Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Wędki, wędziska - Uszkodzona wędka - porady

maniek - 07-03-05, 12:39
Temat postu: Wędki lubią się łamać
Proponuje nowy ale aktualny temat. Naprawy sprzętu.
W zeszłym sezoni złamalem węglówkę [odległościówka],przymierzam się
naprawić ją sam. Może ktoś podpowie czym się klei węglówki.

Bogdan - 07-03-05, 15:09

szwagrowi złamałem odległościówkę i dałem koledze do naprawy zrobił cacy dopasował 10 cm kawałek z innej wetki i w niego wcisna złamaną część jakiego kleju użył niewiem.Mówił coś o wywarzeniu i lekko poprzestawiał przelotki .Szwagier wyciągną na nią 4 amury po 10 kilo a więc test przeszła. Myślę że lepiej dać komuś do naprawy ktury takimi rzeczami się zajmuje.Wiem że nietakiej wypowiedzi oczekiwałeś ale ja bym tak postąpił :wink:
maniek - 07-03-05, 22:49

No dzięki Bogdan.W serwisie gostek krzyknął sobie 100 zeta za naprawę,
bo nietypowa średnica ,ale wymyślił kutwa.
Wzeszły czwartek na Tv Puls mówili oklejeniu węglówek ale nie
zdążyłem nagrać ,może powtórzą .

Bogdan - 08-03-05, 11:56

ja dałem 20 zł nie pytał bym w serwisie tylko wśród braci wedkarskiej . :wink:
Bartosz - 14-12-05, 09:11
Temat postu: POMOCY!!! Skrzypiąca przelotka!!!
Wczoraj odebrałem przesyłkę ze sklepu internetowego - wędkę Shimano Beast Master! Ale... skrzypi druga (od strony korka) przelotka! Słychać to kiedy macha się kijkiem oraz gdy rusza się przelotkę bezpośrednio! Co robić??? Jakie to może mieć konsekwencje??? Podlega to gwarancji???
Dwie_sety - 14-12-05, 09:23

Masz prawo reklamować wszystko co twoim zdaniem jest wadą, to jest wada.
Skontaktuj się ze sklepem gdzie to kupiłes i omów warunki reklamacji. W regulaminie sklepu też powinny być warunki reklamacji i zwrotu towaru.
Ale uważaj bo
Wysyłasz wędkę na swój koszt
Sklep wysyła ja dalej (producent, serwis)
tam określają czy podlega to gwarancji
Wykonują naprawę gwarancyjną
Odsyłają do sklepu a ten do klienta
Prawdopodobnie do lata nie zobaczysz wędki.

Moim zdaniem wada polega na złym zalaniu omotki
Poradź się najpierw jakiegoś fachowca w serwisie, może koszt naprawy nie będzie wysoki i nie warto walczyć z gwarancją.

Gregorek - 14-12-05, 13:06

skąd ja to znam...

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=454

W ramach gwarancji mialem kilka 3 spiningi Shimano: 2 Catana i 1 Naxave.
Wszystkie z nich skrzypiały, i prawdopodobnie wadliwe były omotki. Serwis mnie zbywał.
Sprzedawca wymieniał wędeczki, aż trafiłem na taką która skrzypi naprawde minimalnie. Zostałem przy tej. Po prostu te wędeczki nie są warte czasu poświeconego na reklamowanie. A reklamowac mozna dłuuugooooo.

Witam w klubie Shit man o!!

Bartosz - 19-12-05, 10:47

Czyli co mi poradzisz? Bo naprawde nie wiem co robic... Jesli bedzie tylko skrzypiec to mi to nie przeszkadza ale jesli to ma zamiar za jakis czas peknac to wole sie pozbyc tej wedeczki... A problem jest taki ze kupilem ta wedke tez w sklepie internetowym i musialbym placic caly czas za przesylke... Moim szczesciem jest jedynie to ze kupielem ta wedke w promocji... 169zl... Czy ta wedka moze przez to pstrykanie/skrzypienie peknac???
shogun_zag - 19-12-05, 22:37

Bartosz napisał/a:
Czy ta wedka moze przez to pstrykanie/skrzypienie peknac???

Tak. Przelotka trze o blank (skrzypienie), osłabia go i ... trach!!!
Sam musisz podjąć decyzję ... czy kopać się ze sprzedawcą (on jest dla ciebie stroną w sporze a nie producent, czy serwis), czy wziąść sprawy w swoje ręce i samemu usunąc feler. To nic trudnego ... skalpel do ręki, odcinasz obecna omotkę (odkrecasz ja z blanku a lakier sam odpada), zdejmujesz przelotkę, zakładasz ja na nowo (ja ja jeszcze dodatkowo podklejałem "kropelką" ... ponoc to błąd, ale jak na razie 4-ty zezon i jest cacy :mrgreen: )robisz nowa omotkę, opalasz zapalniczką "sterczące" z niej farfocle i jedziesz lakierem do omotki. Koszt lakieru dwuskładnikowego to ok. 25 zł a omotkę mozna odzyskac oryginalną.
Jesli nie czujesz sie na siłach, znajdź kogoś, co by Ci to zrobił. Na pewno bedzie taniej i szybciej jak reklamacja za pomoca poczty. Za taka "usługę" mozna zapłacić max 0,5 do 0,7 litra "łódki bols" ;) 8)
Sam pomyśl ;)

A dostałeś książeczke gwarancyjną do wedki? Jeśli nie, skontaktuj sie ze sprzedawcą, przyrżnij głupa i poproś, by Ci ja dosłał. Jesli powie, że wedka jest bez gwarancji ... poinformuj go, że mu ją odeślesz i powiadomisz Ochronę Konsumentów o jego nieczystych sprawkach. Można pograć mu na nerwach :lol: :lol: :lol:
Chyba, że na stronie było wyraźnie napisane ... na sprzedawany towar nie udzielam gwarancji, lub coś w tym stylu.
Ale jest jeszcze takie coś, jak rękojmia ... to prawie to samo 8)
Jak widzisz ... klient ma zawsze rację ;)
Musisz tylko zdecydować, czy bierzesz się z nimi za bary, czy olewasz ich i bierzesz sprawy w swoje ręce? Co wybierasz? 8)

Bartosz - 20-12-05, 12:07

Napisałem do sklepu i oto jaką odpowiedź otrzymałem:
Witam.
To typowy objaw w BeastMasterach - konstrukcja styku z tuleją blankową -
objaw wnerwiający ale nieszkodliwy. Przy używaniu to zanika na skutek
dopasowania w wyniku tarcia.
Jeśli nie używał Pan wędziska, jest oryginalnie zapakowane może Pan zwrócić
- oddamy pieniądze.
Serwis tutaj niewiele pomoże ale napewno skoryguje tą przypadłość. Klient
ponosi koszt wysyłki do serwisu - w tym przypadku do Normarku. Może Pan
wysłać do nas ale to znacznie wydłuży drogę reklamacji.
W naszej historii to kilkudziesiąty kij z takim objawem ale tylko w jednym
przypadku klient reklamował. Nie sądzę aby był jakikolwiek problem w
Normarku, bo i dlaczego miałby być.

Słyszałem już podobne słowa z ust innego posiadacza Beast Mastera i stwierdził on że jemu dopasowało się wszystko po jakimś miesiącu i łowi nim już 3 sezon.

Gregorek - 20-12-05, 13:01

Ja kupiłem swoj wczesną jesienią br.
Potem serwis rozpatrywał przez miesiac gwarancje.
Takze kij mialem nad woda ze trzy razy. Zobaczymy co będzie dalej...

Pzdr

shogun_zag - 20-12-05, 20:56

Bartosz, pierwszy raz słysze, że te typy tak mają :shock: Przelotka ma być przymocowana w taki sposób, ze ma spełniać swe zadania bez skrzypienia. NIe wiem co powiedzieć. Skrzypienie jest objawem tarcia, a skoro ono występuje, to coś jest nie tak. NIe wiem, czy przelotka się ułoży i przestanie skrzypieć. Może jak brudem zajdzie, to zmniejszy się tarcie i ... przestanie skrzypieć :lol:
Bartosz - 20-12-05, 23:56

Hmmm... Sam już nie wiem... Ma ktoś może e-mail lub telefon do jakiegoś serwisu Shimano? Nie interesuje mnie dystrybutor tylko serwis! Pozdrawiam!
maniek - 21-12-05, 15:54

Bartosz jeśli ci kijek "leży" i jesteś ogulnie zadowolony , to może te przelotki jakoś
zalać żywicą epoksydową tz. te wolne przestrzenie przy stopkach przelotek .
Tak jak Shogun kiedyś napisał serwis może spaprać sprawe ,przynajmniej jest duże ryzyko że tak może być.

shogun_zag - 21-12-05, 18:07

Maniuś, nie żywicą i nie zalać.
1. Żywica jest mało elastyczna i pęknie :(
2. Zalać stan istniejący/skrzypiący, to tak, jakby pudrować trupa :lol:
Trzeba ją zdjąć, zamotlac na nowo i omotkę zalać lakierem do przelotek. Nie pamietam nazwy, ale jak poszperam w szafce, to ja znajdę i podam nazwę. Pamiętam, że to było made in france :)
NIe wysyłaj do serwisu ... sam zrobisz bez problemów. Jak umiesz przyszyć guzik do koszuli, to i przelotke porzadnie przymocujesz ... bułka z masłem, przekonasz się :)

shogun_zag - 21-12-05, 18:41

Niestety, napisy na buteleczkach lakieru sa starte, ale masz tu linki:
http://sklep.fishing.pl/s...cenci/flex_coat
http://archiwum.rybieoko.pl/trade/productlist/65/
Jeśli sie zdecydujesz samemu majsterkować, daj znać, a powiem Ci co i jak zrobić, by nie spierniczyć i zachowac estetykę wykonania ;)

Bartosz - 26-01-06, 23:44

Witam! To znowu ja! :wink: Piszę żeby poinformować że sprzedawca miał rację. Stopka przelotki tarła o tuleję blanku (sprawa typowa i zupełnie nieszkodliwa). Chodzi o to, że w BeastMasterach stopka przelotki jest WEWNĄTRZ blanku, jest wpasowana w środek. I to właśnie ma prawo skrzypieć. Tak mi powiedziano w serwise. W tej chwili nic już nie skrzypi. Dopasowało się samo! Pozdrawiam! :wink:
mlOdy_ws - 14-05-06, 20:08
Temat postu: złamana szczytówka
Witam. Mam takie pytanie.Mam bata firmy (SHOGUN) i złamała mi się szczytówka, dokładnie na samej górze zaraz przy oczku (hyh mały kuzyn uderzył w drzewo przy zarzucaniu i pękła). Teraz moje pytanie. Czy mogę dokupić jakąś nową szczytówke czy coś, nie wiem, może są jakieś specjalne oczka do przyklejenia, a może mógłbym zamontowac teraz amortyzator gumowy czy nie ?????. Mógłby mi ktoś doradzić co mam zrobić

