Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Pozostałe akcesoria wędkarskie - Główki jigowe

spin - 21-03-06, 09:08
Temat postu: Główki jigowe
Skuszony niezwykle atrakcyjną cenowo ofertą ,zakupiłem główki jigowe firmy York, jak się okazało materiał z którego są wykonane pozostawia wiele do życzenia(czytaj drut,który można wygiąć w palcach).Toteż ostrzegam przed popełnieniem takiego błędu. Gwoli wyjaśnienia, nie chciałbym robić złej reklamy tej firmie i przekreślać jej produktów, gdyż używam kilku jej produktów z których jestem zadowolony.
artech - 21-03-06, 09:17

ja złej reklamy tej firmie też nie chcę robić ale jakościowo to jej produkty dobre nie są, za to ceną dorównują (a może są nawet niższe, bynajmniej w Szczecinie skąd firma Meduza - dystrybutor pochodzi) Jaksonowi a jakością chyba jednak Jaksona przewyższają. Posiadam kołowrotek Yorka od około trzech lat i narazie jest ok, może wpływ na to ma fakt że używałem go chyba tylko z 10 razy :mrgreen:
spin - 21-03-06, 09:34

Więc mamy podobne doświadczenia, Ja mam kij karpiowy i kołowrotek z wolnym biegiem od 2-ch lat, wyholowałem na nim kilka niezłych rybek jednak shimano to nie jest. Stosunek ceny do jakości jest niezły, jednak jeżeli ktoś siłowo holuje rybki to niech raczej zapomni.
Rifly - 21-05-06, 07:06
Temat postu: Jaki rozmiar jaka dlugosc haka przy JIgu
Witam mam nietypowe pytanie (jestem poczatkujacym) znalazlem firme na necie gdzie mozna kupic tanio glowki jigowe ceny od 4,50 do 7,50 za 10sztuk. i chcialem sie zapytac jaki rozmiar odpowiada jakiej dlugosci haka. Proslil bym o podanie w mm bo posiadam duzo gumowych przynet a nie wiem jakie haki do nich zamowic;/ a wiadomo za duzych nie mozna zalozyc bo przyneta nie bedzie pracowac a za krotkie tez niedobre ;/ POzdrawiam i z Gory dziekuje za odpowiedz:)
Rifly - 23-05-06, 15:13

Niby forum wedkarskie a widze ze kazdy z was tak samo opcykany haha dzieki za wasze odpowiedzi nie wiem do ktora czyatac<lol>
Wigor - 23-05-06, 18:22

Często haki różnych firm, mimo iż mają niby taki sam rozmiar, różnią się wielkością, więc ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Napisz może lepiej jakiej firmy są te jigi to może ktoś odpowie.
Rifly - 24-05-06, 11:46

Jigi sa firmy JAXON a miedzy innymi to modele Jaxon Tsunami, Jaxson Tsunami anty zaczepowe, Jaxon tsunami micro i jaxson ultra long:D ajk by ktos posiadal wymienione jigi bardzo bym prosil o te wymiary:)
kamikaze5 - 12-07-06, 17:04
Temat postu: Tanie główki do spinningu
Mam pytanie do wszystkich, którzy mają dostęp do tanich główek. Czy możecie mi podać namiary na jakiegoś producenta u którego można przez internet, lub tel. zamówić główki.
W sklepie koszt to 80 gr/szt -4g bez zadzioru przy główce. Są to główki do paprochów. Takie właśnie przede wszystkim mnie interesują.

