Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spławik na rzekę który płynie pod prąd.


mariuszb84

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym rozpocząć na łamach forum dyskusje na temat spławika rzecznego, którego jestem wynalazcą.Często wędkuję na rzece Wiśle na spławik i metodą gruntową ,uwagę moją zwrócił problem spychania przez nurt rzeczny zarówno spławików jak i ciężarków gruntowych .Postanowiłem temu zaradzić i wymyśliłem spławik który potrafi wyholować nasze przynęty takie jak robaki ,żywca ,woblery,rippery ,muchę itp. daleko od brzegu ,a nurt rzeki zamiast go spychać do brzegu napędza go i odpycha od brzegu,przez co płynie momentami pod prąd.Poszukuję chętnych ,którym wyślę za darmo kilkanaście spławików w zamian oczekuję tylko opinii na forum na temat jego działania .Mój e-mail ,na który proszę przesłać dane gdzie wysłać spławik próbny i więcej informacji na ten temat można znależć na stronie splawikrzeczny.pl .Jeżeli spławiki próbne mi się skończą napiszę o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Spławiki są stosunkowo duże w porównaniu z innymi i trochę inaczej sygnalizują brania

ponieważ działają w pozycji poziomej , polega to na typowych jednak poziomych drganiach

potem zanurza się tylna część spławika a potem całość .

Łowiłem ostatnio nad Wisłą na spławik 1 i niestety jedyne co mi się przytrafiało to kilkucentymetrowe babki ,ale nie było problemu z zauważeniem brania ,były to wyrażne drgania i zanurzenia tylnej części.Proponuję jednak spróbować i napisać opinię bo sam nie dam rady poznać brań wszystkich naszych gatunków ryb ,szczególnie że w naszych rzekach jest ich niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spławiki carlusso znalazłem niedawno długo po tym jak wymyśliłem swój spławik,

ale ciekawią mnie porównania ponieważ ma zupełnie inną konstrukcję ,jeżeli ktoś na nie łowił to czy mogą one wyholować na rzekę żywca 10-12 cm i czekać z nim na drapieżnika daleko od brzegu ,albo czy można podczepić do nich woblera ,rippera itp. i ustawić go

tak żeby nie spłynął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.