Z góry dzięki za pomoc

kacper0 - 15-05-06, 00:08

Mialem taki sam problem zlamala mi sie szczytowka w bacie jakies 15cm od oczka. Mozesz zastosowac zaczep wklejany na szczytowke do szybkiej zmiany zestawu tu masz przyklady http://www.fishing-mart.c...r=351&kind=1646 w dobrym sklepie wedkarskim nie powinno byc problemu :) tylko musisz znac srednice swojej szczytowki w miejscu gdzie ma byc ten zaczep. Ja zalozylem gumowy amortyzator (uda ci sie to tylko wtedy kiedy masz pusta szczytowke w srodku). Wyniesie cie to wiecej niz zalozenie samego zaczepu ale wedlug mnie warto. Ja po zamontowaniu gumki moge lowic na lzejsze zestawy (ciensza zylka , ciensze przypony ) i czuc ze ryba sie nie zepnie podczas holu. Trzeba tylko skrocic zestaw jakies 30cm guma to uzupelni jak bedzie wieksza rybka :) . Do wykonania uzbrojenia bata w amortyzator bedziesz potrzebowal: gumy(polecam 0.9mm lub 0.85mm) ok 12zl , koreczek ok 7zl, lacznik guma-zylka ok 3zl i tulejke teflonowa ok 4zl. Tulejke kup nasadkowa (dopiero sam sie meczylem z tymi duperelami nie moglem znalezc nigdzie w pobliskich sklepach wedkarskich ani lacznikow ani tulejek ale znalazlem na koncu miasta :) ). Powiesz panu w sklepie srednice szczytowki to on bedzie wiedzial jaka ci dac. musisz zmierzyc wewnetrzna srednice w dolnej (szerszej) czesci szczytowki i do niej dobrac koreczek tez pan ci pomoze wybrac. no a co do uzbrojenia to tu masz pokazane na gifie KLIKNIJ Jakby cos to napisz na priva :> Polamania bata (ale nie na drzewach tylko na rybach :D )
tomii - 15-05-06, 09:46

Cześć
Nie polecam pierwszego rozwiązania z końcówką (agrawką) do mocowania zestawu. Mam coś takiego na swoim baciku i po pewnym czasie zauważyłem że tulejka nasadowa dostaje luzu i bez problemu można ją wysunąć zarówno w górę jak i w dół. A to już tylko o jeden krok od utraty zestawu i ryby oczywiście. Radzę trochę zainwestować i uzbroić bata w amortyzator gumowy. To rozwiązanie jest pewniejsze i daje dużo więcej radości podczas holu ryby. Pomijam fakt że pozwala stosować znacznie cieńsze żyłki. W zeszłym roku na zbiorniku Słup kolega na żyłkę 0,12 i przypon 0,10 wyholował lesia 73 cm.
Ja obecnie stałem się zwolennikiem federa i bat leży w pokrowcu ale jak tylko będę się wybierał na batowanie wody wymieniam agrawkę na amortyzator gumowy.
Pozdro

Bartosz - 08-07-06, 00:55
Temat postu: Czy to normalne?
W żadnym poprzednim spinie tego nie zaobserwowałem, ale w obecnym wyraźnie widzę, że przelotki przechylone są w prawą stronę. Wygląda to tak, jakby żyłka przy wygiętej wędce wykrzywiła przelotki. Na razie nie przeszkadza to w łowieniu, ale zadaję sobie pytanie jak długo w takim razie wytrzymają przelotki??? Próbowałem je obruszać, ani drgną. Wygląda to na jakiś mozolny, deliatny proces. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?
killah - 08-07-06, 01:01

Moze klej puszcza ? Jezeli zalezy Ci na wedzisku idz do jakiegos fachowca - on bedzie wiedzial co sie dzieje i pomoze rozwiazac ten problem. Jezeli nie zalezy Ci na kiju olej i low do momentu kiedy go szlag trafi.
Bartosz - 08-07-06, 01:04

Prawdę mówiąc to chyba to oleję (przynajmniej narazie). Dzięki za szybką odpowiedź!
shogun_zag - 10-07-06, 09:08

A możesz podać dokładnie, co to za kijek?
Bartosz - 10-07-06, 11:27

Witaj shogun_zaq! Jest to Dragon Millenium Super Fast, tegoroczna seria.Wygięta jest praktycznie tylko druga szczytówka licząc od dolnika. Pozostałe mają minimalne odchylenia.
shogun_zag - 10-07-06, 12:06

Prawdopodobnie przyczynę podał Ci już killah. Jeśli jest na gwarancji ... wiesz co z nia robić ;)
Bartosz - 10-07-06, 13:50

Dzięki za pomoc! mam nadzieję, że uwiną się w serwisie raz dwa! :wink: Pozdrawiam!
artech - 11-07-06, 01:16

Bartosz napisał/a:
mam nadzieję, że uwiną się w serwisie raz dwa!

No na to bym nie liczył :twisted:

trini - 11-07-06, 21:43

ja też nie - zwłaszcza, że jak oddawaliśmy naszego Dragona do serwisu to wszystko razem trwało ponad 3 miesiące - oni mają czas na wszystko jeśli nie zarabiają na tym pieniędzy... :twisted:
Bartosz - 11-07-06, 21:50

Tak sobie myślę, że chyba jednak poczekam do listopada! :wink: No chyba, że przelotka odpadnie ale jeśli póki co da się łowić to poczekam! Thanks!
Tomaszek - 06-03-07, 22:47
Temat postu: Uszkodzenie blanku
Hi,
mam takie pytanie - zbierałem się z tym od jakiegoś czasu ale może warto to wyjaśnić. Jak wiadomo wędki (blank) pokryte są jakimś takim lakierem. Gdy wędką o coś się puknie lub poprostu wiatr wywali ją z podpórki (jak mój feeder w zeszłym roku nad Wisłą) i wędka upadnie na kamory ten lakier zostaje zarysowany, zadrapany lub odpryskuje.

Oczywiście mówię o samej powierzchni a nie o jakimś głębszym uszkodzeniu blanku.

Pytanie brzmi czy to w czymkolwiek szkodzi wędce, a jeśli tak to jakie środki naprawcze należało by zastosować. Polakierować takie miejsce, jeśli tak to czym?

Z góry dzięki,

piotr chorzów - 07-03-07, 09:02

Widziałem w sklepie dwa rodzaje lakierów do blanków,
Jeden to grafit w płynie do uzupełniania ubytków a ten drugi to bezbarwny powierzchniowy - klar

Tomaszek - 07-03-07, 09:12

Dzięki za informacje, ale czy to malowanie jest do czegoś potrzebne (poza ew. efektem estetycznym). Na swoim feederze mam taki odprysk od sierpnia zeszłego roku i nie zauważyłem żeby coś złego się tam działo.
piotr chorzów - 07-03-07, 09:20

W skrajnych przypadkach lakier morze się dalej odspajać - a poza tym to tylko czysto estetyczny zabieg.
Tomaszek - 07-03-07, 23:47

Dzięki piotr chorzów, za Twoją opinię. A jeszcze jakieś uwagi opinie, ktoś sie może nie zgadza z prezentownym tu zdaniem? Coś może dodać? Ktoś lakierował może już takie odpryski?
Rewelak - 10-03-07, 14:58
Temat postu: Krzywa wędka???
Witam.Chciałem zapytać czy to normalne że kołowrotek nie jest w jednej osi z przelotkami.Dzięki za odpowiedzi.
Tomaszek - 10-03-07, 15:09

Nie wiem. Wydaje mi się że mniej więcej w jednej osi ale przyznam szczerze że jakoś dokładnie tego nie sprawdzałem. A dużą masz rozbieżność? Powinno być mniej więcej równo.
John - 10-03-07, 15:47

Jaxony tak mają.
John

Rewelak - 10-03-07, 16:55

Nie,nie dużo.Jak trzymam wędke ,kołowrotek jest pionowo to przelotka ucieka mi na lewo.Może tak ma być a może jest to feler wędki.
Tomaszek - 10-03-07, 16:57

Raczej feler - a co to za wędka?
Rewelak - 10-03-07, 16:58

Byron
dudi - 10-03-07, 17:14

a spróbuj lekko przekręcić ? u mnie np w starszym ABU da rade przekręcić - moze to sie z wiekiem wyrobilo. czasem mi to sie przydaje :)
Ale u ciebie moze to byc wada.