Z góry dziękuję.

keri - 12-07-06, 19:08

Tylko zastanów się ile trzeba ich kupić aby zwrocił się koszt przesyłki..
Podaj ilość jaką chcesz to dam ci namiar. :wink:

shogun_zag - 12-07-06, 23:25

Ponadto przy paprochach lepiej spisuje sie hak muchowy i trok boczny niż ... główki :cool:
keri - 13-07-06, 16:09

Racja shogun paproch=boczny trok a haczyki to tak jak wspomniałeś muchowe lub cieńsze takie do rosówek
Dwie_sety - 14-07-06, 09:46

Główki do paprochów można w prosty sposób zrobić samemu potrzeba haczyki muchowe o odpowiednim rozmiarze oraz śruciny ołowiane o odpowiedniej gramaturze.
Wystarczy taką śrucinę zacisnąc na haczyku i gotowe.
Wśród materiałow do wykonywania sztucznych much są różnego rodzaju "główki" - kulka z wywierconym otworem którą bez problemu zakłada sie na haczyk muchowy. Wystarczy ją umocować odrobiną kleju i już gotowe. Głowki są najczęściej mosiężne lub bardzo cieżkie wolframowe no i oczywiście mają różne średnice.

Haczyki rosówkowe są zazwyczaj odgięte w bok co zaburza pracę paprocha. Haczyk musi byc płaski (dlatego haczyki muchowe są płaskie, haczyki do główek też są płaskie)

kamikaze5 - 15-07-06, 15:28

Do "keri "

Było by to 200 główek, tylko zastanawiam sie nad kosztem przesyłki bo to chyba bedzie troche ważyło.

keri - 15-07-06, 22:18

kamikaze5 główki takie jakich potrzebujesz są w ofercie naszej ulubionej firmy :grin: Jaxon o nazwie Tsunami Micro, w sklepach u mnie w B-stoku koszt takiej główki to 50 gr. Tak więc zastanawiam się czy twoje poszukiwania w necie mają sens a poza tym kupując 10 gr taniej będzie jakieś 20 zł. Pamiętaj o przesyłce a ta wyniesie ok 10 zł.
Przemyśl sprawę :wink:
O tym mówię;

kamikaze5 - 17-07-06, 00:20

Czyli może główka kosztować w sklepie niewiele bo umie w Opolu to jest masakra 80 gr najtaniej jak widziałem a koszt 1zł też jest na porządku dziennym. Poszukam w innym mieście do którego jade na wakacje, chyba wszedzie bedzie taniej niż w Opolu.
Borsuk - 24-07-06, 15:13

No i przede wszystkim zastanów się, czy warto do każdej gumki kupować oddzielną główkę, skoro planujesz zakup takich samych, równie dobrze możesz dokupić więcej paprochów, chociaż 200 szt. to i tak już nieźle. :lol:
element52 - 07-07-07, 23:23
Temat postu: Główki jigowe
Witam!!

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych wedkarzy:

Czy są takie główki jigowe ze jak sie zahaczy ripper/twister/kopyto to zeby sie hak wykrzywił.
Ja używam zyłki góra 6kg.

:?: :?: :?:

Z góry dziekuje za odpowiedzi :cool:

śledzik1977 - 08-07-07, 04:08

Używając mocnej,wytrzymałej plecionki rozginasz większość haków dostępnych na rynku.
Opierają się tylko Gamakatsu i Sasame, ale też nie wszystkie. Także zamiast żyłki - mocna plecionka.

element52 - 08-07-07, 21:31

No dobrze, ale nie chodzi mi o dobrą plecionke tylko zebe te haki złamac lub wygiąc :!:
A tak wogóle to te firmy tych haków co podałes to są dobre :?: I w jakich są cenach :?:

solver - 09-07-07, 11:46

element52, jeżeli na żyłce o wytrzymałości 6 kg uda Ci się rozgiąć, lub co gorsza złamać hak od główki jigowej, to znaczy że taka główka to kompletny szmelc.
Niestety, albo dobra plecionka - i wtedy część przynęt da się uratować przez rozgięcie haka, albo żyłka i wtedy w 8 przypadkach na 10 zaczep = strata, szczególnie, jeżeli łowisz z brzegu. Lepiej z główkami nie kombinuj, bo pewnego dnia możesz gorzko zapłakać. Pogódź się ze stratami albo przejdź na plecionkę - choć i tak w tym ostatnim przypadku nie wszystkie przynęty uratujesz.

