Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Genewskie. Szwajcaria


thegodfath3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygodę z wędkarstwem dopiero chce rozpocząć od przyszłego sezonu. Mieszkam w Szwajcarii nad Jeziorem Genewskim. Tak, że będzie gdzie łowić. Jezioro Genewskie jest jednym z największych w europie. Mieszkam tutaj od 3 lat, wędkarstwo brzegowe jest tutaj raczej bardzo mało popularne. W sezonie letnim można tutaj spotkać wędkarzy, którzy głownie łowią na spinning okonie. Rozmawiałem kiedyś z jednym takim starszym panem który wędkuje na jeziorze od małego chłopca odnośnie ryb w zbiorniku itp. Powiedział mi, że w jeziorze jest najwięcej okoni, również bardzo dużo szczupaków które głownie są łowione z łódki i dużo miętusów. Spytałem, czy w jeziorze są karpie, leszcze ogólnie ryby wolnego żeru. Pan o dziwo mi odp. że takie ryby są nie dobre do jedzenia i nikt tego tutaj nie łowi. Popytałem innych osób, by potwierdzić tą informacje i z tego wynika, że rzeczywiście tak jest. Wiem, że w jeziorze są ryby takie jak płocie, karpie, brzany, leszcze, klenie, pstrągi i trocie. Jezioro jest bardzo głębokie bo już około 5 m od brzegu woda sięga nawet głębokości 15-25 m głębokości. Od około miesiąca przeglądam różne filmiki, czytam artykuły na temat połowu na tak głębokich wodach z brzegu i generalnie mało znajduję informacji. Chcę poważnie podejść do wędkowania na tym jeziorze, stąd też moje prośby jak się do tego zabrać. Proszę o udzielenie pomocy na następujące pytania.

1. Wybór metod na jakie będę łowił na tym jeziorze.

2. Pomoc w zakupie potrzebnego sprzętu. Chcę na początek przeznaczyć na nowe hobby 2500-3000 zł.

3. Gdzie powinienem zdobywać potrzebne informacje.

4. Gdzie zaopatrywać się w sprzęt.

5. Ogólnie informacje które powinien wiedzieć początkujący wędkarz.

Jezioro w kwestii głębokości prezentuje się tak

http://www.i-peche.com/regions/lac-leman/c...view_fullscreen

Na chwile obecną posiadam tylko jeden zestaw do połowu spinningowego. Proszę o jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi. Proszę zadawać pytania dzięki którym będzie można lepiej mi pomoc.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i pytania do mnie.

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.