Rewelak - 10-03-07, 17:30

Przesunać nie da rady.Zobaczcie zdjęcia.
Rewelak - 10-03-07, 17:35

Przesunać nie da rady.Zobaczcie zdjęcia.
jaross - 10-03-07, 18:30

oooooooooooo :shock: to jest wada napewno nie moze tak byc :neutral:
Tomaszek - 10-03-07, 19:17

Kiepsko to wygląda :???:
dudi - 10-03-07, 19:38

Jak masz gwarancje to - reklamuj.
Rewelak - 10-03-07, 20:30

W poniedziałek rano ide ją reklamowac.Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
pozdrawiam.

shogun_zag - 11-03-07, 22:22

I domagaj się innej na zamianę.
Co do tej wedusi, to albo ma źle osadzoną pierwszą przelotkę, albo źle wklejony uchwyt kołowrotka. Jeśli napisy na kijku będą prosto względem przelotki, to druga opcja, jeśli nie, pierwsza.
Tak czy inaczej wcisneli Ci bubla

P.s.
Między innymi własnie dla uniknięcia takich niespodzianek polecam brać swój kołowrotek do przymiarki i sprawdzić przy okazji wyważenie zestawu :cool:

BobekSTW - 16-03-07, 20:20
Temat postu: Trzęsie się dolnik
Witam. Mam pewien problem. Dostałem niedawno feedera z korkową rękojeścią od wujka. Feeder ma już kilka lat, i wyciągnięto na niego sporo ładnych ryb, m.in. amura 12kg. Zauważyłem po rozłożeniu że górna część dolnika, tzn. ta nad kołowrotkiem (czyli te gdzie łączy się kijkiem), że delikatnie ten dolnik przy machaniu się jakby rusza. A co jeszcze jak dojdzie zestaw? Czy jest się czego obawiać, że może się złamać ? Jak temu zapobiec ?
PS. Jeszcze małe co nieco zauważyłem. Otóż gdy w ręku mam pierwszą część feedera za cholerę się nie obkręca ten dolnik (czyli w ogóle się nie rusza, ani w prawo, ani w lewo). Gdy zaś całą wędkę rozłożę, wtedy przy energicznym machaniu właśnie delikatnie ten dolnik drga i się rusza. Może to zmienia sytuację. Pozdrawiam

Tomaszek - 16-03-07, 20:35

Widzę BobekSTW, że konsultacje trwają ;) Ciekaw jestem co nasi haczykowi spece Ci napiszą.
El Rifle - 16-03-07, 22:19
Temat postu: Re: Trzęsie się dolnik
BobekSTW napisał/a:
Jeszcze małe co nieco zauważyłem. Otóż gdy w ręku mam pierwszą część feedera za cholerę się nie obkręca ten dolnik (czyli w ogóle się nie rusza, ani w prawo, ani w lewo). Gdy zaś całą wędkę rozłożę, wtedy przy energicznym machaniu właśnie delikatnie ten dolnik drga i się rusza. Może to zmienia sytuację. Pozdrawiam

To jest zapewne sprawa uchwytu kołowrotka i to normalne że dopiero w rozłożonym wędzisku sa luzy dlatego że jest ono wtedy cięższe i pracuje całą długością...
Być może też dolnik jest pęknięty albo korek się tylko odkleił i z tego ten wyczuwalny dyskomfort.

artech - 17-03-07, 16:42

BobekSTW napisał/a:
Czy jest się czego obawiać, że może się złamać ?
Wędzisku raczej nic nie grozi, to chyba tylko wina odklejonego dolnika mam podobnie przy spinningu, ale za bardo to przy łowieniu nie przeszkadza.
Wiórek_20 - 06-05-07, 14:15
Temat postu: Uszkodzona sekcja w Cormoranie
WItam uszkodzilem jedna sekcje w Cormoranie Carb-o-Star. Gdzie ja moge kupic albo jakis zamiennik? Albo nazwe serwisu gdzie bym mogl wyslac uszkodzona wędke?
adams929 - 25-06-07, 19:17
Temat postu: złamała mi sie końcówka od wędki...Co robić
witam.byłem na rybach i chyba zachaczyłem o coś na dnie.pociągnełem troche za mocno i zauwazyłem ze koncówka wędki się złamała.została mi przelotka a ta odłamana część odleciała.co mam zrobić????
sinus - 25-06-07, 21:28

napisz czy wędka jest na gwarancji czy już ie to uzyskasz odpowiedzi......
jmk81 - 25-06-07, 21:39

napisz również jakiego rodzaju jest ta wędka tzn jaki jest typ tej wędki... :wink: :wink: :wink:
zero - 25-06-07, 23:17

Jeśli nie jest na gwarancji idź do sklepu i kup taką samą przelotkę, zeszlifuj szczytówkę i przyklej tą przelotkę(ja tak zrobiłem pół roku temu i trzyma do dziś :wink: )
puma_01 - 04-07-07, 22:09
Temat postu: Uszkodzona wędka - porady
Witam! Mam problem z kijem teleskopowym , otóż chodzi oto że jedna część wysuwa się za daleko i wypada :cry: czy jest jakiś preparat albo sposób żeby temu zaradzić? Kij wykonany jest z włókna szklanego.
tomek1 - 05-07-07, 01:34

Kupić farbę w spray-u, zdjąć przelotki (jak to zrobić opisał Maniek), rozebrać kij na elementy, dobrze wyczyścić, ewentualnie szlifnąć drobnym papierem ściernym, odtłuścić rozcieńczalnikiem. Wziąć kawałek deski, nabić gwoździe, nałożyć segmenty na gwoździe grubszą stroną ku dołowi. Delikatnie malować tak żeby farba się nie zlewała. Zostawić żeby porządnie wyschło. Jeżeli segment dalej wypada nałożyć jeszcze jedną/kilka warstw farby, przestrzegając instrukcji malowania- na grubszą stronę wypadającego elementu.

A na koniec. Warto się zastanowić czy to ma sens? Farba kosztuje kilkanaście złotych, do tego jakąś przelotka, gdyby się uszkodziła przy zdejmowaniu, a kij z włókna można kupić np. za 30 zł. Także warto rozważyć czy warto się w to bawić. :wink:

puma_01 - 11-07-07, 22:05

dzięki chyba masz racje! Pozdrawiam!
lin - 27-07-07, 22:16
Temat postu: Zepsuta przelotka szczytowa
Właśnie po braniu dość sporej ryby oraz niemożliwym holu (był to niestety stracony sum) przelotka szczytowa w spinningu pękła i została tylko nasadka. Nie wiem teraz jak odczepić, oderwać ją z wędziska i zamontować nową. Jak to zrobić??
maniek - 27-07-07, 22:22

Jest opisane krok po kroku ,PATRZ
lin - 27-07-07, 23:02

dziekuje mańku :)
maniek - 27-07-07, 23:09

Nie ma sprawy już nie długo opisze wymiane przelotek w teleskopach.
lin - 27-07-07, 23:13

oo to tez mi sie przyda tylko ze wiem nawet jak to zrobic:D ale i tak sie przyda
pablotor - 30-07-07, 19:00
Temat postu: Nadpęknięty lakier przy przelotce - czy reklamować ?
Witam

Wędka Dragon Mystery Ultra Light 2-15g 2,7m
Właśnie ją kupiłem i zauważyłem coś co mnie zaniepokoiło.

Mianowicie w miejscu gdzie przy przelotce znajduje się zalany lakier (czy cokolwiek to jest) utworzyło się pęknięcie. Gdy poruszam przelotkę słyszę jak trzeszczy z tego miejsca i widzę dokładnie granicę nadpęknięcia tego lakieru.

Na zdjęciu czerwoną kropką zaznaczyłem gdzie ten zalany lakier się znajduje dokładnie (zdjęcie nie pokazuje mojej wędki...zaporzyczyłem z netu aby był podgląd).

Powiedzcie mi czy powinienem iść z tym, na reklamację czy taki stan rzeczy w niczym nie przeszkadza ?

Tomaszek - 30-07-07, 21:01

Trudno powiedzieć na ile to poważne nie widząc tego. Czy przelotka jest luźna przez to? Jeśli nie a pęknięcie jest niewielkie można to spokojnie olać (z jednej strony). Z drugiej jednak, nawet jeśli jest to małe i niewielkie i nic nie robiące pęknięcie - ale jednak pęknięcie - śmiało maszeruj do sklepu i odmieniaj na nową wędkę. W końcu płacisz za towar nieśmigany :mrgreen:
keri. - 30-07-07, 21:05

pablotor napisał/a:
Powiedzcie mi czy powinienem iść z tym, na reklamację czy taki stan rzeczy w niczym nie przeszkadza ?
Ciężko określić tak tylko po opisie co z tą przelotką. Pytanie jest takie; czy jest to tylko pękniecie lakieru jakies mechaniczne czy tez przelotka podczas obciązen będzie powiekszac pęknięcie.
Rada moja jest abys jednak wybrał sie do sklepu z tym kijem i sprawę omówił ze sprzedawcą, mam tylko nadzieję ze sprzedawca jest uczciwy i czy zna sie na rzeczy. Warto też pooglądać to pęknięcie pod lupą aby okreslic co tam dokładnie sie dzieje.
I jeszcze jedno - jak długo wędka jest jeszcze na gwarancji, jak sie już kończy reklamuj teraz jak jeszcze masz troche czasu to poczekaj o obserwuj co sie dzieje. :wink:

pablotor - 30-07-07, 21:21

no wędka gwarancji jeszcze trochę ma bo dopiero dzisiaj ją przyniosłem ze skepu :lol:

Jak tak sie bliżej temu przyjrzałem wygląda na to że to nie jest pęknięcie a cały lakier po prostu odhodzi od powierzchni kija...

Kolorem żółtym zaznaczyłem lakier a czerwonym łączenie lakieru z powierzchnią kija...na tym właśnie łączeniu gdy lekko ciągnę za przelotkę lakier odchodzi od kija

@kamil22 zrobię jak radzisz, jutro udam się do sklepu i zapytam co z tym fantem zrobić...i również mam nadzieję że sprzedawca okaże się uczciwy...

Homegeon - 30-07-07, 22:29

zaraz wstawię fotkę jak to u mnie wygląda.
Tomaszek - 31-07-07, 03:25

Myślę że nie ma co długo deliberować. Nowa wędka ma być jak nowa i wszelkie odpryski lakieru i inne pęknięcia są nieakceptowalne. Ja bym się nie zastanawiał tylko śmiało maszerował do sklepu. I bynajmniej nie po to żeby coś "omówić" ze sprzedawcą jak sugeruje kamil22, a żeby zarządać innego egzemplaża wędki lub zwrotu kasy. A swoją drogą to kolejne potwierdzenie że Dragon to także szmelc - coraz więcej i więcej doniesień o nowych wędkach z wadami.
tomek1 - 31-07-07, 08:36

Tomaszek napisał/a:
a żeby zarządać innego egzemplaża wędki lub zwrotu kasy. A swoją drogą to kolejne potwierdzenie że Dragon to także szmelc - coraz więcej i więcej doniesień o nowych wędkach z wadami.

