Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kutry


Paździoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Chciałbym zapytać czy ktoś płynął z Władysławowa na kutrze "Bursztyn A" prosiłbym o opinie na temat tego kutra. Niestety nigdzie nie doszukałem się żadnych wypowiedzi na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam wybieram się początkiem Września do Władysławowa, upatrzyłem sobie kuter Arthus możecie mi powiedzieć czy oni wypożyczają w miarę sprawny sprzęt i czy obsługa jest miła i pomocna ? Bo będę wędkował pierwszy raz i nie chcę się zrazić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W dniu 20.07 wyprawa na kutrze Passat 7 z Jastarni i niestety przekonanie że nawet polecane przez znajomych jednostki schodzą na psy.Poza rybami oczywiście wszystko na wysokim poziomie.

Na początku wyprawy szyper odrazu poinformował nas ze niema sensu wypływać na pełne morze bo ryba jest rozproszona dlatego będziemy pływać po płytkich łowiskach na zatoce. Kilka napłynięć dało tylko bolki i nic większego. Na sam koniec napłynięcie na skarpę pod Helem i tam większość ma odrazu kontakty z rybami a szyper w tym momencie odgwizdał i zrobił ponowne napłynięcie niby na to samo miejsce a w rzeczywistości całkiem inne gdyż mam odrobinę zmysłu i potrafię ocenić położenie kutra poprzez charakterystyczne punkty na brzegu a po zwróceniu uwagi że jest to inne miejsce szyper odgwizdał koniec i spłynęliśmy do portu. Szyper twierdził tak jak na początku pisałem że niema sensu wypływać w pełne morze i może bym w to uwierzył lecz na następny dzień miałem kontakt z osobą która wypływała w tym samym dniu z Helu kutrem i jak się okazało na tamtym kutrze popadało sporo ryb. Osoba która płynęła drugi raz tym kutrem powiedziała mi że ciągle pływa on po zatoce i nie wychodzi na otwarte morze pomimo próśb pływających tak więc niestety odradzam Passat 7 bo niestety wychodzi że to fryzjer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.08.10 bylem 2 raz na Orionie (ostatni) szyper Robert zafundowal nam rejs turystyczny,pierwsze 2-3 naplyniecia ok 9 godz ,na polklad wpadaja 4 bolki ,nastepne ok 10 ,to samo,wyplywamy na DALEKOMORSKI REJS! z 3-ma postojami 0 ryb ,wracamy,ok 14 szyper zlitowal sie i zatrzymal sie niedaleko brzegu obok lowiacych kutrow ,lapiemy ok.limitu ,co do predkosci kutra -pewnie jest najszybszy ale my plynelismy rowno z Admiralami,Ivone(polecam) pozdr

Witam ponownie, powiedzcie mi czy ktoś był na kutrze Orion-R we Władysławowie? trochę się cenią ale wygląda na solidną łajbę. Podobno najszybsza jednostka w tym porcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz cezol77 teraz to już pozostała mi ivonne i arthus, hmm

Na 27.08 zapisalem sie na Athusa,poprzednia wyprawe uwazam za udana,szybki kuter ,szyper ok.,obsluga pomocna ,warunki socjalne super, ivone podobny,stoi przycumowany do burty obok,chyba ten sam wlasciciel,mysle,ze nie zawiedziesz sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz cezol77 teraz to już pozostała mi ivonne i arthus, hmm

Na 27.08 zapisalem sie na Athusa,poprzednia wyprawe uwazam za udana,szybki kuter ,szyper ok.,obsluga pomocna ,warunki socjalne super, ivone podobny,stoi przycumowany do burty obok,chyba ten sam wlasciciel,mysle,ze nie zawiedziesz sie

Witam.

Armator ma Tylko Ivonne i Wła 109 nie pamiętam dokładnie numeru, Wła 109 nie pływa z wędkarzami tylko na sieci w Skandynawii.

Jak ktoś będzie na Ivonne to niech pozdrowi Edka kucharza od Waldka i jego kumpli z Wawki.

Mój wypad na Gretę B 11.09.

Jeśli chodzi o Ostrego to koledzy pływali z nim i uznali jego mistrzostwo w pływaniu i szukaniu ryby.

Pozdrawiam Wilków Morskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja we wtorek będę łowił z Jachtu KANIS w Łebie, po powrocie opisze moje wrażenia, co prawda jadę 1 raz na morze na ryby ale jak wrócę to dam znać jakie były moje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysio na Zenicie nie byłem, ale z czystym sumieniem moge polecić Tobie kuter FOKA naprawde nie pożałujesz www.foka.kolobrzeg.pl

też polecam, super obsługa, super warunki i bardzo dobre jedzenie! Do tego Szyper, który bardzo dobrze zna się na tym co robi, zresztą robi to od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 pewniakow na Zenita ale brakuje jeszcze 15 bo to duża jednostka (oglądałem go w maju)Termin wypłynięcia 1-2-3 pazdziernik t.j piątek sobota niedziela.Chcemy płynąc na łowiska Bornholmu.Kajuty 2-3-4 osobowe z łazienkami ,ogromna mesa i w ogóle duzo przestrzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 pewniakow na Zenita ale brakuje jeszcze 15 bo to duża jednostka (oglądałem go w maju)Termin wypłynięcia 1-2-3 pazdziernik t.j piątek sobota niedziela.Chcemy płynąc na łowiska Bornholmu.Kajuty 2-3-4 osobowe z łazienkami ,ogromna mesa i w ogóle duzo przestrzeni

Witam.

