Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Method Feeder


fish007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość embryo

"Feeder" to dosłownie "karmnik" i tak ten termin był przekładany jeszcze w latach 90. poprzedniego stulecia. Proszę sobie sięgnąć choćby po klasyczne już filmy z serii "Go fishing" z Johnem Wilsonem czy też polską prasę z tamtego okresu - wszyscy tłumaczyli "feeder" jako "karmnik". Z czasem do użycia przedarł się "koszyk", nie zmienia to jednak faktu, że etymologicznie "feeder" nie ma nic wspólnego z "drganiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To zalezy w jakim znaczeniu w kazdym badz razie Feeder w tym znaczeniu to drgający

Pomyslalem sobie ze dowiem sie czegos nowego, angielskiego uzywam codziennie i moze sie przydac. Na poczatek sprawdzilem ling.pl, pozniej Camridge Learner's Dictionary, na koniec stare i niezawodne slowniki wydane przez wyd. Wiedza Powszechna. Ostatni pobija wszystkie na glowe pod wzgledem ilosci znaczen i przykladow.

W zadnym nie ma bylo nawet wzmianki o czymkolwiek drgajacym :wink: Koncz Wasc wstydu sobie oszczedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

fish007,

Wybieraj długość feedera do swojego wzrostu. Ja mam prawie 190cm wzrostu i posiadam dwa feedery. Pierwszy to Jaxon Inspiral 3.6 i Konger Grandis 3.90, i najbardziej odpowiada mi konger, ponieważ jaxon jest dla mnie za krótki i się dla mnie nie wygodnie łowi. Zaskoczyłeś mnie, że używasz tak grubych żyłek do feederów. Osobiście używam żyłek od o.16 do max. o.20, lecz staram używać się najczęściej o.16, im cieńsza żyłka tym lepiej zaobserwować branie. Co do koszyczków, to używam standardowych koszyków z dnem i bez, lecz nie stosuję rurek anty. Co do haczyków, to stosuję w zależności od stosowanej przynęty i na jaki dany gatunek ryby się nastawiam. Łowię praktycznie tylko metodą DS i już parę lat z tą metodą przeżyłem. Jak dla mnie nie ma bardziej banalniejszej metody od drgającej szczytówki.

Aha i zapamiętajcie kupienie feedera za 500zł czy 200zł nie oznacza to, że tańsze jest gorsze. Wędkarstwo powinno być relaksem i oderwaniem się od codzienności a nie wyścigiem szczurów za sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj długość feedera do swojego wzrostu. Ja mam prawie 190cm wzrostu i posiadam dwa feedery. Pierwszy to Jaxon Inspiral 3.6 i Konger Grandis 3.90, i najbardziej odpowiada mi konger, ponieważ jaxon jest dla mnie za krótki i się dla mnie nie wygodnie łowi.[/quote]

Ciekawa teoria co do doboru długości wędki , tego nawet Angole jeszcze nie wymyślili . Wędzisko dobiera się pod katem warunków panujących na łowisku, wielkości i gatunków ryb jakie będziemy łowić, odległości na jakiej będziemy łowić oraz tego czy jest to rzeka czy zbiornik. Guzik do tego ma wzrost wędkarza , sam mam 190 cm wzrostu i używam wędek typu feeder od 3 - 4,2 m, a nawiasem mówiac ciekawe jak bedziesz łowił federkiem 3,9m na małej zakrzaczonej rzeczce - powodzenia. Inspiriala miałem w ręce tydzień temu, gościu usiadł nad woda koło mnie i miał dwa nowiutkie, z tego co mówił to jeden o wyrzucie 120 gr. drugi 150 gr, oglądałem oba i przez chwilę łowiłem na nie dzieki uprzejmości tegoż wędkarza , co mogę na szybko powiedzieć - strasznie pałowate, po prostu bardzo mocne gruntówki, no i waga kijów mnie dobiła, Poznany przeze mnie wędkarz łowił w tym czasie i to dobrym skutkiem na mój sprzęt, po krótkiej wymianie zdań powiedział tylko że źle kupił i sprzeda je na allegro / bez komentarza /, Kongera nie znam więc nic nie powiem.