Nie tak do końca zażądać. A jak udowodnisz że nie uszkodziłeś tego np. uderzeniem o krawędź bagażnika w samochodzie? Z tym szmelcem też trochę pochopnie, każdą wędkę można uszkodzić (nawet nieświadomie) i postawić w sklepie. Rolą kupującego jest dokładnie sprawdzić towar przed wyjściem ze sklepu. W tej chwili sprzedający ma pełne prawo odmówić wymiany towaru i dlatego należy z nim pogadać na spokojnie a nie na zasadzie "dawaj wędkę dziadu" :wink:

Tomaszek - 31-07-07, 10:28

tomek1, nie opowiadaj chłopakowi bzdetów. Ustawa konsumencka mówi że w ciągu miesiąca (!) może zwrócić towar w przypadku, niespełnienia oczekiwań. Musi mieć jedynie dowód sprzedaży (paragon). Towar jest bez wątpienia uszkodzony i to uszkodzony w sposób uniemożliwiający natychmiastowe stwierdzenie tego podczas zakupu. Ponadto, jeżeli w ciągu (bodajże) 7 dni zostanie stwierdzone uszkodzenie, towar musi być wymieniony bez procedury serwisowej. Uwierz mi. Nie jedną rzecz wymieniałem w ten sposób (bo sam nakupiłem już trochę różnego szmelcu typu Dragon Millenium) od wędki przez laptopa aż do lodówki. Oczywiście sprzedawca może robić problemy, co ozacza jego nieuczciwość i raczej należy go omijać. Wtedy nie pozostaje nic innego jak procedura prawna. W razie jakiś kłopotów podaję numer pogotowia konsumenckiego (22) 82 77 637 - to numer w Warszawie (innego nie mam) ale jeśli ktoś chce oszczędzać na telefonie to napewno przynajmniej podadzą mu numer na miejscu (o ile jest). To znana prawda w PL że konsumenci nie znają swoich praw i często ich nie dochodzą podczas gdy racja jest po ich stronie.
tomek1 - 31-07-07, 10:31

Tomaszek napisał/a:
stawa konsumencka mówi że w ciągu miesiąca (!) może zwrócić towar w przypadku, niespełnienia oczekiwań.

A jak się ma niespełnianie oczekiwań do uszkodzeń mechanicznych :?:

Tomaszek napisał/a:
Towar jest bez wątpienia uszkodzony i to uszkodzony w sposób uniemożliwiający natychmiastowe stwierdzenie tego podczas zakupu.

Sprawa dyskusyjna :roll:

Nie mówię, że ma jej nie wymieniać, tylko nie koniecznie startować do gościa z buta.

Tomaszek - 31-07-07, 10:38

Nie mówię że z buta bo to jest nieuprzejme. Ale zdecydowanie. Musi być pewny swego bo jak zacznie pytać czy da się wyczuć wachanie to wiadomo w którą stronę (może nie musi) to pójdzie. Zauważcie też że jednak jest już spora grupa uczciwych i świadomych sprzedawców, którzy chcę trzymać klienta i w takich sytuacjach bez mrugnięcia i problemu wyieniają towar. Dlatego mówię żeby iść do sklepu i ani z buta ani przedyskutować. Tylko świadomym swoich praw iść tam celem wymiany wędki. I właściwie o to ukierunkowanie na celowość wizyty mi tylko chodziło. :cool:

tomek1 napisał/a:
A jak się ma niespełnianie oczekiwań do uszkodzeń mechanicznych
Oczekiwał towaru nieuszkodzonego :idea:
Tomaszek - 31-07-07, 10:44

Aha - jeszcze jedno, chyba w sam raz w tym momencie. I dlatego opłaca się kupowac towar w dużych sklepach czy wręcz sieciach sklepów, bo w takich przypadkach absolutnie nie robią problemu. Szast prast i po sprawie - im to nie robi różnicy. Natomiast budka "u pana czesia" na rogu jak sprzeda wędkę za 500zł to jest to dla nich poważne zasilenie miesięcznego utargu i zwykle będa stawać na głowie żeby nie oddać pieniędzy, a zwykle drugiego takiego samego egzemplaża nie mają, muszą zamówić, w hurtowni akurat nie ma itp. itd.
pablotor - 31-07-07, 11:26

No i właśnie...ja się obawiam że nie będą na co wymienić...i każą czekać a tu podobno pogoda ma się ładna robić :lol:

Czyli mam rozumieć że przez 7 dni muszą mi wymienić kijaszek beż tej całej procedury reklamacyjnej ?

Tomaszek - 31-07-07, 14:14

Suchaj ja teraz nie dam gowy uciąć czy to 7 czy 3 dni. Poczytaj poniej:

http://prawo.money.pl/akt...1,0,214905.html

http://www.konsument.net4.pl/

http://www.cyberfoto.pl/g...htm#post1043981

Ja myślę że nie powinieneś mieć z tym problemów bo jednak w więksośc wypadków sprzedawca nie chce sobie psuć opinii i utrzymać klienta. Ale napewno każdy kolejny dzień pisania postów zamiast wziąść w garść sprzęt i pójść do sklepu działa na Twoja niekorzyść.

Powiem Ci ża ja bym wogóle nie pisał tych postów tylko najszybciej jak się da po stwierdzeniu czegoś niepokojącego (najlepiej tego samego dnia) udał się do sklepu. Tak więc kolego, węda w dłoń i maszeruj do sklepu - nie ma na co czekać.

cardamon - 31-07-07, 23:22

Wędka Dragon Mystery Ultra Light 2-15g 2,7m

mam identyczne wędzisko i identyczny "problem"

znaczy jak ktoś jest pedantem to może takie małe "cóś" go niby wkurzać, ale nie uważam, żeby był to powód do reklamacji, wędziska tej klasy za taką kasę mają prawo posiadać drobne "skazy" , chcesz mieć ideał to kup Cormorana Black Bull albo Black Star B)

pablotor - 31-07-07, 23:30

@cardamon a czy podczas eksploatacji jakoś po czasie problem się nie pogłębia ? tzn. czy tak jest i tyle czy może coś się pogarsza ?

A tak wogólę to jak oceniasz kij ? dobrze się nim łowi ?

cardamon - 01-08-07, 20:07

pablotor napisał/a:
@cardamon a czy podczas eksploatacji jakoś po czasie problem się nie pogłębia ? tzn. czy tak jest i tyle czy może coś się pogarsza ?

A tak wogólę to jak oceniasz kij ? dobrze się nim łowi ?

nie powieksza się, zauważone też w domu pare dni po zakupie, byłem już osiem raz nad wodą, kij w pokrowcu ale obstukany w pociagach i autobusach porządnie :twisted:
ocena, hmmm...
wymieniłem go na gwarancji, oddałem Kongera CrossMaxx 270 UL(129zł), wziąłem Dragona(135zł), wykończenie znacznie solidniejsze, większa dokładkość i precyzja wykonania, ogólnie kij potwornie sztywny w dolnej części, chwilami mam wrażenie że szczytówka mogłaby sie wykręcić w świński ogonek, a na dół dzięki swojemu przekrojowi nie ma mocnych, to wędzisko jest dziwnym połączeniem spinningu na paprocha z badylem na sumy :wink: sztywność czasami przeszkadza mimo wiotkiej wklejki, zwłaszcza jeżeli jest się początkującym spinningistą jak ja, trudno wyczuć branie, teraz zbieram ma Kongera WCH Tango 270, jeszcze jedna wypłata i będzie mój :cool: oglądałem w sklepie i kijek rzuca na kolana

pozdrawiam

pablotor - 01-08-07, 23:16

No właśnie postanowiłem póki co dać sobie spokój z reklamowaniem kija...i całkiem możliwe że tak jak u Ciebie będzie ok.

Sprzęt czeka na pierwszy połów. Jutro albo pojutrze udam się go wypróbować. Mam nadzieję że się nie zawiodę.

CHELEK - 08-08-07, 12:34
Temat postu: Pęknięta przelotka
Poszukuje porady odnośnie wędziska Lamiglas 2.65m 10-20lb czy mógłby mi ktoś doradzić gdyż pękła mi porcelanka na ostatniej przelotce szczytówki a jest to kij z dożywotnią gwarancją i nie wiem co mam zrobić bo jak oddam do naprawy to zostaje bez kija a naprawiać to chyba jej raczej w Polsce nie naprawią tylko wysyłają do USA ????
sinus - 08-08-07, 12:37

jeżeli chcesz naprawiać samodzielnie to polecam:
http://haczyk.pl/forum/vi...er=asc&start=90
tylko czy jeżeli naprawisz na własną rękę nie anulują ci gwarancji...sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto....

policja997997 - 28-02-08, 10:24
Temat postu: jak naprawic wedke
Zdarzyło sie wam połamac wedke.Jak tak to co zrobic zeby ja złozyc do kupy jest to wedka teleskopowa złamała sie 30 40 cm za rekojescią przy próbie zarzucenia.Na wedke jest gwarancja lecz trzeba ja odsyłać.czy w sklepie dostane czesc. Pytam poniewaz nie sadze zeby uznali gwarancje beda mówić ze o coś zahaczyłem lub przekroczyłem cięzar wyrzutowy. prosze o rady.
Dodam fotke

ds-fan - 28-02-08, 11:11

Raczej nie uda ci sie samemu naprawić złamany teleskop,jeszcze sie nie spotkałem aby w sklepach sprzedawana części do wędek. Jedynie możesz albo do dobrego serwisu spróbować,może ci naprawią a jak nie to odnieś do sklepu gdzie kupiłeś,nawet jeśli nie uznają gwarancji to powinni naprawić/wymienić za dopłatą .
czupa - 23-04-09, 17:42

Witam wszystkich. Mam strasznie głupi problem, jednak chciałbym go rozwiązać a nie mam się kogo poradzić. Otóż, od dziecka korzystałem z teleskopów, aż niedawno zakupiłem feedera 3 części + 2 szczytówki i problem polega na tym iż chyba za mocno włożyłem szczytówkę co doprowadziło do braku możliwości jej wyciągnięcia a co za tym idzie jej zmiany. Prosiłbym o jakiś magiczny sposób bo nie mam pojęcia jak to zrobić . Jeszcze raz sorry za tak głupie pytan :razz: ie
Sociu - 23-04-09, 18:12

Mozesz podgrzac(nie wiem wsadzic do goracej wody,wrzatku) i potem probowac.Lub smar tam napuscic, moze pomoze.Nic na sile tylko mlotkiem ;D.
wojtt - 23-04-09, 19:56

czupa, wd40 lub podobny preparat może pomoc, dłuższą chwilę trzeba odczekać i można wyciągać, ruch taki jakbyś chciał to wykręcić, dobrze chwycić przez szmatke i uważać żeby nie zniszczyć przelotek :wink:
warszawa_24 - 23-04-09, 20:38

Da się zkleić bat jaxona szklany?
Mam pęknięcie w jednej sekwencji i pozostałe przez to wypadają.

maniek - 23-04-09, 20:59

warszawa_24 napisał/a:
Da się zkleić bat jaxona szklany?
Wrzuć fotkę ,nie ma takiej rzeczy coby nie można było naprawić ,kwestia sposobu. :wink: czupa, wszystko zalezy jak bardzo się zaklinowało ,można jak radzą koledzy uzyć WD-40 ,Tomaszek radził nawet sobie z coca-cola ,na pewno rozgrzanie samo nie pomoże bo dwie cześć się rozgrzeją ,ale już rozgrzanie jednej a schłodzenie drugiej daje skutek 100%
Robal - 23-04-09, 21:12

czupa,
W taki sposób złamałem sobie przelotkę w pickerze, na szczęście tą w części szczytowej. A stało się to jak leżał cały dzień w słońcu bez ruchu nad wodą rzecz jasna. Nie każdy bierze WD-40 nad wodę, ale myślę że by pomogło włożenie do wody na kilka minut.

czupa - 24-04-09, 14:05

Kurde, zassało się na amen :neutral: Nic nie podziałało na tą szczytówkę. Już nie wiem co robić, chyba będę musiał zadowolić się jedną szczytówką
Robal - 15-05-09, 17:41

Mi ciocia złamała matchówkę na końcu 2 składu psia krew jak wyjmowała z bagażnika. Dzisiaj spłaci mi koszty i pozostanie poszukać 2 składu do kupienia. Na moje 3 kupione kije 2 są złamane.
warszawa_24 - 18-05-09, 21:33

Mam problem z spinningówką Konger Carbomaxx Spin 2,70/ 40 Dwuczęściowa.
Ta część z korkiem się przesuwa podczas łowienia, co jest bardzo upierdliwe.

