Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Czorsztyński


Michcio

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was :wink:

Mam pytanie czy moglibyście polecić jakieś przynęty spinningowe oraz metody połowu jakimi by można sie "bawic" w Czorsztynie?Interesuja mnie Okonie i Szczupaki.

Z óry dziękuje za opdoiwedź i pozdrawiam.

p.s Łowię z brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

jest taka sprawa..gdybyście mieli jakieś dojscia do PZW albo tego typu organizacji to wspomnijcie im o tym !!!

wiec chcialbym z przykroscia stwierdzic ze z tym zalewem dzieje sie coraz ale to coraz gorzej! nie mówie już o olbrzymiej ilości smieci plywajacych po jeziorze < spuszczane z Nowego Targu i okolicznych wsi jakCzorsztyn, Kluszkowce> oraz na jego brzegach, oraz o tym ze jezioro jest strasznie zamulone , a o zatruciu prawdopodobnie jakimis chemikaliami!

codziennie na brzegach widoczne sa sniete ryby, leszcze ktorego wpuszczono stosunkowo nie dawno ginie dziesiatkami sztuk! w zatoczkach i na brzegach leza sztuki po 25 cm i wieksze! a te ktore zyja to plywaja grzbietem ponad powierzchnia wody po czym nastepnego dnia mozna je znależć na brzegu..

nawet szczupak nie chce do nich uderzać wiedząc ze chyba ryby sa chore :cry:

dobrze bybylo gdyby okreg Nowy Sącz zajął sie to sprawa bo nie wiadomo co bedzie ztym jeziorem za pare lat, a ma ono zaledwie 10 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Anonymous
jest taka sprawa..gdybyście mieli jakieś dojscia do PZW albo tego typu organizacji to wspomnijcie im o tym !!!

wiec chcialbym z przykroscia stwierdzic ze z tym zalewem dzieje sie coraz ale to coraz gorzej! nie mówie już o olbrzymiej ilości smieci plywajacych po jeziorze < spuszczane z Nowego Targu i okolicznych wsi jakCzorsztyn, Kluszkowce> oraz na jego brzegach, oraz o tym ze jezioro jest strasznie zamulone , a o zatruciu prawdopodobnie jakimis chemikaliami!

codziennie na brzegach widoczne sa sniete ryby, leszcze ktorego wpuszczono stosunkowo nie dawno ginie dziesiatkami sztuk! w zatoczkach i na brzegach leza sztuki po 25 cm i wieksze! a te ktore zyja to plywaja grzbietem ponad powierzchnia wody po czym nastepnego dnia mozna je znależć na brzegu..

nawet szczupak nie chce do nich uderzać wiedząc ze chyba ryby sa chore :cry:

dobrze bybylo gdyby okreg Nowy Sącz zajął sie to sprawa bo nie wiadomo co bedzie ztym jeziorem za pare lat, a ma ono zaledwie 10 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Dzis mialem przyjemnosc powedkowac na tym pieknym zbiorniku niestety 6 godzin machania spinem nie przynioslo zbyt dobrych efektow, ale nic to - zakochalem sie w tej wodzie. Urozmiacona linia brzegowa piekne widoki i czyste powietrze zachecaja do 'moczenia kija'

Dno bardzo urozmaicone: od plycizn 10 metrowe glebiny (lapalem na odcinku 1km w dodatku z brzegu !) Generalnie moge z czystym sumieniem polecic zalew kazdemu wedkarzowi.

Jeszcze tam wroce :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem przyjemnosc powedkowac na tym pieknym zbiorniku niestety 6 godzin machania spinem nie przynioslo zbyt dobrych efektow, ale nic to - zakochalem sie w tej wodzie. Urozmiacona linia brzegowa piekne widoki i czyste powietrze zachecaja do 'moczenia kija'

Dno bardzo urozmaicone: od plycizn 10 metrowe glebiny (lapalem na odcinku 1km w dodatku z brzegu !) Generalnie moge z czystym sumieniem polecic zalew kazdemu wedkarzowi.

