Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

ex--treme Navigator by INTEX, to bardzo fajny ponton...

...jeżeli chcesz nim zastąpić dmuchany materac do moczenia tyłka w wakacje.

Przeczytaj cały wątek i sam wyciągniesz wnioski, że ponton powinien być z PVC, a nie z ceraty, podłoga sztywna aluminiowa, albo półsztywna drewniana, firmowy (czyli od kolibri wzwyż) - a nie jakaś chińska zabawka.

Pamiętaj, że będziesz pływał na tym parę godzin i od tego zależy Twoje bezpieczeństwo.

A jak nie masz kasy na nowy konkret to poszukaj w necie. Można kupić np. Metzeler'a, Ufimkę, Passata, itp. używane ale za całkiem przyzwoitą kasę.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich jako ze jest to moj pierwszy post. Przeczytalem caly ten temat i zalozylem konto specjalnie, aby zadac tu pytanie gdyz widze ze jest tu sporo doswiadczonych osob m.in w kwesti pontonow:) Tak, wiec chodzi mi o taki zestaw:

SEVYLOR OL250 + Silnik + wiosła + pompka

http://www.allegro.pl/item635276764_sevylor_ponton_ol250_silnik_wiosla_pompka.html

Chcialem go kupic w celach wylacznie rekreacyjnych, zeby w ladny dzien wyskoczyc gdzies nad rzeke czy jeziorko. Jest on w promocji nowy za 70 euro, wiec nie chodzi o to czy jest warty ceny;) ale o to czy nadaje sie na spora rzeke czy jeziorko dla max 2 osob. Mieszkam w Irlandii wiec wazne tez czy silne wiatry jakie tu czesto wystepuja nie dyskwalifikuja go na wstepie. Nie chcialbym narazic siebie, ani tym bardziej mojej dziewczyny, z ktora gdzies wyplyniemy na niebezpieczenstwo. Bede wdzieczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

SEVYLOR OL250 + Silnik + wiosła + pompka

Miałem taki, tylko model HF250. Materiał z którego jest wykonany to grubsza cerata. Po napompowaniu zachowuje się na wodzie jak dętka. Pływałem tym po zaporówce na dużej fali, wrażenia można określić jednym słowem KOSZMAR. Szkoda kasy, lepiej dozbierć i kupić jeden z modeli firmy Kolibri.

Ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Jestem tu nowy i mam pytanko:

Wczoraj zakupiłem ponton NAVIGATOR II 500, po napompowaniu okazało się ze ponton ma dziwne ślady

http://img3.imageshack.us/img3/9839/97795739.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/6204/82717410.jpg

czy ktoś z Was wie co to jest, czy są to normalne załamania gumy od złożonego pontonu czy może wadliwy produkt ?

przekazałem sprawę do sklepu a oni do producenta, zobaczymy co odpiszą (ale chciałbym poznać Waszą opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladają jak zwykłe zagięcia spakowanego pontonu. Jeśli jednak widoczne na zdjęciach "jasne kreski" nie są jedynie refleksami świetlnymi w zagięciach, ale są przebarwieniami lub śladami uszkodzeń powłoki pontonu, to masz problem. Czy po jakimś czasie po napompowaniu zagięcia i ślady znikają? Miałem wiele różnych pontonów, tanich i drogich, i żaden z nich nigdy nie miał uszkodzeń, ani przebarwień powłoki nawet po niedbałym zimowym przechowywaniu. Wszelkie zagięcia znikają krótko po napompowaniu i ponton wygładza się.

