Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co robić z jazgarzami ?


Shark Hunter

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku złowiłem chyba tylko 1 sztukę :???:

ja tak samo gdzieś już o tym pisałem, kiedyś rzuciłeś pęk rosówek na suma z gruntu nie mineło 5 minut i juz jazgarzek się dobierał, a teraz znikły jeszcze w tym roku nie złapałem, może to i lepiej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość wobler129
Coś się z nimi dzieje niepokojącego, tylko co?

Raz to ludzie, dwa to drapieżniki i trzy to zwierzaki.

Jazgarze jeszcze są - ale nie w tych ilościach co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całe dziesięciolecia jazgarz był traktowany przez wędkarzy i rybaków jako chwast, którego jak się nie konsumuje, to trzeba brać 'pod buta', albo wywalić w krzaki i to jest tego efekt. W taki sposób dzięki teoriom domorosłych przyrodników doszło do wytrzebienia jednego z naszych rodzimych gatunków. U mnie też już nie spotykam jazgarzy, choć kiedyś trafiały się na wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałam jazgarza.

Pamiętam, że kilka się trafiło na wiosnę na odnodze Wisły w Płocku rok temu, jeden albo dwa na pojezierzu Łęczyńsko Włodawskim, a tak to nie pamiętam już nigdzie.

Prawdopodobnie na Zegrzu nie ma już ich wcale, a pokarmem drapieżników stały się babki, bo i uklei nie widać.

A babki wędkarze traktują tutaj jak jazgarze i sumiki.

Źle się dzieje - ludzie nie myślą. Nie starają się poznać przyrody, a potem skutki są opłakane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Kanale Piastowskim w Karsiborze łowiłem jazgarze giganty w większości po ok. 20 cm, a trafiały się i takie po 22-24 cm :!: Były grube, duże i bardzo oślizłe, ale po ściągnięciu skóry i usmażeniu były przepyszne- chyba nawet smaczniejsze od okonia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tęsknicie za jazgarzem to zapraszam do Wolina badż Dziwnowa.. jest tam go od zatrzęsienia :twisted:

Były grube, duże i bardzo oślizłe, ale po ściągnięciu skóry i usmażeniu były przepyszne- chyba nawet smaczniejsze od okonia

to samo słyszę od okolicznych wędkarzy(starszych dziadków).. sam osobiście nigdy nie degustowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak ktoś spragniony jazgarzowych emocji zapraszam na jakąkolwiek wodę w okolicy Świnoujścia, przewaznie jest tak ze podczas zasiadki na wegorza lowie 50-200 jazgarzy w ciagu calej nocy..Jest to przyczyna śladowych ilosci wegorzy zlowionych w zyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas zasiadki na wegorza lowie 50-200 jazgarzy w ciagu calej nocy..Jest to przyczyna śladowych ilosci wegorzy zlowionych w zyciu

Masz zdrowie :shock: Zapewne łowisz na czerwone robaki i zbyt małe haki. Spróbuj założyć tubisa, filet ze śledzia lub jakiejś ryby słodkowodnej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tomek - prubuje, niestety z marnymi skutkami. Jedynego wegorza zlowilem na filet z jazgarza za to najwiekszego w zyciu bo ponad 1kg, lecz JEDNEGO, w ciagu kilku lat. Port w Świnoujściu oraz rozlewiska Świny sa specyficznym łowiskiem, wędkuje od przeszło 10 lat tam i nie spotkałem się NIGDY zeby ktos kto zasadza się na węgorza uzywał innej przynęty niż czerwony robak/rosówka, co jest nieco dziwne.

Btw. co to tubis? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - prubuje, niestety z marnymi skutkami. Jedynego wegorza zlowilem na filet z jazgarza za to najwiekszego w zyciu bo ponad 1kg, lecz JEDNEGO, w ciagu kilku lat.

A próbowałeś na inną rybkę? Jak w tej wodzie są miliony jazgarzy to nie stanowi on jakiegoś rarytasu dla węgorza. :wink:

Btw. co to tubis?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tobiasz_(ryba)

http://forum.przyroda.org/topics35/baltyckie-ryby-vt7604.htm

Do pozyskania np. przy okazji połowu śledzi na zestawy lub wyrzucone na plażę przez morze.

W takim przypadku jak Twój próbowałbym różne rodzaje żywych i martwych rybek i filetów. Ewentualnie spróbowałbym na "flaki" z kury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tubis = tobiasz, tak myslałem ;) Problem jest nastepujacy, w Świnoujsciu nie łowi się z plaży :) Podobnie jak chyba we wszsytkich nadmorskich miastach polozonych nad Zatoką Pomorską.

Swego czasu mozna było ładnie połapać na stynkę, ale została wytrzebiona praktycznie do 0 i nie ma szans zeby ja zdobyc (chyba glownie przez kormorany ktore sa wielka plaga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
osobiscie pozyskuje slonecznice na dzikich stawach jako zywce

to napisz jeszcze kolego dlaczego skoro wiesz że słonecznica jest pod ochroną używasz jej jako przynęty :?::?:

bylo juz sporo o tym, radze poczytac http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4226.

poza wodami PZW nie jest.

co do jazgarzy, bardzo sympatyczna rybka ktora traktuje na rowni z innymi, juz nieco przelowiona przynajmniej w moich okolicach wiec rzadziej spotykana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.