Jeszcze tam wroce :cool:

haha wkoncu swojak!!!

a powiedz dokladnie gdzie lowiles, gdzys ja od plazy w niedzicy- zamek poprzez zatoczki szedlem w kierunku nowego targu. po drodze mijam rezerwat "zielone skałki" i tam dalej sa rowniez super łowiska szczupakowo okoniowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Panie Ryszardzie Jezioro Czorsztyńskie znajduje się w okręgu Nowosądeckim - więc najprościej udać sie do N.S i w którymś z kół dokonać opłaty, ewentualnie na poczcie (jednodniókwa). Adres i nr tel, konta w internecie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...
Witam. Wczoraj łowiłem pod mostem na Hubie ,brały ładne płocie od 24 do 32 cm

Kilkanaście sztuk w dwie godziny.Ale nam zrobił Nowy Sącz niespodzianke na Czorsztynie hehe.

Spining z łodzi od 16 czerwca a nie od 1 maja.

O fuck, No to się nałowiliśmy w maju.... Porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer ja łowie drapieżniki tylko z łódki lub pontonu.

Łowienie na Czorsztynie z brzegu to porażka ale jest kilka fajnych miejsc np:

pod mostem na Hubie tu każda ryba

na Hydze w Maniowych okoń szczupak sandacz

Zatoka w Falsztynie i przystań Kopanisko klenie okoń

Ja to tak widze co do łowienia z brzegu.

Z wody całkiem inne wędkowanie bo sonda mi pomaga.Ale staram sie również obserwować wode bo czasem dzieją sie różne żeczy.Nawet rybi atak na kaczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć z3ron3

to tam wiele nie połowisz bo zatoka na przeciw zamku to rezerwat.Czyli stojąc na zaporze to ta zatoka co jest przed zamkiem w Czorsztynie. Proponował bym ci popłynąć na zielone skałki tam masz koryto Dunajca około 32m głębokości Ja tam łowie na koguty 30 gram oczywiście fajna est też zatoka w Kluszkowcach. Ale mój ulubiony teren to odcinek Frydman - Falsztyn. Chociaż największego sandacza złowiłem niemal na środku jeziora koło wyspy to i tak wole zatoczki.

Połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiem jak na tym konkretnym łowisku ale ja ostatnio przetestowałem gumy Dragona z bardzo dobrym skutkiem.

Fatty - bardzo ładnie pracuje i elegancko lusterkuje na boki, bardzo dobrze w nią biją szczupale.

Lunatic- bardziej smukła mniej agresywna praca na boki za to ogon mocno wibruje.

Natomiast wielkość to jak zwykle jest uzależniona od ryb jakie są na łowisku. Ja stosuję 8,5 cm jak i 10 cm. Żaden z wymienionych rozmiarów nie sprawia problemu szczupalom poniżej wymiaru i walą w nie z dużą wściekłością. Spokojnie ten rozmiar możesz stosować. Jesienią myślę że można spokojnie przejść na rozmiar 12,5 do 15 cm oczywiście nie zapominając o mniejszych odpowiednikach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega martines polecam gumy dragona fatty, szczególnie w kolorze perłowy z niebieskim grzbietem oraz jaskrawo żółty z czarnym grzbietem. Wyniki na pewno będziesz miał, kwestia tylko odpowiedniego poprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolegę.

Mam pytanko: czy na takiej głębokości (ponad 30m) sandacze biorą już w czerwcu, czy dopiero późną jesienią?

Ja osobiście nie złowiłem sandacza w czorsztynie głębiej niż 14m, a próbowałem na większych głębokościach przynajmniej kilka razy.

U mnie w tym roku straszna bryndza na czorsztynie - 2 wyjazdy całodniowe, ze 20 godzin na łódce i ani jednego pstryknięcia (co w poprzednich latach było nie do pomyślenia)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.