Swoją drogą, to pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem, że ktoś celowo szuka czegoś marnej jakości :mrgreen:

maniek - 09-07-07, 22:01

solver napisał/a:
Swoją drogą, to pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem, że ktoś celowo szuka czegoś marnej jakośc
A ja nawet znam takiego gościa ,co "poprawia " dobrej marki haki jigowe ,aby właśnie się wyginały ,wystarczy zapalniczką podgrzać łuk kolankowy haka i po sprawie.Ale uwazam ze to głupota.
element52 - 09-07-07, 22:18

Maniek ...

Głupota czy nie głupota zawsze warto sprubowac. Dzieki za rade maniek :mrgreen:

cinek1979 - 23-04-08, 19:32
Temat postu: haki do główejk jiggowych
Od niedawna posiadam formy do samodzielnego odlewania główek jiggowych problem w tym ,że nie mam haków może któryś z haczykoffcówmoże polecić mi dobre niedrogie :wink: haki oraz namiary na jakis sklep najlepiej internetowy....
jeux - 23-04-08, 19:36

poszukaj na allegro tam nieraz pokazują się takie haki
cinek1979 - 23-04-08, 19:48

śledze allegro w miare regularnie i tylko eagle claw widzialem ale nie mają dobrej opinii (mailowałem z osobami które zakupiły te haki i nie były zadowolone z ich jakości i ostrości)
cezar80 - 30-04-08, 23:11

Wcale nie trzeba kupować specjalnych haków wystarczy dobrej jakości z oczkiem i zamontować do tego takie podwójne uszko z drutu nierdzewnego i wszystko zalać ołowiem
Ja robię w taki sposób że drut zaginam na wzór podwójnej litery L Dolne służy za uszko zgięcie na mocowanie haka a dwa górne wąsy i tak zostaną zalane Sprawdzone w 100%

Robal - 18-06-08, 19:35

Mam pytanie czy ktoś używał główki Anti-Snag, te które posiadają "antyzaczep". Polecacie? Czy uchroni mnie ona przed zaczepami typu kamienie na dnie? Czy rybom to nie będzie przeszkadzać? Czekam na odpowiedzi.
Grzes D. - 18-06-08, 20:05

rybom na pewno nie bedzie przeszkadzac. Co do kamieni to hak sie w nie nie wbija lecz klinuje sie cala glowka pomiedzy kamieniami zatem odpowiedz brzmi nie uchroni.
Homegeon - 05-10-08, 18:08
Temat postu: Główki Jigowe Mustad
Chciałbym ostrzec przed pewnym typem haków firmy Mustad (nie znam modelu)

Otóż ostatnio kupiłem parę sztuk główek Mustada na próbę :
(pierwszy hak odkształcony po normalnym łowieniu na kamieniach, drugi zmierzył się z zaczepem, a ostatni jest nowy)

Łatwo się odkształcają co widać na załączonym zdjęciu, a na zaczepach nawet wyginają do pionu(nieciekawie by było gdyby na haku uwiesiła się jakaś grubsza sztuka :???: ). Przy łowieniu na "wleczonego" haki dość szybko również tępiły się. NIE POLECAM!!
Znacznie lepiej wspominam klasyczne haki z okrągłym lukiem kolankowym.

wobler129 - 05-10-08, 18:10

Homegeon niekiedy producent specjalnie robi główki z takimi hakami - po to, żeby nie tracić przynęt. Nie twierdzę, że w tym przypadku akurat tak było ale... :smile:
Lesio - 05-10-08, 18:38

Mustad nie robi główek na takich hakach, to nie jest ani eagle, ani classic. Mi to wygląda na jakieś podróbki na kiepskich hakach Matzuo.
sandacz - 05-10-08, 19:27

A nie jest to przypadkiem model SHARP :?:
O ile sie nie myle to bylo cos takiego w sprzedazy :idea:

keri - 05-10-08, 19:32

Homegeon, dziwny ten hak jak na Mustada :???:
Tu masz wzory haków http://www.mustad.no/catalog/products.php?id=133 i takich nie ma.

