Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódki wędkarskie -pytania i odp.


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...
Gość wobler129

Postanowiłem odnowić temat. Nie wiem, czy kupić łódkę czy ponton ( mogę na to wydać do 400zł. ). Łódkę kupiłbym jakąś i ją odnowił. Pomalował pododawał parę szczególinków. Byle, żeby dało się nią pływać. Wiecie może gdzie mogę coś takiego kupić ? Używane łódki ? Może gdzieś w internecie ? Albo jest możliwość kupienia pontonu. Tak jak łódka do 400zł. Widziałem na allegro pontony za 300zł. - 400zł. ale ja się tam nie znam :roll: Łódka, czy tam ponton będzie kupiona tylko i wyłącznie do łowienia sandacza na koguta. Więc czekam na odp. Piotra i innych koguciarzy ze stronki :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129 myślę, że raczej nie możesz kupywać łódki pod daną rybę. Znając życię zaraz rozmyśli Ci sie z tymi kogutami i pozostaniesz z tym kogutowym pontonie*

*ale myślę, że nawet takich "kogutowych" pontonów nie ma, bo czym on różniłby się względem innych? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ponton trzeba chyba podpasować do koguta. Przecież nie wypłyne pontonem za 50zł. aby pokogutować :lol: A koguty to już chyba będą do końca życia - mam nadzieję. Bynajmniej obiecuję, że przez najbliższe 4 lata będę kogutował :mrgreen::mrgreen::mrgreen: I to nie jest obietnica przedwyborcza ... :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robic oftopa, napisze tak : Osobiścię uważam, że ponton to ponton, oczywiście nie za 50 zł, ale to jest tak jak łódź- na każdą rybę :grin:

Enway

Maciek, zapraszam do rozwiązywania zagadki w topicu Konkursy-rebusy-zagadki ( czy jakoś tak :lol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ok ponton odpada. Mam okazje kupić łódkę za 200zł. Łódka nie jest spruchniała ani poobijana. Tylko muszę jej dno wylać smołą i ją pomalować. Powiecie mi jak się to robi ? Czy trzeba ją jeszcze lakierować jakimś lakierem bezbarwnym ??? Najpierw czyszczę powierznię łódki, potem parę warstw białego podkładu ( jaki ? byle jaki ? nie chodzi o firmę tylko rodzaj ) ), potem farbą ( jaką ? nie chodzi mi o firme tylko rodzaj ), potem lakier ( jaki ? zwykły bezbarwny lakier do łodzi? możecie polecić mi jakąś firmę ? ) ? Czy tak wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
To radze najpierw ją wysuszyć i to tak przynajmniej z pół roku.

Tak wiem, łódka nie była w wodzie już przez 3 miesiące, a ja wezmę się za nią dopeiro na wiosne. Muszę teraz dowiedzieć się czegoś jak to zrobić itd. jakimi materiałami pozbieram przez zimę wszystko do kupy i się wezmę. Bo nie będę wszystkiego robił na ostatnią chwilę. maniek widzę, że wiesz coś na ten temat pomóż mi... odpowiedz na pytania i daj jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, smoła przecierz wysycha. Smołą trzeba ją maznąć aby nie przeciekała. Jak łódka nie bęzie sucha to nawet jeśli smołą mazniesz bęzie przeciekać. No Maciek i jeszcze kwestia zarejestrowania łódki. Troche tej roboty jest, a i to niezłą sumke kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
zapisz się do wodnej drużyny harcerskiej (o ile taka jest na twoim jeziorze ) i zarejestruj jedną łódkę i będziesz mógł łowić do woli

Nie ma u mn ie takiego czegoś... a szkoda bo bym już dawno był zapisany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek widzę, że wiesz coś na ten temat pomóż mi... odpowiedz na pytania i daj jakieś rady.
O drewnianych wiem co nieco ,pomagałem kolegom w remoncie takowych.
nigdy nie widziałem wysmołowanej łódki , ale myślę , że to musi syfiaście wyglądać , pachnieć i brudzić

Miron skoro nie widziałeś to nie pisz bzdur.Lodzie smołuje się na zewnątrz i nie masz styku ze smołą .

Maciku a możesz jakieś fotki zrobić tej łajbie ,i gdzie będziesz ją trzymał w sezonie.

Co do rejestracji to muszę się dowiedzieci bo przepisy się zmieniły i ponoć już nie trzeba rejestrować ,ale koniecznie to trzeba sprawdzić.

A nie lepszy byłby jednak ponton np.2-osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A nie lepszy byłby jednak ponton np.2-osob.

Nie już postanowiłem - łódź :mrgreen:

A fotek nie wstawie bo łódź jest parę km. od mojego domu. W sezonie będzoie stała albo na brzegu albo na wodzie - właśnie gdzie trzymać ? A na koniec sezonu biorę ją do siedie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pychówki w pismach nie są smołowane
Bo dziś nowe łodzie są tak wykonane ,że nie trzeba smołować ,łodzie smołowało się kiedyś bo nie było nic lepszego.
W sezonie będzoie stała albo na brzegu albo na wodzie - właśnie gdzie trzymać
Jak pierwszy raz zwodujesz na początku sezonu i łódka napije się wody to już musi stać w wodzie,ale generalnie to gdzie trzymać łajbe to problem ,nad jeziorem jak jest przystań to niestety kolego trzeba płacić ,ajak na dziko to zajumają [ukradną] więc radze dobrze kup sobie ponton i masz spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Nie raczej nie ukradną. Na moich jeziorkach nikt prawie nie łowi. Bo ponoć "wszystko wyłapane"... A jakoś ostatnio rozmawiałem z ze znajomym i sandacze łowi na świstery i inne gumioki. Łódki tam stoją ns jeziorze. Chyba z dwie. A jakby tak wbić kołek pare metrów od brzebu i na wodzie trzymać łódkę ??? W woderach bym do niej dochodzi. Może to by coś dało ? Albo... Będę skazany wykombinować przyczepkę :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek a nie jest troszke za mały? Ponton ma być na przynajmniej 2 soby. I ile kosztuje takie cacko? Napisz mi na priva jak masz jakieś ciekawe pontony w ciekawej cenie :mrgreen: A chcę mioeć łódź gdyż jest bezpieczna. Nie chcę wylądować w wodzie i stracić cały sprzęt. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.