Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak sprowokować dużą rybe


Piotrek 77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam łowie na niedużym ok 6 h zbiorniuk po-żwirowym głebokość do 4 m i mam problem nie mogę wyhaczyć dużych karpi myślę że może ich nie być  ale to raczej nie możliwe zbiornik zarybiany co roku od jakiś 25 lat . Potrzebuję porady łowie na górce żwirowej jakieś 75 m od brzegu mam stałe stanowisko ,nęce łubinem i łowie na łubin - efekty karpie dobre brania ale maluchy największy to 66 cm za to amury ładne tak ok 100 cm ale co z dużym karpiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
48 minut temu, Piotrek 77 napisał:

Potrzebuję porady łowie na górce żwirowej jakieś 75 m od brzegu mam stałe stanowisko ,nęce łubinem i łowie na łubin - efekty karpie dobre brania ale maluchy największy to 66 cm za to amury ładne tak ok 100 cm ale co z dużym karpiem 

Spróbuj na kulki i pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem pierwsze na słotko 2 tygodnie nęcenia i nic nawet brania potem 2 tygodnie na oczyszczenie wody i 2 tygodnie nęcenia npelet + kulki rak zawsze miałem na nie dobre efekty a tu nic siedze nad woda od soboty i nic właśnie się zwijam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotrek 77 napisał:

Tak próbowałem pierwsze na słotko 2 tygodnie nęcenia i nic nawet brania potem 2 tygodnie na oczyszczenie wody i 2 tygodnie nęcenia npelet + kulki rak zawsze miałem na nie dobre efekty a tu nic siedze nad woda od soboty i nic właśnie się zwijam 

Lipiec to nie jest najlepszy miesiąc na karpie...

Próbowałeś w innych miejscach (na różnych głębokościach, bliżej, dalej od brzegu, przy trzcinach itp.)? Próbowałeś o różnych porach- zwłaszcza w nocy? Próbowałeś na pop-up lub inne przynęty podniesione nad dno? Spróbuj jedną wędkę postawić poza strefą nęcenia- tylko z punktowym podaniem zanęty. Czasem duże tryby unikają wejścia w miejsca intensywnie nęcone, tylko kręcą się kilka metrów obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem pierwsze na słotko 2 tygodnie nęcenia i nic nawet brania potem 2 tygodnie na oczyszczenie wody i 2 tygodnie nęcenia npelet + kulki rak zawsze miałem na nie dobre efekty a tu nic siedze nad woda od soboty i nic właśnie się zwijam 

 

 

łowie jednym zestawem na dnie drugi podniesiony nad dno jakieś 5 cm  efekty takie same miejsce nęcenia to górka żwirowa  jakieś 1.2 m wody

może masz racje sprubuję rzucić jeden zestaw obok łowiska a co do pory to przewarznie zasiadka 2 lub 3 dni dzień i noc  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie na słodko to jest bardzo szerokie pojęcie. Na jednej wodzie sprawdzi się truskawka, na drugiej np. wanilia albo brzoskwinia itp. Tutaj nie ma 100% recepty, musisz eksperymentować. Najlepiej usiąść nad wodą i zlokalizować miejsca żerowania i spławów karpi i tam nęcić i stawiać zestawy. Chyba najprościej byłoby sypać kukurydzę, bo na pewno karpie ją znają i dodawać sukcesywnie porcje kulek zmniejszając ilość kukurydzy. Jak masz w łowisku amury to może być sytuacja, że karpie nie zdążą podpłynąć do stołówki. Poza tym, na dużego karpia trzeba poczekać, jeżeli w Twojej wodzie są takowe, zapewne były już nie raz kłute i są ostrożne. Powiedz jeszcze jakiej firmy kulki stosujesz i o jakim smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrek 77 napisał:

Potrzebuję porady łowie na górce żwirowej jakieś 75 m od brzegu mam stałe stanowisko

Dodam jeszcze, że nie ma miejscówek całorocznych, każda się po jakimś czasie wypala i trzeba  szukać innej. Przykładowo ostatnio siedzieliśmy z kolegą, dwa zestawy położone były na "książkowej" górce na środku wody, a dwa były pod trzcinami. Na górce nic się nie działo, a spod trzcin były brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulki tandem-baits słotkie truskawka miesne rak efekt na kukurydze i łubin to karpie maluchy ok50-max 60 cm no i amury

Presji na zbiorniku nie ma bo 95% to jakby to powiedzieć mięsiaże dlanich sezon kończy sie gdy wpuszczone ryby przestają brać na kukrydze z puszki bez nęcenia bo to przecieżkosztuję tak że na moją górkę nikt nie dożuci . Myslę że może nie ma duzych okazów ale przecierz te maluchy ciagne cały sezon więc o co chodzi już nie rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.