Co z tym zrobić?

Unises - 19-05-09, 09:02

warszawa_24 napisał/a:
Ta część z korkiem się przesuwa podczas łowienia, co jest bardzo upierdliwe.
kiedyś też obluzowałem uchwyt w jednym patyku, wyczyściłem ze starego kleju powierzchnie ile się dało, nawaliłem Distalu, odstawka na 48 h (dla pewności )ale jak złapał to trzyma już 4 sezony nieważne upały czy przymrozki.
warszawa_24 - 24-05-09, 13:53

Dzięki Unises.

Kolejny problem mam.
Znalazłem mojego starego bata, szklany jaxon adventure 8m, ciężki ale narzie byłby dobry.

Niestety jest połamany.

2x to na dole, co zapobiega wysuwaniu się segmentą, każdy ma po takim pęknięciu (krecha).
A trzecia ma taką krechę na końcu.

Co można z tym zrobić?

madi - 26-07-09, 15:43

No co ja mogę napisać... HELP HELP HELP
Ciul tam amorki to mojego auta, ale mój ukochany Hyperloop'ik, 8,5cm części szczytowej "luzem"

maniek - 26-07-09, 20:39

madi napisał/a:
A co chcesz zrobić.Wyjścia sa 3.
tomek1 - 26-07-09, 21:52

maniek napisał/a:
Wyjścia sa 3.

Skleić, skrócić lub wyrzucić :mrgreen:

maniek - 26-07-09, 22:01

tomek1 napisał/a:
Skleić, skrócić lub wyrzucić
Dokładnie :mrgreen:
Damian21 - 27-07-09, 08:43

tomek1 napisał/a:
to drugie zdaje się najrozsądniejsze.
i kolejne opcje:
1. dopasować i jedynie wkleić przelotkę szczytową(najbardziej sensowne i co ciekawe najłatwiejsze).
2. jw. plus zdjęcie tej ostatniej przelotki i umieszczenie bardziej poprawnie(trochę niżej, ale kto by sie tam babrał...)
3. zdjęcie przelotek z całego kija i ponowne przezbrojenie :lol:

madi - 27-07-09, 15:45

maniek napisał/a:
madi napisał/a:
A co chcesz zrobić.Wyjścia sa 3.

tomek1 napisał/a:
maniek napisał/a:
Wyjścia sa 3.

Wiecie co.... człowiek tu traumę przechodzi, a Wy moi drodzy jajca se robicie :wink: :lol: :lol: No fuks, że dziś już doszłam do siebie :twisted:

Damian21 napisał/a:
to drugie zdaje się najrozsądniejsze

I tak się sprawa rozwiązała. Teraz mam model Shimano Hyperloop AX SPINNING 2,3m i cóś..... Inwalida bo inwalida, ale żyje - a to najważniejsze, bo to moja ukochana wędka :wink:
Jakby mi się gruntówka czy spławikówka połamała, pewnie nawet bym się nie przejęła, no ale spin.....

Tak czy inaczej serdeczne dzięki Panowie :grin:

maniek - 27-07-09, 15:50

madi napisał/a:
Wiecie co.... człowiek tu traumę przechodzi, a Wy moi drodzy jajca se robicie
My ależ skąd nigdy :wink: :mrgreen: ,pamiętaj ze teraz zmieni ci się trochę akcja kija nomen omen ukochanego :razz: będzie trochę twardszy ,wiec nie tnij na chama :mrgreen: bo rybkom uzębienie powyrywasz.
madi - 27-07-09, 16:01

maniek napisał/a:
madi napisał/a:
Wiecie co.... człowiek tu traumę przechodzi, a Wy moi drodzy jajca se robicie
My ależ skąd nigdy :wink: :mrgreen:

Nie no pewnie, że nigdy ... :wink: :lol:

maniek napisał/a:
pamiętaj ze teraz zmieni ci się trochę akcja kija nomen omen ukochanego :razz: będzie trochę twardszy ,wiec nie tnij na chama :mrgreen: bo rybkom uzębienie powyrywasz.

No właśnie zdawam sobie z tego sprawę :roll: Cholera, ale dobrze, że już zrobiona.
Ja wczoraj miałam taką deprechę, że chciałam szukać samego tego jednego składu, albo zamówić nowego spina. Bo właśnie opcja typu skrócenie nie bardzo mnie satysfakcjonowała. A sam kij mimo, iż taniocha to jestem z niego mega zadowolona. Sam Mańku wiesz, bo sam mi doradzałeś :wink: :grin:
Zobaczymy co ten "inwalida" zaprezentuje nad wodą :wink:

maniek - 27-07-09, 16:14

madi napisał/a:
A sam kij mimo, iż taniocha to jestem z niego mega zadowolona. Sam Mańku wiesz, bo sam mi doradzałeś
Wiem,wiem ,powiem ci ,ze też mam takie które nigdy bym nie sprzedał ,nie oddał ,mimo ze stoją już nie używane. :neutral: :cool:
madi - 27-07-09, 16:21

Mańku, u Ciebie to raczej podchodzi pod "Kolekcjonerstwo i Sentymentalizm", a u mnie jeszcze pod... sama jeszcze nie wiem co :roll: za krótko tego kija mam :lol:
maniek - 27-07-09, 16:31

madi napisał/a:
Mańku, u Ciebie to raczej podchodzi pod "Kolekcjonerstwo i Sentymentalizm"
Na pewno tak ,ale głównie to wspomnienia :wink: przez wiele lat trzymałem połamany "patyk"bo połamany był przez rybę życia [szczupak] nawet nie wiem ile miała ,ale skoro połamała pełnego szklaka ,to mała nie była .
madi - 27-07-09, 16:42

maniek napisał/a:
madi napisał/a:
Mańku, u Ciebie to raczej podchodzi pod "Kolekcjonerstwo i Sentymentalizm"
Na pewno tak ,ale głównie to wspomnienia :wink:

No właśnie, a wspomnienia i rzeczy, które do tych wspomnień się przyczyniły są bezcenne :mrgreen:
maniek napisał/a:
przez wiele lat trzymałem połamany "patyk"bo połamany był przez rybę życia [szczupak] nawet nie wiem ile miała ,ale skoro połamała pełnego szklaka ,to mała nie była

O kurcze to ja też tak chcę, byle tylko nie dziś :wink: :lol: :lol:

daTeo00 - 05-08-09, 11:16
Temat postu: Złamana górna sekcja, wędziska Jaxon Telstar Feeder 330/80.
Witam, ostatnio przy rozpakowywaniu się na nocne łowienie, niefortunnie połamałem górną sekcję tego wędziska, dowiadywałem się w serwisie, niestety nie posiadają już tych wędzisk. Gdyby ktoś miał połamany, nieużywany kij z górną sekcją (bez zmiennych szczytówek) do sprzedania, byłbym wdzięczny. Gdyż mimo swej niewielkiej ceny traktowałem ten kijek jako nieoceniony w trudnych warunkach, a teraz jest praktycznie nie do dostania. Będe wdzięczny za odzew. Pozdrawiam.
Summer - 30-09-09, 11:06

Witam Serdecznie ... Jeszcze nie zdążyłem na dobrą sprawe stestować kijka a już złamałem szczytówke ... Kijek - Trabucco Energhia SK 600 - Czy nie wie któryś z kolegów ( koleżanek ) gdzie taką szczytóweczkę można dokupić ... ?? Czy Waszym zdaniem będzie z tym jakiś problem ... ?? ... Szczytóweczka została złamana na samym końcu dosłownie ok 3 mm. od ostatniej przelotki - Czy w najgorszym wypadku można dokleić przelotkę do tej złamanej szczytówki ... Czy nie bedzie to miało wpłytu na pracę i wytrzymałość tego kijka ?? Proszę o pomoc !!! Z góry dziękuje - POZDRAWIAM !!!
bartekzabrze - 29-11-09, 18:45
Temat postu: spining
Mam pytanie w spiningu penkła mi gurna część gdzieś ok. 30% górnej częśći i chciałbym się dowiedzieć czy dało by się tam dodać szczytówke drgającą?
bartekzabrze - 01-12-09, 13:53

To co wędka do wyrzucenia :sad:
maniek - 01-12-09, 15:32

bartekzabrze napisał/a:
To co wędka do wyrzucenia
Nie koniecznie ,wszystko zależy od twojej determinacji ,zdolności manualnych . Możesz wykonać sobie tzw wklejanke ,wynik może byc zaskakujący . ale wykonanie jest pracochłonne i nieco skomplikowane w wykonaniu .Możesz też dać to serwisowi do wykonania ,ale raz nie wiadomo czy sie podejmą i dwa nie wiadomo ile policzą.Nie opisuje wykonania takiej czynności bo nie wiem czy będziesz tak zdeterminowany aby sam sie tego podjąć .
bartekzabrze - 03-12-09, 15:10

