Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Morze - kiedy i gdzie na sledzia

szotornik - 23-09-08, 19:00
Temat postu: kiedy i gdzie na sledzia
Witam mam pytanie do znawców tematu czy już śledzie już sa w porcie czy już biorą proszę o inf.
papke3 - 11-11-08, 13:53

Przyłączam się do pytania, dodatkowo - gdzie je najlepiej w porcie Gdyni łowić???
macias - 11-11-08, 20:54

Jak byłem w sobotę we Władysławowie słyszałem, że w porcie ludzie całkiem nieźle już bawią się z tymi rybkami.
robcio - 08-03-09, 02:25

Odświeżę temat. Które miesiące dają największą szansę na złowienie śledzia? Wiem już, że całkiem dobrych wyników można spodziewać się w miesiącach letnich i jesiennych. W ubiegłym roku całkiem niezłe efekty odnotowywałem latem i w listopadzie. Zastanawiam się jak sytuacja wygląda wczesną wiosną... Pytam, ponieważ planuję kilkudniowy wypad nad Bałtyk pod koniec marca. Na pewno spróbuję połapać śledzie, może jakieś inne rybki... Czekam na sugestie kolegów bardziej ode mnie zorientowanych w temacie...
jacekfr - 05-03-10, 15:01

Koledzy mekka śledzia jest jest Łeba w marcu kwietniu jak śledź podchodzi na tarło wtedy jest istne szaleństwo i piękne duże tłuste sztuki.Sam czekam na ten moment .
stary55 - 05-03-10, 15:15

jacekfr, jak będa brały to daj znac
jacekfr - 05-03-10, 17:51

Ok stary dam znać na forum
mroweczka177 - 30-03-10, 22:20

Ciekawe jak tam ze śledziem?? dzieje sie już coś chłopaki??
greenlife - 30-03-10, 23:07

Coś się ruszyło, byłem dzisiaj godzinę prawie pełne wiadro wszystkie 20-35cm.
Takie łowienie nie jest na moje nerwy, część ludzi przestaje myśleć jak zobaczą trochę mięsa.Wyciągniesz 4 śledzie na raz i od razu się robi ciasno. Niektórzy to mają nawet pomysły żeby tobie zza pleców rzucać :roll: , pogonisz takiego to później stanie z boku i godzinę sapie coś pod nosem :???:

jeux - 31-03-10, 06:20

greenlife, a gdzie łowisz
mroweczka177 - 31-03-10, 08:08

Aha mam małe pytanko, pytam o śledzia ponieważ chciałbym się pobawić z nim troszke, już tłumacze o co mi chodzi.
Jestem w Danii jak myślisz czy śledz i tu już bierze normalnie?? byłem wczoraj na fiordzie ale puki co nie było go widać, a może na otwartym jest jeszcze?? bo tyle co dałem rade sie dowiedzieć to że śledz wchodzi na fiordy marzec-kwiecień. Może jeszcze nie dotarł do fiordów?? A w necie nic nie moge się dowiedzieć bo nikt nic nie pisze na tentemat, gdybym znał duński bądz angielski zapytał bym w sklepie wędkarskim , a tak to lipa
Wiesz może jak długo już trwa mekka śledzia??

greenlife - 02-04-10, 14:33

Wczoraj była powtórka :mrgreen:
Niecałe 2 godziny i pełne wiadro, drugi i ostatni raz w tym roku. Więcej nie jadę bo strach :lol:
Wszyscy łowili teleskopami i żyłkami ~0,40 i nie mogli sięgnąć ławicy.
Ja spinem do 30g, żyłka 0,22 i co rzut 3-4 szt. :cool:
jeux napisał/a:
greenlife, a gdzie łowisz

Łeba

kolek_93 - 02-04-10, 16:29

No to ładnie połowiłeś Greenlife ;) A orientuje sięktośco ze śledziem w okolicy Gdańskich miejscówek?..
jacekfr - 02-04-10, 18:56

[quote="kolek_93"]No to ładnie połowiłeś Greenlife ;) A orientuje sięktośco ze śledziem w okolicy Gdańskich miejscówek?..[/quot

Panowie potwierdzam Śledź w Łebie jest i jest go dużo i ładny tłusty też dzisiaj byłem i ładnie połowiłem,jest świeży śledź tak że w pierwszy dzień Świąt jadę na plażę wypróbować nowy sprzęt do Surf Castingu.
Dla wszystkich Wesołych Świąt Wielkanocnych

jacekfr - 03-04-10, 07:36

stary55 napisał/a:
jacekfr, jak będa brały to daj znac

stary55 w Łebie śledzia bardzo dużo zbieraj sprzęt i w drogę,pozdrawiam

kolek_93 - 03-04-10, 08:49

Ja czekam az wejdzie do Gdańska myślę że po świętach powinien już być:)

WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH

rekin - 03-04-10, 11:11

Witam
Śledzia łowili w Łebie na kamieniach u ujścia kanału portowego
na pięć haków pięć śledzi i to dosyć spore
ludzi pełno na tych kamieniach i wiadra też mieli pełne
widziałem jak wypływałem z portu i wpływałem do portu
może się wybiorę i moje pytanie jakie zezwolenie jest potrzebne

pozdrawiam rekin

mroweczka177 - 03-04-10, 12:35

greenlife, Dlaczego strach ??
stary55 - 03-04-10, 14:13

jacekfr, Wielkie dzięki
jacekfr - 03-04-10, 16:13

rekin napisał/a:
Witam
na pięć haków pięć śledzi i to dosyć spore
ludzi pełno na tych kamieniach i wiadra też mieli pełne
widziałem jak wypływałem z portu i wpływałem do portu
może się wybiorę i moje pytanie jakie zezwolenie jest potrzebne

pozdrawiam rekin

Kolego zezwolenie na amatorski połów morski jeden dzień 18pln a cały rok 49pln i wykupujesz kartę w urzędzie Morskim.

mroweczka177 - 03-04-10, 19:50

Aha ;) dzięki za info ;) a tak ogólnie to dużo trzepią ??
greenlife - 03-04-10, 20:09

rekin napisał/a:

W razie kontroli łowienie na kamieniach, albo gwiazdach 500zł+, ale i tak nie brakuje takich co chcą zapłacić 1000zł za wiadro śledzi warte 10zł :roll:

mroweczka177 - 07-04-10, 06:25

No tak racja, ja pojade spróbuje czy bedzie śledz wtedy pojade zapłace jeden dzień i z głowy :) :) :)
A kto orientuje się jak w Kołobrzegu śledzik ;>??

tomek1 - 07-04-10, 08:51

mroweczka177 napisał/a:
No tak racja, ja pojade spróbuje czy bedzie śledz wtedy pojade zapłace jeden dzień i z głowy :) :) :)

Z tego co mi wiadomo nie ma zezwoleń krótszych niż miesiąc. Przy czym cena którą podał jacekfr dotyczy właśnie zezwolenia miesięcznego. :wink:

jacekfr - 07-04-10, 15:50

tomek1 napisał/a:
mroweczka177 napisał/a:

Z tego co mi wiadomo nie ma zezwoleń krótszych niż miesiąc. Przy czym cena którą podał jacekfr dotyczy właśnie zezwolenia miesięcznego. :wink:

Kolego masz rację pomyliłem dzień z miesiącem

kolek_93 - 07-04-10, 18:42

Orientuje się może już ktoś co z tą rybką w zatoce :?: :?: :?: Gdańskiej? :?: :?: :?:
Slawoo - 07-04-10, 20:58

Śledzik jest w zatoce, dziś byłem koło kapitanatu w Gdyni ok 2h i ok 3kg załapane.
mroweczka177 - 07-04-10, 22:01

Ok Dziękuję wam za sprostowanie :) :) :) A orientuję się ktoś jak W kołobrzegu ??
jacekfr - 08-04-10, 08:37

Slawoo napisał/a:
Śledzik jest w zatoce, dziś byłem koło kapitanatu w Gdyni ok 2h i ok 3kg załapane.

Kolego możesz powiedzieć gdzie to jest dokładniej i jaki śledź bierze chodzi mi o wielkość z góry dziękuję

Slawoo - 08-04-10, 09:05

Innymi słowy koło Dworca Morskiego (koniec ulicy Polskiej). Wielkosc rózna. Zdazaja sie i duze i srednie.
jacekfr - 08-04-10, 13:28

Slawoo napisał/a:
Innymi słowy koło Dworca Morskiego (koniec ulicy Polskiej). Wielkosc rózna. Zdazaja sie i duze i srednie.

