Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dla "NOWYCH" - przedstaw się :)


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich moczykijów, jest to mój pierwszy post na tym jakże zacnym forum.

Nazywam się Karol mam 22lata wędkuję jako pełnoprawny wędkarz PZW od 9 lat, ale zaczynałem już w wieku 6 lat za sprawą ojca i dziadka (co im zapamiętam :P) Mieszkam w Stargardzie szczecińskim w województwie zachodniopomorskim a moją ulubioną metodą jest wędkowanie gruntowe, od roku interesuję się coraz bardziej spiningiem dodatkowo od niedawna mam zamiar popełnić próbę wędkarstwa pod-lodowego :P Z bardziej interesujących ryb w całej swojej karierze moczykija mogę wymienić: lina 2.5kg przy 45cm +/-do 3cm bo mierzony paczką papierosów bo nie miałem miarki Oo, leszcz 2kg nie wiem ile miał długości bo zdążył mi uciec przed pomiarem oraz płoć 0,5kg brakowało miarki, jak widać rewelacji nie ma ale mam zamiar to zmienić. Z innych zainteresowań bushcraft i survival oraz muzyka typu uwaga Każdego :D Forum pomogło mi kiedyś więc teraz jeśli będę w stanie to postaram się odwzajemnić to swoją wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich świeżo upieczonych haczykowców! :cool:

od niedawna mam zamiar popełnić próbę wędkarstwa pod-lodowego :P

Oby zima pozwoliła! Zakochałem się w tym łowieniu kilka lat temu a z użyciem echosondy to już super frajda. W tym roku mam zamiar zarejestrować trochę ujęć filmowych pod wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wędkarzy.

Mam na imię Michał, mam 28 lat i mieszkam w Bydgoszczy. Pierwsze wędkarskie kroki stawiałem pod okiem ojca (właściwie to razem się uczyliśmy), później były wyjazdy samodzielne, ale bardzo nieregularne i wędkarstwo traktowałem jako zajęcie jedno z wielu. Od jakichś 5 lat, znajomi nazywają mnie po...em, bo każdą wolną chwilę, niezależnie od pory roku spędzam nad wodą. 99% moich wypraw to spining , ok. 5 wypadów spławikowych rocznie, w zeszłym roku zakochałem się w blaszce podlodowej. Forum przeglądam od jakichś 2 lat, do zarejestrowania na nim skłoniła mnie obecnie rozgorzała na nowo dyskusja o wypuszczaniu ryb, w której również chciałbym wcisnąć swoje 3 grosze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jestem z okolic Jastrzębia-Zdroju, moją ulubioną metodą jest spinning. Czasem też siądę przy gruntówkach i ognisku z 10-cio letnim synem. Łowię głownie na rozlewiskach wokół Jastrzebia-Zdr. oraz na Wiśle Małej nizinnej, czasem Łąka, Pszczynka i lokalne ciurki. Przygodę z wędkarstwem rozpocząłem jakieś 30 lat temu, a od 3 lat mam kartę i łowię "na poważnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy po kiju!

Mam 17 lat pochodzę z województwa zachodniopomorskiego.Łowie od 11 lat.

Moje ulubione metody:Boczny Trok,Feeder,Pełny Zestaw,

Najczęściej bywam nad jeziorami takimi jak : Stara Dobrzyca , Łabuń Mały , Głębokie , Strzmiele

Na rzekach łowie sezonowo min. Wiosną bo do Regi wchodzi piękny Jaź na tarło.

Kanały: Kanał Świniec , Kanał Liwia Łuża

Najchętniej nastawiam się na Okonia,Leszcza,Płoć,Lin

Moimi życiowymi rybami są:

1)Leszcz 70cm (Kanał Liwia Łuża)

2)Płoć 40cm (Kanał Świniec)

3)Okoń 43 cm (Stara Dobrzyca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaryzykowałem i się zarejestrowałem bo chyba czas na zdobycie kilku informacji a może i podzielenie się swoimi doświadczeniami. :wink:

Łowiłem kiedyś jako młody chłopak i to jeszcze na kij leszczynowy i potem otrzymaną od wujka pierwszą bambusową wędkę. Potem dużo nauki i pracy i wszystko poszło w zapomnienie. Teraz sporo wolnego czasu i chęć powrotu do zabawy.

Uwielbiam rybki - szczególnie te które są jadalne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

mam na imię Radek, lat 28 i jakiś czas temu przypomniałem sobie o wędkowaniu z moim Tatą nad Odrą. Było to jakieś 15 lat temu, aż łezka się w oku zakręciła. Wtedy korzystałem z jego wszystkich rad. Dziś nie mam już tego komfortu bo mieszkam dość daleko od rodziców ale widzę, że hobby powoli wraca im jestem starszy...

Przerwa w wędkowaniu to ogrom czasu, wszystko się pozmieniało. Jedynie karta została... muszę wszystko sobie odnowić w tym przepisy ale póki co zaczynam kompletować sprzęt :)

Tyle ode mnie, na bieżąco będę zadawał pytania w odpowiednich działach.

Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,zapisałem się dopiero choć taki nowy to ja nie jestem(nie pamietam swoich poprzednich danych ale może Admin by pomógł?)Lata już mam,łowię lat 50 z okładem czyli całe zycie,głównie spining bo w tym szaleństwie jest metoda.Jeżdżę na nartach,pływam na żaglach ale wpierw-ryby, ryby i jeszcze raz ryby a póżniej to już tylko ryby.Miałem sporą przerwę(wypadek) ale wracam czego dowodem jest moje króciutkie opowiadanie.pozdrawiam.Myślę że wyświetlę się w dziale powitań :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Andrzej. Ryby łowiłem odkąd pamiętam, jednak przez ostatnich kilkanaście lat bardzo sporadycznie (studia, praca, dzieci). Od trzech lat reaktywowałem swoją kartę wędkarską. Łowię głównie na Odrze i Oławce w okolicach Wrocławia, ostatnio głównie na spinning, ale czasem również spławik i lekką gruntówkę. Od tego sezonu trochę próbowałem łowić na muchówkę. Największe sukcesy mijającego sezonu to lin 37 cm z gruntu i szczupak 74 cm na spinning.

post-17077-14544973852781_thumb.jpg

post-17077-14544973853134_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. jestem z Gryfina(zachodniopomorskie). łowię głównie w Odrze i ciepłym kanale przy Dolnej Odrze. 27 lat mam, łowię pewnie od koło 20. głównie spławik i feeder, ale od zeszłego sezonu zachorowałem na spining:) w tym sezonie padła życiówka na spina - sum około 120 cm i 11-12 kg, kijek 5-25 i plecionka 0.12. sam byłem i warunki kiepskie, więc ciężko było zważyć i zmierzyć. i pływa dalej, C&R!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LarryKowalsky

Witam szanowne grono forumowiczów. Mieszkam w Lublinie i tutaj głównie łowię. Moja metoda połowu to spinning. Łowię na wszystko co jest dostępne na rynku, tj blaszki, woblery, gumki, koguty. Moja ulubiona ryba to sandacz. Wyznaję bezwzględną zasadę wypuszczania wszystkich złowionych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.