Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Holandia- (uwaga-kontrole)


kristoferson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Widze ze temat ma juz pare dni,ale jestem tu dzis po raz pierwszy.A wiec tak ,musisz posiadac Holenderska karte wedkarska ,nazywa sie VISpas i mozesz ja kupic na kazdej poczcie i sklepach wedkarskich.VISpas kosztuje 42euro(okolo bo to zalezy od sklepu badz poczty,ale roznice sa niewielkie)i mozesz wedkowac do woli.Do karty dostaniesz jeszcze pare papierow-mapke z jeziorami,rzekami,kanalami jesli takowe sa w obrebie twojego zwiazku do ktorego sie zapisales+regulamin .Karta jest wazna na terenie calej Holandi .Jesli kupisz karte dostaniesz najpierw ;potwierdzenie na zwyklym papierze wazne jeden miesiac od wystawienia,daty.Do dwoch-trzech tygodni dojdzie ci normalna karta(plastikowa).Niczym zaczniesz wedkowac poczytaj dobrze regulamin!!!!!!bo kontrole sa bardzo czeste a mandaty wysokie.Strona na ktorej znajdziesz cos wiecej www.sportvisserijnederland.nl

Pozdrawiam

witam jezdze od miesiaca do Roermond na rybki ale niejestem tam jeszcze dobrze obeznany gdzie najlepiej tam lowic najlepiej lubie lowic na jeziorkach moze pomoglby mi ktos i podpowiedzial gdzie tam najlepiej polowic rybki dziekuje z gory! pozdrawiam !

Ps. Vispas posiadam od 2 tygodni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam wszystkich szukam kogos kto moglby mi dac kilka rad jak lowic w hollandi a dokladniej okolice roermond sa tam fajne tereny ale niewiem na co tam lowic i jakie tam sa ryby bym byl wdzieczny za pomoc dziekuje z gory pozdrawiam ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mozesz lowic na bialego robaka(farbowane mady sa zabronione)a czerwony robak do konca maja.Oprocz tego wziecie ma kukurydza.W odroznieniu od ciebie ja lubie lowic na rzece :razz: , z prostej przyczyny ze w nocy nie mozna lowic na jeziorach.Nie chce mi sie latac z jeziora na rzeke ,wiec lowie na rzece :mrgreen: .Ryby sa takie jak wszedzie choc szaleje leszcz,sandalow i szczuplych tez nie brakuje.Nie zapomnij o okresach ochronnych i czasowym zakazie lowienia na martwa rybke .Jakbys jeszcze cos chcial sie dowiedziec to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam a jak tam na rzeczce na co lowisz najlepiej, jakie sa tam rybki ? no i jakie miejsca sa dobre wiem moze jestem natretny ale chce sie poprostu jak najwiecej dowiedziec bo mam tam 90 km mieszkam w niemczech no i niechcialbym marnowac czasu na szukanie dobrego miejsca dobrze ze jest taki ktos jak ty co sie zna pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam spory kawalek ale daje rade.Jezdze do Roermond od dwoch lat i do dzis nie mam stalego miejsca.Albo za duzo sowietow :evil: ,a to prywatny teren,a to natur schutz i tak dalej.....Lowie przewazni na kuku,mady i czerwony,ktora przyneta jest lepsza ciezko powiedziec,raz idzie lepiej kuku a raz czerwony.Ryby jakie sa to juz pisalem ,zapomnialem dodac o okoniach.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sorki troche mnie tu nie bylo ,brak czasu i urlop.To zalezy od ciebie ,czy chcesz zlowione ryby zabierac ze soba czy nie.Jesli chcesz zlowione ryby zabierac to musisz kupic karte VISpas.jesli nie bedziesz jch zabieral to karte KLaine VISpas.Wszystko znajdziesz tu

www.sportvisserijnederland.nl .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

wybieram sie do Holandii, czy ktoś sie orientuje czy stawiki i kanaliki, które znajduja

