Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uff, tu panowie z % od daiwy nie zaglądają :)

pagori, to nie jest jakieś superlekkie łowienie tylko zwyczajny lajt, okonia łapie się na 3-8g główce od 3, 4 cm paproszka do 6cm średniej gumy. czy też z oliwką na troku przy podobnej gramaturze, nie wspominając o niewielkich blaszkach czy woblerkach.

przyzwoita wklejka do 15g wyrzutu(choć jest z założenia złem ze wzgl. na budowę) odpowiada mocą tradycyjnemu, jednolitemu kijkowi do 15g. oczywiście jest szansa że będzie neico mniej wytrzymała, jednak zapewniam Cię że wytrzymuje na prawdę spore przyłowy(odkop stare posty z tego tematu).

Screamer, Tango to klasyk, fajny kijek, bawię się nim dwa sezony i myślę, że spełni Twoje oczekiwania.

Mam jeszcze ten stary model z zielonym blankiem.

2.7m, krótki dolnik, znikoma waga, jakieś 140g, szybki, nie extra szybki, ale szybki, dobrze się czuje pracę przynęty i swobodnie operuje z nadgarstka, co mi akurat przy paproszeniu pasuje. Czuła wklejanka, dobrze spisuje się z bocznym trokiem np. 4g, na żyłce 0.16 leci i... leci, końca nie widać.

Łowię nim na przynęty, które wymieniłeś, np. meppsy 00, 0, 1, wszelkiego rodzaju gumki na główkach od 1 do 6g, małe wobki, możesz nim lekko wyholować okonka nie rozrywając mu pyska(bardzo mało spięć mam na tym kiju) a jak uwiesi się zębaty za wargę, to z takimi do 70cm radził sobie bez problemu, oczywiście hol jest z goła odmienny od kija c.w 10-40, ale daje radę. Nie wiem, ile teraz kosztuje, płaciłem poniżej 250 PLN i uważam, że kij wart jest swojej ceny.

ScreamerDo przynęt i sposobu łowienia jaki opisałeś wybrałbym wklejankę. Ale co kto lubi...

Rzeczne główki i zastoiska też obsłuży, łowienie w nurcie na małe przynęty, średnia i mała rzeka kleń, jaź - jak najbardziej.

powtarzam moc kija, przynęta, linka jest porównywalna, jednak szczytwka jest nieco delikatniejsza(poprostu mniejszą średnicę można wycisnąć z pełnej igły) - ot cała filozofia.

jeżeli idziesz bardziej w uniwersalność i nie interesuje Cię głównie okoń z wody stojącej, szczególnie ten słabo żerujący to oczywiście dłużej posłuży Ci nieco mocniejszy kijek, poczujesz się może pewniej izniesie więcej tych przyłowów na dłuższą metę.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć.

Czy tango nada się do połowu na obrotówki nr 2?Szukam wędziska do połowu okoni,ale nie chcę by to był kij typowy na paprochy.Przynęty jakich używam to obrotówki 1-2,woblerki Salmo Hornet,5cm Rapalki countdown oraz gumki do 5cm.Chcę by przy tym rodzaju przynęt wędzisko wciąż posiadała typową dla okoniówki delikatność.Zastanawiałem się nad IRI Lucky,ale jeśli w jego cenie a najlepiej taniej trafiłoby się lepsze wędzisko to byłbym bardzo zadowolony.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Ja mam pytanie innej wędki, która chyba nie pojawiła się w tym temacie.

DAIWA MEGAFORCE 2,4m, 2-14g

Czy ktoś posiada, łowił, lub chociaż trzymał w reku te wędkę?

Jestem zainteresowany kupnem tego kijka, prosze o radę.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jestem początkującym wędkarzem i mam problem w wyborze spinningu..Będe łowił raczej w rzekach na małe błystki, gumki i woblerki. Będe nastawiał się na klenia i okonia...

