Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wiosenny Karaś


Szitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do was pytanie, czy teraz tą wczesną wiosną mam jakieś szanse na złapanie karasia nie mówię, że jakiegoś olbrzyma tylko tak ogółem obojętnie jakiego, powiem, że staw ma średnią głębokość 1.5m dno muliste a z roślinności to jest po rogach sporo tataraku no i jeśli to coś da to na środku stawu dwie małe wysepki obok siebie no i to będzie wszystko.

Proszę o pomoc ; )

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli staw nie jest duży a do tego nie jest przysłonięty drzewami i słonko jest w stanie je w jakiś sposób ogrzać to możesz spróbować tylko musisz łowić parę centymetrów od powierzchni, bo Karasie wczesną wiosną pływają w górnych warstwach wody. Ja w zeszłym roku ustawiałem grunt 10-20cm i coś tam się pobawić można było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z dokładnością to Ci nie powiem jaki ten stawek duży jest, ale mogę jedynie powiedzieć, tak na oko to ma z nie całe 30m długości a szerokości jakieś 12-14m no i drzew ani innego tego typu roślinności nie ma. Co weekend od miesiąca próbuje złapać jakiegoś ale nic ani brania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spróbuj tak jak Ci powiedziałem, załóż sobie jak najlżejszy spławik 0,5g, bez przyponu, odważniki jak najbliżej spławika, mały haczyk i jakiegoś robaka na niego, dwie pinki lub pojedynczy biały i do wody. Tylko o tej porze jeśli już Karaś się ruszył to lubią pływać po całym stawie więc będziesz musiał go trochę obrzucać, a jak to nie da efektu to wybierz jakieś miejsce najelpiej jakieś zakole gdzie woda może być ciut cieplejsza, zrób trochę zanęty (w zasadzie garść wystarczy) tylko tak żeby po wrzuceniu do wody zrobiła się od razu mgiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Madmax z tymi pinkami lub białymi robaczkami może być problem, ponieważ w tym stawie jest maaaaaasa mikro-szczupłego i bardzo lubią się posilić takim posiłkiem a szczególnie, że już powoli zaczynają żerować o tej porze w tym stawie, więc robakowata przynęta zbytnio odpada, lecz karaś w tym stawie jest dobrze przystosowany do pożywienia naturalnego szczególnie kukurydza. Choć mówiąc szczerze najbardziej uwielbiają czerwone robaczki takie z ziemi kopane ale niestety nie połowie na nie co już pisałem w/w. A co do zestawu, który mi zaproponowałeś to mam taki lecz spławik mam założony 4g bo szczerze mówiąc to, aż taki mały karaś to u mnie nie bierze (o ile w ogóle jest ten mały karaś patrząc na te mikro szczupaczki) więc 0,5g to moim zdaniem zdecydowanie za lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam kolegów po kiju

Mam pytanko

Czy przy takiej pogodzie jak w tym roku to mam szanse połapać kwietniowe karasie ?

Jest to starorzecze o głębokości 0.5 - 2 m

Na co najlepiej o tej porze roku łowić i jaka zastosować zanętę

Z góry dziękuję za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

Nie ma reguły, musisz spróbować. Ja byłem tydzień temu z nastawieniem na karasia i żadnych efektów, woda jeszcze za zimna. W zeszłym sezonie w kwietniu połowiłem już ładne karasie ( trafiał się nawet takie koło kilograma). Było to końcem kwietnia, ale wiadomo jak było dlugo zimno- na święta spadł śnieg. Myśle że do tygodnia, może dwóch coś się ruszy konkretnego. Ja nęciłem gotową zanętą lin- karaś z dodatkiem kukurydzy i płatków owsianych. Na hak kukurydza z puszki.