sie w malych miejscowosciach przewaznie wokol domostw naleza do jakis zwiazków wedkarskich czy sa to dzikie wody i mozna łowic bez pozwolen? Przewaznie sa to bardzo plytkie wody max do pasa i bardzo zarosniete, widzialem jak łowiły tam dzieciaki i pomyslalem, ze sam bym chetnie pomoczyl kija. Koledzy jak ktos moze to poradzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pochodze z Osowca kolo Turawy(sandaczowe eldorado) (a znam prawie wszystkie sandaczowe miejsca na Turawie)zapraszam!. Mieszkam w Finnentrop okolice Olpe (DE)jestem wedkoholikiem (spinong,mucha)mecze sie pare lat, nie mam karty Niemieckiej i mam zamiar wedkowac w Holandii do Holandi mam jakies 180km szukam kogos chetnego do wedkarskiej wspolpracy z okolic albo kto jezdzi do Holandii, albo mieszka i zna miejscowki w Holandii na spining gdzie lowi szupaki,sandacze,okonie,bolenie sumy(lososie,trocie) glownie spining albo wegozowe zasiadki czekam na odpowiec mam na mysli wedarskie spotkanie i wymiana doswiadczen pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Witam.Widze ze nikt ci nie pomogl :neutral: Nie mialem neta wiec szybciej nie moglem.Jak bys przeczytal ten watek od poczatku to bys wiedzial co potrzebujesz,bo jest podany link do Holenderskiego zwiasku wedkarskiego.Ale po skrucie to tak;Wybierajac sie nad wody Holenderskie przedewszystkim,potrzebujesz karty,ale to chyba wiesz.Jesli chcesz przeczymywac ryby w siatce to musi byc min 3 m dluga i srednica 60cm.To jedyny wymog,reszte to chyba wiesz.Przypominam ze jest calkowity zakas polowu niektorych gatunkow ryb lub ograniczenia w ilosci na dzien.Dodatkowo w tym roku calkowitym zakazem zostal obiety wegorz.W roermond i okolicy rowniez szczupak.Najlepiej dokladnie zapoznac sie z regolaminem!!!!.Niestety Ruskie kacapy biora wszystko co popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Witam wszystkich! Jestem już 3 latka w NL a wędkarstwo to moja zyciowa pasja więc kontynuuję ją nadal nawet poza granicą... Regulamin znam mniej-wiecej jak reszta z Was,choc nie zawsze się do niego stosuję ;) Miałem już kilka kontroli, przewaznie holenderska policja(heh,bardzo mila w porównaniu do polskiej).Nie karali mnie nawet jeśli nie mialem odpowiedniego zezwolenia na daną wodę, można sie z tego wytłumaczyc...Choc kary to mają poteżne ;)

Polecam dobrą stronkę z prywatnymi łowiskami karpiowymi www.carpheaven.nl na ktorej znajdziecie galerie ryb, opisy akwenow,gdzie kupic zezwolenia i wiele innych ciekawostek.Polecam łowisko Mortelsven w Maasbree,małe glebokie jeziorko w lesie z wysepką,pływaja tam niezłe okazy karpi,sumow,węgorzy no i leszczy.Na maasie cieżko się wędkuje z powodu dosyc silnego nurtu i pływających "tytaniców" ale sandacz,leszcz,bolen i wegorz robią wrazenie.Teraz mieszkam w Arcen wiec wykupiłem zezwolenie na znajdujące się 500m ode mnie "grenswater" (pogranicze Holandii i Niemiec) należące do koła wędkarskiego De Brasem.Tereny starych zwirowni,woda krysztal,głębokośc straszna,nie wiem ile w najgłebszych miejscach ale tam gdzie wedkuję to od 2 do 7m.Narazie na koncie 1 leszcz ok 2kg, kilka kleni ok 1kg, 3 szczupaki po 4kg, pare płoci i jeden zerwany karp... ale sie rozpisalem, jak co to mogę wiecej napisac ale nie dziś bo jutro o 5.00 na rybki :D:cool: Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety studnia, ani skubnięcia...:/ Pogoda sie zmienia co chwilę.Dziś bylem 3h bo od dwoch dni slonko dawalo i wreszcie zaczyna coś się dziac.Karpie niezle się splawiają i widac 1m od brzegu krążące ok 2kg leszcze :shock: Mialem kilka bran i jednego sazama ktory sie spiąl w zielsku :sad: Jutro replay.

A co do tej zasiadki to dam jeszcze znac bo na dluzsze wedkowanie narazie nie mam czasu ale jestem za;) Moj nr gg to 3520534 :cool: 3mka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bylem w Sobote w Roermond ale niestety cisza :sad: .Slonko sie pokazalo i ciepelko zrobilo to na Masie normalna autobana,na kanale podobnie.W Sobote wyskocze na nocke z nastawieniem na sandacza.swist 2 napisz cos wiecej o twojej wodzie,czy to prywatne lowiska,jesli tak to jakie ceny,jaki regulamin?.Tak wogle cos napisz co i jak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.