Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

"Projekt Guma 2014" pod patronatem Bait Tech


Najlepszy "Projekt Guma 2014" zdaniem użytkowników haczyk.pl  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepszy "Projekt Guma 2014" zdaniem użytkowników haczyk.pl

    • TWISTER karbowany 2,5cm MIREXXX- autor Miro79
      1
    • TWISTERORIPER 12cm i "POTWORKI"- autor TwardyBoczek
      6
    • SWIMMER- autor Kojolander
      2
    • SEBKILLERY- autor Seba1916
      1
    • RPS2014- autor Aromalak
      1
    • GLUT- autor Marek007
      2
    • BEEHIVE, TIGERS FUR, RAINBOW, SILVER FLASH- autor Meth
      1
    • KILER P1 i KILER P2- autor P
      3
    • PŁETWAL i DUOTWISTER- autor Robal
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyjemność zaprosić Was na kolejny unikatowy konkurs na łamach haczyk.pl. :cool: Mamy na forum liczne grono wędkarzy-majsterkowiczów wykonujących własne woblery, może ujawnią się również haczykowcy zainteresowani projektowaniem własnych przynęt miękkich. :wink:

Tym razem patronem konkursu jest firma Bait Tech www.baittech.pl , która wprowadza na polski rynek bardzo interesujący produkt- zestaw do samodzielnej produkcji przynęt gumowych, nie ustępujących jakością przynętom uznanych producentów.

normal_4659398527.jpg

Ile to razy każdy z nas miał w głowie pomysł na własną kompozycję kolorystyczną gumowej przynęty... Teraz to nie tylko możliwe, ale również bardzo proste. Wystarczy zestaw firmy Bait Tech i mikrofalówka. Na poniższym filmie można zobaczyć jak odlewać przynęty gumowe.

Dzięki zestawowi można stworzyć gumową przynętę o dowolnych barwach.

normal_004.jpg

Po tym krótkim wprowadzeniu czas na szczegóły konkursu :wink:

Regulamin Konkursu "Projekt Guma 2014" pod patronatem Bait Tech.

1. Organizatorami konkursu są portal wędkarski haczyk.pl oraz firma Bait Tech.

2. Celem konkursu jest rozwijanie innowacyjnych metod wytwarzania przynęt gumowych w warunkach domowych.

3. W konkursie może wziąć udział każdy członek Społeczności haczyk.pl (zarejestrowany użytkownik forum haczyk.pl).

4. Użytkownik forum przystępujący do Konkursu- dalej zwany Uczestnikiem- jednocześnie akceptuje warunki niniejszego regulaminu oraz udziela Organizatorom bezterminowej i nieodpłatnej licencji na korzystanie i przetwarzanie tekstów i innych materiałów wchodzących w skład Pracy Konkursowej w celu jej druku, publikacji i udostępniania na portalu lub forum internetowym haczyk.pl oraz w materiach promocyjnych firmy Bait Tech.

5. Konkurs trwa od 10 października do 10 listopada 2014 roku.

6. Uczestnik zgłasza do konkursu swój projekt gumowej przynęty spinningowej. Projekt powinien zawierać co najmniej nazwę przynęty oraz jej opis tekstowy. Pożądane jest aby w skład pracy konkursowej wchodził również rysunek- wykonany dowolną techniką: grafika komputerowa, skan odręcznego szkicu itp. przedstawiający zaprojektowaną, wymarzoną przynętę gumową.

7. Zgłoszenie do konkursu polega na dodaniu posta z opisem projektu w niniejszym temacie na forum haczyk.pl. Zdjęcia i grafiki ilustrujące projekt są umieszczane w Galerii haczyk.pl w kategorii przynęty/inne.

8. Każdy Uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną ilość projektów.

9. Po upływie terminu zgłaszania prac do konkursu tj. 10 listopada, firma Bait Tech, spośród projektów konkursowych wybierze dwa najlepsze, które zostaną nagrodzone zestawami do samodzielnego wykonywania przynęt gumowych.

Dodatkowo najlepszy projekt zostanie wdrożony do produkcji. Firma Bait Tech przy użyciu frezarki CNC wykona model 3D, który posłuży do wykonania formy do odlewania gumowej przynęty zaprojektowanej przez laureata Konkursu.

Autor projektu, który zostanie zakwalifikowany do wdrożenia do produkcji, przeniesie prawa autorskie do projektu na firmę Bait Tech.

