Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

A ja nie słyszałem żeby wysyp w maju był...( w miejscu gdzie ja na grzyby chodzę to zwykle sezon zaczyna się w sierpniu , najczęściej i najlepiej od 15 sierpnia) .Do tego stopnia ,że mnie wiaderka zabrakło. Co ciekawe czy się jeszcze robactwo nie obudziło bo piękne był i zdrowe i duże ( najpierw byłem z wizytą u rodziny w okolicach Sandomierza i tam usłyszałem o kozakach a w następnym tygodniu po rozmowach z sąsiadami poszedłem na grzyby ). Zwykle jak znajdę większego kozaka to rozpada się on albo dziurawy jest jak sito.

Edit: Sprawdziłem w necie nie jest to aż tak nienormalne aby znaleźć kozaka czerwonego w maju .Sporo jest opisów i filmików z tego wyczynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba słabo chodzisz :) na południe od Krakowa ludzie ciachają grzyby praktycznie od początku maja. Pierw pokazały się ceglastopore, potem klasyczne borowiki z kozakami. Teraz jak popadało to już sezon na całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczesne grzyby zdarzają się.W drugiej połowie maja znajdywałem dość często kozaki,choć niezbyt wiele,bo rosły tylko w wilgotnych miejscach.Piękne,mięsiste ciemnobrązowe i czerwone koźlarze - nierobaczywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy w przeciwieństwie do ryb od razu mówię,że grzybom nie odpuszczam i żadnemu nie podaruję :mrgreen: Uwielbiam jajecznicę z grzybami...Z tym,że przeważają ilościowo w niej grzyby.Taka "grzybownica" :smile: Polecam Wam,zwłaszcza na kozakach.Na maślakach,opieńkach,podgrzybkach czy prawdziwkach też jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poranny wypad, 30 prawdziwków, tyle samo ceglastych i ok. 50podgrzybków. Do tego trochę kurek, kozaków, 2 rydze :?::?: . Masa grzybów robaczywych, tak co 5 był do wzięcia, reszta z lokatorami

Małopolskie czy Świętokrzyskie?!? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szlaku do schroniska "Pod Muflonem" w Dusznikach Zdroju zawsze spotykałem te muchomory o specyficznym zapachu.

Tym razem woń była bardzo intensywna.

Okazało się, że jest tego całkiem sporo.

Jeszcze tyle na tak małym obszarze nie spotkałem. Skromnie powiem, że około 50 szt. i jeszcze do tego z setka nierozwiniętych jaj.

normal_P1100897_-_Kopia.JPG

Do tego, pierwszego borowika i kilka podgrzybków między "Skalnymi Grzybami" też wyczaiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poranny wypad, 30 prawdziwków, tyle samo ceglastych i ok. 50podgrzybków. Do tego trochę kurek, kozaków, 2 rydze :?::?: . Masa grzybów robaczywych, tak co 5 był do wzięcia, reszta z lokatorami

Małopolskie czy Świętokrzyskie?!? ;)

Świętokrzyskie, ale na południe od Krakowa znajomi mają jeszcze lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie, ale na południe od Krakowa znajomi mają jeszcze lepsze efekty.

Zgadza się, na południu w górzystych rejonach obrodziło konkretnie. :)

A pytałem o rejon ponieważ słyszałem, że w Świętokrzyskim na razie ogólnie marnie z grzybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Czytając ostatnie doniesienia z małopolski zazdrość była nie do opanowania :)

Korzystając z okazji, że mogłem połazić szlakami w Górach Stołowych, wybierałem mniej uczęszczane i szukałem przy nich grzybasów.

Niektóre spotykałem w zaskakujących miejscach. Aparat nie sprawdza się wszędzie,

jednak coś do albumu na przeglądanie w długie zimowe wieczory ustrzeliłem.

thumb_P1110678.JPG thumb_P1110689.JPG thumb_P1110709.JPG

thumb_P1110713.JPG thumb_P1110785.JPG

I ostatnie już z nizin

thumb_P1110822.JPG thumb_P1110837.JPG thumb_P1110850.JPG

thumb_P1110856.JPG thumb_P1110863.JPG

Jeżeli ma ktoś las po drodze, to już warto zaglądać.

W dolnośląskich lasach nie ma szału, ale ktoś kto dobrze zna swoje miejscówki na świeży sos uzbiera.

Myślę, że prawdziwy sezon zacznie się jak zwykle w okolicach 10 września.

W lesie sporo goryczaków i gołąbków. Maślaków nie spotkałem, a dla mnie one zwiastują ten właściwy moment.

O dziwo nie znalazłem żadnego koźlarza a właściwie na nie najbardziej liczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.