Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw na działkach, Gdańsk Owczarnia k.obwodnicy


wanciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno usłyszałem dużo dobrego odnośnie pewnego stawu koło obwodnicy Gdańska.

Staw ten znajduje się po drugiej stronie obwodnicy niż Selgros i Biedronka.

Mianowicie chodzi o tą wodę :

4f14a39d.jpg

Tutaj widać tą wodę przy wjeździe na obwodnicę w stronę Gdyni jadąc od Selgrosa.

1e2c9074.jpg

Moje pytania.

1. Czy ktoś zna tą wodę?

2. Jakie ryby tam dostaniemy?

3. Jak wygląda sprawa łowienia tam?

Słyszałem, że można tam połapać ładnie na grunt.

Potwierdzi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jestem niemal przekonany, że jest to staw z serii "zbiorniki retencyjne", a nazywa się "Owczarnia". Nigdy tam nie byłem.

Aby dostać pozwolenie, trzeba iść do PZW i wykupić znaczek na te zbiorniki. Jak ma się członkowską i okręgową to jest to chyba 5, czy 10zł. Ludzie na tych zbiornikach poławiają, niektórzy twierdzą nawet, że da się połowić, ale czy wędkowanie na 1ha stawiku tuż obok ruchliwej obwodnicy, to to, o czym marzymy? :)

Generalnie w zbiornikach tych raportowane są okonie, szczupaczki (raczej niewielkie), karasie, liny i płocie. Są często zamulone, ale na grunt powinny się nadać.

A tu szczegóły dot. zbiorników:

http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2014/retencyjne_2014.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz chyba kolego:)

zbiorniki retencyjne w tym wypadku są po drugiej stronie, od elgrosa i biedronki..

Z tego co się zdążyłem zorientować to ten staw jest pod opieką jakiegoś "guru" tych działkowiczów, i on ma klucz dostępu do niego..

No i tam właśnie trzeba też się chyba dowiedzieć o pozwolenie.. Tylko gdzie jest to "tam"..

Z tego co słyszałem, pływają tam piękne leszcze i karpie - tylko sam właściciel ( czy też opiekun bardziej ) - nie należy do zbyt miłych osób.

ps. woda jest ogrodzona i potrzeba klucza do bramy.

ps2. zbiorniki retencyjne masz oznaczone na mapce w pierwszym poście powyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.