Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska)


NBT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 1 month later...

To ja Wam opowiem co nieco filmowo o PIV :) Postaram się nieco przybliżyć jej łowiska od strony zachodniej. Materiał do filmu zebrałem w połowie września 2014. Film pokazuje ukształtowanie dna, roślinność, typowy rybostan i jego zwyczaje w tych rejonach akwenu.

Fajna obserwacja jak na nasze wody śródlądowe jest w 2:43 Ten okoń płynący pod brzuchem dużego karpia prawdopodobnie żywi się 'czyszcząc' go z rybich pijawek. Takie do tej pory udało mi się zaobserwować tylko w ciepłym morzu i baaardzo dużych morskich rybach :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Wczoraj wędkowałem spławikówka na PIII rezultatu mizerne, brały tylko malutkie płotki w przedziale od 10 do 15cm. Pokręciłem się trochę z echosondą oj lichawo to wygląda woda chyba jeszcze za zimna ryby są lecz w dołkach oddalonych od brzegu o jakieś 200m. oczywiście mam tu na uwadze te większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam. Bedzie wolno łowić z środków pływających to już jest po zbiorniku,będzie to samo co z Przeczycami I Porajem. Do 2015 była tam masakra a teraz to juz szkoda słów 2 sezony i po rybie.Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że udostępniono środki pływające nie spowoduje wyłowienia rybostanu... :)

najwięcej ryby kradną ci, co biwakują tygodniami nad brzegiem i walą do wora co się nawinie. Spójrzcie ile tego jest na Przeczycach. na szczęście Pogoria IV jest trudno dostępna z brzegu i nie me stanic wędkarskich, z których każdy za parę złotych bierze łódkę na cały dzień.

na P4 będą łowili tylko ci, co ma ją własne środki pływające. A nawet z tym będzie problem, bo brakuje miejsc do legalnego zwodowania łódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingu ja jestem często na Pogori 4 i słyszę i widzę co tam się dzieje,rozmawiam często z PSR czy Policjantami oczywiście przy kontroli. Pogoria jest trudna do zwodowania, ja nie widzę żadnego problemu ja tam zwodować,a już nie mowie o pontonie :) tylko zobaczysz ile będzie wypadków poprzez szalejące tam skutery i łodzie z silnikami spalinowymi. Teraz PSR czy SSR mogła w jakiś sposób skontrolować wędkarza i ilość złapanych ryb,w przypadku łodzi jest to w 100% nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuterami już szaleją w wakacje (terenówką z napędem 4x4 wszędzie podjedziesz).

Jeżeli chodzi o kontrole PSR na wodize, to w czym problem ?? Ja w tym roku miałem 2 razy kontrole na łodzi na Pogorii 1. Podjechanie samochodem z łódką do wody grozi wysokim mandatem (chociażby od policji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Strzeżona plaża, przystań, rybaczówka. Pogoria IV może się stać perełką rekreacyjną regionu

Strzeżona plaża, przystań wodna, ośrodek wędkarski, trasy dla rolkarzy i spacerowiczów. Tak mogą wyglądać tereny wokół Kuźnicy Warężyńskiej, zwanej Pogorią IV. Tuż przed sezonem letnim debatują na ten temat samorządowcy i Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

- Co roku w wodach Pogorii IV dochodzi do wielu tragedii. Ludzie korzystają ze zbiornika nie zwracając uwagi, że kąpiel jest tutaj zabroniona. Tereny upodobali sobie też wielbiciele sportów ekstremalnych. Zastanawialiśmy się wspólnie z RZGW, w jaki sposób przed nadchodzącym latem zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Uznaliśmy, że najlepszym wyjściem będzie powrót do dyskusji, jak wykorzystać rekreacyjny potencjał tego pięknego zbiornika - mówi Marek Kopczacki, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Będzinie.

Siewierz podchodzi do tematu sceptycznie

Do rozmów zaproszono władze Dąbrowy Górniczej, gminy Siewierz, a także przedstawicieli związków wędkarskich i reprezentantów środowiska żeglarskiego.