Lord Konrad I - 05-10-08, 19:41

Ja też jestem załamany jakością kupionych ostatnio przeze mnie główek jigowych, wprawdzie to nie mustad, ale hak główki pękał na zaczepie w połowie, lub przy uszku a żyłka 0.18 spokojnie to wytrzymywała :shock: Jedyne w sklepie, więc będę musiał się zaopatrywać gdzie indziej
Homegeon - 05-10-08, 19:51

ja również nie znalazłem nigdzie tego modelu ale kupowałem je z woreczków Mustad oraz ma symbol Mustad.

A to, że mustady łamią się pryz oczku to dawno sie o tym przekonałem :mrgreen: parę główek już tak połamałem :)

Homegeon - 05-10-08, 20:14

Okazuje się, ze to jest model Sharp
Sklep

marewel - 05-10-08, 20:48

Widziałem na filmie WMH jak mówili to tych główkach wiec jest to na 100% mustad.
sandacz - 05-10-08, 22:07

Czyli jednak dobrze mi sie skojarzylo :grin:
orwon - 05-10-08, 22:43

Łowię prawie wyłącznie na główki mustada i nigdy nie miałem takiej przygody, a lądowały już w niezłych zaczepach.Używam główek na haku classic i będę się im teraz uważniej przyglądał. Jak narazie są to dla mnie najlepsze główki. Może po takich przygodach jak ta Homegeon, 'a producent wycofał model sharp z oferty?
Homegeon - 05-10-08, 22:51

orwon,
na to wygląda.

ja również łowie Mustadami Clasic oraz Hakami SASAME lecz te są ciut drogie ale lepszych chyba nie miałem.

orwon - 05-10-08, 23:00

SASAME? Homegeon, Daj jakiś namiar gdzie można się w nie zaopatrzyć. Wypróbujemy.
Homegeon - 05-10-08, 23:05

allegro
Krokodyl sklep

z SASAME łowie głownie rozmiarami 5/0 - 7/0

Lord Konrad I - 06-10-08, 14:52

a jakie jeszcze główki polecacie? Widziałem, że Gamakatsu również są w cenie, Ownery oscylują wokół >1zł. Coś o najlepszym współczynniku cena/jakość ;)
wobler129 - 06-10-08, 14:55

Gamakatsu są ok :wink: Na Mustady też nie narzekam, jednak Gamaki mają wytrzymalsze haki - Mustaty na kamieniach się tępią, a Gamaki są dalej ok :wink: Tyle, że wolę ciemniejsze haki, a w Gamakatsu są srebrzyste.
keri - 06-10-08, 17:57

Ja zrezygnowałem z firmowych główek na poczet lokalnego wyrobu. Doskonałe czarne haki /firmy nie znam/ i porządnie odlana główka w rozsądnej cenie daje pełnie satysfakcji.
Z mustada używam tylko główek micro.

Lord Konrad I - 06-10-08, 18:43

keri powiedziałbyś coś więcej ;)
keri - 06-10-08, 18:52

Lord Konrad I, nie wiele więcej mogę powiedzieć bo producent należy do typu garażowca, robi głównie na swoje potrzeby i trochę na sprzedaż.
Jak mam braki w gramaturach uzupełniam je wyrobami http://sklep.ular.pl/index.php?categoryID=48

wobler129 - 06-10-08, 18:56

Jak dla mnie główka powinna mieć ostry, mocny hak najlepiej z dużym i długim łukiem kolankowym. Powinna także zawierać pierścienie. 2 lub 3 w zależności od wielkości gumy :smile:
Lord Konrad I - 06-10-08, 19:14

właśnie kolejna trzasła mi w palcach :shock: Miałem pytać o VMC. Widzę że niedrogie ;) Rozumiem, że je polecasz keri, jak nie masz dostępu do tamtych rękodzieł?
keri - 06-10-08, 19:19

Boję się ostatnio używać słowo "polecam" na tym forum :wink: ale...
tak, te główki spełniają moje oczekiwania :grin: .

wobler129 - 06-10-08, 20:03

Nie podoba mi się zadzior trzymający gumę :???: Rozrywa prawie każdą gumę
keri - 06-10-08, 20:17

80% gum jakie używam to rippery manns a te są mocno spłaszczone. Główki z pierścieniami nie nadają się do tego typu gum ze względu na sporą średnicę właśnie tych pierścieni. bardzo mocno zniekształca rippera i zakłóca jego pracę.
VMC z zadziorem może i czasami niszczą ale nie zakłócają pracy przynęty.

