Skocz do zawartości
tokarex pontony

Cegielinka


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

byłem w ostatni poniedziałek, w godzinach od 11 do 17, wynik 7 płotek w okolicach 0,5 kg na kuku - średnio 1 branie na 30 min, łowiłem tylko na jedną wędkę (feeder). Miałem dobrą miejscówkę, (nikt tam nie łowił bo ponoć zaczepy) inni w tym samym czasie łowili po 2 - 3 sztuki na 2 wędki bądź wcale. Na spining dziadek trafił sandała na oko 2-2,5 kg (sam podbierałem), więc informacja pewna ;). Na rosówkę z gruntu ponoć ładny okoń trzepał, ale to tylko informacja zasłyszana od wędrujących wędkarzy, sam nie miałem rosówek więc informacja nie potwierdzona. No i tyle w temacie jutro sam się wybieram, może zaryzykuje jedna wędkę na koszyczek drugą na trupka - jeszcze się pomyśli ;)

Uciąg duży, koszyczek 80g plus zawartość turlał się po dnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Byłem w zeszły weekend dwa dni - feeder na białego i kuku zero brań.

Jak kolega powiedział, na rosówkę zaczęliśmy łowić naprawdę fajne okonie takie 20-30cm prawie co chwile.

Również widziałem jak facet wyciągnął sandała ~60cm, ale przy tylu osobach czeszących wodę to naprawdę słaby wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj 17-20, zero ryb, stan wody podniesiony, uciąg bardzo duży, płynie syf wodą - jedno branie ale to coś małego było tylko kuku wymiętolił i wyssało, tak więc się poważnie zastanawiam czy jest sens jechać jutro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem 28.06.14 w godzinach 12-17 branie w godzinach 12 -14 potem kicha (feeder), efekt 4 płocie i leszczyk... przynajmniej woda się troszkę oczyściła. Krążą plotki że leszcz się ruszył, ale tylko w godzinach porannych ja niestety nie mam ambicji żeby wstawać o 3 rano i zajmować miejsce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, byłem na kluczu ostatnio i rozmawiałem z miejscowym dziadkiem mowi ze ogólna lipa była w zeszłym tyg na odrze,łubnicy, ryba nie żerowała, osobiście połowiłem kilka leszczy i rozpiurów, ale szału nie było, nie moge sie doczekać tych łopat, tylko kiedy wkońcu zacznie brać leszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam, są jakieś efekty na tym odcinku odry bo z tego co czytam to nigdzie teraz nie ma dobrych brań :cry:

Może polecicie coś w okolicy Szczecina, Stargardu na grunt, spławik gdzie można powalczyć z rybą na holu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w wątku o Parnicy, byłem 2 i 3 tyg temu na Regalicy przy moście cłowym i nędza straszna, dosłownie kilka krąpi i leszczyków po 20cm przez dwa dni na dwóch (po 2 wędki).

W sumie też się zastanawiam gdzie by tu pojechać żeby chociaż szansa na brania była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środę 23.07 ryba tłukła ostro, na dwie wędki ciężko było się ogarnąć, głównie rozpióry, trochę płoci i sporadycznie leszcze i krąpie, następnie byłem 27.07 od 12 do 18 miałem 1 branie z którego urodził się 1 rozpiór, nic więcej tego dnia nie złowiłem ani nawet brań nie było - wniosek: trzeba mieć farta i trafić na dobry dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

na cegielince na DS głównie rozpiór i drobny leszcz nic ciekawego się nie dzieje, ostatnio z nudów zaczełem łowic na pellet metodą włosową, aby skusić jakieś większe osobniki, o ile pellet ma powodzenie (był ostro skubany) o tyle złowiłem na niego tylko jednego leszcza nie cały 1 kg... czyli ryby dużo, ale drobnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam bylem na cegielince przez tydzień,szału nie bylo bierze leszczyk taki około kila ,krap sporawy,płoć ładna mialem parę takich 0,80dag,sporadycznie rozpiór się czapiał.sumiki ale bez wymiaru na rosówki i wątróbkę :wink: turkuci nie mialem więc nie wiem co by bylo :lol: ogólnie ryba się ruszyla :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, byłem wczoraj przez parę godzin kilka leszczy koło 1kg wpadło, i parę płoci - potwierdza to ilość ludzi na łowisku. Zazwyczaj jak tam wpadam koło 15 to było pusto, a wczoraj znacznie więcej ludzi - ciekawe co to musi dziać się rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ryba idzie, ale trzeba zająć dobre miejsce, dobre miejsce łatwo poznać po ilości ludzi (siedzą co 2-3 metry), jak jest kiepski dzień to jeżeli jesteś poza "dobrym" miejscem to nic nie złapiesz, jak jest dobry dzień to praktycznie wszędzie połowisz. Popołudniu zjeżdżają się spinigiści i jest zabawa z plątaniem zestawów - DS kontra spining :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare sandaczyków na ripery poleciało, ale żaden nie miał wymiaru - może wieczorem coś lepiej się dzieje, nie wiem bo wieczorem mnie nie było. Spiningistów sporo. Ale większy sandacz też jest jak łowiłem na DS to starszy Pan koło mnie złapał sandacza z gruntu 2,2 kg na makaron... nie wiem jakim cudem ale sandacz był zapięty prawidłowo, chyba przepływał obok i mu wpadło do gęby, nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.