Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zestaw gruntowy dla poczatkującego


s.s.t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Doświadczenie z wędkowaniem mam małe. Tzn jeździłem na ryby z kolegami, z tym, że oni mieli wędki a ja piwo.

Pech chciał (albo i nie pech), że w końcu postanowiłem zamieszkać z moją lubą w wynajętym mieszkaniu. I teraz pojawił się drobny problem. Problem polega na tym, że raczej nie uda mi się jej oszukać, że jadę z kolegami na ryby (jedni jadą na ryby inni łowić ryby :P) nie mając wędki.

Po głębszym zastanowieniu zawęziłem krąg do dwóch metod wędkowania. Gruntowe lub spinningowe. Bardziej skłaniam się ku wędkowaniu gruntowemu, bo leniwy jestem z natury i nie chce mi się łazić po krzaczorach.

Tak więc moja prośba:

Polećcie mi jakieś wędki gruntowe (tylko nie kosztujące majątku) i ewentualnie kołowrotek do tego.

Mam zamiar wędkować na Wiśle i Narwi (wawa i okolice).

Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi.

Acha. Nie chcę badzieiwa "no name" z allegro. Coś z Shimano, fiume, dam, konger, takie znane bardziej marki :) Bo z kolegów doświadczenia wiem, że te gotowe tanie zestawy z allegro to straszna tandeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Sam troszkę poszukałem, i niedaleko mam sklep wędkarski. Wybrałem sobie coś takiego:

Wędka spławikowa Shimano TC CX

i kołowrotki:

Któryś z tych:

ROBINSON Gravitex FD

ROBINSON Forex

ROBINSON Carat

Nie chcę wydawać majątku na początek.

Tak na początek, to który kołowrotek z tych byście polecili. No i rozmiar jaki, bo widzę, że jest kilka. (Wiem, że to budżetowe produkty, ale tak jak mówiłem, zestaw ma byś raczej pretekstem do wyjścia z domu. A jak by się czasem coś czepiło, to było by miło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, ja mam z kolei problem tego typu, że potrzebuję wędki na prezent dla ojca: miał kiedyś jakąś amatorską, która mu się połamała.. pomożecie?
Na Twoje pytanie nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź: wytnij ojcu w lesie długi kij leszczynowy, a jak się połamie to nie będzie szkoda. :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.