Lord Konrad I - 06-10-08, 20:17

i ciężko je dostać w internecie jak widzę. Szczególnie ten model, w bliższych mi wielkościach haka- 4/0 , 5/0 , 6/0
sinus - 06-10-08, 20:19

keri napisał/a:
Nie podoba mi się zadzior trzymający gumę :???: Rozrywa prawie każdą gumę

Łowiłę na vmc ładny paręlat i muszę powiedzieć, że miałem tylko 2 przypadki, że zadzior zniszczył gumę wcześniej niż drapieżnik czy została na zaczepie, więc nie wiem skąd ta opinia co do zadzirów...

keri - 06-10-08, 20:21

sinus, ale ja na prawdę tego nie powiedziałem :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytowanie nawala.

Lesio - 06-10-08, 20:36

sinus napisał/a:
więc nie wiem skąd ta opinia co do zadzirów...

Czasami za pierwszym razem nie uda się poprowadzić haka we właściwym miejscu rippera i trzeba zrobić poprawkę. Jak zadzior przetnie gumę, to już na tego typu główce nie będzie się ona dobrze trzymać (zwłaszcza przy mannsie). Czasami mam ostatnią właściwą gumę z lekką główką i gdy ją zmieniam na cięższą, jest to samo. Obecnie stosuję wyłącznie główki tależowe zarówno Mustada, jak i Gamakatsu, przy czym te drugie uważam za lepsze (dłużej pozostają ostre), zwłaszcza wersje eagle.
Mając tależyki można spokojnie zmieniać główki przy tej samej przynęcie i zawsze się wszystko dobrze trzyma i dobrze wygląda. Łowię na rippery Manns'a 8 i 10cm, 4-calowe i większe Sea Shady, Shakery i Swim Shinery, mniejszych przynęt nie stosuję.
Oszczędność 50-groszy na haku może potem wyjść bokiem przy stracie dużej ryby...
Gamakatsu robi 'normalne' główki do wielkości 5/0, potem wchodzi się w droższą wersję big game, dlatego 6/0 kupuję raczej Mustada.

Homegeon - 06-10-08, 21:11

ja już wolę uzbrajać gumy w główki z zadziorem na kołnierzu niż pierścienie ponieważ często gumy się od nich wyrabiają a przy zakładaniu pierwszy raz poprostu na ostatnim pierścieniu cała guma się chowa do środka i często mam z tym problem. sporo gum uszkodziłem w ten sposób
welfron1 - 06-10-08, 21:21

http://www.fishing-mart.c...1063-k5580.html

Fire-Ball czy stosowaliście takie główki :?:

artech - 07-10-08, 00:34

welfron1 napisał/a:
Fire-Ball czy stosowaliście takie główki
z tą ceną to chyba lekko przesadzili, nawet zwykłe (kiepsko odlane :idea: ) główki wychodzą prawie po 4 PLN za sztukę :shock: Pogło ich :mrgreen: :mrgreen:
wobler129 - 07-10-08, 07:32

Gumy są bardzo często rozrywane przy takich zadziorach trzymających gumę. Gdy spóźnimy zacięcie i sandacz trzyma już samą gumę, mocno w pysku i zatniemy to guma już jest rozerwana :wink: Lub przy częstej zmianie gumy.

