Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kij muchowy dla osoby zaczynającej przygodę z tą metodą


Arek0402

Rekomendowane odpowiedzi

Wędkarstwo jest moim hobby odkąd pamiętam, próbowałem już chyba wszystkich metod z wyjątkiem jednej, muchy. To chyba dlatego że nikt kogo znam nie łowi na muchę, mnie ta metoda wydaje się interesująca już od dłuższego czasu ale do rzeczy.

W jaki kij powinienem się zaopatrzyć żeby rozpocząć przygodę z tą metodą ? Długość to chyba 2.7m będzie najlepsza ? Ale jaka klasa AFTM ? No i ile kasy potrzeba na taki w miarę przyzwoity kij ? Taki np. Jaxon Eternum Fly (130zł) wystarczy ? No a kołowrotek w tej metodzie nie odgrywa zbyt ważnej roli więc jakiś za 50zł wystarczy na początek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Konger world champion fly

Na razie mnie jakieś konkretne modele nie interesują.

Czyli długość tak jak myślałem 2,7m a klasa AFTM 4/5. Składów im mniej tym lepiej ? A jak z akcją ? A sznur do tego jaki ? AFTM 4 DT czy L ? A może WT ? I jaki stopień tonięcia na początek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4DT plywajacy.Kij o akcji szczytowej,dwu skladowy.Osobiscie zaczynalem na kiju 5/6 i sznurze DT5.Taki zestaw nadaje sie i do suchej jak i mokrej muchy.Z biegiem czasu i nabywaniu wprawy przechodzi sie na coraz mieksze kije.Jaxon na poczatek bedzie ok.Zainwestoj w dobry sznur plywajacy np:cortlanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z biegiem czasu i nabywaniu wprawy przechodzi sie na coraz mieksze kije

Czyli o coraz mniejszej klasie AFTM ? Czyli na początek na klenie, pstrągi itp. 5/6 będzie najlepsza ? A na grubszą rybę to nawet 12 na początek ?

Może to banalne pytania ale jeżeli chodzi o muchę to jestem zielony więc proszę o wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Anonymous

Poszukaj może Kongera World Champion Fly 9'' klasa 4/5 (choć może lepsza na początek 5/6) używki możesz kupić dość tanio. W porównaniu z tym kijem z decathlonu to jest niebo a ziemia. Sam kierowałem sie opiniami bardziej doświadczonych kolegów odnośnie doboru sprżetu na początek i polecano mi właśnie WC Fly

Ta wędka jest idealna na pocżatek przygody, do tego jakis prosty młynek za 50 zł (na poczatek nie ma co przesadzać). Ważny jest w miare dobry sznur i tutaj nie radziłbym oszczędzać zanadto (jak poszukasz to kupisz uzywkę w dobrej cenie i bardzo dobrym stanie) - np jakiś Pływający DT lub WF (w klasie dopasowanej do wędki oczywiscie) Zamknąć się w 200 zł z cąłym zestawem moim zdaniem się nei da. Dochodzą do tego materiały na muchy a jeśli nie kręcisz to muchy, których urwiesz na początek całkiem sporo (szczegolnei nimf) , łączniki, przypony, floatanty potem dojdzie ochota na spodniobuty, kamizelki, lepsze materiały i prawdziwa zabawa sie zaczyna ;D ;D Niemniej polecam, pierwsza ryba na własny sprzęt i przynęty wynagradza wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.