Aha i zapamiętajcie kupienie feedera za 500zł czy 200zł nie oznacza to, że tańsze jest gorsze. Wędkarstwo powinno być relaksem i oderwaniem się od codzienności a nie wyścigiem szczurów za sprzętem.

Ze sprzętem wędkarski jest podobnie jak z samochodami, jest klasa najniższa np. mały fiat, średnia i wysoka półka np. Mercedes. każdym autem można jechać tylko jest ta subtelna różnica podczas jazdy, no i to coś co nazywa się niezawodność chociaż z tym bywa różnie, podobnie jest z wędkami jeżeli wiesz o czym w ogóle mówię.

Osobiście używam żyłek od o.16 do max. o.20, lecz staram używać się najczęściej o.16, im cieńsza żyłka tym lepiej zaobserwować branie. Co do koszyczków, to używam standardowych koszyków z dnem i bez, lecz nie stosuję rurek anty. Co do haczyków, to stosuję w zależności od stosowanej przynęty i na jaki dany gatunek ryby się nastawiam. Łowię praktycznie tylko metodą DS i już parę lat z tą metodą przeżyłem. Jak dla mnie nie ma bardziej banalniejszej metody od drgającej szczytówki.

Co się dotyczy grubości żyłek to każdy stosuje jakie chce i jakie uważa za stosowne, nie ukrywam ze najczęściej łowię na Jeziorze Goczałkowickim, tam 0,20 to minimum jakie zakładam na przypon jak łowię na koszyczek a to dlatego że przyłowem bardzo często są duże karpie lub amury. Łowiąc na Method Feeder / a o tym przypominam jest ten temat /przypony robię z plecionki 0,15 natomiast żyłką główną jest obecnie świeżo nawinieta Trilene 0,26mm, i wcale nie jest to sprzęt przewymiarowany na to łowisko, karpiarze którzy siedzą obok mnie zawsze pytają co na tą nitkę chcę tu wyciągnąć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małej zakrzaczonej rzece stosuję pickera. Praktycznie wszędzie z nim wejdę. Dla mnie dużą różnicęrobi wzrostu do długości wędki, osobiście wolę dłuższe kije. Może ten Pan nie miał dobranej górnej sekcji szczytówki do miejsca wędkowania? Co prawda do Inspirala dokupiłem sobie 3 dodatkowe szczytówki(jeszcze lżejsze). Ja w cale nie zamierzam inwestować po 500zł w wędki, bo nie na tym rzecz polega, a mam sprzęt ze średniej półki i nie raz przeławiam spławikowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam kolegów, ja akurat z method'ą to bawie się od kilku miesięcy ale z tą wersją cięższą karpiową... mam pytanie do tych bardziej doświadczonych w bojach :)

jak załóżyć białe robaki na włos?? wiem że są specjalne klipsy ale kompletnie nie wiem jak ich użyć...

Druga sprawa jest taka że na moim małym stawku są karpiki ale ciężko je na cokolwiek skusić... na włoś z pop-up'em ananasowym (hi visual) walą amury a te akurat wypuszczam bo mają za zadanie czyścić staw.. na kuku też walą, na bialego też... a katrpi zero... co byście mi polecili żeby amury dały spokój a zaczęły interesować się karpie... może jakaś kombinacja truskawka(wanilia)+ śmierdziuch np halibut lub kałamarnica?? za pomoc będę niezmiernie wdzięczny :) pozdrawiam i połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do maggot ringa - możesz wykorzystać d-rig albo krótki ring rig

sam nie jestem fanem - lepiej nawlec robale na petelke z fc i uwiązać do ring riga np

co do eliminacji amurów - może być ciężko

można kombinowac z dużo dłuższym włosem (karpiom nie będzie to przeszkadzać a amury nie będa się zapinały) ale mogą kruszyć kulki i dupa

