Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zarzucać feederem?
Autor Wiadomość
jurek.k 

Wysłany: 30-07-11, 21:20   Jak zarzucać feederem?

Witam,

Zakupiłem feeder MIKADO TRYTHON FEEDER 360/100
Zadowolony udałem się nad duży staw z nowym kijem, nowym kołowrotkiem i nową żyłką 0,20
Założyłem okrągły koszyk 30g i jakie było moje zdziwienie po napełnieniu koszyka zanętą... wędka ugina się jakby za chwilę miała się złamać.
Bardzo dziwnie się zarzucało, bałem się że kij się złamie.
Starym teleskopem 270/40 rzucałem z całej siły koszykami i ołowiem i zestaw leciał naprawdę daleko.
Feederem bałem się rzucać.
Miałem wrażenie że kij trzeszczy podczas zarzucania.

Czy to normalne?
Czy może feederem trzeba lekko zarzucać, nie machać z całej siły, czy zakładać mniejszy koszyk?
Niby cw jest do 100g

Pierwszy raz łowiłem tego typu wędką więc proszę o wyrozumiałość.
Poradźcie jak zarzucać feederem żebym nie zniszczył sobie nowego kija.

fahgrh 

Wysłany: 30-07-11, 22:34   

Mam tego feedera i koszyczkiem 30g + zanęta spokojnie możesz machać ,ale przy obciążeniu 80/90g rzucaj lekkim lobem (przynajmniej ja tak robię). Pozdrawiam

romanadam

Wysłany: 31-07-11, 11:36   Jak zarzucać fedeerem?

Zrobić zestaw z przynętą na 70% cw wędki i rzucać śmiało.Uważać tylko żeby żyłka nie owinęła się o koniec szczytówki bo rzucisz dalej jak zamierzałeś :lol: albo złamiesz szczytówke.

dominik poznan 

Wysłany: 31-07-11, 17:06   

ja walę z całej siły jak potrzeba nic się nie łamie trzeba uważać tylko żeby żyłka nie owineła się w koło szczytówki bo wtedy złamiesz a jak ci coś trzeszczało to znaczy że trzeba poprawić składanie wędki wsunąć ją bardziej

jurek.k 

Wysłany: 31-07-11, 18:01   

Może faktycznie jestem przewrażliwiony.
Poprzednią wędką wyczuwałem moment jak kij wyginał się w dół (za plecami) pod obciążeniem zestawu i z całej siły posyłałem zestaw do wody.
Feederem chyba tak się nie rzuca.
Nic się nie stanie jak tak zrobię tym kijem z koszykiem 30g + zanęta?

Co prawda na wodzie stojącej mogę założyć mniejszy koszyk, ale nie o to chodzi.
Na rzece lekki zestaw będzie spływał, zwłaszcza po wypłukaniu zanęty, więc muszę użyć cięższych koszyków.

MattZ 

Ulubiona metoda połowu: DS
Wysłany: 31-07-11, 20:40   

jurek.k moje zdziwienie nie było wcale mniejsze od Twojego :P Kupiłem sobie feedery Kongera 390/120. Pierwszy wypad zrobiłem też na staw i miałem koszyczki, ale nie pamiętam z jakim obciążeniem. Bałem się żeby nie połamać kija, bo rzeczywiście wędka ugina się dużo bardziej niż moje stare sztywne teleskopy :P Na następny wypad założyłem już zwykłe sprężyny, ale i tak nadal wykonywałem rzuty z duszą na ramieniu.

Następnym razem jadę nad Wisłę i już się boję co to będzie jak dam koszyk większy niż 60g :P Podejrzewam że potrzeba będzie jeszcze kilku wyjazdów zanim wyuczę się nowego odruchu. Z Tobą pewnie będzie tak samo ;-)

Pozdrawiam.

rojass 

Ulubiona metoda połowu: spining/feeder/ds
Wysłany: 01-08-11, 14:10   

Mam ten sam kij. Śmiało rzucaj, nic się nie stanie.
Niejednokrotnie rzucałem koszyczkami 80g+ zanęta i nic się nie działo.

pawcio_bra 
UŻYTKOWNIK NIEAKTYWNY

Ulubiona metoda połowu: grunt, żywiec
Wysłany: 05-08-11, 20:55   

Wal śmiało, upewnij się tylko, że części dobrze są wciśnięte i jednym zdecydowanym ruchem machnij ile sił w dłoniach ;) Swoim feederem także mikado max cw 100g z ołowiem 60g macham normalnie i nic nie trzeszczy

rafi559 

Ulubiona metoda połowu: Karpiarstwo , Grunt
Wysłany: 11-08-11, 11:57   

Przede wszystkim sprawdzaj czy dobrze masz wsunięte wszystkie części ja raz zapomniałem sprawdzić i moja ostatnia część poleciała razem z koszyczkiem na szczęście się nie złamała :) pozdrawiam i życzę dalekich rzutów nową wędką;)

kamael 

Ulubiona metoda połowu: Grunt
Wysłany: 16-08-11, 21:11   

Mam ten sam kijek :) Też na początku byłem zdziwiony jak to się wygina i jak daleko leci ;) Jednak spokojnie nic się nie złamie o ile wędka jest poprawnie złożona i żyłka nie poplątana.

A co do trzeszczenia to u mnie czasem jak żyłka jest wilgotna to trochę trzeszczy ocierając się o przelotki, może to to?

Info
Odpowiedz do tematu