W przypadku zakupu przez internet masz prawo zwrotu bez podania przyczyny. Jeśli kupiłeś w sklepie, to pozostaje reklamacja. Wada powłoki na takiej powierzchni kwalifikuje ponton do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladają jak zwykłe zagięcia spakowanego pontonu. Jeśli jednak widoczne na zdjęciach "jasne kreski" nie są jedynie refleksami świetlnymi w zagięciach, ale są przebarwieniami lub śladami uszkodzeń powłoki pontonu.

refleksami świetlnymi to one nie są bo czuje pod palcem rowek na tej białej kresce

Supersobi

masz takie zagięcia i pływasz na nim normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ponton - ten co wygrałem - ma również takie zagniecenia..
Mój zagniecenia też ma, ale
po jakimś czasie po napompowaniu zagięcia i ślady znikają

U kolegi wygląda mi to na uszkodzenia powłoki :roll: Ja bym taki ponton reklamował/wymieniał :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie

Zakupiłem ponton PRO MARINE 320 z pawężą do 15 KM i musze przyznać że na pierwszy rzut oka jest warty tej kasy wygląda bardzo solidnie(duży sztywny ) czekam teraz do pierwszego dnia wolnego i zobaczymy jak sie zachowuje na wodzie. Napewno podziele sie sie opinnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Jestem nowym urzytkownikiem i standardowo prosze o rade ;)

honda T25 - AE lub T30 - AE do tego jakieś popychadełko elektryczne powiedzmy Minn Kota Endura 40 to dobry zestaw ?

Nie miałem nigdy pontonu i z tego co czytam nie ma sesu bawić sie w ceraty lub inne zabawki. Jak to mawiała maja babcia człowiek żyjący normalnie jest na tyle "biedny" że nie stać go na "fajans" i po trosze sie z nią zgadzam.

Maje pytania są nastepujące:

czy ten ponton jest bezpieczny a pływać bede po zbiorniku ok 300 ha

i silniczek jaki dobrać by pływało sie dość wardko - tylko elektyrczny

z góry dziekuje za porady i opinie

pozdrawiem i życze połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Zbliża się powoli sezon na rybki i zastanawiałem się nad kupieniem sobie pontonu. Moglibyście mi doradzić na co trzeba zwracac uwage, ewentualnie jakie macie doświadczenia? Na jaki wiekszy wyskok mam czas z raz czy dwa w sezonie, tak ze nie będzie jakos bardzo ponton eksploatowany. Nie mniej jednak chciałbym cos porządnego i na lata.

Zastanawialem się nad tym i mniej wiecej w tej cenie szukam.

Tu był sobie link

Dzieki z gory i pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: artech: 24-06-09, 07:19 ]

Zapoznaj się, proszę, z regulaminem i przeczytaj jak umieszczamy linki do aukcji w postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem tu nowy to na początku Witam wszystkich Forumowiczów!

Wędkarzem nie jestem, chociaż wędki są dwie i jak czasem znajomy się wybiera to chętnie z nim kija zamoczę :wink:

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna pontonu.

Cel do jakiego chcę go przeznaczyć to rekreacja-turystyka, a może i kiedyś jakieś łowy.

Wymagania jakie ma on spełniać to przede wszystkim solidne i trwałe wykonanie oraz rozmiar.

Szukam pontonu dużego, w którym będzie można wygodnie pływać w dwie osoby, a także od czasu do czasu załadować się w 3-4.

Oczywiście w przyszłości ponton dostał by w prezencie jakiś silnik elektryczny, a więc jest to następne kryterium które powinien spełniać.

Budżet jaki chcę przeznaczyć na sam ponton bez żadnych dodatków to ok. 1000zł.

Może znacie jakieś sprawdzone, solidne konstrukcje?

Moim zdecydowanym faworytem jest Sevylor Fish Hunter HF360.

Myślałem także o Intex Excursion 5 ze względu na jego szerokość wewnętrzną.

Zdaję sobie sprawę, że jest to niższa półka od Sevylora, choć może się mylę..

Byłbym wdzięczny za Wasze propozycje oraz opinie na temat tych dwóch oraz innych typów.

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

honda T25 - AE lub T30 - AE (...)

