Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ultra lekki spin


Pifpaf

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie.

Od tygodnia przeszukuję fora na temat UL spina. Dużo tego i dlatego ciężko wybrać informację wartościowe. Rozglądam się za spinem na białą rybkę np wzdręga jak i na okonie czy pstrągi. Nie poszukuję wędziska uniwersalnego, tylko UL na najmniejsze paprochy. I drugie pytanie osobiście preferuję dłuższe wędki, ale nie wiem jak tu by się sprawdzało. Więc zastanawiam się czy 2,70 czy 2,40. Wpadło mi w oko tzw Cats Claw. Ma ktoś z tym coś wspólnego? Oczywiście finanse stanowią przeszkodę. Także raczej dolna półka.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wędka Konger World Champion IRI LUCKY do 10 gram jest teraz w dobrej cenie na serwisie na A , jeżeli Cię taka interesuje.

Ja mam i powiem ,że do małych przynęt sprawdza się. Miałem przyłów w postaci szczupaka 65cm i też spokojnie dała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos ultra-lightów - to czy ktoś z kolegów miał do czynienia może z Robinsonem Cortez Perch 2,40 0,5-7 gr ? Pytam, ponieważ przymierzam się do zakupu tego kijaszka tylko pod łowienie okoni (z wody, jak i z brzegu) na bardzo delikatną żyłeczkę jak i mikro maluśki młynek :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak właśnie, nie wiedziałem że jest coś lżejszego od UL. A co do przynęt to pewnie mikro jigi, zmniejszone najmniejsze twistery, maluteńkie obrotówki. Widziałem filmik na YT gdzie gość łowił wzdręgi na jiga 0,2 g główka i żyłka 0,10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie łowiłem na tak delikatny sprzęt. Nie wyobrażam sobie wędkować wędziskiem do 4-5 gram na Bugu bo tylko tą rzekę kocham. Wyprawa to chyba tylko na wody stojące.

Rzucić salmo horneta jakieś 2 gramy to pewnie sama przyjemność , ale ciekawi mnie jak się takie wędzisko dalej zachowuje. Czy to nie jest tak że tylko określonymi przynętami później można się bawić???

Na tym filmiku koleś testuje podobną wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje , że chcesz się specjalizować w łowieniu wzdręg.

O tej wędce mówią dobre rzeczy. Phenix Mosquito cw 0.5-3.5g

http://www.popler.tv/WEDKI/5389#5389

Jest jeszcze konger equs mikros 0,2-5g ale nie mogę sensownych wypowiedzi na jego temat znaleźć. Ludzie piszą że to wklejka i najlepiej sobie radzi z przynętami 1,5 grama.

Tu masz wędkę nieco dłuższą Daiwa Tornado-X 2.70m 0-7g oraz test

http://www.orybach.pl/4204.htm

Resztę już będziesz musiał sam sobie poszukać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos ultra-lightów - to czy ktoś z kolegów miał do czynienia może z Robinsonem Cortez Perch 2,40 0,5-7 gr ? Pytam, ponieważ przymierzam się do zakupu tego kijaszka tylko pod łowienie okoni (z wody, jak i z brzegu) na bardzo delikatną żyłeczkę jak i mikro maluśki młynek :razz:

Tu masz trochę o tym kijku http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/549-robinson-cortez-light-perch-jig-24m-05-7g-jig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Żeby nie zakładać nowego tematu podłącze się do tego. Również szukam lekkiego spiningu tak do 200zł. Czasami jestem u rodziców i w pobliskiej rzece łowie pstrągi ok 5 razy w roku. Poprzednio używałem wędki z najniższej półki Konger Carbomaxx 240 do 15g i pewnie używałbym dalej gdyby się nie złamała szczytówka. Nie chciałbym aby wędka była bardzo miękka w takim sensie żeby szczytówka poddawała się gdy jest większy nurt, gramatura 3-15g, długość 240. Myślałem o Shimano Alivio i to jedyny mój pomysł z tym , że ponoć są to miękkie wędki ale czy aż tak żeby szczytówa na mocniejszej wodzie się wyginała? Ma ktoś inne propozycje?

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fishclub.pl/spinningowe/86984-max-insygnia-24m-5-25g-spin-2601241-5900000049830.html

nanikosz, taką Insygnię mam do oddania (jak w linku wyżej) za niewielkie pieniądze. Mój kij ma 230cm.

Jesteś kolego z wrocka, to można swój kołowrotek przypiąć, obejrzeć, pomachać.

Jak zainteresowany, to więcej na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam. Po krótkiej nieobecności, chciałem podziękować za wszelkie rady jakie mi daliście. Wybór padł na Konger IRI Lucky do 7 gr. Wędeczka ma już kilka pstrągów, okoni i jakieś małe szczupaczki na stanie. Daje niesamowitą frajdę. Każdą rybę czuć na dolniku i zawsze mi się wydaję że to taaaaa ryby. Zdecydowałem się na nią bo jest bardziej uniwersalna. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.