Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem po 2 tyg do Wrocławia z myślą, że już każdy ma po komplecie kleni. A tu pustki :razz: Dzisiaj sam zasiedziałem się nad Slęzą. 6h biczowania. Niestety woda jeszcze mętna. Klenie słabo wychodziły do smużaków. Lepiej spisywały się wobki wolnotonące i pływające. 8 krótkich kleni wyjętych, dużo spadów i niezaciętych brań. Straciłem też dwa ładne wymiarki. Na koniec trafił się szczupaczek 42 cm na wysokości Parku Klecińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Gdyby formuła Naszych zmagań dotyczyła najmniejszej złowionej sztuki - to już dziś mógłbym ogłosić się zwycięzcą :wink: Całe 7 cm klenia na 3,5 cm woblerka :mrgreen: Fotki potwora nie wstawiam z oczywistych względów.

PS. Widzę lekki, kleniowy ruch w toni ale bez większych efektów. Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję pośmigać za "konkursowym" kleniem he he :twisted:

Z tej okazji uzbroiłem 6 smużaków samoróbek (pierwsze sztuki jakie miałem okazję wystrugać) więc mobilizacja wzrasta dwukrotnie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobilizacja wzrasta dwukrotnie

U mnie też. Dzisiaj kupiłem wędeczkę 3,05m pod klenia. Wczoraj wyskoczyłem w ten deszcz na 2h. Zmoczyło mnie do suchej nitki. Trafiły się jedynie 4 krótkie. Po takim deszczyku mogą słabo reagować na smużaki. Połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się złowić coś co nadaje się na zdjęcie ;-). Kleń 35cm.

normal_Sleza_15_08.jpg

normal_Slezaa_15_08.jpg

(gdyby trzeba była dodatkowa weryfikacja to mam jeszcze filmik)

Były jeszcze 4 krótkie. Brań mało. Woda mętna. Na smużaki słabo reagowały. Jedynie mocniej pracujące wobki przynosiły brania. Nowa wędka ochrzczona :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pierwsze koty za płoty.

Mnie dzisiaj przegonił deszcz ale miałem dosyć mocny hol ... niestety ryba się wypięła a powodem była oszczędność na kotwiczkach.

W niedzielę poprawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem porzucać na innym odcinku, na ciut głębszej wodzie. Brania słabe. Udało się dołożyć klenika 28cm. Były też 2 bardzo waleczne okonki 20cm+ (pierwsze na Ślęzy), kilka spinek i kilka mniejszych kleni. Niestety niektórzy właściciele psów mają wszystko w d... i potrafią rzucić piłkę psu do rzeki niemal pod samą wędkę. No i te wszędobylskie kaczki. Człowiek skrada się do wody jak kot a wataha mend już płynie. Do niektórych nie dociera, że ptaki dokarmia się jedynie w zimie.

normal_17_08_1.jpg

normal_17_08_2.jpg

normal_17_08_3.jpg

normal_17_08_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te wszędobylskie kaczki. Człowiek skrada się do wody jak kot a wataha mend już płynie.
tu trafiłeś w sedno. Uwierz mi, że na rzekach górskich (Biała Lądecka) jest podobnie. Ostatnim razem dosłownie ścigałem się z kaczkami o miejsce. Idę z muchóweczką w górę rzeki, a tu jak to określiłeś boczkiem, boczkiem wyprzedza mnie wataha kaczek i płyną prosto w miejsce gdzie spodziewałem się pstrągów. Próba przegonienia kaczek spełzła na niczym, a ryby skutecznie zostały wypłoszone. KATASTROFA NATURALNA - zemsta matki natury hehe. Co zrobić taki mamy klimat. Ale nerwy miałem jak cholera, człowiek się stara, czai się jak kot a tu ...... kaczki. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista:

1. Radek M. - 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen - 0 cm, 0 cm, 0 cm

3. dobekfooto - 0cm, 0cm, 0cm

4. Marienty - 0cm, 0cm, 0cm

5. bacyk - 0cm, 0cm, 0cm

6. mza - 0 cm, 0 cm, 0 cm

7. przemass71 - 0 cm, 0cm, 0 cm

8. michalvcf - 0cm, 0cm,0cm

9. haczykforum - 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK - 0 cm, 0 cm, 0 cm

Zasady.

Wygrywa najdłuższy kleń złowiony metodą spinningową lub muchową.

Końcową klasyfikację przy kleniu o takim samym wymiarze wygrywa wymiar kolejnej ryby.

Do klasyfikacji bierzemy pod uwagę trzy największe klenie.

W przypadku ryb takich samych o zwycięstwie decyduje data złowienia, czyli wcześniejsza data ma pierwszeństwo.

Zgłaszamy ryby złowione od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Koniec rywalizacji 6 grudnia.

Niejasności będziemy rozstrzygać na forum.