Znajomi mówili żebym zrobił sobie wklejanke ale niewidziedli jak :sad: Jeżeli mógłbyś mi napisać jak to był bym ci wdzięczny.
Damian21 - 17-12-09, 15:32

gdzie można nabyć jakieś przelotki matchowe do wymiany ? bo mi jedna pękła, wysyłkowo oczywiście no chyba że nieznajdę to będę musiał popytać na mieście ale tu jest straszna nędza :lol:
maniek - 17-12-09, 18:19

Damian21 napisał/a:
gdzie można nabyć jakieś przelotki matchowe do wymiany
Teleskop czy skład .
bartekzabrze napisał/a:
Jeżeli mógłbyś mi napisać jak to był bym ci wdzięczny.
Mogę ,ale dopiero po świętach
Damian21 - 17-12-09, 18:22

maniek, oczywiście matchówka jest składowa. pewnie będę się musiał pofatygować na miasto i popytać bo w necie za wiele tego niema. ew. na wiosnę wydłubie jakiemuś biedakowi nad wodą :shock: :smile:
maniek - 17-12-09, 18:31

Damian21 napisał/a:
wydłubie jakiemuś biedakowi nad wodą
Tylko uważaj aby ci oka nie wydłubał :mrgreen: :wink: a z przelotką będziesz miał kłopot ,ale dam ci zaraz linka i możesz zapytać ,nie gwarantuje jednak sukcesu.
Damian21 - 17-12-09, 18:41

maniek, niema problemu, jak są spiningowe i inne to i takie być muszą, zapytać nie zaszkodziło - choć do tego czasu sam już zbadałem temat dogłębnie. od jakiegoś dystrybutora czy serwisu żebrać też nie widzę sensu. na wiosnę jest niezły ruch i coś by się dopasowało z "czyjegoś" patyka :mrgreen: no ale do tego czasu pewnie dostane w sklepie.
maniek - 17-12-09, 18:46

Damian21 napisał/a:
maniek, niema problemu, jak są spiningowe i inne to i takie być muszą, zapytać nie szkodzi
Sorki nie ma przelotek do matcha ,pytałem :???: .
slowik - 14-03-10, 16:40

Witam.
Na ostatniej wyprawie na dorsze złamałem szczytówkę od spiningu :???:
Jest ktoś w temacie czy istnieje możliwość zamówienia samej szczytówki u producenta bo mam już dwa dolniki takiej wędki i nie mam zamiaru kupować trzeciej szt.

fish007 - 13-04-10, 15:19

slowik napisał/a:
Witam.
Na ostatniej wyprawie na dorsze złamałem szczytówkę od spiningu :???:
Jest ktoś w temacie czy istnieje możliwość zamówienia samej szczytówki u producenta bo mam już dwa dolniki takiej wędki i nie mam zamiaru kupować trzeciej szt.

zawsze można coś zaradzić , jaka to była wędka może wśród moich połamańców coś znajdę

viper993 - 13-04-10, 17:46

Jeżeli ułamał się tylko szczytowy 5-10 cm odcinek możesz zawsze wyrównać ułamaną krawędź i dopasować do niego przelotkę szczytową. Spinning będzie trochę krótszy ale napewno jeszcze trochę posłuży. Jednak jeśli pękł np. w połowie pozostaje jedynie zakup całej części. Warto wtedy dać ogłoszenie, podać dokładny model i może ktoś posiada taką część, zawsze będzie taniej niż u producenta.
slowik - 13-04-10, 21:04

Ułamałem tragicznie,ale zamówiłem dwie szczytówki i podobno będą do sprowadzenia.
A wędka to mikado UV do 180gr. 240m
Dzięki za pomoc :wink:

FantasySpirit - 28-04-10, 22:05
Temat postu: Połamany kijek
Latem 2009 ,pewien mądry człowiek , nadepnął mi na moją wędke dokładniej Dragon - Mystery Ultra lite , miejscu połączenia sie górnej czesci wędki z dolną. No i zniszczeniu uległo to "spoiwo" (nie wiem jak to ująć , to do czego wkładało sie dolna częśc :mrgreen: ) i jest pękniete. Czy idzie jeszcze cos z tym zrobic czy całą wędka jest do wyrzucenia?
pawel332 - 29-04-10, 07:44

jak sam nie robiłes zadnych napraw to raczej sie nie podejmuj ale zapytaj w swoim sklepie wedkarskim o pana Kazia ,Stefana czy innego z reguły takie złote rączki zostawiają namiary po sklepach zaprzyjaźnionych właśnie na takie wypadki .Ja sam w taki sposób naprawiałem odległosciówkę (szczytówka złamana) a przypadkiem poznałem na rybkach goscia co też naprawia tyle ze spotkac go mozna w innym sklepie.POPYTAJ PO SKLEPACH.
(swoją drogą powinien ów mądry człowiek ci odkupic wedke)

BIDA - 29-04-10, 10:30

Mnie też pewien mądry gość przytrzasł szczytówkę drzwiami od samochodu zgłosiłem awarie w sklepie,wysłali do serwisu a serwis naprawił mi ją w ramach promocji gratis dodam że był to spinning team dragon Hi carbon IM 8 Pro Selection po gwarancji (każda) szanująca się firma postara się uwzględniać takie przypadki a za taką uważam Dragona
maniek - 29-04-10, 13:28

FantasySpirit napisał/a:
Czy idzie jeszcze cos z tym zrobic czy całą wędka jest do wyrzucenia?
Wszystko jest naprawiane ,kwestia twojego samozaparcia ,ale zacznij od sklepu ,dystrybutora ,ostateczność to samodzielne naprawy .
FantasySpirit - 29-04-10, 16:24

pawel332 napisał/a:

(swoją drogą powinien ów mądry człowiek ci odkupic wedke)

Coś niestety sie do tego nie palił .
Dzięki za rady , wybiore sie przy najbliższej okazji do wędkarskiego .

FantasySpirit - 11-05-10, 19:17

Za radą ,zawitalem i zapytałem , w wędkarskim ale niestety powiedzieli ,że wędka ta wyszła juz z produkcji i że jak nie znajde częsci (od górnej częsci wędki- to spoiwo) to nie da rady . A tego spoiwa , ten ktoś niestety nigdzie nie znalazł .
Finczyk - 13-05-10, 20:35
Temat postu: Zlamana wedka
Ja przez 2 lata mam wedke Jaxon XT PRO (270 cm) i bylem z niej zadowlony. Lapalem nawet metrowe szczupaki (2). Dzisiaj zlowilem szczupaka 93 cm i 5,5 kg wagi :lol: . Walczyl dzielnie, hamulec ladnie terkotal. Jak szczupak byl z 5 metrow ode mnie to zlamala mi sie wedka :cry: , ponizej 3 przelotki. Ale szczupaka wytargalem na brzeg. Co moglo byc przyczyna zlamania?. Jakas wada, zle prowadzenie i hol czy jeszcze cos innego? Czy moge jakos naprawic wedke np. skrocic ja wlasnie o te 3 przlotki i na koniec zalozyc przelotke czolowa. Wedka bedzie krotsza o okolo 20 cm ale bedzie mozna ja lowic. Czy tez takie skrocenie zakloci prace wedki?
Gobio Gobio - 13-05-10, 21:56

zamiast 9 będziesz miał 6 przelotek...co zakłóci prace wędki przyczyną mogło być uszkodzenie mechaniczne (uderzenie) lub szczupak był bardziej waleczny od tych metrówek ps: gdzie łowisz takie sztuki? zapodaj foty wędki i szczupaka:)
greenlife - 13-05-10, 22:06

Trzeba poświęcić jakąś starą wędkę :wink: wycinasz odcinek ok. 5cm o średnicy wewnętrznej trochę większej niż zewnętrzna wędki w miejscu pęknięcia(im mniejszy luz tym lepiej). Smarujesz żywicą i równo składasz czekasz dzień aż wyschnie, na drugi dzień przy krawędziach robisz małe omotki smarujesz żywicą i gotowe. Lepiej poczekać 2 dni aż dobrze wyschnie zanim zrobimy testy .

red20 - 24-05-10, 09:16
Temat postu: pekniety pierscien, co zrobic?
witam.
jedna z moich wedek to tania Okuma, jednak nie spasowala sie z moim kolowrotkiem DAMa, kiedy nakrecalem plastikowy pierscien dociskajacy uchwyt kolowrotka pierscien pekl!! jak sie okazalo uchwyt kolowrotka byl poprostu za maly i nie starczylo gwintu zeby pierscien docisnal uchwyt. doraznie scisnalem uchwyt kolowrotka obejma ale podczas lowienia sruba obejmy bardzo utrudnia podstawowe manewry wedka a wrecz powoduje rany na dloni.
moze ma ktos jakis pomysl jak mozna naprawic ten defekt tak aby kolowrotek trzymal sie mocno i zeby mocowanie nie utrudnialo poslugiwania sie wedka??
pozdrawiam

jesli trafilem do zlego dzialu forum prosze nie kasowac tematu lecz przeniesc w odpowiednie miejsce

Damian21 - 24-05-10, 09:22

red20, nie widzę innego wyjścia (poza wymianą uchwytu co przekroczy wartość wędki) jak przykleić ten pierścień nakręcany na mocnym kleju - na stałe, jak już będziesz chciał zdemontować kołowrotek będzie trzeba zerwać na siłę.

proponuję dodatkowo na nakrętce i gwincie dalej omotkę z syntetycznej nici + dwuskładnikowa żywica epoxydowa. ew. cjanopan (klej cjanoakrylowy szybkoschnący).

red20 - 24-05-10, 11:40

dzieki za podpowiedz, czyli to byla by taka opcja z kolowrotkiem na stale.

a moze ktos ma jakis inny patent? nie boje sie majsterkowac wiec wszystkie podpowiedzi sa mile widziane, o ile koszty nie przekrocza wartosci wedki tak jak to napisal Damian21

przemekli - 24-05-10, 11:53

możesz spróbować skleić pękniecie jakimś klejem błyskawicznym, a potem omotkę zrobić na pierścieniu, tylko pewnie musiał byś trochę pierścień przeszlifować żeby nić się trzymała, a pyzatym to pierścień może być trochę luźny ale tego akurat nie jestem pewien :)
pawel332 - 24-05-10, 13:20

ja dysponuje bardzo mocną izolacja elektryczną(taśma) a ze podejzewam ze tak specialistycznej nie masz mozesz ją zastąpić plastrem takim co w aptece jest na szpulkach.Spróbować możesz nic nie zaszkodzi a w przypadku zmiany kołowrotka tasme po prostu przetniesz nozem.
red20 - 24-05-10, 14:06

dzieki za podpowiedzi, rozumiem wasze pomysly ale bede musial wykombinowac jeszcze cos zeby uchwyt nie byl za maly bo w jesli nawet skleje pierscien to znowu go rozerwie na gwincie jak bede zakrecal
Unises - 24-05-10, 14:24

red20, z tą obejmą to nie był głupi pomysł , możesz spróbować coś bardziej finezyjnego, np. na obwodzie zacisnąć drucik stalowy 1,5 a na całość dodatkowo dać szeroką i mocną, plastykową opaskę kablową i porządnie ją zaciągnąć kombinerkami - najmocniej jak się tylko da.

