Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - Kwiecień 2018


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj, jak to bywa na co dzień pojechałem rowerem na stawik w mojej miejscowości. Tym razem wybrałem się razem z tatą i bratem. Pojechaliśmy dość wcześnie bo o około 16 miałem zarzucone już wędki. Jak na ten staw to bardzo wczesna pora, brania zazwyczaj zaczynają się tam około 18, a ich kulminacja następuje między 18:30 a 19:30. O 17:30 złapałem pierwszą rybę, był to mały leszczyk. Potem złapałem jeszcze 2 małe leszczyki i 3 małe jazie. Dopiero jakoś po 19 przyszło to na co czekałem, czyli branie większej ryby. Kiedy zaciąłem wiedziałem że mam na wędce coś większego niż poprzednio. Kiedy ryba była już blisko brzegu, zobaczyłem że to karaś srebrzysty. Byłem trochę zaskoczony, ponieważ u mnie w okolicach nie ma zbytnio takich karasi i nikt nimi raczej nie zarybia. Pewnie ktoś z zewnątrz musiał go wpuścić, albo kiedyś spadł komuś z żywca i urósł do tego stopnia, że kiedy go złapałem miał 36 cm i około kilograma wagi, jak nie ponad kilogram, bo był strasznie gruby. Zrobiłem kilka zdjęć, niestety trochę nie wyraźnych. Potem stwierdziłem z tatą i z bratem, że zabierzemy go do stawu znajomego, bo szkoda by było żeby za tydzień czy dwa wylądował u kogoś na patelni. 

IMG_20180424_201843_HDR.jpg

IMG_20180424_201922_HDR.jpg

IMG_20180424_201951_HDR.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj była du.......z łowienia.

O 14 byłem już nad wodą , miałem posiedzieć do zmroku, miejscówka na której nie byłem z 10 lat, bardzo obiecująca pod spinning. Jak jechałem to pierwsze krople deszczu padły na szybę auta. Spoglądam na niebo nie ma deszczowych chmur więc decyduję się zostać nad wodą. Nie padało mocno ale mżawka bardzo upierdliwa, nie cierpię łowić w deszczu, noszę okulary i przez mokre szkła ciężko cokolwiek zobaczyć. Nie widać gdzie spada przynęta, cienka żyłka też nie jest widoczna przy zwijaniu, więc to takie łowienie na czuja bardziej a nie na spostrzegawczość. Wytrzymałem z 20 minut dosłownie, przemoczony i zziębnięty wróciłem do domu. Jedyna ryba która zrobiła branie to okoń 28 cm . Wziął na tonący wobler 2 cm na spokojnej płani obok silnego nurtu.

IMG_20180426_141026.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na moim miejscowym stawie. Tym razem postanowiłem, że pojadę rano. Wstałem więc o 5, pojechałem na staw i około 6 rano rozpocząłem wędkowanie. Na początku było słabo, 2-3 brania ale niestety nie zacięte. Dopiero po 8 się ruszyło i już w miarę regularnie jakaś rybka lądowała w podbieraku. Efektem tego były 3 karpie, jeden 37, drugi 35, a trzeci nie wymiarowy. Oprócz tego mały jaź i ładny 40 centymetrowy jaź. To już trzeci w tym sezonie czterdziestak. 

11599437_IMG_20180429_085931_HDR.jpg

11599436_IMG_20180429_085746_HDR.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi weekend nad Bałtykiem. Wędkowanie symbolicznie, ale dziś przykleiłem się na chwilę do zawodów Władek Team- we Władysławowie. Niestety flądry nie współpracowały.

IMG_20180501_182535_resized_20180501_113904396.jpg

Dziś Władek Team bił rekord Guinnessa w najdłuższej linii ułożonej z wędek. 5 kilometrów i ponad tysiąc wędzisk! :) Więcej szczegółów na ich Facebooku.

https://www.facebook.com/klubmorski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.