Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w tym sezonie kilka razy zasadzić się na suma z gruntu i ponieważ będzie to mój pierwszy raz mam pytanie: jakiego przyponu używacie na suma? Z grubej żyłki czy może plecionke albo jakiś stalowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przegapiłem jeden dzień na forum a tu burza.

Michcio czapki z głów bo fakt byłeś pierwszy ale i tak szkoda malca. Wielu kolegów cię broni i pewnie mają rację bo ryba wymiarowa i w sezonie więc wara od twego suma. Ja mam troszkę inne podejscie do tej ryby od czasu jak byłem światkiem jak gość po dłuuuuuuuuuuuuuuuuuugiej walce wyciągną suma 155 cm pogłaskał i wypuścił spowrotem. Ilu wtedy pukało się w głowe "co on robi". No i jak czytam o 70 cm sumkach to poprostu widzę dzieci, a dzieciom nic złego się nie robi. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri, zakończmy ten temat. Był gdzies post "zjadacie, czy wypuszczacie" ... tam prosze.

Kolega złowił PIERWSZEGO suma, poza tarłem, miarowego, karte opłacił, no to co?

Ja na przykład wypuszczam tylko duze rybale, bo miecho mają łykowate a i dużo rodzą rybolików ;). I temu "gościowi" się wcale nie dziwie :cool:

W takiej chwili człowiek ma radoche patrząc na wyrazy twarzy wędkarzy mających podejscie do sprawy jak Ty :lol::lol::lol:

Bez urazy prosze, ja tylko wyjasniłem sprawe technicznie i wynikowo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No ja się ostatnio zasadzam. Narazie jakis sandacz na koncie. Ale jak już gdzieś pisałem branie Suma też miałem niestety wszedł w drugą wędke i tam też branie zauważułem branie :) I kolega ciął nie tą wędke co trzeba :) Dzis też ide.

Słyszałem od mi8ejscowych ze 2 sztuki juz w tym roku tam wyciągneli. Ale nie wiem jak wielkie.

Ok to sie zbieram powoli na rybki :) pierwsze nad wode sie pokapac a pozniej połowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ja prawie wszystkie swoje sumy złapałem na rosówke(jednego na koguta) ,chociaz próbowałem też trupka.łapałem tylko z ciężarkiem 50gr przypon około 40 cm(zawsze stalowy) pęczek rosówek i pod sam nurt żucałem ,a na wodach stojących w jakies głębsze doły (jak znałem dno bo jak nie znałem to tam gdzie popadnie i co 30 min zmiana robaka na świeżego)najmniejszy miał 1,20 kg a największy padł na spining otóż wzioł mi na koguta z podrywu miał 6.10 kg----- według mnie najlepsza na suma jest duża kulka rosówek na dużym haku węgorzowym (ze spacjalnym drugim grotem do podtrzymywania dżdżownic :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prawda jest taka ze jesli bedziesz mial na haku rosowke,trupka czy watrobe a sum sie pojawi w poblizu to bedzie branie bez wzgledu na to co bedzie na haku

ja osobiscie lowie sumy na wisle uzywajac jako przynety watroby bo ma swoj specyficzny zapach i potrafi go sciagnac z duzej odleglosci,watrobka oczywiscie cieleca i mozna ja owinac gaza(zwiazac)zeby nie spadala ale ja tak nie robie bo wtedy nie wyglada tak atrakcyjnie.oczywiscie ze lapalem tez na rosowki sumy poniewaz mozna tez liczyc na branie innej ryby.

co do spiningu to raczej nic nie napisze bo nie zlapalem osobiscie suma na spining ale wiem ze specjalisci robia to(na rzece) w dzien duzymi wahadlowkami lub woblerami prowadzonymi przy dnie raczej jednostajnie bez agresji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prawda jest taka ze jesli bedziesz mial na haku rosowke,trupka czy watrobe a sum sie pojawi w poblizu to bedzie branie bez wzgledu na to co bedzie na haku

Choć sumów nie łapie to według mnie te słowa są bzdurą.

... "są bzdurą", bo ... rozwiń dalej myśl, uzasadniając pogląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jakieś tam doświadczenia z sumami miałem, ale nigdy nie ośmieliłbym sie powiedzieć czegoś takiego:

Choć sumów nie łapie to według mnie te słowa są bzdurą.
TAki sum napewno prędzej weżmie jeśli na haku będzie przykładowo znajdować się ukleja niż jakiś tam krąp.

Skąd wiesz co weźmie jak nie łowisz? Właśnie prędzej uderzy w dużego krąpia niż małą uklejkę. W Hiszpani łowią sumy na 1,5-2 kilowe karpie. Jakbym ci pokazał jaki hak zakładam na suma to byś sie wystraszył (7/0)

A jeśli by brał na byle co, to tak naprawde po co rzycać trupka jeśli na rosówke może wziąśc niemal każdą ryba a nie tylko sum ?

Przypuszczam, że Aaronikowi chodziło o każdą sumową przynętę (konkretna rybka, pęczek rosówek, 10 dag wątroby itp) a nie czerwonego robaczka nr 4 na haku nr 10. Jeżeli sum dobrze żeruje to faktycznie może się równie dobrze skusić na każdą z tych przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz co weźmie jak nie łowisz? Właśnie prędzej uderzy w dużego krąpia niż małą uklejkę. W Hiszpani łowią sumy na 1,5-2 kilowe karpie. Jakbym ci pokazał jaki hak zakładam na suma to byś sie wystraszył (7/0)

.

No właśnie te słowa również potwierdzają że sum nie weżmie na każdą przynęte. Takiemu olbrzymowi nie będzie się chciało roztwierac paszczy aby połknąc jakąś małą rybke albo czerwonego robala.

No troche przesadziłem z tym stwierdzeniem że te słowa są bzdurą. Odezwałem się jakbym był jakimś nie wiadomo jakim specem od połowu suma :neutral: Po prostu troche ta opinia wydałą mi się dziwna :roll:

Pozdrawiam wszystkich wędkomaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze jesli bedziesz mial na haku rosowke,trupka czy watrobe a sum sie pojawi w poblizu to bedzie branie bez wzgledu na to co bedzie na haku

Napisał bez względu która z wymienionych przynet będzie na haku

Odezwałem się jakbym był jakimś nie wiadomo jakim specem od połowu suma

Nie przejmuj się. Moje doświadczenia też nie są bogate :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem ze własnie sum też potrafi pokusić się małą nie wielką rosóweczką więc jak będzie żerował to nawet moze ci połknąć jedną średniej wielkosci robaka tak czytałem ale nigdy nie łowiłem jeszcze suma w ten sposób pozdrawiam i czkeam na następne posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.