10. Organizatorzy- haczyk.pl i firma Bait Tech zastrzegają sobie możliwość zmiany regulaminu w każdej chwili podczas trwania konkursu oraz możliwość nieprzyjęcia i odrzucenia zgłoszenia bez podania przyczyn.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

TWISTER karbowany 2,5cm MIREXXX

Twister musi mieć dość wysokie brzegi od korpusu, po to aby przykładowy użytkownik mógł stosować substancje zapachowe (atraktory). Wtedy wcierając je w zagłębienia mamy pewność, że nie wypłuczą się zbyt szybko.

Natomiast jeśli chodzi o budowę ogona patrząc od przodu przynęty, jest on w kształcie klina. Rozszerza się od minimalnej grubości do maksymalnie 1mm. Przy zastosowaniu odpowiedniej twardości gumy można uzyskać niesamowitą energiczną pracę ogona przy minimalnej prędkości wabika. Nie za miękka, bo ogon będzie zwisał - brak pracy. I nie za twarda, bo przy mniejszych prędkościach gumy również brak ruchu. Ważne to jest przy chimerycznie żerujących drapieżnikach.

Z moich doświadczeń proponuję taką gumę w odcieniach motoroil:

- z czerwonym brokatem

- z zielony, brokatem

- z różnokolorowym brokatem

lub w odcieniu przezroczystym z niebieskim brokatem.

normal_DSCF5017.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynęta TWISTERORIPER 12CM

normal_Scan0001%7E0.jpg

Oczka wklejane czarno czerwone lub czarno białe z efektem połysku, "płetwy" boczne i grzbietowa o grubości 2 mm przednie przylegające stanowiące całość z resztą body, tylne lekko wystające za body , "płetwa grzbietowa" delikatnie karbowana wystająca w górę na 8mm. Body długie na 7cm, przy głowie szeroki na 2cm przy łączeniu z ogonkiem twistera 1cm. Body wysokie w najgrubszym miejscu na 2,5cm przy łączeniu z ogonkiem twistera 1cm. Przednia część body z wyraźnym wcięciem takim aby pasowała do haczyka z obciążającą go główką. Ogonek twisterowy wysoki na 4cm, długi na 5cm powierzchnia prosta lub z półkolistymi wybrzuszeniami.

Proponowana kolorystyka:

-Białe body z czerwonymi płetwami i czerwonym ogonkiem całość z srebrnym brokatem,

-żółte body z czerwonymi płetwami i białym ogonkiem bez brokatu,

-body przy płetwie grzbietowej do wysokości oczek czerwone poniżej białe lub złote z srebrnym brokatem, ogonek żółty z brokatem lub bez,

-białe body z czarnymi płetwami i złotym ogonkiem,

Można by też zrobić mniejsze wymiarowo np. o długości całkowitej 6cm lub 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nowe pomysły na przynęty raczej morskie ale kto wie może i na rzekę byłyby dobre, kto wie może i na jeziora ;p

thumb_potworek.png ten ma początek u góry obrazka (długości 6-12cm)

oraz

thumb_gasienicorobal.png ten ma początek na dole obrazka (długości 9-15)

zarówno pierwszy jak i drugi z myślą o długich hakach, kolorystycznie jak najbardziej jaskrawo biele, żółcie itd. Pomyślałem że można by wykonać obie z gumy fluorescencyjnej :roll: tak aby nadawała się na połowy nocne i aby była ciekawsza dla ryb i dla wędkarzy ;p

Oba "potworki" posiadałyby karbowany korpus tak jak twisterki, praca przynęt raczej nietypowa co moim zdanie prowokowało by brania. Jedyny dodatek który wydaje mi się że mógłbym zaproponować do umieszczenia w ogonkach przynęt to jama o głębokości około 1cm z wklejoną gąbeczką, co miałoby służyć możliwości dodawania jakiegoś "śmierdziucha" :P

Jeśli nie można uwzględnić tych dwóch potworków jako jednego projektu to proszę je traktować jak 2 osobne :cool::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma, która mogła by istnieć pod nazwą "swimmer". wyglądem przypominała by twistera bądź rippera jednak wyposażona by była w nietypowy rodzaj główki i kotwiczkę. Wędkarz wybierał by ciężar główki według swoich upodobań i warunków występujących na łowisku. Byłaby ona zakończona małym oczkiem służącym do zamontowania kotwiczki. kotwiczkę można by było dobrać według rozmiaru przynęty oraz gatunku poławianych ryb. Jej groty znajdowały by się pomiędzy trzema ogonkami przynęty. Kotwiczka odpowiednio dobrana w odróżnieniu do pojedynczego haka zwykłej główki pozwoliła by na skuteczniejsze zacięcie ryby. 3 ogonki gumy oraz cienkie "fredzle" wzdłuż jej tułowia powodowały by wieksze zawirowania wody mogące wpłynąć na większe zainteresowanie ryb przynętą i sprowokowanie ich do brania. Kolor oraz rozmiar przynęty byłyby dobierane według indywidualnych upodobań wędkarzy.