W dobrym tonie będzie deklaracja wzięcia udziału w rywalizacji przynajmniej jeden dzień przed złowieniem zgłaszanej ryby.

Myślę, żeby do listy samemu dopisywać wyniki.

Będzie łatwiej nam wszystkim.

Zasady chyba są do przyjęcia i nie widzę powodów do ich rozbudowywania.

Jedynie, to warto je, co jakiś czas przypomnieć pod listą uczestników.

Gratuluję Marienty!

Wreszcie coś się ruszyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista:

1. Radek M. - 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen - 0 cm, 0 cm, 0 cm

3. dobekfooto - 0cm, 0cm, 0cm

4. Marienty - 35cm, 28cm, 0cm

5. bacyk - 0cm, 0cm, 0cm

6. mza - 0 cm, 0 cm, 0 cm

7. przemass71 - 0 cm, 0cm, 0 cm

8. michalvcf - 0cm, 0cm,0cm

9. haczykforum - 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK - 0 cm, 0 cm, 0 cm

Dawać dawać, na pohybel kaczkom!

Bo jak wróci jaceen to pozamiata i nikomu nie będzie chciało się łowić :razz:

Muszę wymyślić jakiś patent na zdjęcie ryba+miarka+rejestr połowów (może sama sztywna miarka wystarczy) bo to bardzo kłopotliwe.

jareksm2 Przyznam, że z tymi kaczkami to był pierwszy raz kiedy dały mi się tak we znaki. Też biegłem na wyścigi wzdłuż brzegu, żeby pierwszy zając dobrą miejscówkę :cool: . Pamiętam jak kiedyś na Topoli do zanęty podpływało stado bardzo, bardzo dużych, agresywnych łabędzi - to była dopiero impreza.

Niedługo ten wątek będzie miał więcej wpisów niż Odra :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mały włos Twoja przepowiednia sprawdziłaby się :)

Dzisiaj wędkowałem na odcinku Wabco-Oporów (próg).

Chyba w sztukach dychę przekroczyłem. Odprowadzeń i skubnięć niezliczona ilość.

Największy złowiony może miał 23-24cm.

Łowiłem starą, sprawdzoną obrotówką Rublex. Takich już nie robią.

Mocno odchudzona zerówka, która pracuje z nurtem, a klenie potrafią ją gonić i skubać pod same nogi.

Większość czasu łowiłem właśnie z nurtem.

Przed zmierzchem podszedłem w rewiry Marientego.

Założyłem takiego kupnego smużaka 3cm, który już dał mi kilka fajnych ryb.

Nie będę bujał w obłokach, ale ryba 4-kę mogła mieć z przodu.

Chwilę pobujała się na wędce i spinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.08 kleniki 23,24 i sporo brań.

20.08 kleniki 24,26 i dwa spięcia w tym 30-staczek, którego nie dałem rady wciągnąć na dosyć wysoki brzeg bez podbieraka... i poszedł :evil:

Także widzę panowie dzieje się,fajna zabawa póki pogoda dopisuje i nie płynie "kawa z mlekiem".

Fajne okonki Marienty,jeszcze nie złapałem garbuska w Ślęzie.Słabo ubarwione czy takie zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.08 kleniki 23,24 i sporo brań.

20.08 kleniki 24,26 i dwa spięcia w tym 30-staczek, którego nie dałem rady wciągnąć na dosyć wysoki brzeg bez podbieraka... i poszedł :evil:

Także widzę panowie dzieje się,fajna zabawa póki pogoda dopisuje i nie płynie "kawa z mlekiem".

Fajne okonki Marienty,jeszcze nie złapałem garbuska w Ślęzie.Słabo ubarwione czy takie zdjęcia?

Dzięki ;-)

Też dzisiaj byłem ale rybki bardzo słabo współpracowały. Na blaszkę 0 wyciągnąłem krótkiego klenika i okonka. Telefon robi mi bardzo ładne zdjęcia ale rzeczywiście (nie wiem od czego to zależy) wszystkie okonki jakieś takie blade. Ja już zacząłem chodzić z podbierakiem ;-). Na jakim odcinku łowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista:

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 28cm, 0 cm, 0 cm

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 28cm, 0cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

7. przemass71---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

W końcu zaczęły dzisiaj brać ciut większe.

Kilka w granicach wymiaru i jeden trafi do tabeli. Trzeba wreszcie zapunktować :)

Całe 28cm.

Dzisiejsza taktyka inna od poprzednich. Wypuszczałem woblerki dość daleko i mozolnie ściągałem z krótkimi przystankami. Brań mniej, ale więcej zapiętych.

Co do dokumentowania.

Nie przesadzajmy z tym, bo zrobić zdjęcie z miarą, jeszcze książeczką i w tle jeszcze rzeka, trudne do ogarnięcia.