Moje propozycje :

Konger Aviator - http://allegro.pl/item1155052937_konger_aviator_spinning_280_do_2_10g_carbo_im7.html

Konger Black Tiger - http://allegro.pl/item1175038603_konger_black_tiger_spin_270_10_extra_wklejanka.html

MIKADO Sensual Soft Sensi-Spin - http://allegro.pl/item1159733071_mikado_sensual_soft_sensi_spin_270_do_12g_nowosc.html

MIKADO Sensual Ultralight Spin - http://allegro.pl/item1174604455_mikado_sensual_ultralight_spin_270_do_18g_nowosc.html

MIKADO FEELING SPIN - http://allegro.pl/item1161191842_mikado_feeling_spin_2_7m_13gr_twistery_gratis.html

MIKADO NSC Ultralight Spin - http://allegro.pl/item1174604413_mikado_nsc_ultralight_spin_260_do_15g_nowosc.html

MIKADO Sensual Ultrafast Sensi Spin - http://allegro.pl/item1174850044_mikado_sensual_ultrafast_sensi_spin_260_12g_nowosc.html

Prosze o pomoc - można wpisywać także swoje propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z tych wędek posiadam awiatora[inne parametry co prawda ale seria ta sama] i bardzo dobrze mi się nim łowi. Bardzo delikatny kijek.Co do innych nie wypowiem się bo nie mam. Wart polecenia jest także shimano alivio posiadam też i nie żałuję zakupu. Na troku spisuje się idealnie. Najlepiej było by iść do sklepu i pomachać kijkami i wtedy wybrać ten który się najbardziej spodoba ale kupując na allegro niestety tego luksusu nie ma[czasami to boli bo wędka 10-30 może być 20 -XX np. a nie macając kija nie wychwycisz tego ale cóż nie każdy mieszka w dużym mieście]

Pozdraiwam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarz123 poleciłbym Ci Konger Black Tiger sam taką użytkowałem .Teraz mam Cormoran Carb-o-Star .Jestem z niego bardzo zadowolony jak za tą cenę jest bardzo super gramatura wyrzutu 7-25 bardzo dobrze czuje różnorodne gumy (tylno nimi łowię).Nie jest to żaden drąg od miotły szczytówka bardzo czuła.Jeżeli chcesz łowić okonie poleciłbym Ci też Jaxon Charisma Winklepicker 3,00m kolega ma takie coś jest bardzo zadowolony z niej.

Połamania kija PanOdGum. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej mi do kupna Konger Aviator (cw.2-10g), ale mam jeszcze pytanie odnośnie kleni i okoni,czy na większe sztuki ta wędka nie będzie za delikatna, szczególnie, że nie mam zbyt dużych umiejętności w takim lekkim spinningu(mój pierwszy taki kij). Będę łowił na Odrze, a tam nigdy nie wiadomo co uderzy :razz:

Czy Konger Aviator to wklejanka ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

No więc witam

Zamierzam kupić spinning okoniowy ale mam dylemat ...

właściwie to zdecydowałem się już prawie na kij dragona serii express 270m c/w 3-15/5-25

Tu też chciałem zadać pierwsze pytanie co sądzicie o tym kijku?

Od razu zaznaczę że łapie na wodzie bieżącej mianowicie na Warcie okolice konina

Zastanawia mnie tylko c/w

Początkowo momim założeniem był kij 5-25 g 2.7m ale miałem go w ręce i wydaje mi się troche sztywny... wiem że rzeka ma uciąg i ogólnie ale i tak wydawał mi się jakiś taki twardy

Sprzedawca w sklepie polecił mi kij z tej samej serii ale o c/w 3-15g który znowu wydaje mi się delikatny.. może nawet zbyt delikatny na rzekę

Z reguły łapie na twistery i ripery(zasadniczo gumy) ok 5-8 cm na główkach od 5-10g i nie wiem czy kij 3-15g nie będzie zbyt delikatny do tego .... dodam że mam w arsenale jeszcze parę woblerków 4-6cm o dość delikatnej pracy ale boje się że taki delikatny czubek może nie dać rady dobrze poprowadzić woblera, oraz zdarzało mi się łapać na cykady 5g które też mają silną pracę w wodzie...

A może poradzicie jakiś inny kijek .... mam do wydania ok 500zł na kij i kręciołek ale więcej chciałem przeznaczyć na kołowrotek (słyszałem że tak lepiej) czyli zakładam że ok 230 do max 250 zł na kij

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz łowił okonki na " ciężko " to polecam kijek dragona ale serię millenium HD pearch http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=4639&osCsid=79ac820df0e6b7145163b6f9de5357d9 do tego młynek team dragon 920 iz http://spinn.pl/kolowrotki-spinningowe/team-dragon-fd-920-iz i będziesz zadowolony.

