Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
witam!

był ktoś może na Wisełce poniżej Krakowa?

jak woda?

Nie było mnie ostatnie dwa tygodnie w Krk więc nie bardzo się orientuje...

pozdrawiam

Podpinam się pod to pytanie. Chciałem się jutro wybrać w okolice Tyńca. Woda bardzo wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poniżej stopnia Kościuszki. Woda trochę podwyższona ale da się lowic. Nawet nie za bardzo brudna, myślałem, że będzie gorzej. Coś mi skubie dendrobenę na feederze ale mało zdecydowanie i jeszcze nic nie zaciąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poniżej stopnia Kościuszki. Woda trochę podwyższona ale da się lowic. Nawet nie za bardzo brudna, myślałem, że będzie gorzej. Coś mi skubie dendrobenę na feederze ale mało zdecydowanie i jeszcze nic nie zaciąłem.

Własnie wróciłem z okolic Nowej Huty. Woda lekko brudnawa, ale do łowienia jak najbardziej się nadaje. We dwóch, na trzy kije: 2 jazgarze, okonek, krąpik około 30cm i na koniec mały leszczyk. Szaleństwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poniżej stopnia Kościuszki. Woda trochę podwyższona ale da się lowic. Nawet nie za bardzo brudna, myślałem, że będzie gorzej. Coś mi skubie dendrobenę na feederze ale mało zdecydowanie i jeszcze nic nie zaciąłem.

Własnie wróciłem z okolic Nowej Huty. Woda lekko brudnawa, ale do łowienia jak najbardziej się nadaje. We dwóch, na trzy kije: 2 jazgarze, okonek, krąpik około 30cm i na koniec mały leszczyk. Szaleństwo ;)

No to lepiej ode mnie. Mi się trafił niewymiarowy okonek i nic więcej :)

Pod wieczór szczupaki urządziły sobie rzeź na uklei przy brzegu. Jakbym miał spinning przy sobie to bym te gruntówki schował w cholerę i pomachał jakąś blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w piątek powyżej Krk, woda brudna. Posiedziałem 3h i trafił sie spasiony leszek 63cm i brzana ok 25 cm :o teraz zamierzam postawic cos na jej wieksze kolezanki :) pozdr

Jak Ci się udało znaleźć miejsce? Chcieliśmy połowić w okolicach Tyńca, ale na każdej możliwej miejscówce stała przynajmniej jedna przyczepa / namiot. W większości pewnie "turyści" na śląskich blachach. Pojechaliśmy więc w okolice Huty. Efekty opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wodą byłem dopiero o 11. Na 'moim' miejscu siedzieli goście na blachach EL wiec rozlozylem sie miejsce dalej, moglem poczekac bo sie zwineli za pol h :neutral: ale i tak widzialem jeszcze 2 wolne stanowiska co mnie zdziwilo bo bylem przekonany ze bedzie full. Byłeś poniżej klasztoru?

Powyżej. Wjazd od ul. Walgierza Wdałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jak tam łapiecie coś na Wiśle ?? Ja dziś byłem w swoich okolicach ze spławikiem i feederem. Wynikiem tego były 3 brzany, sum, i 2 leszcze. Jeden dosyć spory przed 50cm. Rybki dalej pływają. Woda była nieco trącona, jednak notowała znaczny spadek około 20cm. i Kolor się normował. Choć niewiem jak będzie od jutra bo dziś burza mnie zgoniła około 19. Jeśli chodzi jednak o spinning. To dzień wcześniej na smużaka, miałem ładnego klenia, ale poszedł z nurtem i się wypiął. A potem próbowałem obrotówkę, to podgryzały klenie, ale takiego wymiaru 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio odstawiłem spining i gruntowałem co obfitowało w kilak karasi srebrnych, leszcze - jeden dość fajny, certa i niezawodny jazgarz :mrgreen: Każdy wypad na plus - 3-4 rybki wiec coś się dzieje.

Obserwując wodę nie zauważyłem jakiejś szczególnej aktywności ryby. Łowie na Wiśle w okolicach Przylasku. Moje pytanko do łowiących jako że widzę że watek się pojawił mianowicie brzana - gdzie mogę jej szukać na Wiśle ? Prosił bym o podpowiedzi tutaj lub ewentualnie na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię głównie w okolicach Nowe Brzesko, Hebdów, oraz druga strona okolice Hobotu, choć zaczynają mnie denerwować te chaszcze, w fajnych miejscach. Jeśli chodzi o brzane to kolego dziś złowiłem na spławik taką 30cm. jednak sa bliskie tej wielkość w większości. W ostatnim czasie złowiłem ich już 9 takiego rozmiaru. Ostatnio na blachę siadły dwa klenie, jednak miałem coś dużego nie zdążyłem popuścić kołowrotka i żyłka pękła. Jednak jak opisywałem wczoraj swoje połowy, to przyjechało obok mnie takich dwóch gości tłukli się rzucali na grunt niewiadomo co, ale wyciągnął jeden gość karpia pod 70cm. Tyle słyszałem że tyle miał. Jednak jeden z nich zabrał go do siaty więc niestety jedna ryba mniej w Wiśle, i to piękny okaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzadko sobie wezmę rybę do domu chyba 1 czy 2 na rok. i to przeważnie na święta. Ale uważam że lekka przesada zabrać taki okaz do domu, czy do wpuszczenia gdzieś na jakiś staw. W Wiśle by się bardziej przydała taka ryba. Najlepiej bo jak gość wyciągnął to karp miał spławik w pysku widocznie komuś zerwał zestaw ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedkarz91:

W zeszłą niedzielę po raz pierwszy byłem na Wiśle w okolicach Hebdowa, na wysokości dawnego klasztoru, są tam takie krótkie główki. Bardzo fajna okolica, rybki za to bez szału ale jeden klenik siadł przyzwoity pow. 40. Nie byłem natomiast wyżej w okolicach Nowego Brzeska, jest sens tam się pchać ?, mam na myśli okolice mostu w górę rzeki ? Łowię tylko na spina. Skończyło mi się pstrągowanie w Dłubni i Szreniawie i szukam jakiejś alternatywy w niezbyt odległej okolicy.

Yoruus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Yoruus

No za mostem masz jakieś 4 główki zaraz potem prosty brzeg noi wyżej jest tam pewien przesiew z wyspą na środku, ale strasznie dużo ludzi tam jeździ ze spinningiem i normalnie. Obstukane miejsce, ale czasami może coś siąść ładnego. Tylko przygotuj się na to że spora część dojścia do Wisły jest zarośnięta. W Hebdowie jak sam widziałem dosyć ładnie wykoszona. Natomiast strona Brzeska, oraz tamta to w niektórych miejscach tragedia.

Musze się kiedyś wybrać pontonem i znaleźć sobie stałą miejscówkę. Bo mam kilka miejsc, ale w ostatnim czasie, jak ktoś podpatrzy że się jest, to zaraz jest zajęte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.