Podaj cenę rejsu na osobę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysio, trzeba było odrazu mowic ze atakujecie Bornholm :wink: , ja atakuje w sobote do Kołobrzeguna NIKOLE, kuter tak samo dobry jak i FOKA, i nie wypuszcza się daleko na wycieczki (chba wiadomo o co chodzi) tylko na ryby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co szukam takiego kutra który wyjdzie w morze bo jadąc z Katowic to cholera mnie bierze jak taki np Globtroter stoi przycumowany a inne jednostki wypływają łącznie z małą Tibią z której usług jestem zadowolony..Ostatnio w maju globek odmówił a Tibia wyszła pomimo tego że bylo nas tylko szesciu.Było super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.08.2010 Władysławowo kuter ARTUS...

W rozmowie telefonicznej dzień wcześniej dowiadujemy się, że stan morza nie pozwoli wypłynąć dalej i będziemy pływać na głębokości 30-50 metrów...

Ale, że człowiek spragniony morza potwierdzamy... rano troszkę kropi, ale nikogo to nie zraziło... wypływamy o 6.00, na pierwszym łowisku około 7.00, pierwsze rzuty i nic...do 11 może 6-8 rybki na kutrze...pogoda zaczyna się klarować... wreście trafiamy łowisko 50-55 metrów... każdy coś ciągnie, mam raz dublet, raz triplet, nie jest źle, ale sielankę przerywa szyper mówiąc, że na horyzoncie pojawia się łódka z kontrolerami... żeby pilnować wymiaru i limitu...

na łowisku były 3-4 kutry, ale jak poszła fama o kontrolerach raptem zrobiło sie pusto... wszyscy gdzieś uciekli... spłynęliśmy bliżej brzegu spowrotem na 30-40 metrów i to juz było liczenie czasu do powrotu, bo biednie to wyglądało...

im głębiej tym większy dorsz brał, żeruje napewno, bo 1-2 może były podhaczone, reszta normalnie z ataku wzięła...

około 15.30 w porcie, jakaś kontrola na jednej z łodzi, która wcześniej dobiła...

ale jakoś bez problemu doniosłem do samochodu swoje dorsze...

wyprawę uznaję za udaną i Artusa mogę polecić z całą gębą...

PS. jakie są kary za niedotrzymanie wymiaru i limitu dorsza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.08.2010 Władysławowo kuter ARTUS...

W rozmowie telefonicznej dzień wcześniej dowiadujemy się, że stan morza nie pozwoli wypłynąć dalej i będziemy pływać na głębokości 30-50 metrów...

Ale, że człowiek spragniony morza potwierdzamy... rano troszkę kropi, ale nikogo to nie zraziło... wypływamy o 6.00, na pierwszym łowisku około 7.00, pierwsze rzuty i nic...do 11 może 6-8 rybki na kutrze...pogoda zaczyna się klarować... wreście trafiamy łowisko 50-55 metrów... każdy coś ciągnie, mam raz dublet, raz triplet, nie jest źle, ale sielankę przerywa szyper mówiąc, że na horyzoncie pojawia się łódka z kontrolerami... żeby pilnować wymiaru i limitu...

na łowisku były 3-4 kutry, ale jak poszła fama o kontrolerach raptem zrobiło sie pusto... wszyscy gdzieś uciekli... spłynęliśmy bliżej brzegu spowrotem na 30-40 metrów i to juz było liczenie czasu do powrotu, bo biednie to wyglądało...

im głębiej tym większy dorsz brał, żeruje napewno, bo 1-2 może były podhaczone, reszta normalnie z ataku wzięła...

około 15.30 w porcie, jakaś kontrola na jednej z łodzi, która wcześniej dobiła...

ale jakoś bez problemu doniosłem do samochodu swoje dorsze...

wyprawę uznaję za udaną i Artusa mogę polecić z całą gębą...

PS. jakie są kary za niedotrzymanie wymiaru i limitu dorsza ??

Kary powinny byc zdecydowanie surowsze niz sa, tak przy okazji skad ci sie wzial triplet???

Lowienie na 3 haki to juz kusownictwo...Mam nadzieje, ze ktos sie wezmie za trzymanie wymiaru i kontrole bede czestsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kary powinny byc zdecydowanie surowsze niz sa, tak przy okazji skad ci sie wzial triplet???

Lowienie na 3 haki to juz kusownictwo...Mam nadzieje, ze ktos sie wezmie za trzymanie wymiaru i kontrole bede czestsze :)

się zdziwisz...

przerobiony pilker...

zdjęta kotwica z dolnej części a założone dwa pojedyncze haki na drakonce do krętlikau góry pilkera...

plus jedna przywieszka...

takie haki zdecydowanie wykluczyły podhaczenia dorszy...

i o dziwo tak złowiłem te trzy...

rysunek czy coś zapodać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kary powinny byc zdecydowanie surowsze niz sa, tak przy okazji skad ci sie wzial triplet???

Lowienie na 3 haki to juz kusownictwo...Mam nadzieje, ze ktos sie wezmie za trzymanie wymiaru i kontrole bede czestsze :)

się zdziwisz...

przerobiony pilker...

zdjęta kotwica z dolnej części a założone dwa pojedyncze haki na drakonce do krętlikau góry pilkera...

plus jedna przywieszka...

takie haki zdecydowanie wykluczyły podhaczenia dorszy...

i o dziwo tak złowiłem te trzy...

rysunek czy coś zapodać ???

Nie no jestem sobie to w stanie wyobrazic....nie zmienia to faktu ze i tak wg mnie jeden hak jest za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezol77 Ja zapisałem się na 1 września na athusa może ktoś tez wybrał taki termin, bo wiecie w grupie raźniej . Jak wrócę z urlopu to wszystko opisze. Już nie mogę się doczekać, to będzie mój pierwszy dziewiczy rejs (awiomarin już kupiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.