Kolego zapytam jeszcze czy jest dużo ludzi bo byłem w Łebie i co tam się dzieje to szkoda gadać wędkarz na wędkarzu

kolek_93 - 08-04-10, 15:36

okej myślę że w niedzielę podskoczę z kolegami .:)
A jakie miejsce w Zatoce Gdańskiej polecacie? :?: :?: :?:

Slawoo - 08-04-10, 19:13

Wczoraj max 10 osób dziś podobnie ale byłem tylko chwilke ok 13. Śledzia tez mało dziś. Wczoraj 14-16 zdarzały sie komplety na choince
mroweczka177 - 08-04-10, 19:20

Chłopaki czy jest ktoś z kołobrzegu co wie coś na temat śledzia w Kołobrzegu ?? można już jechać czy jeszcze za szybko ?
warszawa_24 - 08-04-10, 19:47

Jak to wygląda w Świnoujściu?
szotornik - 09-04-10, 12:54

slawoo walnij na gg do mnie 3520547 a tak poza tym wybiera się ktoś jutro do Gdyni do starego portu na śledzia
mroweczka177 - 09-04-10, 14:26

Takie rzeczy pisz se na pw ;P odpowie ktoś na moje pytanie ?? Bo nie chce mi sie jechać 120km zeby porzucać na marne ;D
jeux - 09-04-10, 18:36

panowie co to by był za temat jak każdy zada pytanie a wiadomości na PW to chyba nie fer
greenlife - 09-04-10, 18:53

jeux napisał/a:
panowie co to by był za temat jak każdy zada pytanie a wiadomości na PW to chyba nie fer

Kiedyś jak tyle ludzi nie wiedziało o śledziach można było sobie przyjechać o której się chciało w niedzielę i miejsce było :wink:
Wczoraj w Łebie podobno była rzeźnia kilku się pobiło, podobno sobie nawet rowery do wody powrzucali i do tego ktoś się utopił :evil:

tomek1 - 09-04-10, 19:20

greenlife napisał/a:
Wczoraj w Łebie podobno była rzeźnia kilku się pobiło, podobno sobie nawet rowery do wody powrzucali i do tego ktoś się utopił :evil:

Dlatego dziwię się, że tak barwnie opisujecie udane połowy na forum :roll: Każdy kto łowi śledzie wie, że ilość miejsca do łowienia przy wyjściu z portu- jest bardzo ograniczona. Kilkunastu ludzi na główkach oznacza łowienie ramię w ramię (dosłownie). Jak wśród tych osób jest jakiś kretyn, to znacznie wzrasta prawdopodobieństwo zwady. Jeżeli zamiast kilkunastu pojawi się dwadzieścia parę, to już zaczyna się robić nieśmiesznie, bo ci co przyszli później rzucają na skos tam gdzie lepsze brania. Jakie są efekty wiadomo.

Dlatego łowienie śledzi to sport dosyć ekstremalny. Może to trochę głupio zabrzmi jak na forum, ale zachowajcie rozwagę w informacjach o śledziach, dla zdrowia Waszego i innych owładniętych szałem połowu.
Bawię się w to już ładnych parę lat i czasem ciężko uwierzyć do czego zdolny jest wędkarz, żeby złowić kilka rybek, których kilo kosztuje 5 złotych :roll: Coś takiego jest w tej zabawie, że emocje idą w górę (może to dążenie do zapięcia kompletu na zestawie :?: :mrgreen: )

mroweczka177 - 09-04-10, 21:20

jeux napisał/a:

Dla mnie wydaję się że, umawialnia jest gdzie indziej a nie w takim miejscu,( chodzi głównie o temat), jesli chce niech sobie założy temat i tam pisze a z tym PW to mi chodziło o wysłanie jego numeru gg, A nie ja np zadaje pytanie, z niecierpliwością czekam na odpowiedz, a ktoś za przeproszeniem zaśmieca i wyrzuca moje pytanie gdzieś dalej i ludzie na nie nie odpowiadają bo jest ono wyrzucone np na inną stronę, a nie każdy z użytkowników chodzi po każdej stronie w danym temacie, zazwyczaj czyta ostatnie posty, i co mam codziennie pisać znowu by ktoś odpowiedział na moje pytanie ??

mroweczka177 - 09-04-10, 21:21

tomek1, Zapewne dążenie do zapięcia kompletu hehe :) :) :) :twisted:
Pozdrawiam :) :):)

Ponawiam Pytanie czy ktoś był na śledziach w Kołobrzegu ??