olałbym owocowe zapachy i poszedł w kierunku zwierzęcych ryba,mięso, smierdziele

na pw ci wysłałem niezłe rigi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic,

jak nawlec robale na fluorocarbon i przymocować na ring ringa?? i jeszcze jedna sprawa, bo trochę chcę po eksperymentować :wink: ... czy połączenia metohod feeder i krótki przepon włosowy z klipsem do białych robaków będzie dobrym pomysłem ?? kieruję te kombinacje konkretnie pod leszcza żeby wyeliminować drobnicę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic,

jak nawlec robale na fluorocarbon i przymocować na ring ringa?? i jeszcze jedna sprawa, bo trochę chcę po eksperymentować :wink: ... czy połączenia metohod feeder i krótki przepon włosowy z klipsem do białych robaków będzie dobrym pomysłem ?? kieruję te kombinacje konkretnie pod leszcza żeby wyeliminować drobnicę....

Zamiast fluorocarbonu daj cienką miekką plecionkę, łatwiejsza do nawlekania i mocowania do włosa, daję od 6 do nawet 15 białych robaków krótki 10 cm przypon , koszyczek Drennan 25 do 45 gram , takie robale są równie skuteczne co pellet lub kukurydza, złowić można wszystko nie tylko leszcza, kolega złowił ostatnio ładnego sandacza około 4 k, ale to tylko ciekawy przyłów, zakładaj więcej robaków tak żeby powstałe kulka przynety była jak najwieksza, wtedy drobnica może dać ci spokój, zamiast białych robaków polecam spróbować nawlec około 10 do 15 niewielkich pijawek końskich, postępować z zestawem tak jakby to były białe robaki, rewelacja na liny, duże jazie, płocie, karpie a nawet sumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe koszyki, podobne do tych od Drennana / co nie dziwi bo Drennan i ESP to w zasadzie ta sama firma / ale o wiekszym ciężarze oraz gabarytach, czy ktoś zetknął się już z tymi koszykami, czy może wie gdzie kupić ???

http://esp-carpgear.com/news/esp-mega-method-feeders/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koszyczki Drennana to ja doskonale znam i takich używam, mają wagę od 15 do 45 gram, ja szukam informacji gdzie można kupić koszyki ESP mają ciężar od 56 do 100 gram i troszkę inny kształt, narazie znalazłem tylko na Ebayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne feedery robi jeszcze Korum. Uzywam i jestem zadowolony- sa przezroczyste, wiec dobrze sie kamufluja. Dodatkowo jak te pokazane wyzej sa plaskie, z ciezarkiem na dole i nie zapadaja sie w mul.

daj linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi to być koniecznie drennan? Ja osobiście polecam np. korde w wadze 2oz / 56g

3oz / 84g

A tu link do niego, może Cię zainteresuję:

Korda Bait-up Method Feeder 3oz / 84g

http://www.sklep-karpiowy.pl/kordabaitupmethodfeeder3oz84g-p-1538.html

Te Kordy to dobrze znam ponieważ sam ich używam, natomiast poszukiwane przeze mnie ESP mają inną budowę a pasuje mi ciężar tych koszyczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne feedery robi jeszcze Korum. Uzywam i jestem zadowolony- sa przezroczyste, wiec dobrze sie kamufluja. Dodatkowo jak te pokazane wyzej sa plaskie, z ciezarkiem na dole i nie zapadaja sie w mul.

daj linka

http://www.chapmansangling.co.uk/korum-carp-feeders~1401.html

Sa tez przelotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne feedery robi jeszcze Korum. Uzywam i jestem zadowolony- sa przezroczyste, wiec dobrze sie kamufluja. Dodatkowo jak te pokazane wyzej sa plaskie, z ciezarkiem na dole i nie zapadaja sie w mul.

daj linka

http://www.chapmansangling.co.uk/korum-carp-feeders~1401.html

Sa tez przelotowe

Ciekawe, Dzięki za linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.