Dlatego wolę "talerze" :wink: A jeśli guma już się wyrobiła to polecam super glue :mrgreen:

sinus - 07-10-08, 09:02

Lesio napisał/a:
Czasami mam ostatnią właściwą gumę z lekką główką i gdy ją zmieniam na cięższą, jest to samo.

wobler129 napisał/a:
Lub przy częstej zmianie gumy

i wszystko jasno, raczej nie zdarza mi się zmieniać główek w gumkach...

wobler129 - 07-10-08, 15:39

wobler129 napisał/a:
Gdy spóźnimy zacięcie i sandacz trzyma już samą gumę, mocno w pysku i zatniemy to guma już jest rozerwana :wink:

keri - 07-10-08, 17:15

Lesio napisał/a:
Czasami mam ostatnią właściwą gumę z lekką główką i gdy ją zmieniam na cięższą, jest to samo.
To już wiem dla czego u mnie się nie rwą.
Zawsze mam przy sobie spory zapas gum.
I jak zmieniam główki to zawsze z cięższej na lżejszą :wink: :lol:

wobler129 - 07-10-08, 17:18

keri napisał/a:
Zawsze mam przy sobie spory zapas gum.

Ja muszę to nadrobić - przez zimę miałem już dużo gum, ale teraz mam około 30 sandaczowych. :(

Właśnie mam pytanie - próbowaliście super glue, bo nikt nic o tym nie napisał? Ja już tak robiłem :razz:

keri - 07-10-08, 18:59

Próbowałem super glue czy innego szybkoschnącego kleju i nadal zdarza mi się doklejać gumy do główki.
Wada jest taka że główka z przyklejoną główką śniedzieje co pewnie nie ma wpływu na jej skuteczność a tylko na estetykę.
Są dni że ryba gryzie bardzo delikatnie i myślę tu głównie o okoniu i ściąga gumę z haka, wtedy używam kleju.

wobler129 - 07-10-08, 19:03

Ja używam kleju tylko wtedy, gdy guma jest już wyrobiona. Bo tak, pierścienie, talerze bardzo fajnie trzymają gumę :wink:
Lesio - 07-10-08, 19:16

Guma schodziła mi z haka także przy wyrywaniu przynęty z zaczepów oraz czasami podczas holu drapieżników. Na główki starego typu łowiłem naście lat i już do nich nie wrócę. Jeżeli tależe zbytnio pogrubiają część głowową, to trzeba ścisnąć przynętę w tym miejscu palcami a wbiją się w nią jak w masło i będzie ok.
Spory zapas gum, to pojęcie względne. We wrześniu pojechałem z 10szt. ulubionych 10cm Mannsów na szczupaki i wróciłem z jednym mającym ogonek, reszta została zdemolowana przez pistolety. W typowo szczupakowych akwenach w ogóle zrezygnowałem z przynęt miękkich.

Lord Konrad I - 10-10-08, 21:53

kupiłem dziś 2 główki gamakatsu na próbę ;) Pierwsze wrażenie-bardzo ostre, no i się nie rozginają w tak łatwy sposób :) Zobaczymy nad wodą ;)
CHELEK - 23-11-08, 23:01
Temat postu: Jigi samoróbki
Witam mam mały problemik chciałbym zrobić trochę dużych główek jigowych ale nigdzie nie mogę zdobyć dużych haków 7/0-10/0 i bardzo bym prosił o poradę gdzie mogę zdobyć takie duże same haki bo stałem się posiadaczem sporej ilości ołowiu i fajnej formy :?: :?: :roll: Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI. :lol: :lol:
cezar80 - 24-11-08, 20:30

Kup zwykłe haki z uchem i z drutu wygnij takie ucho na wzór litery L, w środek tego ucha hak, wygięcie tego drutu to zaczep żyłki a pozostałe wąsy od drutu podegnij do góry i zalej w foremce ołowiem. Proste, skuteczne i tanie rozwiązanie
maniek - 24-11-08, 20:36

CHELEK napisał/a:
bardzo bym prosił o poradę gdzie mogę zdobyć takie duże same haki
Poszukam linku do pewnej strony i zapodam ,jedyny kłopot to najmniejsza ilość to 1000 szt. :sad:
CHELEK - 25-11-08, 15:18

cezar80 napisał/a:
Kup zwykłe haki z uchem i z drutu wygnij takie ucho na wzór litery L, w środek tego ucha hak, wygięcie tego drutu to zaczep żyłki a pozostałe wąsy od drutu podegnij do góry i zalej w foremce ołowiem. Proste, skuteczne i tanie rozwiązanie
. Oki tylko gdzie mogę dostać takie haki się pytam żeby były nawet druciaki tylko rozmiar min8/0 ?????
CHELEK - 25-11-08, 15:19

maniek-czekam z niecierpliwością na linka !!!!!!!!! :smile: :smile: :smile:
maniek - 25-11-08, 16:41