Jacek - 10-04-10, 00:00

Kurcze, mroweczka177, ktoś musi Ci coś w końcu o tym Kołobrzegu napisać bo nie odpuścisz, haha. Ja byłem tam wczoraj służbowo, wieczorem poszedłem na spacer, byłem w porcie, żadnych łowiących nie widziałem. Ale to może żadna wskazówka, bo to było już późno, jakieś pół godziny przed zmrokiem
mroweczka177 - 10-04-10, 05:14

Już sie wytłumacze dla czego tak bardzo chcem :) :) :) a więc Gdzie pójdę indziej na rybki ? Jeszcze troszke za szybko zimna woda ;) a na dorsza jeździć co tydzień już nie będe bo brak pieniążków. A głównym powodem jest to że przed świętami pojechałem do Danii, gdzie miałem łowić śledzie w fiordze, lecz opóźniło się to wszystko w tym roku i śledzia nie było jeszcze, a ja musiałem wracać do PL, i dla tego nie odpuszcze :) :) :) A tak jak już pisałem szybciej mam 120km do kołobrzegu, i nie chciał bym pojechać porzucać tylko i wrócić :) Nie ukrywając zabawa ze sledziem dla mnie jest znakomita :)
Jacek, Dziękuję Ci bardzo ;) ale gdybyś wiedział coś już wiecej to daj cyne jakoś, kiedy idziesz znów na spacerek do portu , hehe ;) ?? ;)

Jacek - 10-04-10, 10:18

mroweczka177, ja niestety byłem tam tylko na jedną noc, więc nie będę mógł już Ci pomóc, pozostaje liczyć że odezwie się ktoś bezpośrednio z Kołobrzegu
mroweczka177 - 10-04-10, 12:20

Jacek, Więc bardzo dziękuje za pomoc :) :) :) Trudno, tak jak mówisz pozostaje czekać aż ktoś z Kołobrzegu sie odezwie :) ;) ;)
Pozdrawiam

mroweczka177 - 11-04-10, 20:33

A ja mam w sumie jedno pytanie dotyczące śledzia, czy da rady go złowić gdy jest ciemno ?? Chodzi mi np o godzinie hmmmmm 4 rano gdy jeszcze jest ciemno ? próbował kto kolwiek łowić o takiej porze ??
michal o. - 12-04-10, 10:36

przyłączam się do pytania warszawa_24, ktoś wie jak sytuacja wygląda w Świnoujściu ??
kolek_93 - 20-04-10, 17:30

Byłem w niedzielę w okolicach Gdańska na śledziku w 4 osoby nałowiliśmy prawie limit dzienny dla każdego z nas ;) na koniec juz się nie chciało łowić ręce bolały nie było gdzie pakować 3 wiaderka po 5 l sprzedaliśmy na miejscu turystom ;) )

W niedzielę wybieram się znowu tym razem postaram się załatwić jakieś :lol: fotki.

oI0 - 20-04-10, 19:26

Nie wiedziałem, że można handlować rybami złowionymi nie przez rybaka
warszawa_24 - 20-04-10, 20:44

Na majówce jadę Simsonkiem do Świnoujścia-Międzyzdroji na ryby :mrgreen:
Jak w końcu z tym śledzikiem w Świnoujściu?

barylaxp - 23-04-10, 17:32
wlasnie jestem ciekawy czy sledzia mozna zlapac wczesnie z ranca... tzn o 5 czy o 6 godzinie?
panowie? i jak polowy w lebie czy wladyslawowie?

dzieki za info.
ja mam zamiar sie jutro wybrac z rana, tylko czy ma to sens?

pozdro.

greenlife - 23-04-10, 18:10

barylaxp napisał/a:
wczesnie z ranca... tzn o 5 czy o 6 godzinie?

O takiej godzinie możesz zapomnieć o jakimś dobrym miejscu :twisted: Śledź najlepiej bierze jak słońce zacznie dobrze świecić , ale niektórzy podobno już o 3 rano się ustawiają w dobre miejsca :lol:

barylaxp - 24-04-10, 17:51
moze ktos w najblizszym czasie sie wybiera na sledzia? chetnie bym sie nauczyl czegos nowego w okolicach Łeby lub Władka? pozdrawiam.
jacekfr - 25-04-10, 07:23
Temat postu: Re: kiedy i gdzie na sledzia
barylaxp napisał/a:
moze ktos w najblizszym czasie sie wybiera na sledzia? chetnie bym sie nauczyl czegos nowego w okolicach Łeby lub Władka? pozdrawiam.