Świetny ponton. Pływalem z silnikami spalinowymi od 4 do 10KM. To prawdziwa łódka i szkoda jej do elektrycznego silnika ;)

Trzymetrowy ponton jest znacznie ciasniejszy, niż trzymetrowa łódź. Z czasem miejsca zacznie brakować, poza tym przydałaby się ławka z tyłu do wędkowania w dwie osoby. Pewną wadą tego pontonu jest spora waga i spora paczka do taszczenia nad wodę. Samotne wodowanie to także "straszna mordęga". Ale pływa świetnie i jest bezpieczny. Z dużym silnikiem daje mnóstwo frajdy.

(...)

Budżet jaki chcę przeznaczyć na sam ponton bez żadnych dodatków to ok. 1000zł.

Może znacie jakieś sprawdzone, solidne konstrukcje?

Moim zdecydowanym faworytem jest Sevylor Fish Hunter HF360.

(...)

Z takim budżetem to chyba tylko Sevylor. Jest wyraźnie trwalszy od reszty ceratowych. HF 360 jest dość wygodny i kiedyś we dwóch całkiem wygodnie spędziliśmy w nim noc. Ale to tylko taka dmuchana balia :) Za to fajnie się nim spływa rzekami, choć trzeba uważac, żeby go nie przebić. Ma sporo miejsca do siedzenia na rufie i dziobie. Siedzenie na poduszkach z kompletu wytrzymać można przez godzinę lub dwie. No i fajnie się w nim śpi w trzcinach. Z drugiej strony tańszą kopią tego pontonu pewien zapaleniec odbył spływ Wisłą.

http://www.wisla.turystyka.pl/ponton.html

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=118&Itemid=141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie za informacje. Będzie to mój pierwszy ponton przeznaczony jedynie do rekreacyjnego poruszania się po wodzie w wolnym czasie. A więc wezmę sevylora, pływałem takim jak miałem z 10 lat i wspominam go dobrze, tym bardziej, że była wielka burza i ulewa to bezpiecznie w 4 osoby dotarliśmy do brzegu. Ze względu na panującą na "moich" pobliskich zalewach strefę ciszy będę zmuszony kupić jakiegoś elektryka, ale najpierw trzeba trochę ręce obciążyć :wink: Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade.

Widzisz tylko elektryk bo to strefa ciszy a ryb tyle że warto ... oj warto zainwestować w pływadełko .

Pewnie i wyskocze na zalew wiślany a tam już nie ma żartów i moc silnika musi być znaczna by mnie do rosji nie zwiało ;)

Tak więc wole kupic mocniejszego elektryka, bo nie bede kupował spalinki za zalew a elektryka na Pierzchały.

No i głowie sie jakiej mocy elektryka zanabyć ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam Kolibri(tylko szarego),a ten wygląda tak samo i jeżeli opis jest zgodny z rzeczywistością to za te pieniądze warto kupić(widziałem za 1500 na Allegro).Jest to już porządny sprzęt,nie cerata.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie trochę ambicja dała górę i sevylor 360 odchodzi w dal i właśnie też zastanawiałem się nad pro marine w wersji 380. Z opisu wygląda na solidny, a film na którym pick up sobie po nim jeździ mnie totalnie rozwalił hehe. Czy miał ktoś styczność z tymi pontonami? bo w sieci nic nie znajdzie na ten temat. Może coś w podobnej cenie tj ok 3tys ktoś poleci? widziałem kolibri 360 i nie wiem czemu jale chyba mi bardziej ten pro marine leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponton pro MARINE 290 którym jestem zainteresowany ma sztywne dno: http://woder.istore.pl/pl,product,475054,ponton,pro,marine,290,cm.html

Czy jest to dobry wybór czy lepiej kupić z pompowanym dnem? Z pompowanym dnem to wersja Navigator a oto link:

http://woder.istore.pl/pl,product,510301,ponton,pro,marine,290,navigator.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.