CHELEK napisał/a:
maniek-czekam z niecierpliwością na linka
gdzieś mi się schował ale już mam.LINK
Kliknij w menu na Haken :wink: widzę że już się pozmieniało są opakowania po 10 i 100 szt a rozmiar do 10/0 :shock:

CHELEK - 25-11-08, 21:42

Wielkie podziękowanka maniuś ale drogawe te haczyczki.Lecz jak się nie ma co się lubi ............itd itd itd !!!Pasóją mi wymiarami .. :wink: :wink: :wink: :grin: :grin:
maniek - 26-11-08, 09:24

No tanio nie jest to fakt ,w razie kłopotów z zamówieniem to daj znać na PW .

A też warto skorzystać z podpowiedzi o długości trzonka ,przy doborze rozmiaru.

1 = 31 mm
1/0 = 35 mm
2/0 = 39 mm
3/0 = 42 mm
4/0 = 55 mm
5/0 = 60 mm
6/0 = 65 mm
8/0 = 79 mm
10/0 = 84 mm

CHELEK - 27-11-08, 18:03

maniek napisał/a:
No tanio nie jest to fakt ,w razie kłopotów z zamówieniem to daj znać na PW .

A też warto skorzystać z podpowiedzi o długości trzonka ,przy doborze rozmiaru.

1 = 31 mm
1/0 = 35 mm
2/0 = 39 mm
3/0 = 42 mm
4/0 = 55 mm
5/0 = 60 mm
6/0 = 65 mm
8/0 = 79 mm
10/0 = 84 mm
Wiesz zakupiłem po wrześniowym wyjeździe na Szwecję dużo dużych gum i sklepowe jigi są drogie jak choroba do takich przynęt i stwierdziłem ze zrobię sobie sam żeby mieć na przyszły rok na wyjazd we wrześniu także odezwę się do ciebie na 1000% po nowym roku w sprawie tych haków.JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI ! :razz:
CHELEK - 27-11-08, 18:05

SORRY nie dopisałem że będzie to w styczniu a nie w sierpniu :oops: :oops:
maniek - 28-11-08, 10:21

CHELEK napisał/a:
odezwę się do ciebie na 1000% po nowym roku w sprawie tych haków
Może być za późno ,jak by co to do świąt mogę ci pomóc,po świętach będzie gorzej.
Miro1956 - 29-11-08, 06:47

CHELEK, znalazlem cos takiego, moz z gosciem sie dogadasz? http://www.allegro.pl/sho...4593068#gallery
CHELEK - 17-12-08, 11:59

DZIĘKI za pomoc Miro ale mi chodzi o główki z hakami min 8/0 a to wszystko jakieś małe !!! :roll:
CHELEK - 17-12-08, 12:02

maniek napisał/a:
CHELEK napisał/a:
odezwę się do ciebie na 1000% po nowym roku w sprawie tych haków
Może być za późno ,jak by co to do świąt mogę ci pomóc,po świętach będzie gorzej.
Spokojnie jak coś to jeszcze pewnie się zgadamy bo ja do świąt żebym pękł to się nie wyrobię z zakupem :???: (kocioł przedświąteczny w domu i jeszcze większy w pracy !! :mad: :mad: )
maniek - 23-12-08, 19:06

CHELEK napisał/a:
Spokojnie jak coś to jeszcze pewnie się zgadamy bo ja do świąt żebym pękł to się nie wyrobię z zakupem
Ok. :cool: ja sobie zamówiłem 4/5/6. jak sprawdzę jakość to dam ci znać czy warto.
maniek - 05-01-09, 11:02