post-9551-14544973842659_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moje przynęty tzw (Sebkillery)na szczupaka i sandacza ale i też na okonie, bolenie .zostały tak stworzone jako moje najlepsze przynęty spinningowe .

kolorystyka to już wedle uznania bo jak wiadomo drapieżniki lubią odmienne kolory za 10 minut już dany kolorek ich nie interesuje wiec trzeba zrobić kilka kolorów aby trafić w ten kolorek dane gatunki zainteresowały się (oszukały się na sztuczną przynętę przypominającą żywą a w czasie opadu ranna rybkę)jak wiadomo moje przynęty mają inne wielkości specjalnie dla mniejszych drapieżników a także olbrzymich okazów w polskich wodach .Oto zdjęcia :)skan w najlepszej rozdzielczości wysle na e-mail gdyż nie mogę go wkleić .

pozdrawiam

normal_Scan111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wszystkich użytkowników haczyk.pl chciałbym wam przedstawić moją propozycję dobrej łownej gumy na którą mógłby się połakomić nie jeden szczupak i okoń.

Są to jedyna drapieżniki jakie udaje mi się łowić na okolicznych jeziorach (mieszkam w Wielkopolsce). A więc do rzeczy pierwszym projektem jest ten oto niżej przedstawiony na rysunku ripper:

Trochę w dużym formacie, przynajmniej wszystko szczegółowo widać.

Speed Killer

normal_c97fa1923a379.jpg

Przynęta ta ma znaczna wygrzbiecenie co upodabnia ją w pracy do leszcza.

Co do kolorystyki to przedstawiłem tą przynętę w przykładowej gamie kolorów, oczywiście kolory mogą zostać dobierane według uznania wędkującego.

Przynęta mogła by być dostępna w długościach: 6cm, 8cm, 10cm.

Drugą przynętą (drugim projektem na konkurs) jest również ripper, lecz o innej budowie (jest bardziej smukła), swoim kształtem i pracą miałby za cel imitować płoć, bądź ukleję. Oczywiście co do barw to znów przedstawiłem na podstawie przykładowych kolorów które będzie można dostosować do gustu wędkarza. Oto rysunek:

Perch Hunter

normal_959a31053055d.jpg

Przynęta ta była by dostępna w długościach: 5cm, 7,5cm, 10cm. Długości również mogły by być dopasowywane do wymagań wędkujących. Obie przynęty (ta pierwsza jak i ta druga wykonane byłyby z miękkiej gumy by mogły jak najszczegółowiej imitować żywą rybkę. Oba projekty oczywiście byłyby komplementarne z główkami jigowymi.

Tworząc oba projekty kierowałem się własnym doświadczeniem i obserwacjami.

Przynęty przedstawiłem w kolorystyce która sprawdza się na wodach które obławiam.

Chciałbym stworzyć praktyczne łowne gumy po które wędkarz mógłby sięgać z zaufaniem i które przysparzały by wielu niezapomnianych okazów na haczyku ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym zaproponować gumę o wyglądzie "klasycznym" największą jej zaletą byłyby wypustki na ogonie rozmieszczone nieregularnie co czyniło by jej pracę bardziej agresywną dodatkowo można by ponacinac korpus , czerwona główka i ogon napewno zwabiła by niejednego szczupaka.

post-6757-14544973842957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zaprezentować moje propozycje wymarzonej przynęty, a raczej wymarzonej kolorystki.

1. BEEHIVE - kolorystyka odwłoku pszczoły/osy - kolor żółty mocno jaskrawy, nawet fluo.

2. TIGERS FUR - kolor pomarańczowy na przemian z czarnym na wzór tygrysiego futra, kolor pomarańczowy również mocno jaskrawy.

3. RAINBOW - kolory tęczy, coś bardziej dla oka niż dla ryb, ale kto wie... ;)

4. SILVER FLASH - przynęta przezroczysta z dodatkiem dużych płatków brokatu/folii celofanowej koloru srebrnego (lustrzanego), lub też innego dowolnego ważne aby odbijał promienie słoneczne. Najważniejszą rzeczą przy tej przynęcie powinno być mocne odbijanie promieni świetlnych w różnych kierunkach.

Wszystkie powyższe propozycje kolorystyczne można wykorzystywać do wszystkich rodzajów przynęt gumowych.

thumb_Kopyto3375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Uczestnik zgłasza do konkursu swój projekt gumowej przynęty spinningowej. Projekt powinien zawierać co najmniej nazwę przynęty oraz jej opis tekstowy. Pożądane jest aby w skład pracy konkursowej wchodził również rysunek- wykonany dowolną techniką: grafika komputerowa, skan odręcznego szkicu itp. przedstawiający zaprojektowaną, wymarzoną przynętę gumową.

Rozumiem, że zdjęcie przedstawiające taką przynętę będzie lepsze?

Poszperałem po pudełkach ponieważ kiedyś ze starych gumek robiło się różne kombinacje. Dwie takie odkurzone przedstawiam poniżej. Ich nazwy to kiler P1 i kiler P2

normal_20141110_221731.jpg

Druga z przynęt posiada wyraźne nacięcie - pozostałość po szczupaku. Nie jestem wstanie powiedzieć czy powstało ono przed moim tworzeniem czy już po. Generalnie tworząc kiedyś takie kombinacje kierowałem się zasadą tułów od twistera ogonek od ripera. Przy czym starałem się aby ogonek był od ripera większego o "rozmiar" niż twister. Cześć z tych połączeń była wyjątkowo łowna. Wymiary można wyczytać ze zdjęcia. Oczywiście mogę wykonać inne z różnych perspektyw jeśli będą potrzebne.

Dwie ogólne uwagi poza tematem dla osób które będą bawić się w tworzenie przynęt gumowych w taki czy inny sposób.

Warto aby była zaznaczona linia symetrii przynęty. Dlaczego? W tym roku dla małych twisterów testowałem inny dla mnie sposób zakładania ich do bocznego troka. Założenie symetrycznie haka ma kluczowe znaczenie w tej metodzie do zmniejszenia skręcenia żyłki a w konsekwencji do plątania zestawu.

Bardzo fajnym rozwiązaniem (nie wiem czy jest na to patent) mają przynęty Dragona. Od razu wiadomo gdzie jakiej wielkości hak wyprowadzić z przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płetwal

Przynętę cechuje podłużny kształt oraz zakończenie w postaci dwóch "odnóg" o długości 2cm imitujących płetwę ogonową ryby (płoci, uklei itp.), które poruszałyby się w czasie ruchu w wodzie. Korpus o długości 3cm, szerokości 1,5 cm. Korpus gumy ma wcięcia jak na rysunku imitujące rybią łuskę. Kolorystyka dowolna, długość przynęty również z zachowaniem proporcji ( ciężko wymyślić przynętę bez jej testowania, lecz wydaje mi się że ta proporcja między ogonem a korpusem a także szerokością jest najbardziej naturalna i sprawi że przynęta będzie dobrze pracować w wodzie)

2. Duotwister

Drugi projekt posiada dwa ogonki oddzielnie pracujące w wodzie – jeden z dołu przynęty, drugi z góry. Długości jak w modelu wyżej. Kolorystyka dowolna.

normal_gumy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie "Projekt Guma 2014". :cool:

Konkurs nie był wcale łatwy a mimo to wpłynęło sporo ciekawych zgłoszeń. Po burzliwych naradach z partnerem konkursu- firmą Bait Tech- chciałbym ogłosić nietypowy werdykt.

Pierwszy zestaw do samodzielnego wykonywania przynęt gumowych ufundowany przez Bait Tech zdobywa kolega grzesluczak, który mimo młodego wieku- z dużą starannością narysował i opisał swoje projekty Speed Killer i Perch Hunter.

Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu ciekawych gum odlanych za pomocą nagrody! Mamy nadzieję, że pochwalisz się na forum swoimi własnoręcznie skomponowanymi przynętami. :wink:

Natomiast ciężar wyboru drugiego laureata konkursu postanowiliśmy zrzucić na barki forumowiczów haczyk.pl. :mrgreen:

W ankiecie na górze strony- spośród pozostałych prac- możecie wybrać autora najciekawszego Waszym zdaniem projektu przynęty gumowej. Wybieramy przez najbliższy tydzień- laureat otrzyma drugi z zestawów do samodzielnego wykonywania przynęt gumowych ufundowany przez firmę Bait Tech. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi miło ogłosić, że decyzją forumowiczów haczyk.pl drugim laureatem konkursu "Projekt Guma 2014" został TwardyBoczek.

Zwycięzca otrzymuje zestaw do samodzielnej produkcji przynęt gumowych ufundowany przez firmę Bait Tech. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim którzy oddali swój głos na mój projekt, jest mi z tego powodu bardzo miło.

Nigdy niczego nie wygrałem więc jest to dla mnie niejako osiągnięcie :D

Pozdrawiam wszystkich którzy brali udział w konkursie ponieważ każdy wasz projekt był naprawdę bardzo ciekawy, a także redakcję Haczyk.pl oraz przedstawicieli firmy Bait Tech :)

Pozdrawiam TwardyBoczek :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.