Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska koło Leszna


mlOdy_ws

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Choc mieszkam zupelnie gdzie indziej to jednak wiem gdzie jest jedno

Jesli bys jechal glowna droga z Leszna na Poznań i przed miejscowoscia Lipno Nowe jest przejazd kolejowy

Przed przejazdem kolejowym skrecasz w prawo w boczna aswaltowa droge i jedziesz kolo 0,5-1 km w strone na Klonówiec, po prawej stronie bedzie tablica informujaca o tym lowisku (zreszta z drogi powinno byc widac duzy namiot, przynajmniej w tamtym roku stal)

Nie lapalem tam jednak wiec nic szczegolnego nie powiem

Moge postarac sie jedynie kiedys przy okazji miejscowych podpytac aczkolwiek nie nastapi to zbyt szybko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody_ws jak napiszesz mi skad jestes dokladnie (czy z Leszna czy z okolic) to postaram sie jeszcze miejscowych dokladnie popytac ale niestety przez najblizszy miesiac nie bede mial raczej okazji wiec musisz sie uzbroic w cierpliwosc

Czy poza komercyjnymi lowiskami jeszcze jeszcze jakies cie interesuja :?:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem z okolic Leszna z miejscowości Wschowa ( 20km od Leszna ). Szukam raczej komercyjnych łowisk, no chyba ze w okolicy znasz jakiś rybny zbiornik należacy do PZW w którym moge liczyć na większa rybe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody_ws sadzac po twoim nicku to tak strzelalem ze Wschowa :)

Co do lowisk to jedynym ogolnodostepnym lowilem na jeziorku Wojnowice (przy miejscowosci Wojnowice) jest ono w ciagu kilku jezior polaczonych kanalem

Lowilem z lodki wiec pewnie i tak nie wiele ci to da (pewnie nie masz do niej dostepu)

Byc moze w tym roku wybiore sie na Jezierzyce (?? jakos tak ale nie pamietam dokladnie bo slyszalem taka propozycje tylko pamiec zawodzi) ale poki co to nic pewnego i tez lapanie z lodki jak juz

Z miejsc prywatnych to lapalem na pewnym stawie w okolicach Leszna ale to tylko po znajomosci

I to by bylo na tyle z doswiadczeniami wlasnymi

Z doswiadczen obcych :roll: to widywalem kilkukrotnie jak mlodzi chlopacy lapali na zbiorniku przeciwpozarowym kolo fontanny w centrum miasta (niedaleko wiaduktu, nomi, marketu Albert), kiedys z nimi rozmawialem to twierdzili ze jest na wybetonowanym oczku kolo 4-5 metrow :roll: (na plocie wisiala informacja ale jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc bo to tak nie wyglada) a plywaja tam niby karpie leszcze szczupaki itp itd niemniej spacerujac po parku widzialem jak jedemu z nich szklany teleskop rybka gielo mocno i ktorys z nich skakal przez plot z podbierakiem :shock::oops: wiec chyba cos tam jednak plywa (male rybki widac przy powierzchni)

Podobno mozna tam lapac ale nie wiem bo dla mnie to troche egzotyka wedkowac przez plot 1,5 metrowy (podobno jak przechodzili przez plot to ganiala ich policja aby sie nie potopili :shock: )

Napisz mniej wiecej o jakies zbiorniki mialbym pytac bo kilku miejscowych wedkarzy znam wiec na pewno przy najblizszej okazji ich podpytam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są w okolicy jakieś typowo karpiowe łowiska :?::?: :?:

( sorki za tyle pytan, ale dopiero zaczynam przygode z wędkowaniem na innych łowikach niż te które są mi już znane, więc nie jestem zabardzo obcykany w nich )

Słyszałem tez cos o łowisku w miejscowości Pawłowice koło Leszna tylko za dużo o nim niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam

Na poczatek mlody przepraszam ze tak dlugo trwalo ale od czasu obietnicy w weekend bylem dopiero drugi raz w Lesznie i moglem podpytac co i jak (za pierwszym razem zapomnialem :oops: )

I tak lowiska w ktorych sa karpie to Klonowiec, Wojnowice i jeszcze jedno ktore mi teraz wylecialo z glowy (wyedytuje posta jak sobie przypomne wlasnie cos mi sie kojarza te Pawlowice :???: )

W Wojnowicach masz stawy hodowlane na ktorych do niedawna trzeba bylo placic 10 zl za wedkowanie plus zlapane ryby (zlapanych ryb niewolono wypuscic jednak jak zlapiesz jakiegos olbrzyma mozesz go oddac wlascicielowi bez placenia)

Takie info uzyskalem jednak co do oplat to nie jest informacja tego roczna

O Klonowcu wiem juz znacznie mniej bo akurat to lowisko klika razy mijalem w drodze na prywatny staw (jechalem razem z informatorem) gdzie nie ma dostepu prawie nikt i dlatego jakos nie bardzo mam o nim informacje (informator tam nie jezdzil wcale)

Blisko tez masz w miare do Milicza a o nich pisza w innym watku

To tyle informacji ktorych uzyskalem

Jesli cos jeszcze bys potrzebowal to napisz o co mam podpytywac

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 3 years later...
  • 4 months later...
  • 5 years later...

W saczkowie biorą już 20 żyła od piątku do niedzieli zadko jest miejsce, więc najlepiej jechać w ciągu tygodnia, a za nockę 75,- i chyba trzeba zarezerwować miejsce. Jest jeszcze prywatne w Nowej Wsi ale niewiele o nim wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.