Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kompletuję właśnie ekwipunek na weekend, jak myślicie, czy już jest czas na to, by odwiedzić cukiernie i zabrać ze sobą z literek melasy, jako dodatek do zanęty na leszcza?

Czy może jeszcze nie pora i lepiej jakieś mięsko dodać do futru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jednej żwirowni wprowadzili zakaz połowu leszcza do odwołania.

a z jakich względow? Wg. mnie leszcz powinien mieć wymiar i okres ochronny, do czerwca leszczy nie niepokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u Was sytuacja z leszczem?Jest już wytarty? Ostatnio wybrałem się nad Odre sprobować sił z płocią :wink: , trafił się też lecholek 50, wszystko wskazuje na to że był/a po tarle. Co do płoci widziałem 2 gości, ktorzy ciągneli takie w przedziale 30-40cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie pomocy :-)

Jakoś mnie te leszcze tak ostatnio zaciekawiły, że się na nie mocno nastawiam. I pytanie do znawców tematu leszczowego : jak powinien wygladać rozkład śrucin pod spławikiem przelotowym tak ażeby dobrze było widać brania leszczowe ?

Złożyłem taki zestaw :

1. Zyłka główna - 0,18

2. Przypon - 0,14 - długość 40 cm

3. Spławik wagler 3g

4. Haczyk 10-12

Przeciążyłem zestaw, przynętę położyłem na dnie, dzięku czemu antenka wystawała z 5-7cm ponad taflę i każde branie które miałem było wg schematu: powolne zanużanie spławika aż pójdzie pod wodę, a mi się rozchodziło o to piękne kładzenie spławika :/ Oczywiście może się to brać z tego, że akurat leszcze "tak brały" ale nie sądze żeby te ok 10 brań wyglądały tak samo :).

A teraz szybkie z innej beczki : stworzyłem sobie całkiem dobra zanętę, po której wrzuceniu do wody od razu bomble i te sprawy, znaczy leszczowi smakuje ( traper czerwony na leszcza, pinki, białe, pellet, kuku, ziarna, pieczywo fluo, copromelassa, piernik ), ale jak ją wzbogacić tak, żeby dłużej utrzymać stado w zasięgu, ergo żeby większe rybki zdążyły podejść. I drugie pytanie czy dodanie do tej zanęty koolendry tudzież czegoś innego pobudzającego trawienie byłoby błędem ( czy nie za dużo naraz ) :)

Chylę czoła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pnowie mam pytanie czy ktos z was wedkowal kiedykolwiek na Zalewie Sulejowskim??

Jezeli tak to prosze o pomoc jakiej zanety najlepiej uzyc na leszcza do koszyka badz spreyzny??

Dno jest jasne,piasek woda srednio czysta :wink:

wzmagania leszczy sa zroznicowane nie zawsze biara na standardowe smaki ktore powinny je wabic

co robic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robic ??
Kombinować , z leszczem już tak jest ,wydaje ci się ze już wszystko masz ok ,ze połowisz a tu leszcz zmienia swoje przyzwyczajenia [standardy] i wszystko sprawdzasz od nowa ,od dłu.przyponu po zanętę . Z leszczem już tak jest ,na pewno ten co sie nastawia na długie leszczowanie ten się nie nudzi ,nie których to wkurza nie którzy to uwielbiają :wink: .
I drugie pytanie czy dodanie do tej zanęty koolendry tudzież czegoś innego pobudzającego trawienie byłoby błędem ( czy nie za dużo naraz ) :)
teraz wiosną ,po tarle wskazane nawet ,ale latem lub jesienią bez znaczenia ,leszcz jak zeruje to nie potrzebuje dopalaczy ,a raczej stałej dawki zanety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ją wzbogacić tak, żeby dłużej utrzymać stado w zasięgu, ergo żeby większe rybki zdążyły podejść

c4kaboom, w międzyczasie donęcaj kukurydzą. Jak kończą brać kurduple i następuje przerwa to z reguły w zanętę wchodzi duża ryba. Ja robię tak że co jakiś czas podrzucam niewielką kulę lub małą garść samej przynęty żeby utrzymać rybska w miejscu.

Na rzece, kanale warto taką przynętę skleić czymś żeby nie rozjechała się po miejscówce.

maniek, masz rację, święte słowa. Leszcz jak kobieta zmienny jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś chcę się wybrać na leszcze nad jeziorko. pytam was o małą poradę czy moja zanęta będzie skuteczna. zanęta na leszcze gutkiewicza + melasa + copromelasa + coco belge + atraktor leszcz belge(trapera). Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie .... jadę nad jezioro głuszyńskie w następny piątek jak wiadomo ryba jest tam przekłusowana ale jeszcze można wyciągnąć ładnego szczupaka płotkę węgorza czy leszcza. Moje pytanie jest odnośnie ostatniej rybki - leszcza. Czy mam szansę na dobre połowy ??

Słyszałem że czerwiec to nie zaciekawy miesiąc na tą rybę. Możecie mi poradzić jak mam zaplanować nęcenie długotrwałe z planowanym zastawieniem się na leszcza. Będę tam około 9 dni. W piwnicy mam jeszcze dużo zapasów sypką zanętę około 30 kg trapera , melasę, coco belge , kukurydze w puszkach i dużo ziarna pszenicę pęczak kuku groch i atraktory trapera i makaron. proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne - leszcz tak wybrzydza, ze proponowalbym wziac wszystkiego po trochu i co 2dni lowilbym na 2rozne przynety, ew pierwsze 2-3dni probowal na wszystko po trochu

osobiscie zaryzykowalbym makaron i pszenice, w lipcu na to ziarno braly mi takie leszcze, ze prostowaly haczyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w długi weekend byłem 3 dni i 2 nocki na rybach, łowiłem na głębokości ok 7-8m, ok 40m od brzegu, na hak szły rożnego rodzaju kanapki (makaron, przenica, pinka, kukurydza, biały robak, czerwone, rosowka). Nęcone sypką zanętą z dodatkiem makaronu, pszenicy i kukurydzy,troche rosowek też posiekałem. W sumie złowiłem 1 leszczyka ok 40cm, wczoraj pojechałem w to samo miejsce, ale zamiast leszczy brały krąpie. Kombinacje z haczykami i długością przyponu nie przyniosły efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grisha

wojtt, ot cały leszcz :wink: ja na mojej kochanej Pilicy od dwóch lat nie mogę złowić żadnego leszcza a ojciec tylko w tym roku dziabnął 2 sztuki pod 2 kg :neutral: w sumie rzeka zwana krainą brzany ale jakieś 5 lat temu podchodziły piękne łopaty (2-3 kg) a teraz jak bym nie kombinował same jazie i kleniaki. No cóż, pod koniec czerwca zanabędę dodatek sensasa na duże leszcze i powalczę jeszcze w ten sposób ... może trafi się 1 łopata od 2 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt,

łowiłem na głębokości ok 7-8m, ok 40m od brzegu
łowiłem podobnie :wink: ale ty zapomniałeś
na hak szły rożnego rodzaju kanapki (makaron, przenica, pinka, kukurydza, biały robak, czerwone, rosowka).
o jednym .kulka styropianu. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

mam takie pytanie ostatnio na pewnym stawie zlapalem leszcze ktory mial 30 cm staw ten ma prawie 1,5 ha i teraz nie wiem czy to moglbyc jeden z wiekszych leszczy :?: co o tym sadzicie ? czy w tak malym stawie moga byc wieksze sztuki i czy warto tam necic :mrgreen: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.