Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kozielno


faflik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 215
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Dwa slipy znajdują się od od strony betonówki. Dojeżdżając do zalewu jeden jest na wprost a drugi po lewej stronie. Jest jeszcze jeden od miejscowości Kozielno. Dojechać można do niego przez Paczków dalej w stronę Kozielno ( Drogowskazy wskazują jezioro Paczkowskie ), a także przez Topolę dalej Błotnicę i Kozielno. Slip znajduje się przy piaszczystej plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

trebor123, dzięki za informację rzeczywiscie na mapie google widac wjazdy do wody tylko pytanie czy to sa prawdziwe slipy czy poprostu brzeg tak wchodzi do wody ze mozna lodke zwodowach. Pytam bo mam kijowa przyczepke i nie wszedzie moge wodowac musze miec rowny zjazd do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Frankenstein Carp Festiwal to nowa nazwa V Otwartych Mistrzostw Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu, które odbędą się w dniach 05-08 czerwca 2014 r. nad przepięknym zbiornikiem Kozielno, przez który przebiega granica dwóch województw: Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Przez cztery dni i trzy noce non stop miłośnicy połowów ryb karpiowatych będą walczyć o tytuł mistrza i cenne nagrody.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa. Szczegóły na plakacie i w załączonym regulaminie.

Zbiornik Kozielno (Jezioro Paczkowskie) to typowa zaporówka o powierzchni około 270 ha, która wraz z Topolą, Jeziorem Otmuchowskim i Głębinowem stanowi kaskadę zbiorników na Nysie Kłodzkiej. Powstał po słynnej powodzi w 1997 roku i jest regularnie zarybiany przez Okręg PZW w Wałbrzychu zarówno rybami karpiowatymi jak i szlachetnymi. W wodzie pływa sporo karpi, sumów, sandaczy, szczupaków, a także leszczy. Nierzadko można spotkać również amura, jesiotra, dorodnego jazia i coraz częściej węgorza. Zbiornik Kozielno powstał z zalania wcześniejszych stawów i koryta Nysy Kłodzkiej, które tworzą charakterystykę urozmaiconego dna. Zbiornik Kozielno to nie jest łatwe łowisko. Dobre miejsca dla karpiarzy mogą znajdować się w odległości 80-100 m od brzegu (przeważnie krzaki na drogach pomiędzy dawnymi stawami pożwirowymi jak i na odległościach ponad 250 m. Niezbędne jest więc łowienie z wywózki przy użyciu pontonu lub łódki. Kozielno to nie jest miejsce dla wygodnych amatorów karpiowania. Jak jednak pokazały ubiegłoroczne połowy w zbiorniku są ryby sporych rozmiarów i kilkunastokilogramowe cyprinusy nie należą do rzadkości. Najlepszy czas na łowienie karpi i amurów w Kozielnie przypada na miesiące maj – czerwiec, oraz wrzesień – listopad. Latem lepiej wybrać się w inne miejsca, zbiornik bowiem oblegają amatorzy kąpieli i sportów wodnych.

W tym roku organizator spodziewa się około 20-25 teamów karpiowych głównie z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Ranga zawodów z roku na rok wzrasta, a systematyczny wzrost ilości startujących ekip świadczy o dobrej organizacji.

http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=8812

Ostatnie dwa miejsca na Frankenstein Carp Meeting 2014 Oj frekwencja dopisała na ostro! Gruuba impreza karpiowa się kroi! Dolny Śląsk do nas należy Pula nagród 9.000 zł !!!

post-14213-14544973665754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

dobekfooto, hehe dzięki za odpowiedz już nią dzisiaj jechałem, asfalt nówka super sie jedzie. Dzisiaj od 5 rano biczowałem kozielno i....6 urwanych gum i 2 koguty kilka rozgietych głowiek 2 brania okoniowe (widziałem jak mi goniły przynete) i jedno odbicie zębów sandacza, czyli ogolnie CH. Odpuszczam ryby w lipcu bo jak wiadomo lipiec to najgorszy miesiac w połowach. Czytałem Topole i też bez rewelacji. Acha wszystki ryby stoją na korzeniach, czy to leszcze czy drapieżnik, nic nie stoi na główkach tylko w korzeniach, wiec jak ktoś ma co rwać to może coś wyskubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie mam pytanie odnośnie kozielna czy mozna rozłowzyc namiot od strony kozielna tam gdzie jest slip ale na prawo, jadac droga wzdluz zbiornika? sa tam fajne miejsca, trawka wykoszona czy tam mozna namiotowac i auto pod laskiem zostawic czy ma byc na parkingu ? czepia sie ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzieki za odpowiedz ludzie ;) nie można tam wjezdzać bo pi*dy niebieskie sypią mandatami, sam dostałem jadąc tą drogą. Pan policjant nie wie gdzie jest wał i co to za droga ważne że ma tam łoić kase. Kilka osób tam zamandaciło, ludzie nad wode z rodzinami przyjezdzają a ci łoją i sie cieszą ! W innym miejscu sie rozbiłem efekt nocki 2 leszcze po 60 cm jeden 30cm, kilka spartolonych bran i niesmak z tym zbiornikiem związany bo wszędzie zakazy. Biedny ten los wedkarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, szkoda że teraz przeczytałem :sad: W zeszłym roku pogonił mnie jakiś facet z tego terenu gdy wpakowałem się terenówką, wówczas wszyscy tak się rozjeżdżali. I fakt gonili, ale mandatów nie było.

Dobrze że chociaż ładne lecholce wpadły. Ja biegam z muchówką - strasznie się wkręciłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ondrey2, domków nie ma są przyczepy nawet fajne od strony kozielna ale jak info znaleźć nie wiem tylko google pozostaje.

Nie wiedziałem że tam można coś wynająć ,myślałem że na bartnikach tylko coś zostało :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Mam pytanko odnośnie dojazdu na Kozielno od strony wsi. Chciałbym jutro pojechać tam, na 2-3 dni i nie wiem gdzie można i czy w ogóle można rozbić tam namiot i czy możecie koledzy podpowiedzieć jak i gdzie lepiej ustawić się tam na drapieżnika ( głównie sum ,szczupły albo węgorz) z gruntu i jaka jest szansa, złapać tam cokolwiek bez pontonu??? Pozdrawiam i połamania życzę :D Do zobaczenia nad wodą ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci suhhar za info. Dzisiaj pokręcę się tam troszkę i popróbuję , w ostateczności zostaje jeszcze Topola, ale tam znowu ciężko z " toaletą" na dłuższej zasiadce :D No cóż , nie ważne gdzie , nie ważne jak , ważne że na rybach :) Powodzonka i połamania Ci życzę na kolejnych wypadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może Panowie jak z leszczem/jaziem/płocią na Kozielnie i gdzie by można było uderzyć (od której strony)? Na Topoli taka bryndza, że szkoda opowiadać. Ostatnie dwa wyjazdy o kiju i daję sobie spokój w tym roku z tym zbiornikiem....

Czy może już tylko nastawiać się na drapieżnika o tej porze roku?

Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.