Kolego w Łebie już śledzia nie połowisz od 26.04 do 25.05 jest zakaz wędkowania w porcie

jacekfr - 26-09-10, 12:16

Koledzy jak wygląda w Łebie z jesiennym Śledziem?
greenlife - 26-09-10, 20:48

Jak na razie nie było i raczej już w tym sezonie nie będzie. Najbliższe 4 dni ma wiać dosyć mocno z N-NE. :cry:
jacekfr - 27-09-10, 12:07

greenlife napisał/a:
Jak na razie nie było i raczej już w tym sezonie nie będzie. Najbliższe 4 dni ma wiać dosyć mocno z N-NE. :cry:

2 lata temu jakoś o tej porze nieźle połowiliśmy śledzie i to nie byle jakie.

jacekfr - 27-09-10, 12:11

A tarło jesienne śledzia? Tak jakoś powinno się odbyć !!!
greenlife - 27-09-10, 14:22

Zapewne podejdą w październiku jak już będzie zakaz spiningowania i będzie wolno łowić tylko na 1 haczyk :roll:
Bless - 27-09-10, 16:36

To mnie zaciekawiłeśgreenlife, to w październiku nie wolno w morzu już spiningować :shock: Dotyczy to tylko połowu śledzi czy jak???? I co z tym jednym haczykiem, w kwestii zestawów gruntowych chya wszystko po staremu, znaczy się 2 haki są ok ???
greenlife - 27-09-10, 18:00

Na morskich wodach wewnętrznych, w granicach wód portów morskich:

Darłowo, Dżwirzyno, Kołobrzeg, Łeba, Rowy, Ustka.

W okresie od dnia 1 października do dnia 31 grudnia w stałych obwodach ochronnych, zabrania się:

a) prowadzenia połowów wędką:

- w godzinach od 17;00 do 7;00

- metodą spinningową,

b) prowadzenia połowów przy użyciu wędki z linką zakończoną więcej niż jednym przyponem oraz uzbrajania przyponu w więcej niż jeden haczyk o jednym ostrzu.

Bless - 28-09-10, 11:46

Dzięki za wyjaśnienie tej zawiłości. Jak widać człowiek uczy się przez całe życie :grin:
Co prawda mnie to i tak nie za bardzo dotyczy bo ograniczam się do rejonu Władysławowa ( mam najbliżej :mrgreen: ), ale wiedzieć zawsze warto

kaczor69 - 26-10-10, 10:01

Co dzieje się w Łebie w połowie listopada z plaży?
Jadę z ekipą na dorsza TZN> Oni na kuter ja na plażę z surfcastingówką. Dzięki za ewentualne wskazówki.

Pozdrawiam całą BRAĆ !!!

jacekfr - 26-10-10, 10:12

morze (plaża )
Tu poczytaj co się dzieje na plaży

kolek_93 - 24-03-11, 18:51

Elo, łowicie już śledziki ? Wchodzą już ?
michal o. - 27-03-11, 10:57

Dolaczam sie do pytania - pojawily sie juz sledzie ?
luk1234 - 28-03-11, 14:18

w Świnoujściu jeszcze nie.
kolek_93 - 31-03-11, 16:26

Podobno w Gdańsku już się pojawiły w weekend obczaję co i jak. :wink:
karoinka22 - 03-04-11, 14:16

witam panowie
tez zastanawiam sie czy wybrac sie na sledzie, ja planuje do darłówka
chyba ze polecicie jakaś lepsza miejscówke gdzie przy okazji wybiore sie kutrem na połowy duuuuzych dorszy :) ))

wojt88 - 12-07-11, 21:33

a słyszeliście może jak sytłacja w porcie gdynia jest czy jeszcze są a dokładnie teraz w lipcu
michal o. - 26-03-12, 17:46

nowy sezon, a wiec ponawiam pytanie sprzed roku - pojawily sie juz gdzies sledziki ? :)
save87 - 28-03-12, 12:59

michal o. napisał/a:
nowy sezon, a wiec ponawiam pytanie sprzed roku - pojawily sie juz gdzies sledziki ? :)

W Gdańsku (Czerwona latarnia przy wyjściu z portu za Westerplatte, latarnia morska w Nowym Porcie, zakręt Pięciu Gwizdków) się pojawiły już kilka dni temu. Sam łowiłem na tej latarni za Westerplatte, a w Nowym Porcie niemal że codziennie od dwóch dni jak mogłem rzucić tam okiem to widziałem ponad 40 osób penetrujących kanał.

zsunaj - 20-04-12, 12:07

Czy w Ustce jest szansa złapać śledzia w nocy. Chciałbym przed wypłynięciem zaopatrzyć się w parę sztuk