Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek na start


urel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wcześniej łowiłem gruntowo i spławikowo, teraz chciałbym zaczać spinningować. Zastanawiam się nad wyborem kołowrotka, zdecydowałem że kupię go online dla tego proszę o radę. Może ktoś z was używał niektóre z nich i sam wypowie się na ich temat, a mi zależy na niedrogim do 120 zł.

te które najbardziej przypadły mi do gustu:

Mistrall Integra FD3000

Mistrall Exor FD3000

Cormoran Black MAster 8PiF 4000

Dragon Viper FD830i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam. panie Urel zdecydowanie spro!!! Ewentualnie cos z shimano do 150zl- dwa sezony wytrzyma pozniej bedzie szemral i dostanie troche luzow ale dalej bedzie ladnie nawijal linke itd. takie jest shimano. Tak czy siak podobnie jak koledzy polecam spro to najbardziej sprawdzona marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano nie lubię bo stanowczo się przepłaca. Za tej samej jakości kręciołki Dragona czy też Robinsona płaci się o wiele mniej. A jeśli już coś złego się stanie nie ma problemów z serwisem w Polsce. Jak zaczynałem to kupiłem sobie kołowrotek Admira 307, śmiga już trzy sezony u mojego brata bez zarzutu. Ja ją mam od zeszłego roku. W tej samej cenie miałem daiwe crossfire, którą dałem drugiemu bratu rozleciała się po 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Jestem nowy na forum i witam wszystkich serdecznie. Mimo średniego wieku dopiero teraz rozpoczynam przygodę z wędkarstwem, szczególnie spodobał mi się spinning i akurat jestem w trakcie zakupu kołowrotka. Czytałem sporo na temat kręciołków, za jakiś czas zapewne kupię coś porządnego ale na chwilę obecną myślę o zakupie czegoś taniego.

Na początek będę łowił przynętami 2-5 gramowymi. Podpinając się pod temat kolegi pragnę zasięgnąć Waszej opinii na temat oto tego kołowrotka:

OKUMA INSPIRA FD IP 425I

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-inspira-fd-425i-i4619706289.html

na + to 5letnia gwarancja i jeżeli wierzyć opisowi, na początek chyba może spełnić moje oczekiwania, szczególnie jego waga.

inna opcja to wspomniany wcześniej Viper lecz niższe oznaczenie

DRAGON VIPER FD 820I

http://www.coś tam, coś tam/kolowrotki/dragon/dragon-viper-fd-820i.html

Proszę o wyrażenie opinie, szczególnie posiadaczy w/w kręciołków.

Planuję zakup wędki CATANA CX 2,70M / 1-11G - UL

http://www.coś tam, coś tam/wedki/shimano/catana-cx-2-70m-1-11g---ul.html

Pozdrawiam

Odys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mi natomiast ta okuma inspira padła po miesiącu, fakt nie miała lekko spinningowałem dosyć często. Zaczeła chodzić głośno i ciężko, że nie dało się normalnie łowić. Dragona nie miałem więc nic nie powiem. Admira jak za tak małe pieniądze śmiga mi bez zarzutu, moim zdaniem jest lepsza od tej okumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

nie będę zakładał kolejnego tematu zatem...

Po wielu latach wracam do wędkowania, metoda to spinning, ryba docelowa okoń. O ile drobnostki powoli kompletuję i odnowa uczę się sztuki wędkarskiej to przymierzam się do kupna w przeciągu 2 tyg. kołowrotka.

Nie mam faworytów ale ustaliłem budżet na 130-200zł.

Sporo osób poleca: Okumę, Daiwę, Spro, Ryobi, Shimano, itd.

Co do Shimano odpuszczam po przeczytaniu sporo recenzji i opinii nt. Catany, Jaxony też odpuszczam.

Domyślam się, że budżet 200zł to malutko ale chcę zacząć od czegoś taniego ale mimo wszystko jakościowo dobrego w swojej półce.

Widziałem gdzieś Mikado Airspace 2008/3008 FD (4008 FD raczej nie ma sensu do okonia chyba...). Urzekło mnie wykonanie w całości ze stali.

Proszę o pomoc w wyborze pierwszego kołowrotka :)

PS: mam nadzieję, że autor nie pogniewa się za "podczepienie" się do jego wątku.

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Androctonus a zamierzasz łowić na wodach stojących, rzekach czy i tu i tu bo jak kupisz jakiś lichy kołowrotek na rzece nim nie połowisz za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - kurcze nie pomyślałem o tym :)

Prawdę mówiąc (pisząc) zarówno stawy/jeziora jak i Odra.

Druga sprawa chciałbym próbować łowić na wszelkie możliwe przynęty: woblery, rippery czy blaszki :)

Tutaj domyślam się, że zarówno kołowrotek jak i kij są istotne w zależności co będę chciał zarzucić. Tzn. wobler czy blaszka tworzą większy opór w wodzie jak ripper (gumka z główką, przepraszam za niefachową nomenklaturę) chyba, że źle kojarzę.

