Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Solina


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

chciałbym prosić o informacje , gdzie łowić nad soliną na przełomie maja i czerwca. prosiłbym o informacje na nr GG1698608.jeżeli można to w miarę dokładny opis ,lub nr GG dla uzyskania nurtujacych mnie pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

informacji o tanich kwaterach blisko linii brzegowej a najlepiej aby dysponowały własnymi pomostami lub wypożyczalnią łoek . Nie chce mi się targać swojej łodki.

Interesują mnie też wszystkie informacje o rybostanie i metodach połowu przynęty itd.

Dodam że głowną metodą jest grunt ale łowię również na spining głównie okoń sandacz.

Dzieki za wszelkie informacje.

Dla odmiany jeśli ktoś jest zainteresowany wiadomościami na temat wód na terenie świętokrzyskiego a dokładniej południowej jego części to proszę pisać . Znam dość dobrze odcinek Nidy od Pińczowa do ujścia do Wisły czyli Łęki koło Korczyna . A takżę inne wody stojące w okolicach Pińczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jeziorem Solinskim jak w niewielu wodach stojących można złapac duzą brzanę.Występują tu także karpie, okonie szczupaki i dominujący sandacz.Pływają w jeziorze Solińskim także leszcze, płocie, karasie i klenie, które mozna łatwo złapac na spinning jak i na grunt.Sprawdzonymi metodami na jezoirze Solińskim są gruntówka i doległościówka.Jeśli chodzi o przynęty to najlepszą okazac moze się tutaj kukurydza i groch.Na karpie skutkuje sporych rozmiarów ziemniak lub kulka prosteinowa.Dobre efekty są także na spinningistom szczególnie przy połowach z łodzi.(nie wiem czy to dalej obowiązuje na jeziorze solińskim ale nie można używac łodzi z silnikami spalinowymi).

Jeśli chodzi o noclegi i wypożyczalnie łódek to zapraszam na tą stronkę:

http://www.bieszczady.net.pl/solina.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Radzę teraz we wrześniu spróbować na płytkich wodach, gdzie jest jeszcze roślinność i przy ujściach rzek; wytrwale obrzucaj małą gumką lub paprochem te miejsca. Solina to przecież królestwo okonia i sandacza. Pozdrawiam. Miejscowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

w lipcu wybieram sie nad soline nigdy tam jeszcze nie bylem czy moze mi ktos poradzic w ktore miejsce najlepiej pojechac by mozna polowic ryby najlepiej z brzegu a jednoczesnie by byla tam tez plaza by moc odpoczac z rodzina za wszelkie odpowiedzi z gory DZIEKUJE i POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem łowiłem na rzece Solinka za 4 godziny łowienia złapałem 15 szczupaków- 2 z nich nie miały tylko wumiaru .A na dodatek to jakies 30 okoni najwiekszy 30 cm .To było rok temu ale mam miłe wspomnienia o tej rzece moze sie kiedy jeszcze tam wybiore na ryby kto wie :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Najpierw odpowiedz na pytanie czy chcesz łowić z łódki, czy z brzegu... Na co się przymierzasz.. na białe ryby czy raczej drapieżne... to wszystko ma znaczenie.. :wink:

P.S. Ja sam nad soliną nie łowiłem (bardzo żałuje, bo mieszkam tylko niecałe 100 km od tego pięknego miejsca :cry: ), ale mój sąsiad jeździ tam praktycznie co miesiąc regularnie... i zawsze podczas wspólnych wypadów mam okazje posłuchać o tym uroczym miejscu... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solina to bardzo dobre miejsce na ryby drapieżne jak i na ryby spokojnego żeru. Jeden raz byłem nad Soliną i złowiłem 2 szczupaki. Jeden wymiarowy, jeden nie, ale łowiłem tam może 2-3 razy. Może jeszcze kiedyś się tam wybiore :?: Kto wie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz łapać z brzegu i na leszcza to proponuje Wołkowyje, Polańczyk, hreft (czy jak tam sie to pisze :lol: ) jeśli na drapieżnika (zwłaszcza na sandacza) to właśnie Wołkowyje... szczupak też się pewnie trafi i sumik nawet ;)) o i jeszcze jedna uwaga... jeśli ryba ma brać to nie zależnie z jakiego miejsca się rzuca... ;) ryba nie siedzi w miejscu... ;) Mi to zawsze tata powtarza... :wink: Więc... pozostaje kwestia wygody... ;) Hreft, Wołkowyje są najbardziej oblegane przez wędkarzy, pseudowędkarzy i turystów :roll: POZDRÓWKA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam!

Widzę, że temacik ustał.

Mam kilka pytan:

-czy ktoś byl na tym zalewie w przeciągu kliku tygodni? Jak wygląda sprawa dojazdu( można dojechać samochodem? Czy ew. można go gdzieś bezpiecznie zostawić?)

-Czy wogole jest to miejsce rybne :neutral:, i na co mogę sie nastawiać w grudniu?

oczywiście z brzegu.

Za wszelkie informacje dziekuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę, że temacik ustał.

Mam kilka pytan:

-czy ktoś byl na tym zalewie w przeciągu kliku tygodni? Jak wygląda sprawa dojazdu( można dojechać samochodem? Czy ew. można go gdzieś bezpiecznie zostawić?)

-Czy wogole jest to miejsce rybne :neutral:, i na co mogę sie nastawiać w grudniu?

oczywiście z brzegu.