Jak podkreślali przedstawiciele RZGW, zgodnie z obowiązującymi przepisami każdemu przysługuje prawo do korzystania ze zbiorników wodnych, a podstawowym przeznaczeniem Kuźnicy Warężyńskiej jest zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w regionie. Przy zagwarantowaniu odpowiednich warunków, RZGW nie widzi przeciwwskazań, by wody Pogorii IV wykorzystywać także do celów rekreacyjnych i turystycznych.

Kilka lat temu władze gminy Siewierz miały projekt zagospodarowania terenu zbiornika od strony Wojkowic Kościelnych, gdzie znajduje się piaszczysta plaża. Przy wsparciu środków unijnych miał tam powstać hotel i nowoczesny kompleks rekreacyjny. Z planów nic nie wyszło, bo RZGW obawiała się, że przy takim rozmachu inwestycji, nikt nie będzie w stanie zabezpieczyć podstawowej funkcji Kuźnicy Warężyńskiej.

Dziś Siewierz sceptycznie podchodzi do nowych propozycji RZW i powiatu będzińskiego, które proponują, aby w Wojkowicach Kościelnych utworzyć strzeżone kąpielisko. - Trudno jest organizować i zabezpieczać wypoczynek na nie swoim terenie. Do planów sprzed kilku lat już też raczej nie powrócimy. Dziś pozyskanie środków zewnętrznych na taką inwestycję nie jest możliwe. Jednak w rozmowach z RZGW uczestniczymy i uczestniczyć będziemy - zapewnia Marcin Machura z Urzędu miasta i gminy Siewierz.

Rybaczówka, przystań, strefy cieszy nad Pogorią IV

Wśród pomysłów, które przedstawiło RZGW znajduje się rybaczówka, przystań wodna, ale i strefy ciszy, po których nie mogliby się poruszać np. właściciele motorówek. Jak przekonuje RGZW w ten sposób chronione byłoby nie tylko bezpieczeństwo przyrodnicze, ale i pływacy.

- Dyrektor RZGW od momentu powstania zbiornika Kuźnica Warężyńska jest przychylny współpracy z władzami gmin, na terenie których administracyjnie zlokalizowany jest zbiornik. Poza naszymi kompetencjami znajduje się jednak organizowanie kąpielisk czy miejsc wyznaczonych do kąpieli - przypomina Linda Hofman, rzeczniczka RZGW.

- Trwają procedury podziału geodezyjnego nieruchomości, znajdujących się wokół zbiornika i wiele wskazuje, że gminy z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców i turystów skorzystają z naszych propozycji - dodaje rzeczniczka.

 

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,19792343,strzezona-plaza-przystan-rybaczowka-pogoria-iv-moze-sie-stac.html#ixzz43O4BAarb

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna porażka, będzie biznes, piknikowo, bydło, syf, nie było zadbane i nie będzie, nadzieja w tym że całej ryby jeszcze nie wykłusowali i nie wykłusują sieciami i z łodzi. Miejmy też nadzieje że PZW nie zacznie robić ich tzw "odłowów kontrolnych"  bo rybostan się posypie. Narazie jest całkiem nieźle. To duży zbiornik, to zawsze trochę ryby się uchowa i z czasem będzie cieszyć, ale jakość wody będzie już tylko spadać. Byłem w tym roku dwa razy od Kuźnicy, narazie bez efektów. Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,masz w 100% racje.Był syf,jest,i bedzie. To co sie tam dzieje z roku na rok to jakies wielkie nieporozumienie i porażka.Policja w sezonie nic nie robi,tylko wedkarza na brzegu kontroluje,a jak łowią z wyspy to tam tego nie widzą :).Juz nie wspomne teraz o wędkowaniu z łodzi od tego roku. Nie raz widziałem jak starszy dosciu na skuterze zapie....a  20 czy 30 metrów od brzegu i co wedkarz wtedy może mu zrobić, WIELKIE NIC, Samochodami jeżdżą po scieżce rowerowej i co? WIELKIE NIC.Tak ja piszesz Maciek,zaczna sie niby odłowy,część siatami wyciągną,a reszta pojdzie z łodzi i po rybie. Tam jest wielki błąd ze pozwolili plywać z silnikami spalinowymi i nie ma cześci zbiornika,tz;Strefy ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.