Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uszkodzona wędka - porady


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz link do strony Kongera z telefonami.

http://www.konger.pl/pl/start/kontakt

Jednak jest mały problem , że owszem porozmawiają z Tobą i powiedzą Ci cenę , ale niestety zakupu może dokonać tylko firma ( sklep wędkarski ). Sam tak miałem jakieś 2 miesiące temu i znajomy sklep wędkarski zamówił mi szczytówkę do aviatora bez żadnych dodatkowych opłat. Popytaj i będziesz wiedział czy może lepiej poczekać z zakupem przez martwy sezon spiningowy i kupić coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam.

Ostatnio nad wodą zauważyłem że u mojej wędki spiningowej odpadła pewna część przelotki taka mała gumka co jest w każdej przelotce nie wiem jak ona się nazywa ale najgorsze że w ogóle nie mam tej gumeczki i jeszcze jak na złość jest to pierwsza przelotka teraz pewnie ten sam kawałem metalu będzie mi przecinał żyłkę.

Co możecie mi poradzić jak mogę naprawić tą wędkę mam pierwszą przelotkę o starej wędki ale nie da się z niej wyciągnąć tej gumki co mam zrobić?

Zdjęcie do tej popsutej przelotki: http://imageshack.us/photo/my-images/36/zdjcie0366i.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to była gumka to tylko sie cieszyć że wypadła ale najprawdopodobniej była to porcelanka...kup nową przelotkę (najlepiej nie oszczędzaj) podgrzej delikatnie zapalniczką starą zdejmij i wklej nową. pamiętaj żeby dobrać odpowiednią średnicę przelotki pasującą do szczytówki Twojej wędki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pojawił się kolejny problem zamierzając nagrzewać przelotkę zobaczyłem że jest ona w części oklejona może jak się wpatrzycie w zdjęcie w moim pierwszym poście to sami zauważycie co teraz? A nie chciałbym żeby stopiła mi się ta okleina na blanku :(

A jeżeli bym chciał sobie ją kupić przez allegro to jak mam wymierzyć średnice jak nie mam tej gumki w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam kolegów,

Wypadła mi cermika z drugiej przelotki, mogłem puknąć krętlikiem kiedy za bardzo zwinąłem, pewnie mogła miec jakąś wadę też..

Pytanie mam czy ktoś próbował wymieniać tylko oczko ceramiczne w takiej przelotce? - musiałbym tylko znaleźć taką samą.

Nie wiem czy jest to wykonalne.

Na razie wymiana całej przelotki to plan B, nie chcę 'kaleczyć' wędki, wolałbym oryginalne lakiery i omotki żeby dalej cieszyła oko... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość Anonymous

Witajcie

stała się dla mnie tragedia wędkarska ;) - złamała mi się wklejanka (złamana tuż przy przelotce szczytowej w najcieńszym miejscu) z własnej głupoty bo podciągnąłem za wysoko i szczytówka pomiędzy dwoma ostatnimi przelotkami tak sie wygięła ze nie wytrzymała w najcieńszym miejscu. Reszta wędki jest ok.

Dodam ze jest to spinning z ciut wyzszej półki - Konger Champion Tango i chcialbym go zreanimować w miarę bezboleśnie - jest gdzieś w okolicach katowic/sląsk jakiś dobry warsztat kto zrobi to profesjonalnie, czy samemu w tym zacząć dłubać - nie chce nic spierdzielić bo nie wiem czy trzeba by założyć po prostu nową przelotkę szczytową na pozostałość wklejki czy jakoś próbowac połączyć złamaną przelotkę ze szczytówką.... kurde, pech, to moja ulobiona wędka ;(((

podrzućcie jakieś patenty na takie coś ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

zabrałem się za naprawę mojej złamanej wędki spiningowej, dwuczęściowa do 20gr wyrzutu. Złamana sekcja szczytowa między 3 i 4 przelotką.