Za wszelkie informacje dziekuje :wink:

Ja byłem ale we wakacje :oops: I nie wiem czy beda Cie jakies informacje interesowały :roll: Ale jak chcesz to moge napisac jak bylo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie będzie tego dużo :roll:

No to byłem z ciocią, wujkiem i kuzynem. Jak zajechaliśmy to kompletnie nie było miejsc :oops: (środek lipca), ale w grudniu nie powinno być z tym problemów. Miejscowi zapraszali właśnie na ten okres (listopad, grudzień) ponieważ przez te miesiące zjeżdżają sie tylko wędkarze (nie ma problemów z ludźmi na kajakach i rowerkach wodnych, a co najgorsze że nie dało sie im tego wytłumaczyć :evil: . A co do wędkowania to 2x byłem z kuzynem pospiningowac i tylko 1 sandacz :shock: i to na 25cm (mój :mrgreen: ). Gdy łowiłem to jakiś Pan do mnie podszedł i powiedział że teraz kiepsko bo kłusownicy wyławiali tu sieciami i cienko z rybami :sad: No to już na drugi dzień jak przyszliśmy to już z nastawieniem na leszcza (może jakiś karpik). No i było mnóstwo leszczy ale takich w granicy 35cm-40cm. Tylko wujek złapał na 48cm. I trzeba dodać że to była jego pierwsza ryba na grunt :lol: . W ostatni dzień złowiłem suma na 38cm :oops::roll::wink::lol: No i to by było na tyle. Acha zapomniałem dodać że spaliśmy w Wołkowyi, a na ryby jeździliśmy ciut dalej do Polańczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ryby jeździliśmy ciut dalej do Polańczyka.

Właśnie ta miejscowość mnie interesuje :wink:

element52, Wielkie Dzięki za informacje. Wszystko się przyda :wink:

Miejscowi zapraszali właśnie na ten okres (listopad, grudzień) ponieważ przez te miesiące zjeżdżają sie tylko wędkarze

To bardzo dobra informacja dla wędkujących. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wstawiam obiecane fotki(zachęciliście mnie :wink: )

Czwartek rano o godzinie 6 pakujemy samochód i JEDZIEMY! Kierunek Polańczyk.

Drogi nie będę opisywał, na miejscu jesteśmy mniej więcej o 13.

Na dzień dobry moje pytanie: "Gdzie ta woda?" :lol: . Pojechaliśmy drogą ( jedyną zresztą w całym mieście) do końca, samochód "porzucony" został na parkingu. No i nad upragnioną przeze mnie wode. Dobre 300m drogą w dół jestem nad wodą, i tutaj przeżywam pierwszy szok:woda jest krystalicznie czysta :shock: /niespotykane tam gdzie łowie :razz: / i wita mnie taki oto widok:

c872cef58ccaba36med.jpg

Następnie mały wywiad środowiskowy i koło sanatorium Amer-Pol(ten od bilarda :lol: )

schodzę w dół i zastaje mnie taka oto sceneria/to właśnie tutaj łowię pierwszego dnia/:

d5fa66edb565aefbmed.jpg

388890dc5c3952aemed.jpg

Pierwszego dnia po godzinie miałem branie no ale wiecie jak się to skończyło :cool:

Juz wieczorem myślałem gdzie bedziemy łowić jutro. Rano po śniadaniu i partyjce i ciepłym ubraniu się poszliśmy z tatą na ten sam parking co dzień wcześniej, ale nie schodziliśmy po drodze tylko zeszliśmy między drzewami w dół i doszliśmy do oto takiego miejsca w którym mieliśmy okazję łowić dzisiejszy dzień:

7517b5f4dd9e3137med.jpg

A taki widok mieliśmy z tego pomostu:

96a74e72a5c2b3ebmed.jpg

A tutaj jakby ktoś zaatęsknił za czystą wodą :cool:

71865ee678574433med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarzy? Jakich wędkarzy :?::!::lol: Przez 2 dni byliśmy z tatą jedynymi wedkarzami w Polańczyku :cool: i wszyscy się na nas dziwnie patrzyli...nie wiedzieć czemu :lol:

O zakwaterowanie możesz być spokojny, bo co kawałek są noclegi: w Polańczyku sanatorium Amer-Pol (bilard, ping pong, wieczorki taneczne itp) 50 zł za noc dla jednej osoby. Ale warunki są naprawde FANTASTYCZNE! Pokój z TV+łazienka i czajnik na każdym piętrze do dyspozycji masz. Śniadanie 10 zł, a obiad 20zł (moim zdaniem nie warto, bo za te 30zl mozesz iść kupić do sklepu kupić wałówki na cały dzień, albo iść do jednej z kilku restauracji lub smażalni ryb(świerzych z jeziora :wink: ( i o tym zapomniałem napisać post wyżej. Jak tam pojechaliśmy to akurat rybak rozkładał sieci swe :???: ... :roll: ) i choćbyś miał dopłacić jeszcze 5 zł to napewno pojesz lepiej!). Ale fakt: na dłuższy pobyt odradzam-cena :???:

Ale nawet jakbyś w samym polańczyku nie znalazł nić w miarę rozsądnego noclegu to jakieś 2-5 km przed nim są kwatery prywatne ( cała rodzina: U Ewy, Basi, Jadzi i innych ciotek :lol: , tablice są widoczne z drogi więc nie będzie problemu ze znalezieniem). Co do kwater wydaje mi się, że wszystkie są porządne, bo w końcu Polańczyk to miasteczko wypoczynkowe, więc musi być jakiś poziom :wink:

Hexman wielkie dzięki ,za opis i foty

Polecam się na przyszłość, jeżeli będę mógł pomóc to walcie śmiało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.