Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nowy (pierwszy) zestaw spiningowy


bronekaug

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Z wedkowaniem od najmlodszych lat miałem do czynienia, tata dawał zawsze jakąś wędke i się łowiło :D Od niedawna zaczełem interesować się bardziej szczupakiem, dlatego postanowiłem sam złożyć swój pierwszy zestaw spiningowy. Poczytałem trochę o doborze akcesorji, lecz największy problem mam z kołowrotkiem. Wędzisko wynalazłem sobie takie http://www.topfish.pl/product-pol-11429-Mikado-Mikazuki-Medium-Heavy-Spin-240-c-w-10-35g.html wiem, że bez szału, ale czy się nada na początek (jeśli polecacie coś lepszego lub innej firmy to prosze o informacje), da rade z kilku kilowym szczupakiem? Pozostaje do tego sprawa kołowrotka, tutaj jestem zielony i szczególnie tu proszę was o pomoc, jaka firma? jaki model? ile łożysk? (słyszałem, że nie zawsze im więcej tym lepiej). Najlepiej, żeby był to kołowrotek do 200zł, wiem, że to nie jest dużo ale póki co nie mogę sobie pozwolić na więcej (ale w razie czego piszczie, może jakoś wynajdę parę dodatkowych groszy) I to chyba tyle, napewno coś się jeszcze przypomni i jeszcze zapytam, ale póki co czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak chodzi o wędzisko to w tej gramaturze jak najbardziej powinno mieć wystarczający zapas mocy aby wyholować kilku kilogramowego szczupaka. Ale może lepiej zastanów sie jeszcze nad tym? Weź również pod uwagę ciężar oraz rodzaj przynęt na jakie będziesz łowił? Czy Twoje przynęty na pewno wagowo będą zaczynać się o okolicy 10g? To również ważna sprawa.

Jak chodzi o kołowrotek w tej cenie to mogę Ci jedynie polecić coś z tych na które sam łowię od lat - mianowicie Shimano np. model NEXAVE. Ilością łożysk nie ma się co sugerować - to już nie te czasy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winko ma rację.

Co do samego doboru wędziska, na początek myślę że optymalne są kije o ciężarze wyrzutu 5-20. Pozwolą łowić na obrotówki, gumki, woblery w najpopularniejszych rozmiarach. 10-35 to już trochę pałka i wyrzut obrotówką będzie bardzo taki sobie, a optymalne przynęty do takiej wędki to w granicach 25g, czyli już klocki.

Jeśli chodzi o sam model, ciężko będzie znaleźć użytkownika konkretnej sztuki. Ale to nie jest duży problem, rynek jest obecnie wyrównany i w kwotach podobnych dostaje się podobną jakość. Mikado nie wyróżnia się pod tym względem ani na minus ani plus, ale ma znakomity serwis gwarancyjny (w razie nieoczekiwanych zdarzeń), czego nie można powiedzieć o takich sławach jak np. shimano. Dlatego wędkę firmy mikado jak najbardziej warto poważnie rozważyć. Mikado mikazuki masz nawet w wersji medium 5-25g i na twoim miejscu będąc tą wędkę bym wybierał (zamiast wersji cięższej).

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a więc co do kija zmieniłem na coś takiego, będzie dobry? (nie mogę wklejać linków :( wklejcie w google nazwę i sprawadzcie, jeśli nie sprawi to problemu)

Mikado Wędka Tsubame MS 240cm Spin / 5-25g

Następnie chcę wrócić do kołowrotka, czy według was dobry będzie taki Ryobi Kołowrotek Arctica FD1000 5BB+Inf.Ar

Czy lepiej dodac te 50 zł i mieć ten (dodam, że jeśli jednak pierwszy jest niewiele gorszy to wolał bym pozostać przy tym tańszym... Lecz jeśli jest całkiem sporo różnica to postaram się skombinować dodatkowe pieniądze) Ryobi Kołowrotek Zauber FD1000 8BB+Inf.AR

Ostatecznie chciałem zapytać o plecionkę, czy ta będzie niezła? Czy lepiej również zainwestować w lepszą (przypomnę, że nie dysponuję ogromnym budżetem :razz: ) Plecionka Mikado Sensei Mark-Countdown 0.18 125m

Okej chyba to narazie tyle, z góry dzięki za pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje do tego sprawa kołowrotka, tutaj jestem zielony i szczególnie tu proszę was o pomoc, jaka firma? jaki model? ile łożysk?

Jaka firma - nie ma znaczenia

Jaki model - nie ma znaczenia

ile łożysk - to już zupełnie nie ma znaczenia

Wejdź do sklepu wędkarskiego i powiedz że potrzebujesz kołowrotka do szczupakowego spiningu do takiej a takiej kwoty (w mojej ocenie do 100 zł spokojnie wystarczy). Weź ten który polecą ci w sklepie i idź nad wodę łowić zamiast trwonić czas na jałowe rozważania co do wyższości kołowrotka za 250 zł nad tym za 200 zł... Wierz mi, szczupaki mają gdzieś to czy łowisz kołowrotkiem za 100 czy za 1.000 zł...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Spro Passion rozmiar 30 i problem kołowrotka masz z głowy :wink: I zostanie na plecionke jeszcze. Stosunek ceny do jakości dla mnie genialny.

Spro passion ma jedną ogromną wadę. Nie można go dostać parktycznie w sklepach na miejscu. Wielokrotnie pytałem i zawsze sprzedawcy wymijająco odpowiedają. A to że nie ma serwisu, a to że nie ma dystrybutora... itp ...

A dlaczego? Moim zdaniem dlatego, że za naprawdę niewielkie pieniądze masz świetny kołowrotek z nienaganną pracą wytrzymujący naprawdę wiele. A po co sprzedawać dobry sprzęt za grosze jak można wcisnąć klientowi dizajnerskie kołowrotki za większą stawkę które rozlecą się po 2 latach...

Spro passion. Stosunek jakość/cena 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-35 to już trochę pałka i wyrzut obrotówką będzie bardzo taki sobie, a optymalne przynęty do takiej wędki to w granicach 25g, czyli już klocki.

wyrzut do 35 gram to pałka :mrgreen: , szczupakowa wędka zaczyna sie od 50 gram . Jak chłopak chce szczupaki łapać to taka pałka do 35 gram nie uciągnie porządnej obrotówki.

Niech sobie chłopak kupi kijek do 35g , kilka obrotówek nr 3 ,4 , do tego kilka innych woblerów i gumek , na początek uważam że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.