Raczej jestem przygotowany do robienia zdjęć, ale takie wygibasy przerosły mnie.

U mnie będzie wyglądało tak, że zdjęcie z miarką a po chwili fotka miejscówki.

thumb_P1110866_-_Kopia.JPG

thumb_P1110871.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad standardowo dużo brań, kleniki w okolicy 24 cm.

Troszkę pogadałem z napotkanym wędkarzem łowiącym na muchę, który prowadziłby w naszej kwalifikacji gdyż jego niedawno złowiony kleń miał 43 cm(widziałem parę zdj.), a i nie raz wyciągał kluchy 50-tki czy pstrąga 34 cm.

Na koniec gdy zrobiła się już mgiełka, w jednym z ostatnich rzutów prawie wycholowałem... nietoperza, który porwał w locie mojego woblerka :shock:

Ta rzeka mnie coraz bardziej zadziwia.

normal_IMAG04555B15D~0.jpgnormal_IMAG04515B25D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec gdy zrobiła się już mgiełka, w jednym z ostatnich rzutów prawie wycholowałem... nietoperza, który porwał w locie mojego woblerka :shock:

Dorzućmy do rywalizacji kolejny gatunek :mrgreen: U mnie poza niewymiarowymi klenikami czepiają sie spore gałęzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziewiątej do trzynastej wędkowałem przy Oporowie.

Ryb szukałem w rynnach. I wyszedł jeden piękny klenik.

Puknął i zawinął się. Ostatnio, to byłby u mnie już trzeci, który w tabeli byłby wysoko.

Kilka w granicach wymiaru złowiłem, kilka odprowadziło stukając w woblery.

O poranku już się nie wybieram, bo po porannej mgle wracałem jak po ulewie :)

thumb_P1110909.JPG

Panowie, proponuję mały zlot na Ślęzie.

Termin, to przyszła sobota po południu np. od 17 do wieczora ,

lub niedziela od rana do południa.

Miejsce spotkania przy Moście Oporowskim. Jak zdecyduje się kilka osób, to będzie gdzie się rozejść, by połowić.

Kończymy o określonej godzinie, spotykamy się i dzielimy wrażeniami.

Żeby nie było tak bez niczego, pomyślałem o bonusie dla największego wymiarowego klenia ze spotkania. Może dwa lub trzy centymetry dodamy do ryby i w ten sposób łowiąc rybę np. 27cm w ogólnej rywalizacji wyjdzie na 30cm.

Jednak żeby nie skrzywdzić wyniku Marientego, bonus liczyłbym maks do 32 cm.

Byłbym za sobotą.

Przenoszę propozycję do umawialni, http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=266108#266108 aby nie zaśmiecać wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

A miałem pytać, kto to przy moście na Oporowie szuka klenia?? he he....

Widziałem Cię Jaceen przed 13.00 jak wracaliśmy z maniem ze spina z Brzegu.

Ps. Jestem za niedzielnym zlotem.... bo sobota hmmmm %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas, kiedy ilość zawieszonych (na różnego rodzaju krzakach) woblerów sięga 2-3 zakładam wodery i idę je pozbierać. Tak też było w sobotę. Widziałem jednego pana, który złowił wymiarowego klenika na robaka. Klenik wesoło szamotał się w reklamówce podczas naszej rozmowy...

normal_wodery.jpg

Ostatnie dwa wypady bardzo słabe. Nic wymiarowego.

O poranku już się nie wybieram, bo po porannej mgle wracałem jak po ulewie :)

Też się już z tego wyleczyłem. Późno wieczorem też nie jest lepiej, kiedy mgła zaczyna osiadać - magiczny czas.

Troszkę pogadałem z napotkanym wędkarzem łowiącym na muchę

Znam tego Pana z wąsikiem. Prawdziwy specjalista od Ślęzy. Jest tam prawie codziennie. Ja osobiście rozmawiałem z nim w piątek. Ma nawet kilka woblerów od jaceena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu straciłem fajnego klenia.

Dzisiaj mocno wiało i rzuty lekkimi smużakami sprawiały mi kłopot.

Postanowiłem dzisiaj łowić na wypuszczane woblerki. I to był dobry wybór.

Kilkanaście zebrań w tym trzy klenie zapięte.

Ten największy wziął gdzieś na 30m i podczas holu, już niedaleko mnie, wjechał w paliki i straciłem go.

Kolejne dwa również na wypuszczane przynęty. Ten większy miał 28cm i wpisuję go do swojej tabelki. Następne wpiszę jak złowię większe.

thumb_P1110921.JPG thumb_P1110924.JPG

Lista:

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 28cm, 28cm, 0 cm

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 28cm, 0cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

7. przemass71---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Ma nawet kilka woblerów od jaceena :wink:

Jak się mi uda skończyć do niedzieli, to może jakieś na zlot dla zwycięzcy przyniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.