Mam taki zestaw z kijem 2.30 do "ciężkiego " okonia i na " lekko "sandacza " i jestem bardzo zadowolony. Ja łowię 99% z łodzi, na ląd wolał bym 2.60 i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okoń-kleń-pstrąg do takich rybek idealnie nadaje się kijek Mikado Temptation 3-18 cena to 210-230zł zależy w jakim sklepie idealnie zbalansowany kijek w przystępnej cenie, solidnie wykonany poradzi sobie spokojnie nawet ze szczupakiem do 4,5kg:) Wiadomo że trzeba zawsze brać pod uwage branie większej ryby. Posiadam go od czerwca dopiero ale namówił mnie znajomy który już złowił na niego sporo większych ryb i nie zawiódł się zarówno pod względem pracy jak i wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam

Szukam kijka do light spinnigu, czyli żyłka 0,12 + Sahara1000, przynęty to mikro gumki, łowienie z brzegu, starorzecza itp. Narazie macałem Dragona Millenium Senso Jig 2,45 1-7. Cena rozsądna bo 179zł. (mialem jeszcze w ręku taki sam ale 2,70 i już był dla mnie za wolny).

Jest w podobnej cenie jakis kij godny uwagi niz ten ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikado90

Ronee a na jakie główki będziesz łowil ja polecam Mikado leksus ja mam wersje 2.8m z c.w 2-13 krótsze wersje sa delikatniejsze chyba do 7 albo 10g ale na mojej tez czuc kazde pukniecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mikado lexusa 2,6m do 13g i mogę go polecić z pełną odpowiedzialnością. Najlepiej mi się nim łowi twisterami 3,5cm na główkach 3-7g. Spady na nim zdarzają się wyjątkowo rzadko, a i większy przyłów w postaci szczupaka czy sandacza też wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem Dragon Millenium Senso Jig 2,45 c.w.1-7. (2,75m nie podobała mi sie za kluchowata)

Hmm co do wędki, to bardzo słabo przenosi brania poprzez blank, szczytówka rewelacja bo jest bardzo giętka i brania można obserwowac na niej, fajnie łowi się z opadu, hol okonka ok 24cm bardzo przyjemny, bez problemy bierze go na klate, i sądząc po pracy wędziska nie będzie gubić ryb.

Do wędki zamontowałałem pierwszy model Sahary ten czarno-złoty 1000 + zyłka 0,12, ale teraz przeszedłem na 0,14 też Robinsona ( bardzo dobra zyłka, z realną grubością ! ! ! )

Czy wędkę mogę polecic ?? hmm mnie kosztowała 160zł i jak za tą kase to tak, ale za większa to średnio, taka przyjemna zabaweczka do dłubania na małe twisterki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Proszę o polecenia wędki na klenia , brzane , jazia . Potrzebne są mi dwie , jedną już wybrałem jest nią Konger World Champion Dancer 3-14cw 2.70 , nie wiem jaką wybrać wędkę nr 2 . Powinna mieć podobne parametry . Fundusz na nią wynosi 150-200zł . Potrzebuję dwóch gdyż łowię razem z tatą , nie będziemy łowić na zmianę jedną :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laskika28, obejrzyj sobie mistrall aqua spin 3-18 g ma super prace choc opisany jest jako szybki zmienia sie w piekny parabolik podzczas holu ... i przez to nie gubi rybek i jest czuły mam 2.7 nie wiem czy jest 3 metrowa ale była by dobra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 1 gramowych nie uzywam przewaznie takie 4-5 g a 1 gramowy wypuszczam z pradem :arrow: to jest takze taka sama wedka o mniejszych parametrach bodajrze do 7 gram ale o niej nic ci nie powiem ale prace pewnie ma podobna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie co sądzicie o Team Dragon 2.40 c.w 2-10g??Dodam że kijek miałby być użytkowany do połowu okoni na boczny trok lub główki do 2-3g....proszę o poradę czy warto go kupić?ma ktoś jakiś doświadczenia z tym kijkiem??:)proszę o szybką odpowiedź...Chciałem jeszcze dodać że mogę go kupić nowego za 200zl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.