Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw żywiec/ trupek dalekie rzuty.


Gość MarcinMistkowsk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinMistkowsk

Witam, złożyłem sobie sprzęcik na sandacza/szczupaka.

wędka feeder jaxon eternum 390 cw 50/150

kołowrotek mistrall navigator rd 2000

żyłka Trabucco t force special feeder 0,22 6,9kg

lub lub Discowery 6000 żyłka 0,30 14kg

którym lepiej rzucać ? Żyłkę dopasuje jeśli trzeba a może plecionka jeśli tak to jaka ?

Celem tego zestawu są dalekie rzuty z brzegu zestawem gruntowym.Przynęta płotka okolice 8cm. Do wyciągnięcia szczupaki i sandacze w okolicy 70-90cm

Pytania

Czy ta żyłka jest odpowiednia ?

jakiego rodzaju zastosować ciężar przelotowy oraz jego wagę ?

Czy robić coś takiego jak przypon strzałowy a może większa i mocniejsza żyłka ?

Polując na sandacza jest możliwość trafienia wieczorem lub nad ranem szczupaka. Zakładać stalkę czy nie ?

Trupka przekuwam pojedynczym hakiem 1/0 od pyszczka przez całą rybkę do ogona i daje kilka kulek styro do pyszczaka.

Jak zapiąć żywca aby nie spadł przy silnym wyrzucie i żeby dobrze pracował ?

Trenuje tą wędką na całkowitym ciężarze wyrzucanym 50-80 g ale boje się mocniej przywalić. Obawiam się że coś strzeli :) Albo żyłka albo szczytówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość MarcinMistkowsk

Nie mogę już edytować więc pisze pod spodem :)

Właśnie wróciłem z treningu na pobliskiej wodzie. Założyłem przypon strzałowy z plecionki 0,20 sensei o długości 10m,założyłem rurkę przelotową prostą 25cm i ciężarek stożek 25g do tego trupek płotka 8cm. Próbowałem rzucać na bocznym wietrze jest słabiutko.Wiatr w plecy to leci znacznie dalej ale jeszcze ciut mało. Rzucam na około 70% moich możliwości. brakuje mi około 20m dalej. Zastosowanie plecionki dało mi możliwość mocniejszego i bardziej dynamicznego wyrzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciężarka 25g nie ma sensu dawac przyponu strzałowego, jak juz chcesz tak kombinowac to daj przynajmniej 50-60g ołowiu. Na Twoim miejscu dałbym żyłkę 0,30, ciężarek większy i nie bawił się w przypony strzałowe, bo to tylko komplikuje zestaw. Szczupak oczywiscie moze się trafic, nawet w nocy, jeśli jednak interesują Cię sandacze to musisz zrezygnowac ze stalki, najlepiej robic przypony z żyłki, ostatecznie plecionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinMistkowsk

bumtarara, spoko dam więcej ołowiu,pojutrze znowu trening. Moja kombinacja nie jest tylko dla mojego widzi mi się,po prostu po przebadaniu dna tego zbiornika jest miejsce (dołek) gdzie siedzą niezłe kabany i tylko tam. Wcześniej łowiłem szczupaki i rzucałem w krzaki z niezłym skutkiem.Teraz chciałbym dotrzeć w miejsce gdzie sandacz urzęduje. Znalazłem już patent na rzucanie żywcem tak jak trupkiem. Nie śpieszy mi się i wiem że te 20m w czasie dopracuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
a na sandacza jaki uzywać przypon przy żyłce 0.30mm ?

Ja najczęściej stosuję 0,25. Najniżej schodzę do 0,20- to w czerwcu i jesienią. W sezonie sumowym zestawy są grubsze i nawet na 0,35 jest szansa.

Generalnie nie ma takiego sandacza, którego nie wyciągniesz na 0,25 w czystym terenie. Także z sumem 1,20-1,30 m dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.