Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Przynęty sztuczne - Przynety na szczupaka

primo - 05-09-07, 11:33
Temat postu: Przynety na szczupaka
Co sadzicie o tych przynetach ? sprawdza sie ?

Zakupione na allegro, czekam na przesylke :)

maniek - 05-09-07, 15:50

primo napisał/a:
sprawdza sie
Zapytaj szczupaki przy najbliszej okazij. :mrgreen: :mrgreen:
MagnuM - 05-09-07, 16:01

Sprawdzą się w 100 % ;) ) Sam na takie łowiłem i wyniki były obiecujące.
Patryk - 05-09-07, 17:39

To te przynęty storm czy jakoś tak ? Mam pare bardzo podobnych wyniki beznadziejne.. U mnie akurat się nie sprawdzają...
maryaChi - 05-09-07, 18:08

Przynęty są bardzo ładne :) i tez jedną taką zakupiłem. Niestety poki co zaden esox sie na nia nie polakomil :P pewnie woli brzydsze. Jak dla mnie - nie ma to jak obrotówka. Agresywna praca, latwe prowadzenie i niska cena.
keri - 05-09-07, 19:42

primo napisał/a:
Zakupione na allegro, czekam na przesylke
Wydaje mi sie że powiększyłeś arsenał przynęt pudełkowych.
To chyba są wytwory Jaxona wzorowane na Stormach. Pierwsze jak i drugie nie sprawdzają sie zupełnie.

daniel zarzecki - 05-09-07, 20:35

Keri co do tej ostatniej fotki to mam pewne wątpliwości. Wydaje mi się, że to jednak Stormiak chociaż mogę się mylić. Co do łowności Stormów to zdania są podzielone. Ja mam parę sztuk Wild Eye Shad Rap i spisują się dobrze. Miałem niezłe wyniki w połowie szczupaków jak i okoni na tą przynętę.
keri - 05-09-07, 20:48

daniel zarzecki napisał/a:
Wydaje mi się, że to jednak Stormiak
Jaxony to są :lol:
http://www.fishing-mart.c...21&producer=150

daniel zarzecki - 05-09-07, 20:51

keri napisał/a:
Wydaje mi się, że to jednak Stormiak
Jaxony to są :lol:

Zwracam honor ;) ale jednak:
Wydaje mi się, że to jednak Stormiak chociaż mogę się mylić.

primo - 07-09-07, 21:10

Ten ostatni to jednak Storm, pozostale to Jaxony, gumy z pierwszego zdjecia to Meeps - tylko ze one jakies takie malutkie sa, hehe

W takim razie podpowiedzcie co Wam sie najlepije na szczypaka sprawdza

Wojciech - 07-09-07, 21:27

primo napisał/a:

W takim razie podpowiedzcie co Wam sie najlepije na szczypaka sprawdza

jak dla mnie najlepsza gumka na szczupłego

http://www.100per.pl/x_C_I__P_28413566.html

kolory
61 - biały/czerwony łeb
62 - perła/czerwony łeb

opaczo - 07-09-07, 21:51

primo napisał/a:
gumy z pierwszego zdjecia to Meeps
chyba manns :wink:
primo - 08-09-07, 12:41

opaczo napisał/a:
primo napisał/a:
gumy z pierwszego zdjecia to Meeps
chyba manns :wink:

Tak jest manns, takie 5cm "pyrtki", ciekawe czy cos sie na to skusi hehe

primo - 13-09-07, 10:20

http://www.fotosik.pl/pok...ef8385bfb6.html

na te "pyrtki" wczoraj skusily sie dwa szczupaczki 50cm i 55cm , :razz:

keri - 13-09-07, 12:07

U mnie i u moich znajomych w ostatnim czasie przynętą nr1 okazuje się być Ripper Mikado Fishunter
A szczególnie ten kolor:

:wink: :lol: :cool:

artech - 14-09-07, 00:45

Na szwedzkiej wodzie najskuteczniejszą przynętą na szczupaka okazał się, w moim przypadku, Salmo Pike PE16S.

mroczek - 16-09-07, 15:47

Wczesną jesienią lubię łowić szczupaki w gnijących polach grążeli. Można łatwo uwolnić zaczepioną o liście przynętę, praktycznie bez podpływania do roślinnych zawad. Wystarczy mocno szarpnąć, żeby móc dalej bez przeszkód spiningować. Najczęściej używam beżowej żabki Rebela. Trzeba ją prowadzić bardzo wolno tuż pod powierzchnią wody. Niestety, jeżeli pracujemy przynętą za szybko zębacze nie trafiają!?!?!
http://www.fotosik.pl/pok...b1c997e0b2.html

saw - 23-01-08, 19:17

sprawć dokładnie.
hexman - 23-01-08, 19:23

saw, pisz na temat... :neutral:
I przede wszystkim bez błędów... :???:

primo - 25-01-08, 15:21

panowie , co to za woblery ? sprawdza sie ?

wobler129 - 25-01-08, 16:06

primo - miałem tą srebrną Rapalkię - chyba 7cm. Miałem na nią parę okoni i szczupaków ale bez rewelacji :)
mroczek - 26-01-08, 10:22

primo napisał/a:
panowie , co to za woblery ? sprawdza sie ?

