Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nietypowy sposób nęcenia


the_elite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kuzyn ma chodowlę gołębi pocztowych i co jakiś czas jakieś sztuki zdychają dlatego też pomyślałem żeby powiesić martwego gołąbka nad łowiskiem (dziura na rzece z praktycznie stojącą wodą jakieś 3metry na 5 metrów) ponieważ slyszałem że robaki wypadające z padliny do wody są bardzo skuteczną zanętą, co wy o tym myślicie hm? czy według przepisów coś takiego jest zabronione? ponieważ ja nic takiego nie wyczytałem, a może ktoś z was próbował robić coś takiego lub słyszał o takim sposobie ? jestem ciekaw waszych opinii

Pozdro i połamania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

słyszałem o takim sposobie, ale nie praktykowałem ;) problemem natomiast mogą być inne zwierzaki np padlinożerne ptactwo. Co do skuteczności to praktycznie jakbyś nęcił białymi robakami. Kiedyś jak dostępność madów w sklepach była ograniczona wrzucało się np. zdechłą kurę do wiadra wystawiało na słońce i za jakiś czas zbierało robaki ;) przyjemne to nie było ale kto mówił że w życiu będzie lekko i przyjemnie ;) co do legalności jedyne co mi przychodzi do głowy to pewnego rodzaju zaśmiecanie, inaczej chyba się przyczepić nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden powiesi gołębia, inny pół świni. Ja bym nie chciał przyjść na ryby i oglądać takich widoków- niezależnie od przepisów. Szanujmy się nawzajem nad wodą.

Co prawda to prawda ja poprostu słyszałem kilka takich "legend" i jestem ciekawy czy coś takiego jest skuteczne heh :) też niechciałbym przyjść na jakieś powiedzmy obiecujące łowisko i zobaczyć powieszone stworzenie z którego wypadają robaki + ogrom smrooooodu ^^ takie coś nie zachęca to prawda :) pozostańmy więc przy standardowym zanęcaniu :P ( no ale zżera mnie ciekawość czy to zdaje egzamin) :D

Polamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sposób bardzo skuteczny. Z racji wykonywania dość specyficznego zawodu, zdarza mi się wyciągać bardzo nieświeże zwłoki z rzeki. Jeśli jakaś część ciała wystaje ponad wodę legną się w niej robaki, które wpadają do wody. W tym miejscu zawsze jest pełno ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.