Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Witam

Jestem nowy na forum.

Na Bzurze wędkuję dopiero od 2013, przy czym poprzedni sezon tylko spinning, do tego w związku z opłaconymi Skierniewicami oraz łódzkim pozwoliłem sobie na odcinkowe poznawanie rzeki, przy kilku podejściach przeszedłem odcinek od kter do łowicza. Rzeka bardzo ciekawa, wyjąłem kilka ładnych szczupaków i okoni, gdzie najwięcej w maju 2013 w Kterach oraz miedzy Orłowem a Przezwiskami, dobrze wspominam ładnego okonia na wobler w Urzeczu, ładnie i malowniczo w Sobocie. Całe rzeka na przechodzonym bardzo fajna ale problem okazał się w Maurzycach, gdzie piękne zakręty na mapie a w rzeczywistości wszystko uregulowane/poczyszczone (brak brań).

W tym roku nastawiłem się na białą rybę, niestety z powodu braku czasu byłem na samej Bzurze tylko 2 razy ale bez efektów, za to w dniu wczorajszym byłem w przezwiskach na starym korycie tylko zobaczyć jak to wygląda bo w poprzednim roku kumpel tam złapał małego pistoleta więc był potencjał na coś większego, okazało się że zarośnięte, ale dopadł nas deszcz po deszczu stwierdziliśmy że obadamy miejscówkę, spinning odpada, grunt też, z ciekawości rzucałem matchówką w niezarośnięte oczka co było nie lada wyczynem. Wynik kilka jazi, linów z tego 5 linów wymiarowych i jeden 35cm do tego karaś złota - wszystkie wróciły do wody. Fajne ale bardzo zarośnięte miejsce. Jak podbierałem największego lina to po podebraniu znalazłem w podbieraku mięso kurczaka?? Na co to mogło być?? Komuś spadło z haczyka jak zasadzał się na węgorza?? Zakładam że nie na suma bo tam raczej by się nie utrzymał??

Czy zna ktoś historię tego miejsca?? Po prawej stronie tam pale po pomoście lub jakiejś rybaczówce, widać że dawniej miało swe czasy świetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z Kutna...... na Bzurze wędkuje od 2006r. głównie spining, znam miejsce o którym piszesz wiosną 2013 widziałem tam tarło pięknych leszczy, fajne miejsce często mocno oblegane.....i niestety często tam kłusują, o węgorzach na Bzurze nie słyszałem ale o sumach tak:) z drapieżników poza szczupakiem, okoniem jako ciekawostka miętusy na Sobocie, oraz od ,,wielkiego dzwonu,,......sandacze trafiają się jak 6 w totka ale jak już...... to wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z Kutna...... na Bzurze wędkuje od 2006r. głównie spining, znam miejsce o którym piszesz wiosną 2013 widziałem tam tarło pięknych leszczy, fajne miejsce często mocno oblegane.....i niestety często tam kłusują, o węgorzach na Bzurze nie słyszałem ale o sumach tak:) z drapieżników poza szczupakiem, okoniem jako ciekawostka miętusy na Sobocie, oraz od ,,wielkiego dzwonu,,......sandacze trafiają się jak 6 w totka ale jak już...... to wow.

a jak ci idzie z kleniem i jaziem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.......mam odpowiedni spining kolekcje odpowiednich woblerków ale jak do tej pory więcej wypraw na szczupaka i okonia........kilka razy na: Urzeczu, Łowiczu i Kompinie z lekkim spiningiem ale bez efektu. W tym roku na Siemienicach miałem na spławik pięknego Jazia.....ale pod samym brzegiem dostałem lekcje pokory :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Panowie (i Panie, jeśli zaglądacie do tego wątku :lol:), poradźcie na jakim mniej więcej odcinku warto by się przyczaić na miętusa ?

Planujemy powoli jakiś wypadzik, na wiosnę się nie powiodło, to może teraz będzie lepiej, tylko niezbyt wiemy gdzie uderzyć :???:

Dzisiaj taki rekonesansowy wypadzik w okolice ujścia Rawki, trochę pomoczyliśmy gruntówki i później porzucaliśmy spiningiem. Efekty zerowe, ale fajna pogoda była, ciepło i po południu słonecznie, to chociaż się przewietrzyłem przed kolejnym tygodniem ciężkich robót :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj na Bzurze kilka godzin spiningowania........ i trzy małe szczupaczki sporo wędkarzy, ale wszyscy wyniki bardzo mizerne rzeka poddana zbiegowi ,,czyszczenia,, za pomocą...... KOPARKI brzegi ,,elegancko wyrównane,,........ i przy okazji usiane dziesiątkami zmasakrowanych żab. Bzura od Łęczycy do Orłowa przypomina płytki 25-30cm kanał melioracyjny.Nie wiem jak dokładnie jest na odcinku Skierniewickim ale odcinek Łódzki przedstawia przykry widok. no ale mamy..... NATURE 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak używają ciężkiego sprzętu sam widziałem koparkę, słyszałem od pracowników służby drogowej, że chwytak koparki razem z ,,zielskiem,, wyrzuca na brzeg duże ilości ryb wygląda to ponoć makabrycznie. W zasadzie Bzurę na odcinku od Witaszewic do Orłowa trudno nazwać rzeką to płytki prosty kanał, poziom wody jest bardzo niski jeśli przyjdą silne mrozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim wędkarzom zakochanym w "naszej" Bzurze, trafionych prezentów :wink: , a w nowym roku samych okazów i mnóstwa emocji z tym związanych, słowem by był to dla Rzeki i dla nas udany rok :grin: . mol39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy ze Skierek i Lowicza tez widze ze nic w watku nie pisza....
.....OOooooo proszę a kolega to co numer zmienił ?? zapyział tam w tym Zgierzu ?? że nawet nie odbiera słuchawki ani nie oddzwania....... :mrgreen: Koledzy nie piszą nic bo nie łowią tu u tych darmozjadów z okręgu !! :evil::twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A koledzy ze Skierek i Lowicza tez widze ze nic w watku nie pisza....
.....OOooooo proszę a kolega to co numer zmienił ?? zapyział tam w tym Zgierzu ?? że nawet nie odbiera słuchawki ani nie oddzwania....... :mrgreen: Koledzy nie piszą nic bo nie łowią tu u tych darmozjadów z okręgu !! :evil::twisted:

hehe

a ja się zanoszę z opłaceniem składki w skierniewicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.