[url=http://images27.foto...69m.jpg]Obrazek[/URL]

"primo" chyba żartujesz? Shadrapy to klasyka! Poza tym że drogie, niczego nie można im zarzucić. Łowne skuteczne. Trzeba je tylko wolno prowadzić. Tego na pierwszym planie nie znam. Z wykończenia wyglada jak Rapala, tylko to malowanie!?!? Nawet gdyby to nie był produkt tej firmy to warto sumiennie go sprawdzić nad wodą. Z doświadczenia wiem, że niekiedy takie nawet przypadkowe i dość podejrzane gatukowo wytwory mogą okazać się rewelacyjną przynętą.

wobler129 - 26-01-08, 10:58

mroczek napisał/a:
Z wykończenia wyglada jak Rapala, tylko to malowanie!?!?

Wklejanie steru w stylu STORM :grin: Więc to będzie raczej Storm.

naleśnik27 - 16-04-10, 09:42
Temat postu: 1 maj początek polowań!!!
macie jakieś typy przynęt które stosujecie na pierwszomajowe szczupłe,które są waszym zdaniem najskuteczniejsze na wiosennego zębacza ??? takie pewniaki ???
szotornik - 16-04-10, 12:29

jak dla mnie gumki żółte z czarnym grzbietem
porcelan - 16-04-10, 12:31

Ja stawiam na nieduże rippery przezroczyste lub złote z brokatem, albo całe białe z czarnym grzbietem.
naleśnik27 - 16-04-10, 12:49

no a co myślicie o jerkach???
szotornik - 16-04-10, 12:59

fajne zabawki ale koszta większości ludzi odpychają miale riperki to bardziej chyba na sandacza nie
naleśnik27 - 16-04-10, 13:13

szotornik są jerki tansze i nie ustepuja tym od salmo i sa naprawde przyzwoite :) popatrz sobie na alegro:)
porcelan - 16-04-10, 13:27

szotornik napisał/a:
[...] miale riperki to bardziej chyba na sandacza nie

W maju na sandacza ? :twisted:
A tak poważnie, szczupacze duże gumy i blachy to raczej na późne lato i jesień. Poza tym według mnie sandacz to również dość duże gumy lubi.
Pisząc "nieduże" miałem na myśli ~7cm a nie okoniowe 3,5 czy 5.

Robal - 16-04-10, 18:20

Ja stawiam na obrotówki nr 3 ew. rozmiar mniejsze no i rippery 5-7cm
JACooL - 17-04-10, 09:33

Dla mnie od 2 lat No1 na szczupaka sa SLIDERy Salmo, tylko ta kosmiczna cena troche odstrasza. Trzeba pamietac tez o b.sztywnym przyponie do nich. Jak kupilem pierwszego i zobaczylem efekty nad woda, to teraz baaardzo trzeba mnie namawiac, zebym jakiegos innego wobka (na szczupaka) kupil ;)
Jeszcze tylko 2 tygodnie i bedzie mozna pudlo z nimi zabrac ze soba nad wode ..... :P

naleśnik27 - 17-04-10, 09:45

JACooL aprzypon masz kupny czy sam robisz z dentalu??
szotornik - 17-04-10, 09:55

nie chodziło mi ze sandacza w maju łapać tylko ze białe gumy to raczej na sandacza
naleśnik27 - 17-04-10, 09:58

JACooL i jeszcze jedno łowisz zwykłym wedziskiem czy castingowym???
JACooL - 17-04-10, 10:00

Przypony kupuje, ale zawsze wyciagam w sklepie i sprawdzam "sztywnosc", co jakis czas producenci zmieniaja nazwy, wprowadzaja nowosci itd. wiec wole wyciagnac z blistra i pomacac. Ostatnio w W-wie kupowalem, nie pamietam jakiej firmy o nazwie "jerk", nad woda jeszcze nie sprawdzone, ale sa sztywne jak struna :P Sam robie tylko b.cienkie i dlugie jak na okonia (zywiec) sie nastawiam, a wiem ze zebaty sie moze trafic.
naleśnik27 - 17-04-10, 12:46

ja zaczne od jerków salmo i dorado a gumy//cóż bedzie to rewelacyjna Sandra tzw Kiler:)
naleśnik27 - 19-04-10, 17:55

sprawiłem sobie coś takiego i powiem że pracuje rewelacyjnie i takoż samo wygląda mam zamiar zapolować na niego pierwszego na płytkiej zatoce jednego z jezior :) cudo ma 13 cm długosci i wezowatą akcje a że dziady sa kanibalami to może cos konkretnego sie skusi !
Mirek* - 19-04-10, 21:05

Witam

Zacznę może od tego, że nie ma złych na szczupaka ... jedynie nasze łowiska są mocno przetrzebione. A na bezrybiu i rak ryba.
Gdy zaczynałem swoją przygodę z łowieniem szczupaków byłem bardzo młodym wędkarzem łowiłem więc na tanie sprawdzone wahadłówki,{i szczupaki brały} w miarę możliwości dochodziły wirówki. Gdy sami idziemy do pracy dochodzą gumisie ... , jakieś woblery{jak są efekty} droższe woblery, po bardzo drogie {szczupakom to i tak bez różnicy, naszemu portfelowi raczej nie}. Do tego dochodzi jedna wędka, później druga ... czwarty kołowrotek.
W kącie stoi trzy zestawy gotowe do użycia ... czekają sezonu{problem w tym, choć to nie jest i nie powinien być problem, jak się kupuje sprzęt z wyższej lub średniej półki, sprzęt ma po 4,5 do 6lat i nadal jest sprawny} a jak się chce nowego...

JACooL napisał/a:
Jeszcze tylko 2 tygodnie i bedzie mozna pudlo z nimi zabrac ze soba nad wode .....

A łódka jeszcze nie gotowa :cry:
Pozdrawiam