Witam
Dostałem przed świętami ,ale teraz mogę opisać i foto zapodać.
Haki firmy VMC Barbarian 5150 RD 4/0-100szt
VMC Barbarian 5150 RD 5/0-100szt
VMC Barbarian 5150 RD 6/0-100szt

Haki oczywiście do główek jigowych ,co mnie zaskoczyło ?, to grubość haka są nie co grubsze od sklepowych a zwłaszcza rozmiar 6/0 ,niemniej drut jest Ok nie za twardy i nie za miękki ,co do ostrości haka powiem że są ostre ,ale w skali 3-stopniowej daje 2.Co zaś się tyczy rozmiarów to tak jak w tabeli j/w.
Co do kosztów haka to waha się w granicach 0,6-0,7pln.za szt.
Teraz zostaje szybko zrobić formy i produkować. :wink:

CHELEK - 07-01-09, 16:50

Maniuś teraz to sę dopiero w brodę pluję że nie dałem rady zamówić u ciebie te haki ale .......może też ktoś mi przywiezie dzięki twojemu linkowi :grin: :grin: Podobają mi się strasznie :oops: :oops:
b0bek - 06-03-09, 12:54

A co myślicie o główkach Mustad Micro z mikrozadziorami? Jak na pierwszy rzut oka wyglądają nieźle, niedługo idę zobaczyć jak się spisują nad wodą.
psulek - 11-03-09, 09:53

Jeżeli chodzi o główki to mogę plecić dwie firmy:

1. Gamaktsu
2. Owner Precision Micro

Nigdy nie zawiodłem się na tych główkach. Gamakatsu używam do cięższych zestawów, Owner idzie do paprochów - zdecydowanie najlepszy z tych co używałem (bardzo ostre, nie tępią się, brak kołnierza). Ownera używał bym również do cięższych, ale nie podoba mi się rozwiązanie kołnierza- gamakatsu ma lepsze.

Mikrozadziory to chłyt marketingowy - jeszcze mi paproch nie zjechał z Ownera.

Mustad jest dobry, dopóki grot nie przejedzie po kamieniu - prawie od razu się tępi.

Pozdrawiam

Paweł

Deuuu - 23-07-09, 11:58

Ja używam tylko i wyłącznie główek mustada, na dodatek wyłącznie na hakach Eagle :smile: Mi odpowiadają i najważniejsze jest to że przy mocnej plecionce 3/4 przynęt udaje mi się odzyskać :wink:
Lesio - 27-11-09, 14:11

Szukam główek na dobrych hakach 12/0. Mam mustada big game, ale hak jest zbyt tępy, aby nadawał się do łowienia. Potrzebuję czegoś na prawdę ostrego, aby za każdym razem nie bawić się samemu w ostrzenie. Miał ktoś może gamakatsu w tej wielkości?
DAWID - 27-11-09, 18:13

Lesio oczywiscie
Głowki jigowe gamakastu
http://allegro.pl/item817...r_12_0_15g.html

Tu są 15 gramowe a na hacie mam 20 wiec sa w roznej gramaturze.

Lesio - 27-11-09, 18:40

Dawid, ja wiem, że są takie główki, jednak chodzi mi o opinię kogoś, kto miał je w ręku. Do tej pory największe miałem mustada 10/0 i były w porządku, potrzebowałem 12/0, więc kupiłem w ciemno. Wyszła kaszanka, bo mustad przy tej wielkości ma gruby i tępy jak cholera hak, nie wiem, jak gamakatsu.
DAWID - 27-11-09, 18:58

Lesio mam te głowki juz prawie rok z obciazeniem 20 gram sa caly czas ostre nawet bardzo. Nie wiem z jakiego są materiału ale trzonek maja czarny. Mysle ze sie nie zawiedziesz gamakatsu góruje w kategori głowek i kaszany nie wypuszcza.
Lord Konrad I - 27-11-09, 19:20

To prawda mniejsze z tej serii są bardzo wytrzymałe i ostre, ale większych niż 5/0 nie miałem w rękach
marusia-92 - 10-03-10, 20:43

A ktoś może ma główki dragon speed czy jakoś tak? :wink: