Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid
promocja

Poprzedni temat «» Następny temat
jezioro spore k.Szczecinka
Autor Wiadomość
wasyl1968 

Ulubiona metoda połowu: lajtowy spining ale też grunt jak i spławik
Wysłany: 09-03-11, 10:31   jezioro spore k.Szczecinka

witam wszystkich forumowiczów , mam pytanie czy ktoś miał styczność z tym jeziorem które jest położone kawałek za szczecinkiem, miejscowość jest o tej samej nazwie (Spore) wybieram się tam na urlop i chciałem się dowiedzieć na co się nastawić ( będę miał do dyspozycji łódkę z silnikiem elektrycznym) metoda połowu obojętna , co z sobą zabrać ? jakie zanęty jakie robactwo? z tego co znalazłem na necie to wąskie i płytkie jezioro , jak z rybostanem ( dzierżawca to pgryb :sad: ) może ktoś wie jakie opłaty i czy można wędkować w nocy? za wszelkie informacje dziękuje. Wasyl 1968

sylwester p 

Wysłany: 27-04-11, 11:14   

Spoko jeziorko !Bylem tam dwa lata temu.Generalnie jak udalo mi sie wtedy rozeznac samemu a z czasem u miejscowych,ktorzy potwierdzili moja skromna wiedze zdobyta na urlopie 2 tyg.,to niezly raj wzdregowy!!Wzdrega to piekna rybka i cholernie waleczna wiec jazde mialem na maxa :grin: Dziwilo mnie jedno ze wedkarze nic nie lapali :cry: Nie umiem tego wytlumaczyc,bo po paru dniach miejscowi splywali sie ze mna na wodzie i zagladali w siatke,bo z daleka widzieli ze sie nie nudzilem :mrgreen: Ich ciekawosc byla silniejsza...Wiem ze na tym jeziorze jest piekna ploc!!osobiscie najwieksze plocie i wzdregi ljakie wyciagalem mialy od 30 do 35cm,ale przewazaly ilosciowo wzdregi...Miejscowi jednak twierdzili ze sa jeszcze plocie i wzdregi nawet do 50cm!!mysle jednak ze na lapanie takich okazow 2 tyg.urlopu to zbyt malo,wiec musze chylic czola przed miejscowymi ktorzy znaja jezioro jak wlasna kieszen :oops: Jest tez piekny leszcz!!!hahaha szczerze mowiac miejsce ktore wtedy sobie podszykowalem,mialo mnie obdarzyc tymi lecholami :lol: wyczailem wczesniej jak splawialy sie tam sztuki ok 45cm spore stadko,pol dnia czailem sobie miejscowke i znalazlem!!ale hahaha nie zlapalem na tym miejscu ani jednego lechola :oops: tylko sporo wzdreg przeplatanych tlustymi plociami

sylwester p 

Wysłany: 27-04-11, 11:31   

Byl na wodzie dzien w dzien miejscowy,ktory nastawiony byl tylko na te grube plocie,ale przez caly moj urlop nie zlapal nawet takich jak ja lapalem,byl bardzo zdegustowany i twierdzil ze bedzie musial poszukac na nowo jakiejs miejscowki,lapal z duzej glebokosci w tym miejscu bylo ok 7m,bo sprawdzalem.Wogole miejscowi z ktorymi rozmawialem z tym wedkarzem rowniez twierdzili ze leszcze i grube plocie trzeba lapac na tym jeziorze na duzej glebokosci,tylko cholerka nie udalo im sie tego obrocic w wyniki.A szkoda bo strasznie bylem ciekawy czy w koncu zlapia te olbrzymki,mysle ze jednak wiedzieli co robia w koncu to miejscowi!!!Osobiscie ja lapalem z ok 4,5 do 5m i bylo super to jesli o bialoryb.Generlalnie to jezioro jest piekne,ciagnie sie w lesie ,ma piekne zatoki,wiekszosc lini brzegowej ma cholerne plycizny od kilkunast do kilkudziesieciu metrow w glab jeziora,wiec bez lodki zapomnij o konkretnym lapaniu :shock:

