Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Połowy morskie- licencje, zasady, regulamin


seawolf

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy, uzyskałem też informację z Inspektoratu w Słupsku i wygląda to tak. Opłata jak wyżej, odbiór w Darłówku. Pewnie można odebrać dokumenty w każdej miejscowości nadmorskiej podlegającej w tym przypadku pod Słupsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 year later...

Jesteście bardziej zorientowani. Mam pytanie, czy straż przybrzeżna, kontrolując sprawdza nie tylko limity ale też wymiar dorsza?

Niewymiarowe maleństwa można by przecież "oddać morzu", żywe i z szansą na dalsze życie. Odkryłam jeden artykuł:

"...chciałbym obalić mit dotyczący niskiej przeżywalności wypuszczania niewymiarowych ryb z powodu zbyt wysokich różnic ciśnienia podczas holu.

Każda ryba nadaje się do wypuszczenia! Rybę należy holować powoli i z wyczuciem, co minimalizuje rozdęcie pęcherza pławnego w skutek zbyt szybkich zmian ciśnienia.

Jeśli jednak rybę wyholowaliśmy zbyt szybko i dorsz jest lekko rozdęty (nie przypomina kształtem ryby rozdymki lub balonu) to i na to jest sposób.

Rybce należy zrobić mały masarz  (delikatnie i z wyczuciem uciskamy jej brzuch od strony ogona i powoli przesuwamy w stronę pyska). Po takim zabiegu ryba nadaje się do wypuszczenia."

źródło:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,jak-zlowic-dorsza-czyli-slow-kilka-o-polowie-dorszy,29096

Czy jest szansa zastosowania tego? Czy to prawda? Jeżeli tak, może warto choć propagować to między sobą na kutrze... Coraz więcej wędkarzy C&R, może jest szansa?..

żal straszny, jak widzi się te małe dorszyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i dalej nie wiem. Jadę jutro do Mielna (zachodniopomorskie) na urlop. Moje pytanie gdzie mam wykupić zezwolenie na wody morskie? Czy mogę to zrobić w Mielnie? Jadę przez Szczecin i może tam się da załatwić? Proszę o szybką odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.