Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - Luty 2017


ESSOX

Rekomendowane odpowiedzi

O 20.02.2017 o 01:06, tomek1 napisał:

Echosonda nie łowi. Pomaga i dostarcza mnóstwo frajdy. ;)

 

Wiesz , gdyby ograniczała się tylko do pokazania głębokości, temperatury i rodzaju dna to OK. Ale jak widzisz na niej, że ryba podnosi się z dna i podchodzi w górę za pracującą przynętą to na 99% szykujesz się na branie ;) może to i dostarcza frajdy, ale ja wolę niepewność i niewiadomą w wędkarstwie. 

Podobne zdanie mam o pływaniu łódką z echosondą i szukaniu dużych szczupaków, a po zlokalizowaniu ryby biczowanie wody na pewniaka aż weźmie.

Są różne gusta, jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiejsza wyprawa i efekt łowienia we dwójkę ;) zaznaczę jeszcze, że do wody nie trafił nawet gram zanęty :)

large.20170225_162942.jpg

Dodam jeszcze, że wszystko wróciło do wody i mamy ten moment uwieczniony na filmie, ale materiał wideo dopiero będzie montowany do wrzucenia na yt :) 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się wyskoczyć na 2 godzinki nad rzekę. Jako, że przez całą zimę jestem nękany przez hordy drobnoustrojów, to był mój drugi (i ostatni) wypad w lutym. Coś podkusiło mnie by zacząć niżej niż zwykle. Obławiam kolejno dołki, rynny i zaczepy wolnej prostki. Rzucam pod drugi brzeg i macam napływ wypłycenia ciągnącego się w poprzek rzeki... puknięcie, wcinka. Pstrąg pokazuje się od razu, więc kij w wodę i włażę w woderach do wody. Wszystko przebiega dość spokojnie, ale widzę, że siedzi płytko, hamulec luźniej, podprowadzam i tylko gdy pstrąg ląduje w podbieraku, przynęta wylatuje mu z pyska. Trochę szczęścia nie zaszkodzi. ;)

large.DSCN2065.JPG.cc25bcad071e1dc6ff104

Kolejne 1,5h już bez dotyku, jedynie sporo walki z zaczepami, ale ryba w lutym zaliczona! :D

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W sobotę 25.02 byłem we Wleniu i miałem sporo czasu, więc postanowiłem przejść się ze spinningiem nad Bóbr (moje drugie wyjście z wędką nad wodę w tym roku). Woda niestety wysoka, rwąca i trącona, lecz pogoda dopisywała, więc zrobiłem sobie przyjemny spacer.

large.IMG_20170225_140303.jpglarge.IMG_20170225_133220.jpglarge.IMG_20170225_114056.jpg

large.IMG_20170225_122319.jpglarge.IMG_20170225_123239.jpglarge.IMG_20170225_123342.jpg

Bobry nad Bobrem nie próżnują:

large.IMG_20170225_122207.jpg

No i znalazłem kolejną przyjemną miejscówkę na zasiadkę ;)

large.IMG_20170225_133610.jpg

Zabrakło tylko brań, ale w takich przyjemnych okolicznościach przyrody, to nawet tak bardzo nie przeszkadzało...

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.