Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Warunki lodowe w Polsce


Tripskajter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich . Proponuję taki temat , aby każdy wędkarz z lodu zdał relację jak wygląda lód u niego na łowisku . Czyli po pierwsze miejsce geograficznie , grubość , struktura lodu - szklanka , chropowaty , śniegolód, czarnolód . Czy jest na nim śnieg, ile cm, oraz temperaturę danego dnia pomiaru . W ten sposób będziemy mieli wiadomości jak to wygląda w Polsce . Pozdrawiam i zachęcam do raportów .

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mazursko-Warmińskie j.Toczyłowo 53*41'13''N 22*23'24"E lód 10cm przezroczysty , zimny północno-wschodni wiatr , temp.-11*C o godz.15 Z zauważonych śladów , wnioskuję że już ktoś łowił :mrgreen: ja dopiero dziś wykupiłem składki :razz: W niedzielę zamarznięta była tylko część północna.W weekend mam nadzieję będą pierwsze rybki. Pozdrawiam.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/854/tso7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woj.podlaskie jezioro Dręstwo , wschodnia szersza część - w linii trzcin śniegolód miejscami słaby 7 cm, dalej całe jezioro aż za wyspę idealna szklanka czarnolodu o grubości 12-17 cm . Temperatura - 15 st.C . Lód mocno pracuje , ale całkowicie bezpiecznie . Zachodnia część lód nierówny pofałdowany , powmarzane kry . Grubość także 12-17 cm - bezpiecznie . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woj. podlaskie jezioro rajgrodzkie .Tem -15st.C . Wejście na lód próbowałem zrobić w klubie żeglarskim Argus tam lód 12 cm , lecz po wyjściu z zatoczki momentalnie były miejsca o grubości 4,5 cm .Nie polecam jeszcze wyjścia na te jezioro . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Śniardwy lód od 6-20cm dziś z rana było -19*C ale silny wschodni wiatr nie rozpieszczał :wink: Ludzi też jak na lekarstwo aż dziwne w weekend , ale i rybka nie dopisała :sad: ja 3 okonie , brat 5 okoni , drugi brat 3 okonie i 2 płotki . Nie wiadomo gdzie szukać ryby , próbowaliśmy od 7 do 2,5m . Było już też dwóch [...] którzy jeździli po lodzie samochodem :roll: a parę razy dziś lód się piętrzył że aż można było spaść z kosza .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jako że mróz trzyma dalej musiałem rozruszać służbowego transportera , zrobiłem mały objazd na rędzinie i na powrocie zajechałem na drugie barki a tam na środku stado łabędzi a przy larsenach dwóch gości sobie wedkuje z pod lodu , nie złaziłem do nich bo wydaje mi się że lód trochę lichy jest jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu sezon lodowy (na chwilę obecną) można uznać za zamknięty.

Przy brzegu lód już puścił:

3d1033695858bc67med.jpg

7c91fd0607845c7fmed.jpg

Tymczasem wędkarzy-kamikadze nie brakuje. Nie wiem, którędy i kiedy on wlazł na ten lód, ale to już jest naprawdę igranie z własnym życiem:

0c80021204c3dbdbmed.jpg

d0d13f61cecf3475med.jpg

f11f4731c10954c7med.jpg

Kiedy podszedłem bliżej, zapytać o grubość lodu, Pan rzekł, że miejscami lód ma... 7cm. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
Śniardwy lód od 7-10 cm chociaż półtora kilometra od brzegu piką przebiłem go na raz :shock: nie patrzyłem jaka grubość tylko dałem całą wstecz :mrgreen:

Śmierć w oczach :shock:

U mnie słabe 5 cm na płytkiej wodzie i świeży lód na głębokiej. Potrzeba z tydzień mrozu a idzie ocieplenie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jezioro Dybowskie. Lód na całej tafli jednakowy jednak na "dużym" grubszy. Przez cieśninę na "małe " lepiej nie przechodzić jeszcze. Dużo śniego mokrego na lodzie wyciska szczelinami wodę. grubość około 12cm szkła ale trochę poigełkowane skośnie. Temperatury w ostatnią Niedzielę -5 potem okolice zera do piątku w nocy na sobotę -3 dziś po nocy -1 i w dzień 0. Leszcz dzisiaj nie gryzł . Płotka jak palec stała w łowisku 11 metrowym na 7 metrze. Po 11 odezwał się malutki leszczyk (20cm) około metra nad dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.