Musisz spróbować na swojej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kuku zdecydowanie za wcześnie - ogólnie to śmiem twierdzić że na lina też za wcześnie ale lepiej posiedzieć nad wodą niż przed TV - wczesna wiosna to tylko "mięsko" - mi sprawdza się biały, choć można pokombinować też z kawałkami czerwonego - pinka nigdy mi się na linach nie sprawdzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madmax, ja kukurydze muszę stosować aby mieć jakąkolwiek szanse na branie większej ryby. W moim łowisku jest bardzo dużo drobnej płoci i wzdręgi, tak że na białego ciężko spokojnie połowić. Zabawa jest ale po pewnym czasie ciągłe brania małej ryby zaczynają się robić irytujące. Zgadzam się z Tobą, że na lina jest jeszcze stanowczo za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety stosując o tej porze kukurydze raczej będzie miał kiepskie wyniki - karasie jeszcze mocno nie żerują więc skusić je możesz na coś małego i przed wszystkim mięsko - kuku będzie dobre jak się woda ogrzeje i Karasie będą szukać żarcia głębiej - może z czerwonym coś pokombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 na soję jeszcze nie wędkowałem nigdy- też będzie trzeba wypróbować.

Jak gdzieś kupisz to spróbuj. Kiedyś to był mój kiler na karpia, leszcza i karasia. A jak już nic nie brało to wyjadało się soję paluchem z puszki- była w takiej delikatnej galaretce- pycha. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ostatnio będąc na swoim łowisku widziałem jak wyskakują nad wodę,niestety mimo wszelkich prób efekt zerowy.........ale ta soja,muszę przetestować.tomek1 dzięki za wskazówki :mrgreen:

Jak wyskakują, to próbuj tuż pod powierzchnią! Kiedyś siedziałem bez brań a koło spławika zaczęły się pokazywać ryby. Nie wyskakiwały, ale wychylały głowy. Myślałem, że to leszcze bo nęciłem miejscówkę makaronem. Postanowiłem pokombinować.

Przynęta 0,5 metra pod spławikiem na wodzie 3 metry (!). Dwie kukurydze na haku i rzadko kiedy spławik zdążył się ustawić. Raz za razem brały karasie od 0,5-1 kg. Także warto próbować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc na swoim łowisku widziałem jak wyskakują nad wodę,niestety mimo wszelkich prób efekt zerowy.........ale ta soja,muszę przetestować.tomek1 dzięki za wskazówki :mrgreen:

Po patentuj z białymi robakami nakarm je wcześniej anyżem efekt murowany, u mnie w okolicach karasie za tym przepadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już w tym roku udało się kilkanaście złowić karasi, jeżeli mówisz że je widać to tak jak tomek pisał grunt na 0,5m i kanapka czerwony z białym bądź sam czerwony karasie je uwielbiają, na kukurydze już ktoś pisał że za wcześnie ja również to zauważyłem i nie polecam. Czerwony jest tu dominatorem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu udało mi się połowić karasi. Na łowisko wybrałem płytką zarośniętą trzcinami zatoczkę. Wędkowałem na spławiczek- grunt ustawiony na 25 cm ( tak jak kolega wcześniej wspominał rybki pokazywały się pod powierzchnią). Przez około 3 godziny udało się złapać około 17 karasi. Trafiło się 7 sztuk 30 centymetrowych i jeden na 38 cm. Pozostałe miały ok. 25 cm. Przynęta to głównie czerwony robak, lecz kukurydzą również było zainteresowanie ze strony rybek. Brania zaczęły ustawać w momencie zbliżania się burzy i wyraźnego ochłodzenia.

Największa z rybek:

normal_IMG_20140421_175511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Witam, będę miał przyjemność odwiedzić ciekawy staw na weekendzie , występuje ładny karaś płoć . Rozpoznanie miejsca jest na zasadzie poczty pantoflowej :

grunt nie połowisz , pełno zaczepów trawska itd

najlepsze miejsca niedostępne ze względu na podmokły teren ( można wpaść zdrowo )

Lekki zestaw ze spławikiem nie większy grunt niż metr .

Jedyna przynęta cholernie dobra to " kłodaszka" czy "kłodaki "

My na 100 procent nie będziemy dysponować tą przynętą .

Pytanie następujące , czy jest szansa zastąpienia chociaż w 50 procentach jakąś kupną przynętą , ?.

Połowić chcieliśmy głównie chleb pęczak i białe .

Czy może lepiej wyskoczyć na ogródki działkowe i za 2 browarki , popytać o czerwone ?

Do nęcenia pęczak i wanilia :razz:

Jest tylko jeden dzień na łowienie , więc przygotowanie łowiska odpada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.