Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
powiedzcie mi gdzie jest ta miejscówka zwana na kamieniach?

Od strony miejscowości łąka są jakieś kamienie,może to o nie chodzi??

Witam,to łowisko nosi nazwę Rury,też jest dno z narzutą kamienną.Kamienne dno sięgające daleko w głąb jest również na łowisku zwanym Betony,na wysokości Wisły Wielkiej i na łowisku Drugie Betony od przepompowni aż do zapory,może chodzi o którąś z wymienionych miejscówek(podałem oficjalne nazwy z mapy wędkarskiej).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Rury filory!!

Ziewnol,najpierw przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem i nie krzycz,a jak dalej nie rozumiesz to trudno,jeszcze raz tylko dla Ciebie podaję żródło:Jezioro Goczałkowickie,mapa wędkarska,wydana przez Goldfish 2003r.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nocki tylko od piątku do niedzieli mozna siedzieć karty dostaniesz w rybaczówce w łące lub w takim domu obok mostu który przechodzi przez wisłe w Strumieniu z dojazdem jest różnie zależy od której chcesz dojechać i do jakiego miejsca ale raczej z dojedziesz fajnie a na jaką rybe się nastawiasz? grunt czy spin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Cześć. Widze, że na goczałach cisza, ostatni wpis w grudniu. Macie jakieś info o wysokości opłat na zbliżający się sezon, wymyślili coś nowego... Pozdrawiam, wiosna coraz bliżej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że na goczałach cisza, ostatni wpis w grudniu.

Wszystko zmarznięte wiec o czym tu pisać :lol:

Macie jakieś info o wysokości opłat na zbliżający się sezon, wymyślili coś nowego...

Wysokość tegorocznej opłaty będzie wyrywać z butów. :mrgreen: Jak coś będę wiedział dokładnie to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość tegorocznej opłaty będzie wyrywać z butów.

Skąd możesz wiedzieć jaka będzie wysokość opłat jeśli nawet w rybaczówce kierownictwo tego niewie??Dzwoniłem do nich z tym pytaniem jakieś 2 tygodnie temu do rybaczówki i mi powiedzieno że najwcześniej końcem lutego może być cokowiek wiadomo ,narazie trwają rozmowy.Meilowałem też do wodociągów-niestety nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd możesz wiedzieć jaka będzie wysokość opłat jeśli nawet w rybaczówce kierownictwo tego niewie??Dzwoniłem do nich z tym pytaniem jakieś 2 tygodnie temu do rybaczówki i mi powiedzieno że najwcześniej końcem lutego może być cokowiek wiadomo ,narazie trwają rozmowy.Meilowałem też do wodociągów-niestety nic nie wiadomo.

Nie będę Cię przecież przekonywał :roll: Oczywiście, decyzja jeszcze nie zapadła, ale wiem jakie są koncepcje. Chcecie to wierzcie, nie chcecie nie wierzcie. :roll:

W wodociągach i rybaczówce doskonale wiedzą jakie są pomysły. Prawda jest taka, że Wodociągi (i rybacy) najchętniej pozbyli by się wędkarzy z jeziora całkowicie. Nie mogą tego zrobić (ze względu na umowy korzystania z jeziora), więc podejmą działania ograniczające liczbę łowiących. Pierwszym ruchem ma być odstraszająca cena zezwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym ruchem ma być odstraszająca cena zezwolenia.

.....Co będzie skutkowało jeszcze większym kłusownictwem bo jakie są kontrole na "Goczałach",to wie każdy kto dość często tam bywa. Pozdrawiam.

Ps.Też jestem ciekawy ceny :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Co będzie skutkowało jeszcze większym kłusownictwem bo jakie są kontrole na "Goczałach",to wie każdy kto dość często tam bywa. Pozdrawiam.

Nie sądzę. Uważam, że wprost przeciwnie. Przy cenie na poziomie 500-600 zł zezwolenia wykupi co najwyżej 30% łowiących obecnie. To z pewnością ograniczy obecną skalę mięsiarstwa w wykonaniu wędkarzy ze Śląska.