sylwester p 

Wysłany: 27-04-11, 12:02   

Jesli chodzi o spinning to rowniez poteznych okazow nie zlapalem,ale bylem tez bardzo zadowolony :mrgreen: Jestem maniakiem pewnej metody spina i mimo iz miejscowi twierdzili ze na spina na tym jeziorze sie nie polapie bo lepiej na zywca!!!to ja polapalem!!!a pozniej w barze na piwku podpytywali moja kobitke jak lapie,bo obawiali sie ze nie chce stracic sekretu hahaha Polapalem bardzo przyzwoite okazy okoni najwieksze mialy 30 do 35cm,ale duza przewaga miala od 25 do 27-8cm najmniejsze jakie ladowaly w siatce mialy 20cm,oczywiscie od takich wielkosci palca w niektorych miejscach nie szlo sie opedzic hahahaha ale i tak byla frajda Fakt jest jednak taki ze tych wiekszych okoni nie lapalem zawrotnych ilosci czasem 5 ,czasem 6 a pare razy trafilo sie 10 czy nawet 12 szt takich patelniakow na kilku godzinnym czesaniu terenu :mrgreen: Oczywiscie moja efektywnosc nigdy nie bedzie tak duza jak wedkarza ktory posiada lodz z silnikiem i do tego echosonde,ale ja potrafie cieszyc sie ztych polowow jakie mialem a nie z czegos co nie mam :???: Szczupaki sa tam bardzo ladne mowia ze jeszcze sa metrowki ja wierze ze sa!!Mi osobiscie zerwal sie po pol godz walce taki ok 80cm,w trakcie lapania okoni bo mialem delikatny zestaw spinningowy :lol: a te co wyciagnalem mialy od 54 do 58cm w ciagu trzech dni takich mi sie trafilo chyba 7 szt.Jesli chodzi o szczuplego to musisz trafic dzien kiedy zeruja bo bywa ze i przez tydzien nie zlapiesz ani jednego :cry: Mysle ze to co tu napisalem o moich polowach na tym jeziorku przez zaledwie dwa tyg.urlopu to bedzie wystarczajace zeby wierzyc ze sobie przyzwoicie polapiesz :grin: Pozdrawiam!

sylwester p 

Wysłany: 27-04-11, 12:18   

Aha nie pamietam na 100%,ale raczej wlascicielem jest pgr szczecinek i znalazlem wtedy na necie wykaz ich jezior i szczegolowe oplaty na kazde jezioro jakie maja!!!!Cos mi swita ze oplate mozna bylo zrobic przekazem pocztowym,ktory sluzyl pozniej jako dowod(licencja)oczywiscie musi byc tez karta wedk.Na tym przekazie napisale ze za polow z lodzi na j Spore na dwa tyg.od dnia do dnia to musialo byc napisane!kosztowalo to wtedy ok 100zl nienajtaniej !!ale pozniej w trakcie polowow nie zalowalem :wink: Wiem ze wtedy mozna bylo tez dokonac doplaty za nocne lapanie....ale pewnosci nie mam Wpisz na necie PGR Szczecinek wykaz wod czy jezior cos w tym stylu??i znajdziesz :grin: Oczywiscie nim zaplacisz najlepiej do nich zadzwon i sie upewnij jak to wszystko ma wygladac bo moglo sie wiele zmienic :roll: Pozdrowko!

wasyl1968 

Wysłany: 25-05-11, 17:17   

sylwester p, to co napisałeś to balsam na moją duszę, tak jak pisałem wcześniej właściciel obiecuje lódkę ja z wrocławia targam silnik elektryczny , na co targałeś te wzdręgi ? i jak ma się sprawa z węgorzem? gdzie miałeś mete, bo ja znalazłem na necie adres spore 51 i jadę w ciemno , dziękio za podpowiedź , z pozdrowieniem Wasyl

sylwester p 

Wysłany: 18-02-12, 11:08   

Siemka Wasyl!Przez jakis czas nie bylo odp.i pytan odnosnie jeziora wiec pozniej juz nie zagladalem na forum,musialem sie skupic na info o jeziorku bo byl problem czy bedzie mozna na nim lapac a ja bylem tam tydzien w czerwcu 2011,byly niezle jaja to byl rok przetargow na jeziora na polowie polskich jezior byl zakaz polowow przez rzgw Poznan ze wzgledu na nierozstrzygniete przetargi miedzy innymi na spore kur.. mac!!ale sie udalo :mrgreen: najpierw przetarg wygralo pzw ale gr szczecinek sie odwolal i przetarg uniewazniono :roll: do listopada 2011 nie mozna bylo na nim wedkowac :oops: zadzwonilem do rzgw poznan i pocieszyli mnie ze minister sie raczej odwola od tej decyzji :lol: ostatecznie mozna bylo kupic zezwolenie u nich i bylo 8 razy taniej ufffff kto w koncu w listopadzie wygral przetarg nie sprawdzalem bo narazie nie wiem czy w tym roku tam pojade :sad:

sylwester p 

Wysłany: 18-02-12, 11:22   

bylem tylko tydzien i mialem w koncu czerwca pogode jak zimna jesien :sad: woda w jeziorze przez wiatry i brak slonca byla mniej przejrzysta i na moje oko woda w jeziorze podniosla sie conajmniej metr albo i wiecej poznalem to po trzcinach i pomostach ale rowniez po plyciznach,ktore juz nie byly tak plytkie jak dwa lata wczesniej ale to normalne bo zima wtedy byla bartdzo obfita w snieg wiele zbiornikow nawet we Wrocku do dzis jest bardziej glebokich :roll: Pod wzgledem rybostanu nic sie nie zmienilo,ale napewno warunki pogodowe beznadziejne,duzo glebsza woda mialy spory wplyw na duzo trudniejsze i mniej obfite polowy przynajmniej jesli chodzi o drapiezniki okon szczupak!!bialorybu grubego wzdrega ploc polapalem duzo ale przez dwa dni :sad: poniwaz jakis h.j!!po trzech dniach necenia i lapania przestawil mi znacznik!!!ku..s!!!paru wedkarzy mi sie na to skarzylo!!!przypadkowo zgadalismy sie na wodzie ze w tym sezonie ktos to robi nawet miejscowym :evil:

wasyl1968 

Wysłany: 18-02-12, 11:30   spore

witam kolegę , byłem w drugiej polowie sierpnia , efekty głównie na spining szczupaki i okonie ( szczupaki tylko na białe twistery ) z białorybu próbowałem tylko raz to drobnej płoci od groma i parę ładnych krasnopiór , niestety nie miałem silnika żeby spenetrować całe jezioro ale jestem zachwycony tą miejscowością , co do opłat to nie płaciłem nic bo dalej nie wiadomo było komu płacić , nie wiem gdzie byłeś zakwaterowany bo my byliśmy w spore 51 agroturystyka alex w tym roku tez tam jedziemy w połowie lipca . p.s. polecam tą metę , gospodarze mili , wsystko za darmo ( łódki , kajaki ,rower wodny, basen,sprzęt biwakowy) , 100zł za nas czworo plus pies ( dwa pokoje , kuchnia , łazienka ) kurna nawet dwa razy wdrapałem się na wieżę widokową też za darmo z pozdrowieniem Wasyl

sylwester p 

Wysłany: 18-02-12, 11:32   

pewne miejscowki na okonia i szczupaka juz nie byly takie 100%trzeba bylo szukac do skutku :???: szczupakow zlapalem kilka ale akwariowych lub troche przed wymiarem zadna rewelka :cry: w pierwszym dniu poszedlem do miejscowych co wlasnie splyneli z jeziora do swojej daczki obaj mieli po 1m 10 i 1m szczupaku chyba jeden 7kg drugi 8kg mierzyli i wazyli ale tak jak wczesniej pisalem znaja jezioro jak kieszen spodni maja silnik i echosonde,ja bym sobie bez tego poradzil bo wiem ze te najwieksze szczupaki lapie sie na koncu jeziora ,plyn se na pagajach 3,5km i jeszcze pod wiatr :mad: raz sprobowalem i mi sie odechcialo zreszta grzmialo wtedy w oddali i musialem spieprzac do domku,bez silnika na jakim kolwiek wiekszym jeziorku nie poszaleje na lodzi :cry: no chyba ze pogoda idealna jak z bajki :grin:

sylwester p 

Wysłany: 18-02-12, 11:36   

no ja sie tu rozpisuje a ty mi odpisujesz hahahaha

sylwester p 

Wysłany: 18-02-12, 11:37   

znam tam co ciekawsze miejscowki i ta Alex tez :roll:

wasyl1968 

Wysłany: 18-02-12, 15:12   

w sierpniu nie było problemu ze szczupakiem ale brały takie 50 - 70 cm brały tylko na białe gumy i praktycznie na środku jeziora ( na przeciwko kąpieliska ) widziałem jak gościu w ciągu godziny z jednego miejsca 4 szt. wyciagnął , co do pagaji masz racje , raz popłyneliśmy całą rodziną to na powrocie miałem ochotę popłynąć w pław :mrgreen:

sylwester p 

Wysłany: 18-02-12, 20:26   

No niestety jeziorko rynnowe schowane prawie cale w lesie a tylko wczesnie rano i na wieczor jest na nim tafla oczywiscie przy ladnej pogodzie,a tak czy jest pogoda czy nie to wiekszosc dnia lekki wiaterek wieje prawie zawsze w strone wioski wiec czy plyniesz dalej czy blizej to pod wiatr jeszcze jakbym plynal z jakims kombatantem bysmy na zmiane pagajowali i nie bylo by problemu ale sam mialem dosc hahahahaha a ty z cala rodzina i pewnie w poludnie??? :oops: to pewnie w polowie zawrociles?? :lol: jedno co jest piekne widok tego jeiora ale z lodzi oczywiscie :shock:

sylwester p 

Wysłany: 18-02-12, 20:48   

jesli chodzi o kwaterki to nad jakie jezioro bym nie jechal,to ma byc cisza spokoj i blisko jeziora poprostu jade na urlop a nie na ciezki oboz sportowy :lol: i jezdze z kobitka i malym dzieckiem wiec jak szukam na kompie to domek z wc lazienka kuchnia(prawdziwa)i przede wszystkim z lodka,moze byc najwiekszy wypas na swiecie i najtanszy na swiecie ale bez lodki nie wezme :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!!Wiesz jesli chodzi o cene to chyba tu jest najwiekszy problem bo ja raczej bogaczem nie jestem hahahahaha sa na terenie calej polski naprawde spasione domki ale albo za kosmiczna cene albo mieszczace sie w mojej dopuszczalnej normie 150zl max za dom doba ale bardzo czesto nie ma lodzi :cry: :cry: Spore wrecz pokochalem!!!!bo te kwaterki co sa to od 100 120zl do max 150zl i wszyscy wlasciciele maja lodki w cenie to piekna sprawa!!!rybki tez jeszcze narazie sa i to calkiem przyzwoite wiec dla wedkarza to raj!!!

Info
Odpowiedz do tematu