Dopasowałem fragment starej wędki, skróciłem go trochę i włożyłem przelotowo w szerszą część złamanej wędki, a część ze szczytówką nasadziłem na tym elemencie. Oczywiście wszystko było posmarowane klejem, więc się pięknie trzyma. Moje pytanie to: jak wzmocnić uszkodzony blank z zewnątrz? omotka i lakier, czy wystarczy obkleić taśmą izolacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

Mam pytanie odnośnie możliwości naprawy wędki w Poznaniu. Czy zna ktoś jakiś dobry serwis albo dobrego fachowca na terenie Poznania. Dokładnie chodzi o wymianę przelotki szczytowej w karpiówce Shimano Alivio CX Specimen. Pękła i wykruszyła się porcelanka wewnątrz przelotki.

Wie może ktoś ile kosztuje taki zabieg?

Dzięki i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Byłem na rybach i stało mi sie takie coś . Nie wiem co zrobiłem ale wydaje mi sie że przy zarzucaniu zahaczyłem gumą o drzewo i tak wyszło hee . W sumie nie orientuje sie co to za model/marka ale na wędce pisze CHARISMA JIG SPIN 270-14 JAXON . Chyba nie jest to najgorszy spinning i chce to naprawić w miarę dobrze ale nie wiem jak i czy sie da . Bardzo prosiłbym o pomoc . Myślałem nad żywicą żeby to jakoś zalać , zeszlifować albo jakimś lakierem bo w sumie to jest tylko tak jakby rozerwane . .. Na zdjęciu pokazałem jak to wygląda gdy jest spinning zgięty a jak jest normalnie , normalnie prawie nic nie widać .

post-15379-14544973304235_thumb.jpg

post-15379-14544973304601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Okazało się że wędka którą miałem w piwnicy uległa uszkodzeniu , a była nie używana od 2013. Złamała się przelotka ( pierwsza od kołowrotka ) . Wędka jest teleskopowa 6 segmentów .

Pytanie : czy lepiej to oczyścić i skleić czy może da się przylutować ? Nie za bardzo wiem jak do tego się zabrać , a nie chcę zdejmować wszystkich pozostałych , by wymienić ostatnią . HfvgSnJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem jak do tego się zabrać , a nie chcę zdejmować wszystkich pozostałych , by wymienić ostatnią

Podgrzewasz delikatnie pierścień obejmy zapalniczką i klej puści, wtedy dłonią w rękawicy by się nie poparzyć zdejmujesz do przodu na segment o mniejszej średnicy,

i teraz masz dwa wyjścia

1) rozcinasz obejmę wywalasz za siebie a w miejsce oryginalnej przelotki z obejmą dajesz przelotka dwustopkową i mocujesz na kleju z omotką.

2) lutujesz* ramkę do obejmy i jak jest wszystko ok wsuwasz z powrotem po oczyszczeniu na kleju dwuskładnikowym.

*jeśli będziesz próbował lutować ramkę do pierścienia bez zsunięcia jej z elementu to prawdopodobnie możesz przegrzać nadtopić i uszkodzić skład kija.

...lub olewasz powyższe rady, bierzesz jakąś poxyline /ośmiorniczkę i kleisz to tak jak jest, może się uda. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Ostatnio na rybach połamałem mojego Kongera World Champion Zander 255cm 7-28g. A właściwie to złamałem górny blank gdzieś w połowie. Niestety ale połowa leży gdzieś na dnie jeziora :???: Czy jest jakaś możliwość zdobycia tylko górnego blanka? Telefon do Kongera coś da? Bo jeżeli mam liczyć na okazję (Allegro itp) to się raczej przeliczę... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do Kongera w 100% załatwi Twoje potrzeby. Mały problem jest taki ,że nie chcą rozmawiać z prywatnymi osobami ,a jedynie z kimś kto jak to było w moim przypadku prowadzi sklep wędkarski.

Szczytówka będzie kosztować troszkę więcej jak połowa wędki. I jak powiedział mi znajomy " kupujesz szczytówkę za więcej jak połowę wędki i nawet gwarancji nie masz". Decyzję sam podejmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.