowania nagród zmienił bym formułę przeznaczania nagród. Za 3 pierwsze miejsca przyznawane by były puchary, a pozostałą część nagród rozlosować pomiędzy użytkowników biorących udział w konkursie

(również w losowaniu brały by udział osoby zdobywające puchary). Oczywiście niesprawiedliwe by było brać pod uwagę losowania osób, które udział w konkursie miały znikomy.

Taka forma dzielenia nagród ostatnimi czasy jest praktykowana na większości zawodów wędkarskich. Jeśli, ktoś śledzi na bieżąco np. sensas cup czy robinson cup, to wie o co chodzi.

Jako zwycięzca mógłbym czuć się oszukany, jeśli dostałbym jakiś kołowrotek, który do żadnej obecnie wędki mi nie pasuje, bo los tak chciał, zamiast podbieraka, który właśnie mi się złamał :) Przecież wygrałem te zawody? Co mi po niechcianej nagrodzie :P

Myślę, że tomka decyzja o możliwości wyboru rozpoczynając o najwyższego w kwalifikacji to najuczciwsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi,

Ja tylko podałem przykład, bo na większości dużych zawodach są właśnie losowania i nikt nie narzeka. :mrgreen:

Osobiście brałem udział ze względów na puchary, bo fajnie by półeczkę zdobiło, bo sprzęt i tak w pokrowcach leży :razz:

tomek1,

Bierzcie też pod uwagę gatunki ryb, które mają okresy ochronne, a które można doić cały rok :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.