Skocz do zawartości
tokarex pontony

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wobler129

Mam doświadczenie z małej rzeki " Obra ". :cool: Tam codziennie w wakacje spędzam ponad 8 godz. Łowię okonie, klenie i jazie. :razz: Spinninguję już od 8 lat :lol: Więc doświadczenie mam. :smile: Mogę wysłać 2 fotki mojej miejscówki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Gdy miałem 6 latek to nauczyłem się już dosyć dobrze rzucać. I łowiłem okonie :smile: Kiedyś zdarzyło mi się zaciąć suma. W wodzie byłem po kolana. Nie mogłem dać sobie z nim rady. Brat pobiegł po sąsiada i ... Pyta "czy masz stalkę". A ja mówię "nie". "To pożegnaj się z rybą" i żyłka strzeliła. Potem przez rok niemogłem samemu nad rzeke chodzić :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle wobler. Myślę, że sum nie uszanował by faktu, że byłeś wtedy jeszcze "niewymiarowy" i mógłby Cię ułowic :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A tak na poważnie to podziwiam takie doświadczenie w tak młodym wieku. Ja takiego szczupaczka ja ten Twój to złowiłem dopiero w tym roku a mam 25 lat. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No Oderka jest super tylko ja mam do niej troche km. ale wyniki są i to dobre , przeważnie łowie w okolicach Oławy i są to Leszcze i Płocie, ale przy dużych stanach wody łowi się jeszcze sumiki karłowate takie po 40 cm. na rosówke, ale jak to bywa rzeka jest taka że jednemu daje a drugiemu zabiera myśle o spiningistach :mrgreen::lol: PozdrO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chesz dorwac lina na Odrze to muszą to być to miejsca płytkie , zarośnięte z bardzo powolnym nurtem, najlepiej aby to były starorzecza lub jakieś kanaliki. Ja sie jednak nie spotkałem z wędkarzem który by się pochwalił linem z Odry(choć wędkuje na miejscach zbliżonych opisem). Przede wszystkim dlatego że jest to rzeka głęboka z silnym nurtem. Lin jest raczej typową rybą jeziorną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zgadzam sie z przed mowca:)

jesli chcesz zlapac na rzece lina to musi byc to starorzecze lub gleboka zatoka ale napewno musi byc tam roslinnosc podwodna i oczywiscie na haczyku robak(czerwony)

ja w rzece nigdy nie zlapalem lina tylko w jeziorze ale mysle ze sa bo w rzece to wszystko chyba jest :)

pozdrawiam i zycze lina na 50 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego która Odra

I tu się zgadzam w 100 %. Wg mnie w Odrze są prawie wszystkie gatunki ryb słodkowodnych występujących w Polsce. Należy tylko jak napisał Artech szukać ich na odpowiednich odcinkach.

A wracając do tematu lina. Osobiście widziałem jak gość przy mnie złowił ,takiego około 30 cm na Odrze w miejscowości Wały zaraz za tamą. Wtajemniczeni wiedzą a nie wtajemniczonym powiem że woda w tym miejscu momentami ma taki uciąg że 80 g zestawy gruntowe płynął jak styropiany po wodzie. Tylko jak zatrzymają wodę na tamie można na 50 g koszyki połowić.

Zgodnie z zasadą "wyjątek potwierdza regułę" mogę powiedzieć że lin w odrzańskiej wodzie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lin w odrze występuje to wiedziałem od dawna tylko jakoś sprytnie mu się udawało haczyki omijać ,ale w zeszłym roku to nawet tarło podglądałem i to mnie zszokowało bo takich linów to ja dawno nie oglądałem na żywo, piękne kluchy półmetrowe z ciemnym ubarwieniem .

Odrze są prawie wszystkie gatunki ryb słodkowodnych występujących w Polsce.

Ostatnio dochodzą mnie słuchy o coraz to częstszym połowie brzan w odrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

praktycznie wszystkie gatunki sa w Odrze

woda jest coraz bardziej czysta

polecam opserwacje w nocy na piasku przy brzegu kozy mała rybka która posiada kolce na głowie po obu stronach jak zostanie złapana to napewno się przekonacie.

jest pod ochroną ale jest jej duzo tylko że w dzień jest zakopana w piachu.

to połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
dlatego postanowilem inaczej sformuowac ten temat.
Ok.Wierze że nie znalazłeś tam wszystkiego co cię interesuje na temat ww ,osobiście przyznam się do tego że od wielu lat obławiam ten odcinek i to z dobrymi sukcesami ale opisać wszystkiego się nieda i to z wielu powodów nawet tych błachych.Ale mimo wszystko coś opisze ,ale niestety nie odrazu ponieważ jakiś czas mnie nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
jezeli bedziesz mogl to napisz cos na ten temat,glownie interesuje mnie Uraz i Rakow
dojazd masz od urazu do kotowic do ujścia "smródki ,w zasadzie miejsca są jednakowe ,może pare jest lepszych ,kłopot tylko jest jeden w tygodniu jest luz ale w wekend wiary jest sporo i ze znalezieniem miejsca jest kłopot ,dlatego że można dojechać samochodem nad samą wode,ja mam nieco lepiej bo wędkuje po drugiej stronie odry ,gdzie nie ma dojazdu dla samochodów i dzięki temu mam nieco spokoju.Co do ryb jest nawet sporo i to tych sporych co mnie interesuje,zarówno drapieżnika jak i spokojnej ,jeśli spotałeś na forum mego sumka to właśnie z tych terenów ,ale to jest maluszek w poruwnaniu co tam pływa ,jak narazie poluje na te większe ,sandacze i szczupaki też mogą powalić na kolana swym rozmiarem .Z białej ryby to leszcze i płocie ,jest dużo klenia i grasuje spore stadko amura .Problem na tym odcinku mam jeden rzeka zmienia się co roku nie tylko samoistnie ,co jest normą ale dodatkowo jeszcze wydobywają z rzeki piasek i kruszywo .Mam też sporo fotek z tych miejsc ,ale są spakowane na płycie i nie moge znależ jej .Narazie tylko tak skromnie, coby nie zapeszyć.

4a442da697a2112am.jpg

Takie cuś to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Maniek za informacje.Moze znajde czas w tym roku na pare kilkudniowych wyjazdow na ten odcinek Odry.Mam zamiar zakupic lodz wedkarska wiec bede mial mozliwosc odwiedzenia drugiego brzegu.Mam nadzieje,ze uda nam sie spotkac nad woda i pogadac przy piwku o naszum hobby.

POZDRAWIAM SERDECZNIE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.