Na pewno kij musi być inny, tzn. z inną szczytówką ale kij kupię czy też 2 kije jeśli trzeba będzie w sklepie stacjonarnym ale kołowrotek czy kołowrotki przez sklep internetowy z możliwością odb. osobistego w Szczecinie.

Tak jak mówię wracam do tego pięknego hobby, nauka od nowa. Za każdą radę będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wody stojące osobiście bym polecił Quartza Pro Spin w rozmiarze 3010 lub 4010 na większe gumy. Korzystałem z niego nad rzeką ale to było kilkukrotnie wciągu roku. Na pewno jest dobry na jeziorowy spinning średnimi gumami, maks 12 cm i 10g główka. Więcej na jego temat przeczytasz na forum lub na stronie głównej haczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Ja osobiście łowię na wodach stojących w większości choć zdarzają się również wypady na rzekę a maszynka jakiej używam od dwóch lat to Mistral Hi-Tech 3000, do tego kij 2,40 Barkley Ligtinig Rood SS304 z moim zdaniem najlepszymi przelotkami pod plecionkę (od łowienia na żyłki dawno odszedłem) i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Androctonus

Kupiłem Mistrall Amundson 3000 - od razu poszedł do zwrotu (luzy, drgania, skręcanie żyłki). Wymieniłem na Zaubera 3000. Po trzecim łowieniu wylądował w serwisie (4 różne usterki fabryczne). Obadałem w sklepach kilka innych marek i prawdę mówiąc sam nie wiem co w tym budżecie wybrać. Jednak skłaniam się ku temu, co sprawdza mi się bezproblemowo - Jaxon VX 200. Dawał sobie radę z Meppsami w rozmiarze 4. Rozebrałem, przesmarowałem - nie ma ani grama plastiku w mechanizmach. Model ZX ma dodatkowo aluminiową obudowę.

Z innych - Penn Slammer, ale tutaj wylatujesz już znacznie poza budżet. No chyba, że trafisz akurat na dobrą sztukę Ryobi, to w podanym budżecie masz np. Ecusimę. Zauber zaczyna się od 245 zł.

Tego Mikado oglądałem w sklepie i szybko wrócił na półkę. Niestety słabo wykonany już przy pierwszym kontakcie (obejrzyj dokładnie mechanizm kabłąka). Nawet zwiększając budżet do 300 zł nie mamy wcale dobrego pola manewru. Trzeba poszperać za niewiele używanymi sztukami Penn'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Penn okrutnie drogi :(

Przejrzałem ceny na allegro i nie powiem fajne kołowrotki ale nie zdecyduję się na kołowrotek za 350zł. Dzięki za propozycję.

Domyślam, się że dobre kołowrotki zaczynają się od 500zł czy jeszcze więcej ale mimo wszystko chciałbym kupić coś co posłuży mi przy typowo amatorskim spinningu.

Może coś z oferty SPRO lub Shimano Nexave?

Do tego kwestia kija ale tutaj to będę potrzebował Waszej pomocy koledzy z konkretnymi modelami tak +/- do 200zł i wtedy w sklepie sobie coś dobiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Androctonus, napisałem Ci jakiego zestawu używam, dla mnie świetny a łowię często i długo. Z kija Barkleya z pewnością był byś zadowolony co do kołowrotka to ilu wędkarzy tyle opinii o tym modelu jaki mam osobiście. Co do kołowrotka weź jeszcze pod uwagę czy będziesz łowił na żyłki czy na plecionki bo do plecionki nie każdy młynek się nadaje. Do amatorskiego połowu ale jak szukasz coś porządnego za większą kasę niż Mistrall Hi-Tech o jakim piszę możesz kupić sobie Ryobi Zauber 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androctonus, napisałem Ci jakiego zestawu używam, dla mnie świetny a łowię często i długo. Z kija Barkleya z pewnością był byś zadowolony co do kołowrotka to ilu wędkarzy tyle opinii o tym modelu jaki mam osobiście. Co do kołowrotka weź jeszcze pod uwagę czy będziesz łowił na żyłki czy na plecionki bo do plecionki nie każdy młynek się nadaje. Do amatorskiego połowu ale jak szukasz coś porządnego za większą kasę niż Mistrall Hi-Tech o jakim piszę możesz kupić sobie Ryobi Zauber 3000.

Dzięki kolego, wezmę to pod uwagę. O ile znajdę kij Barkley'a w Centrum Wędkarskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kołowrotek, to nie ma się nad czym zastanawiać. W tych pieniądzach to Ryobi Zauber, i tyle. Cena około 250zł + kasa na zapasową szpulę. Kręcioł naprawdę ok. Mam zarówno te ze "starej" produkcji jak i egzemplarz z nowego wypustu. Dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.