Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Zemborzycki


konktenbit

Rekomendowane odpowiedzi

widze że jest temat o Zalewie mam pytanka co do niego

1. Jakieś specjalne zezwolenia trzeba mieć.....?

2. Da się coś złapać na spinning?

3. Jakie rzeki zasilają zalew?

CO do 1 - kolega ci odpisał już - woda PZW

2 - Od początku sezonu nad Zalewem złapałem kilkanaście szczupaków - niestety wielkość była marna - nawet kilka niewymiarowych , które były w tym sezonie wpuszczane - z tego co widziałem co się dzieje z tymi szczupłymi to masakra - wędkarze na siłę je "wydłużali" by dobić do wymiaru - który nad Zalewem wynosi 55 cm a nie jak większość twierdzi 50. Jak tak dalej pójdzie niedługo tego szczupaka zabraknie

w Grudniu udało mi się złapać sandacza ale również wymiar jego też nie zwalał z nóg.

Występuje też Sum, którego na spina nie złowiłem jeszcze...ale za to z powodzeniem na żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam, od 2 tygodni przyjezdzam nad zalew troche połapać. Ostatnio od miejscowego dowiedziałem się, że można na zalewie złapać węgorza. Jeżeli ktoś łapie na zalewie i interesuje sie polowem tutejszym węgorzem to prosiłbym o pare rad mianowicie - na co łapać(łowie na jedne spławik i jednego feedera), jaka przynęta, pora dnia i inne ciekawe informacje. Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów :wink:

Chciałbym się dowiedzieć jaka w tym roku sytuacja na Zalewie. Nie mam czasu "skoczyć" i się popytać wędkarzy, mimo że niedaleko mieszkam. Wybieram się w sobote na rybki, ale nie wiem w ogóle co się tam teraz dzieje. Gdyby ktoś był w miarę na bieżąco, to byłbym wdzięczny gdyby się podzielił swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

ja mogę powiedzieć od siebie ze ostatnio jak bylem (2 tygodnie temu i tydzień temu na weekend).

to złowiłem kilka leszczy na grunt(bez rewelacji)

na spławik nic.

ogólnie słabo biorą i jest brudno.

nie polecam, jeżeli o mnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 wypadów ze spiningiem 2 były pomyślne. Pierwszy dzień jakoś 2 tyg temu to w 1.5h na spinning 30 okoni,nie okonków. Drugi dzień,1.5 tygodnia temu,też dobrze,5 brań na spinna,ale nie wyciągnąłem(złe haki). Pzdr

Generalnie jeżeli o zalew chodzi,to totalna lipa tam jest teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Byłem w ciągu ostatnich 2 tygodni 2 razy: Od Dąbrowy i od Grzybowej. Niestety zero brań. Ludzie obok łapali,dosyć ładnie,i to nawet takie trochę większe dłoniaki,niż standard zalewowy ;) Ale jeżeli o mnie chodzi,to chyba po prostu przeterminowana zanęta :shock: W sobotę jadę znowu to sprawdzę nową. Łowisko generalnie jest bardzo dobre,jest bardzo dużo dużej ryby,tylko trzeba umieć złapać. W międzyczasie od czwartku do niedzieli zasiadkę ma nasz team karpiowy nad Zalewem właśnie,więc zdam wam relację jak tam z karpiami ;) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

maciek1221 i jak ta zasiadka :?: Chyba coś cienko bo prawie przez rok nic nie napisałeś :D

Wracając do tematu jakieś wyniki w tym sezonie :?:

Na 2 wyjazdy u mnie nic specjalnego a w zasadzie wyjazd jak wyjazd - jeśli coś puknie wiesz co jest na końcu haka :) choć zdziwiłem się kiedy wujas siedzący obok wyciągną 30cm karpika - z tego co wiem wpuszczali go ostatnio trochę

W tym sezonie nastawie się na nocki i troszkę grubsze łowienie może będą lepsze wyniki :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wszystkich, mam parę pytań co do zalewu, przeprowadzam się w październiku do Lublina i chętnie bym wyskoczył na rybki ale nwm czy tutaj ktoś żyje bo na forum cicho jest od dłuższego czasu ;p

1.Czy występuję aktualnie jakaś bakteria w wodzie ?

2.Jaką rybę mogę spotkać na zalewie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam wszystkich, mam parę pytań co do zalewu, przeprowadzam się w październiku do Lublina i chętnie bym wyskoczył na rybki ale nwm czy tutaj ktoś żyje bo na forum cicho jest od dłuższego czasu ;p

1.Czy występuję aktualnie jakaś bakteria w wodzie ?

2.Jaką rybę mogę spotkać na zalewie ?

Nad ZZ najczęściej spotykaną rybą jest leszczyk, rzadziej już leszcz. Trafia się również płotka i okoń. Jest bardzo dużo małego szczupaka, oraz bolenia który przeszkadza trochę podczas zawodów. Występuje również sandacz i sum, ale trzeba go sobie "wypracować". Słyszy się wiosną o żerowaniu karasi i linów w tak zwanym rękawie. Rybostan jest całkiem całkiem, ale miasto zdecydowanie powinno bardziej zadbać o zbiornik i najbliższą okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość LarryKowalsky

W sezonie 2014 bardzo często byłem goście Zalewu Zemborzyckiego. Tutaj można zobaczyć moje mapki złowionych ryb, oraz gdy byłem bezpośrednim świadkiem takiego połowu oraz mapkę zaczepów.

http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_drapieznikow/map.html

http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_zaczepow/map.html

Zalew jest dość trudnym łowiskiem, ale na pewno potrafi zaskakiwać. Szczupaka jest sporo i nie tylko tego małego. Trafiają się od czasu do czasu 70tki tym bardziej cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.