Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okuma Black Rock 2,75/10-35


Rekomendowane odpowiedzi

Wędka Okuma Black Rock

Specyfikacja techniczna:

- producent: Okuma (dystrybucja Dragon),

- model: Black Rock,

- przeznaczenie: szczupakowy spinning,

- ciężar wyrzutu: 10-35 g,

- ilość elementów: 2,

- długość transportowa: 141 cm,

- masa 185g.

Dodatkowy osprzęt w zestawie: pokrowiec.

Posiadam od i jak często używam: Posiadam od stycznia. Od maja używany średnio 3-4 razy tygodniowo.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy: nieduże okonie, trotka, parę szczupaków <2kg.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

+ bardzo fajny design,

+ szybka akcja,

+ pełne ugięcie przy obciążeniu,

+ bardzo duży zapas mocy, przy odpowiednim ustawieniu hamulca nie będzie się bała dużych esoxów,

+ ładuje się już od 7g,

+ niezawyżony ciężar wyrzutowy,

+ elegancko wygląda opad przy główkach 5 - 10g,

+ szczytówka nie jest spolegliwa, na jeziorach komfortowo łowi się dużymi obrotówkami(4-5),

+ wystarczające komponenty,

+ cena,

+ bardzo dobrze rzuca przynęty,

+ dobra długość dolnika,

+ chwyt do podczepiania przynęty,

+ lekkość.

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - :

- przy plecionce może gubić ryby słabo zahaczone, straciłem 2 ryby powyżej 2kg :evil: , przy żyłce wszystko elegancko,

- gdzieniegdzie delikatne nadlewki lakieru, ale to bardziej czepialstwo, mi nie przeszkadza.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu: Tak

Sprzęt był dawany do naprawy: Nie

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model: Nie

Koszt sprzętu: w granicach 280 zł.

Używam w komplecie z: Spro Red Arc 10300, plecionka Power Pro Moss Green, żyłka Dragon HM69.

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia: Posiada gwarancję od producenta na dwa lata. Według mnie jeden z lepszych kijków w tej cenie, absolutnie wart swojej ceny. Należy jedynie pamiętać, że najlepiej sprawuje się z żyłką, plecionkę radzę używać tylko do jerków i opadu, czyli tam, gdzie jest niezbędna, bo możemy to przypłacić utratą fajnej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pozwolę się nie zgodzić, również używam kijaszka Okuma Black Rock 2,75 7-30, do tego Spro Red Arc 10400 i plećka Power Pro green 0,15 i powiem, że nie gubi rybek w żadnym wypadku łowiąc na plecionkę, nawet udało się na ten zestaw wyholować rybkę grubo ponad 1m, i paru kg rybki i wszystko na plećkę!

Co do opadu, to na moim kijaszku 7-30gram najlepiej widać opad przy główkach 10gram w górę.

pzdr :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam podobnego zestawu jak @Booseib tylko inny kręciołek - jestem tak samo zadowolony jak pozostali dwaj użytkownicy marki Okuma serii Black Rock. Każdemu można polecić Okume i na pewno będzie to dobry zakup.

PS. @Booseib weź pod uwagę, że @EsoxHunter posiada troszkę cięższą wersje Okumy niż my może dlatego on gubi rybki na plecionce a my z racji lżejszej wersji nie, kij też inaczej pracuje zapewne i dlatego u nas plecionka się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubienie ryb wynika z pewnością po prostu z akcji wędki. Parę ryb już mi spadło, udawało się wyholować również słabo zahaczone szczupaki, ale uznałem, że należy o tym wspomnieć. Być może brak mi też trochę doświadczenia, jednego esoxa trochę ja sknociłem. :twisted:

Jeśli chodzi o opad, to może mało sprecyzowałem, podoba mi się, że nawet na lekkich główkach (poniżej określonego cw.) da się przyjemnie łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyholowanie ryby i ew. jej spinka (zejście, spadnięcie z haczyka) w ogromnej mierze zależy od głębokości zacięcia, a na to mamy niewielki wpływ. Wędkarz zrobi wszystko jak należy, a tu okaże się, że ryba zahaczona jest płytko i podczas walki hak zostaje wyrwany ponieważ zahaczony był za skórkę w paszczy lub grot nie wbił się w kość szczęki. Tak ostatnio na 90% z tego powodu straciłem 2 karpie i jednego bolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OBR 5-25 gram, w komplecie z Ryobi Zauberem i Power Pro 6 lb i 12 lb. Żadnego spięcia, ekstra czucie i dobry rzut. Z zbyt twardym kijem i mniejszą rybą podczas holu masz zbyt małe ugięcie wędziska i ryba potrafi czasem całkowicie zluzować przynętę. Żyłka rozciąga się na kilka metrów i nie ma problemu ze zluzowaniem, plecionka będzie tutaj inaczej pracować. Gdybym miał szukać plusów całej sytuacji- masz kij o większym C.W, na większe przynęty czyli teoretycznie na większe ryby-może to i dobrze że 2 kilówki same spadają ?? :):):) Boję się że przy takim kiju i plecionce dzieje się to samo co przy zacięciu okonka, urywasz mu głowę w ostateczności wargę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiałbym się, gdyby spadały mi małe ryby, normalka, to nie kij na okonki. Tylko, że spadły mi 2 ryby 2kg<, w moim przypadku życiówki. Jedna z opadu, zrozumiałbym, skubnęła ostrożnie i za "skórkę" zahaczyłem. Tyle, że drugi był na wahadłówkę i miał te swoje 80 cm (już go widziałem) i poszedł w momencie, gdy wędka gięła się do połowy... No nie mówcie mi, że kij z cw. 10-35 to kij tylko na metrówki. :wink: Już pomijam 2 szczupaki pod kilo spięte na woblera. Widocznie mój kij ma specyficzną pracę i będę musiał opracować jakąś technikę holu. Jak mi się uda, to się podzielę, może odkryję, co robiłem źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ja posiadam też lżejszą wersję 2.75 c.w 7-30 g. kołowrotek Dragon FD735i i plecionka 0.15. W zeszłym roku złapałem na ten zestaw 8 szczupaków od 30 do 62 cm i żaden się nie spiął, okoni też się parę trafiło i wszystkie holowania bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.