Druga strona medalu jest taka, że przy obecnej ilości drapieżnika w zbiorniku (rybacy to najlepsi kłusole :???: ) populacja drobnej ryby, która do tej pory regularnie była wyławiana na "mielone" rozrośnie się ponad miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd możesz wiedzieć jaka będzie wysokość opłat jeśli nawet w rybaczówce kierownictwo tego niewie??Dzwoniłem do nich z tym pytaniem jakieś 2 tygodnie temu do rybaczówki i mi powiedzieno że najwcześniej końcem lutego może być cokowiek wiadomo ,narazie trwają rozmowy.Meilowałem też do wodociągów-niestety nic nie wiadomo.

Nie będę Cię przecież przekonywał :roll: Oczywiście, decyzja jeszcze nie zapadła, ale wiem jakie są koncepcje. Chcecie to wierzcie, nie chcecie nie wierzcie. :roll:

W wodociągach i rybaczówce doskonale wiedzą jakie są pomysły. Prawda jest taka, że Wodociągi (i rybacy) najchętniej pozbyli by się wędkarzy z jeziora całkowicie. Nie mogą tego zrobić (ze względu na umowy korzystania z jeziora), więc podejmą działania ograniczające liczbę łowiących. Pierwszym ruchem ma być odstraszająca cena zezwolenia.

Słyszałem podobną informacje z wodociągów, podobno zezwolenie może być nawet większe niż 1 tyś zł. Chcą się pozbyć wędkarzy i syfu który po nich zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dam za karte ze 300zł ale jak beda nocki przez tydzien bedzie mozna łowic na miesne przynety i necic ile wlezie ale jak bedzie tak drogo ze kolo 600zl to nie wchodzi w rachube pozatym oni wola zarobic niz odstraszyc wedkarzy ktos puscił plote juz w lecie i wszyscy za tym poszli zobaczycie moze byc drozej ale nie az tak... jakby ktos wiedził kiedy beda karty albo jaka cena pisac od razu bede tu zagladał codziennie ;] pozdro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym oni wola zarobic niz odstraszyc wedkarzy ktos puscił plote juz w lecie i wszyscy za tym poszli zobaczycie moze byc drozej ale nie az tak...

Już pisałem, że nie będę nikogo przekonywał. Jeżeli coś takiego piszę, to nie opieram się na plotkach, tylko na konkretnych informacjach.

Co do zarabiania to policz sobie. Dziś karta kosztuje 120 zł. Przy karcie na poziomie 600 zł wystarczy żeby zapłaciło 20% obecnie łowiących żeby zarobili tyle samo. Takie nierealne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja ale i tak wiemy ile ludzi łowi bez jakichkolwiek kart i jak bedzie taka cena to bedzie jeszcze wiecej kusoli pozatym ludzie sie (wymoderowano- tomek1) i bedzie jeszcze wiekszy syf wiec lepiej zeby byly mniejsze ceny bo ja sie tez juz boje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie jeszcze wiekszy syf

Nie sądzę. W tym układzie karty nie zapłaci gros "niedzielnych wędkarzy", którzy oprócz tego że zabierają wszystko co się rusza, to zostawiają kupy śmieci.

wiec lepiej zeby byly mniejsze ceny bo ja sie tez juz boje :/

Na razie spokojnie. Jak będę wiedział coś nowego to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok badzmy dobrej mysli. Goczały sa piekne a ci wszyscy smieciarze beda sie w piekle smarzyc bo tyle ile smieci jest wyrzuconych dookoła jeziora to szok! mam nadzieje ze od kwietnia juz bedziemy łowic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wodociągów w zakładce zezwolenie na połów ryb widnieje cena 120zł. W zeszłym roku o tej porze już było wszystko wiadomo.

Bo to jest aktualna opłata do końca marca. Co do drugiego zdania to głupoty piszesz,bo wiadomo było o wysokości składki dopiero koło połowy marca,ponieważ mieli jakieś zebranie,które decydowało o tym,a wiem to bo wydzwaniałem do GPW i podali mi datę kiedy będzie decyzja o pozwoleniu i opłatach, mam to jeszcze gdzieś nawet zapisane.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.