Myślę, że by to dobrze trzymało to na obwodzie musi być jakiś materiał mało rozciągliwy, jednak na razie nie przychodzi mi do głowy nic lepszego

artech - 25-05-10, 00:00

red20 napisał/a:
ale bede musial wykombinowac jeszcze cos zeby uchwyt nie byl za maly bo w jesli nawet skleje pierscien to znowu go rozerwie na gwincie jak bede zakrecal
Najprościej to iść na targowisko i kupić nowy kijek. Ale jeżeli się upierasz to tę samą kasę możesz wydać na taśmę izolacyjną ( do dostania w castoramach i tym podobnych sklepach) najpierw mocno owinąć pękniętą część a następnie tą samą taśmą owijasz stopkę kołowrotka aż będzie w miarę pasować :cool:
red20 - 25-05-10, 09:35

moze to i glupi pomysl i trudny do wykonania ale zastanawiam sie czy nie przedluzyc gwintu na szlifierce a pozniej zrobic tak jak piszecie tj skleic i obandazowac ten pierscien..

no i jest jeszcze jedno pytanko.. czy nie ma takiej obejmy zeby za bardzo z niej nic nie wystawalo.. to by zalatwilo sprawe 100%, bo z tej co mam wystaje sruba ktora sie skreca obejme i nie jest to bezpieczne ani komfortowe

KrisDDZ - 07-06-10, 11:20
Temat postu: uszkodziny Shimano Alivio Super Sensitive 260 Ml zmiażdżony
Witam

Niestety po długim weekendzie uległa zniszczeniu dolna część tego wędziska w miejscu łączenia z górna częścią poprzez zmiażdżenie klapą bagażnika:) , Poradźcie co robić , wysyłanie na gwarancje raczej niema sensu , przeszukałem allegro ,portale wędkarskie i niestety nikt nie sprzedaje 1/2 tej wędki . Może ktoś z was będzie miał jakiś pomysł co z tym zrobić.

k0siarz19 - 28-06-10, 01:59
Temat postu: shimano alivio 3lbs złamany
witam ostatnio złamałem karpiówke podczas holu ryby. Poszedł 2 skład pomiędzy 4 a 5 przelotką czy uznają mi gwarancje ?? piszcie co sądzicie o tym. Co ciekawe kij nie pękł równo tylko poszarpany jest. Wygląda to tak:

Robal - 28-06-10, 11:39

Jeśli podczas holu to spokojnie powinni uznać gwarancję, tylko opisz im dokładnie zdarzenie.
k0siarz19 - 01-07-10, 14:20
Temat postu: Shimano alivio 3lbs złamany
Witam ostatnio złamałem karpiówkę na 2 składzie pomiędzy 4 a 5 przelotką jak myślicie uznają mi gwarancje ?? sprzęt złamał się podczas holu ryby. Piszcie co sądzicie tym już zaniosłem na gwarancji 13 07 do odbioru mam piszcie !!
kondzio532 - 31-07-10, 20:57

Ja mam podobny problem, ze podczas holu ryby złamała mi się wędka: JAXON Crystalis telespin 210 c.w.5-25g, a co dziwnego nie w częsci szczytowej tylko na pierwszym blanku po korkowej rękojeści i do tego w dwóch miejscach. Podczas tego zdarzenia usłyszałem tylko trzask i kawałek wędki wylądował kilka metrów za mną. Czy w takim wypadku uznają mi naprawę w ramach gwarancji? I czy naprawią mi kij czy wymienią na nowy? Proszę o pomoc.
kampix525 - 03-08-10, 18:12

Witam panowie
mam problem z wędką tele.
odpadła mi ostatnia przelotka, chciałem ją przykleić "kropelką"
niby nic ALE! po nałożeniu kleju szczytówka zsunęła mi się do środka.
Gdy ją rozłożyłem okazało się że 2 ostatnie części skleiły się

Mam nadzieje że znacie jakieś porady jak rozkleić te 2 części bez zbędnego psucia wędki

Z góry dziękuje

warszawa_24 - 03-08-10, 19:14

Spróbuj podgrzać np. zapalniczką jednoczeście próbujać rozłaczyć elementy.
Damian21 - 03-08-10, 21:11

kampix525 napisał/a:
okazało się że 2 ostatnie części skleiły się
owned :mrgreen:
warszawa_24 napisał/a:
Spróbuj podgrzać np. zapalniczką jednoczeście próbujać rozłaczyć elementy.
:lol:
poszukaj lepiej rozpuszczalnika do klejów cyjanoakrylowych. i nie baw się w coś co cię przerasta.

Deuuu - 03-08-10, 22:16

Przyłączam się do tego co napisał kolega warszawa_24, jednak proponuję wrzucić wędkę do pieca hutniczego, poczekać kilka tygodni i dopiero próbować rozłączyć inaczej to nie robota. :lol:
A tak na poważnie, tylko i wyłącznie rozpuszczalnik. Przy zmianie przelotki szczytowej podgrzewanie przejdzie, bo ogień niema bez pośredniego dostępu do włókien z których jest wykonana wędka w tym wypadku tylko byś uszkodził kij.

artech - 03-08-10, 22:35

Deuuu napisał/a:
tylko i wyłącznie rozpuszczalnik.

Aceton, tylko nie wiem czy nie uszkodzi wędki :roll:

kondzio532 - 03-08-10, 22:50

Ja mam taki problem, ze podczas holu ryby złamała mi się wędka: JAXON Crystalis telespin 210 c.w.5-25g, a co dziwnego nie w częsci szczytowej tylko na pierwszym blanku po korkowej rękojeści i do tego w dwóch miejscach. Podczas tego zdarzenia usłyszałem tylko trzask i kawałek wędki wylądował kilka metrów za mną. Czy w takim wypadku uznają mi naprawę w ramach gwarancji? I czy naprawią mi kij czy wymienią na nowy? :roll: Proszę o pomoc.
Damian21 - 04-08-10, 08:34

artech napisał/a:
Deuuu napisał/a:
tylko i wyłącznie rozpuszczalnik.

Aceton, tylko nie wiem czy nie uszkodzi wędki :roll:
a przeglądałeś koniec ostatniej strony ? :wink:
Damian21 napisał/a:
poszukaj lepiej rozpuszczalnika do klejów cyjanoakrylowych. i nie baw się w coś co cię przerasta.
http://www.rcskorpion.pl/...roducts_id=7461
Unises - 04-08-10, 10:06

artech napisał/a:
Aceton, tylko nie wiem czy nie uszkodzi wędki

Raczej uszkodzi :???: , dawniej robiłem taki 'myk' , że po bardzo dokładnym rozłożeniu wędki/teleskopu nanosiłem sobie białe kreski na stycznych segmentach / lakierkiem później nawet mazakiem olejnym, pozwala to szybko i dokładnie rozłożyć teleskop nawet wieczorem/czy w nocy, przelotki nie są 'prze koszone' względem siebie.[zapewne producenci wpadną na pomysł fabrycznego nanoszenia znaczników za 50lat]

Gdy się po jakimś czasie starły [sezon - dwa], to czyściłem acetonem i nanosiłem kreski/znaczniki od nowa.

I wszystko było OK gdy używałem starych kiji Balzera kupionych jeszcze za marki :mrgreen: , pewnego dnia kupiłem sobie współcześniejsze kijki mikado 2,75lb takie na trupa /sandacza itp..[wiadomo 200gr lżejsze i nie całkiem tanie jak za teleskop 150-200zł-szt] i zrobiłem po jakimś czasie to samo, :???: lakier na wędce połuszczył się w miejscach gdzie traktowałem go acetonem.

artech - 04-08-10, 13:18

Damian21, a sprawdzałeś na jakiej bazie jest ten rozpuszczalnik ? :razz:
red20 - 08-08-10, 23:49

banalne pytanie :grin:
czy zeby wymienic przelotke w teleskopie musze zdjac wszystkie inne :?:
kiedys za malolata wymienialem ale juz nie pamietam :wink:

maniek - 09-08-10, 05:59

red20 napisał/a:
czy zeby wymienic przelotke w teleskopie musze zdjac wszystkie inne
To zależy którą wymieniasz ,jeśli ostatnią to tak :wink: [pierwsza liczyłem jako szczytowa ,a ostatnia ta od kołowrotka]
red20 - 09-08-10, 09:26

maniek napisał/a:
red20 napisał/a:
czy zeby wymienic przelotke w teleskopie musze zdjac wszystkie inne
To zależy którą wymieniasz ,jeśli ostatnią to tak :wink: [pierwsza liczyłem jako szczytowa ,a ostatnia ta od kołowrotka]

druga od kolowrotka, czyli wychodzi na to ze musze zdjac wszystkie powyzej..

maniek - 09-08-10, 10:30

red20 napisał/a:
Tak ,ale zanim to zrobisz zaznacz flamastrem na blanku [wedce] miejsce ustawienia .jesli przelotki są na 'ringu' [tulejce] to nie wiele roboty ,gorzej jak są na omotce.
Damian21 - 09-08-10, 11:53

maniek napisał/a:
Tak ,ale zanim to zrobisz zaznacz flamastrem na blanku [wedce] miejsce ustawienia .jesli przelotki są na 'ringu' [tulejce]
sądzisz że teleskopy są zbrojone po jakimś kręgosłupie ? :mrgreen: :lol:
red20 - 09-08-10, 13:34

maniek napisał/a:
red20 napisał/a:
Tak ,ale zanim to zrobisz zaznacz flamastrem na blanku [wedce] miejsce ustawienia .jesli przelotki są na 'ringu' [tulejce] to nie wiele roboty ,gorzej jak są na omotce.

to tania wedka z przelotkami na klej chyba oczywiscie na "ringu" :razz:
jak najlepiej zdjac te przelotki nie uszkadzajac wedki i dobrych przelotek :?:

Unises - 09-08-10, 14:06

red20 napisał/a:
jak najlepiej zdjac te przelotki nie uszkadzajac wedki i dobrych przelotek
a czytałeś ten temat od początku ?
maniek - 09-08-10, 14:58

Damian21 napisał/a:
sądzisz że teleskopy są zbrojone po jakimś kręgosłupie ?
Nie tylko sadze co wiem, zdejmij z bolonki przelotki i załóż byle jak a sie przekonasz.
Damian21 - 09-08-10, 15:19

maniek napisał/a:
Damian21 napisał/a:
sądzisz że teleskopy są zbrojone po jakimś kręgosłupie ?
Nie tylko sadze co wiem, zdejmij z bolonki przelotki i załóż byle jak a sie przekonasz.
a więc próbowałeś już na "jakimś" kiju.
zapewniam cię że można policzyć na palcach jednej ręki te kije seryjne na których ktoś sprawdzał kręgosłup, pomijając kije za kilka grubych setek.
nie mówiąc już o teleskopach, w tym przypadku jest to dużo bardziej upierdliwe i trudne ze względu na krótkie(co za tym idzie sztywne) składy i ich ilość.
w 95% przypadków jest to na "chybił-trafił", pozostałe 5% to losowe ustawienie :lol: w teleskopie składów jest więcej i prawdopodobieństwo drastycznie spada.. :smile:

prawdopodobieństwo pojawienia się tutaj usera chcącego samodzielnie wymienić przelotki w drogim teleskopie jest równie znikome..

maniek - 09-08-10, 17:46

Damian21 napisał/a:
zapewniam cię że można policzyć na palcach jednej ręki te kije seryjne na których ktoś sprawdzał kręgosłup, pomijając kije za kilka grubych setek.
nie mówiąc już o teleskopach, w tym przypadku jest to dużo bardziej upierdliwe i trudne ze względu na krótkie(co za tym idzie sztywne) składy i ich ilość.
w 95% przypadków jest to na "chybił-trafił", pozostałe 5% to losowe ustawienie :lol: w teleskopie składów jest więcej i prawdopodobieństwo drastycznie spada..
Rozumiem że rozmawiałeś z wieloma 'zbrojmistrzami kilku firm na ten temat . :lol:
Damian21 - 09-08-10, 18:43

maniek, powiedz mi jeszcze że w batach. tych za 50, 100 i nawet 400zł ktokolwiek ustawia "kręgosłup" przy rozkładaniu kija - idealne odniesienie do bolonki.
powiedz, co to masz za bolonkę z tym ustawionym fabrycznie kręgosłupem(i skąd wiesz że tak rzeczywiście jest w przypadku każdego segmentu) :smile:
maniek napisał/a:
podziel się tym co zaobserwowałeś na swoim nieszczęsnym przykładzie. bez pół-wypowiedzi i ogólników.
maniek - 10-08-10, 06:19

Damian21, skoro nie wierzysz w te 'bzdety' ja nie będę cię przekonywał.
bifa - 10-08-10, 22:58

kondzio532 napisał/a:
Ja mam taki problem, ze podczas holu ryby złamała mi się wędka: JAXON Crystalis telespin 210 c.w.5-25g, a co dziwnego nie w częsci szczytowej tylko na pierwszym blanku po korkowej rękojeści i do tego w dwóch miejscach. Podczas tego zdarzenia usłyszałem tylko trzask i kawałek wędki wylądował kilka metrów za mną. Czy w takim wypadku uznają mi naprawę w ramach gwarancji? I czy naprawią mi kij czy wymienią na nowy? :roll: Proszę o pomoc.

Kondzio-w wymiane tego jaxona to ja za bardzo nie wierze jak i w samego jaxona.Jak chcesz to moge Ci sprezentowac jedna z wedek ,ktora kupilem swojemu synowi bo okazalo sie , ze przy jego poziomie koncentracji i umiejetnosciach niszczycielskich jedyna opcja jest kupno kija baseballowego.Sensacji nad woda z nimi nie zrobisz bo nie przewyzszaja klasa wymienionego jaxona ale poki co , jak nie masz na co lapac to lepsze niz nic.A jak w przyszlosci zafundujesz sobie cos lepszego to mozesz przekazac je komus innemu z podobnym problemem.Jeden to jakis Dynamic Trout cw5-30 210cm Byrona a drugi to jakis Profiline cw5-25 180cm Cormorana.Nowki nie smigane.Jakby co to wal na priv.
pozdrawiam
bifa

kondzio532 - 23-08-10, 22:26

Wędka leży na gwarancji już ponad 2 tygodnie. Co z tego będzie to nie wiem. Ale pisząc do serwisu Jaxona powiedzieli, że być może naprawią.
bifa, mam na co wędkować :wink: , ale dzieki za propozycję.

Pozdrawiam

P.S Chyba już pisałem podobny post, ale możliwe, że nieumyślnie go usunąłem.

arturw - 19-10-10, 16:57
Temat postu: Shimano Beastmaster AX Feeder 11ft cw70g
Witam
właśnie dotarła do mnie oto ta wędka wygrana na aukcji i mam mały problem.
Nigdy nie miałem feedera w ręku więc podpowiedzcie mi czy ta ostatnia czyli trzecia część wędki do której się wkłada te drgające szczytówki jak jest zakończona, tzn nie mogę włożyć głęboko tej największej (1,5oz) szczytówki, wchodzi jedynie na głębokość 1cm ( taki jest też kielich - zakończenie ), pozostałe dwie mniejsze (0,5oz i 1oz) wchodzą bez problemu na głebokość 2-3cm.
Tak więc nie wiem czy ta końcówka była ułamana i jest dobrze zrobiona bo nie ma żadnego śladu czy może wszystko jest ok.

maniek - 19-10-10, 19:33

arturw napisał/a:
szczytówki, wchodzi jedynie na głębokość 1cm ( taki jest też kielich - zakończenie ), pozostałe dwie mniejsze (0,5oz i 1oz) wchodzą bez problemu na głebokość 2-3cm.
3cm to minimum ,jeśli nie możesz reklamować to zeszlifuj nie pasującą szczytówkę .
shivan - 25-12-10, 20:49

Witam!

Mam nastepujacą sprawę...

Uszkodzilem szczytowa przelotke w nowej wedce shimano alivio cx specimen mojego brata
(wypadl ten ceramiczny pierscien)

musze mu to jakos naprawic;] wiec mam kilka pytan:

robic to samemu czy oddac do jakiegos sklepu?

jezeli robic samemu to gdzie i jaka przelotke kupic? fuji czy jakis szajs jaxona?;]

Powiem tak ze hmm poczuwam sie do winy;D bo stalo sie to tylko i wylacznie przez moja glupote wiec moge zaplacic za przelotke rownie dobrze 30 pln-ow a nie 3;]

Pozdrawiam i licze na odp

maniek - 26-12-10, 08:59

shivan napisał/a:
robic to samemu czy oddac do jakiegos sklepu?
Wymiana przelotki szczytowej jest banalnie prosta ,jesli masz zdolności manualne i sie nie boisz to możesz wykonać sam ,jeśli masz opory wewnętrzne :wink: to zleć dobremu serwisowi .
Jest opisane jak wymienić przelotkę szczytową w poniższym linku ,aktualnie brak fotek ale to też nie problem jak sie zdecydujesz na samodzielną wymianę to wstawię fotki.
http://haczyk.pl/forum/vi...er=asc&start=90

shivan - 26-12-10, 10:25

wymienic bym pewnie wymienil...

problemem moze byc zakup przelotki innej niz firmy krzak w Krakowie...

ale ktos z tego forum mi juz chyba nieswiadomie pomogl...
znalazlem przez szukajke ta firme http://www.fishingart.pl/kontakt.html

w poniedzialek sie do nich zglosze;]

Dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam

olszes351 - 03-04-11, 09:29
Temat postu: WĘDKA YORK COMBAT SPIN 270 problem
witam jestem nowy na tym forum i chciałem przedstawić państwu swój problem mianowicie posiadam spinning taki jak w temacie i mam z nim następujący problem otóż złamała mi się szczytówka jakieś 5 cm od ostatniej przelotki czy da się to jakoś naprawić albo możne kopic szczytówkę drgającą i ja założyć no ale czy tak można a możne wie ktoś czy można kupić gdzies caly nowy drugi sklad bardzo prosze o pomoc
Arek0402 - 03-04-11, 11:08

Sama drgająca szczytówka kosztuje tyle co ten cały York ;) Poza tym to chybiony pomysł. Myślę że kija za takie grosze się nie opłaca naprawiać, poza tym nie słyszałem żeby ktoś naprawiał połamane wędki nasadowe. York combat spin 270 kosztuje 35-40zł więc radze się nie przejmować tym że się uszkodził i kupić coś nowego lepszego no chyba że kasy na lepszy nie masz.

Coś mi się z dawnych czasów przypomniało ;)
Ja zaczynałem od starych wędek ojca i wujka, były to stare kije z włókna szklanego (np. Tokoz) jeden złamałem kiedyś w drzwiach :D to było kilka cm szczytówki, ojciec po prostu wywalił ten złamany kawałek i przelotkę założył na to co zostało, i dalej mogłem się bawić z karasiami i płotkami :D Jeżeli ci szkoda tych 40zł to spróbuj tak zrobić ;)

Pathim - 21-04-11, 10:00
Temat postu: Złamana Szczytówka-Jaxon Syrius
Witam posiadam wędkę Jaxon Syrius Tele 390 CW 30-60(chyba).Złamałem w tym miejscu gdzie są 3 ostatnie przelotki.Czy jest jakaś możliwość dokupienia szczytówki lub jakiegoś sklejenia??A tak wogóle to orientujecie się ile taka wędka kosztuje nowa??
tomek_mar - 21-04-11, 11:30

wyjmij 3 ostatnie części teleskopa i obetnij złamany dół na równo, owiń taśmą izolacyjną i pomalują tak żeby w miarę sztywno wchodziła w w resztę teleskopa, potem cienką warstwą lakieru pomaluj . Jak nie łowisz potworów, i nie będziesz składał tego złamanego miejsca to wystarczy. A jak nie, i szkoda ci czasu na robotę tego, to kup sobie drugiego teleskopa, to może posłuży znów jakiś czas, nic nie tracisz na tym remoncie a może się uda akurat.
Pathim - 21-04-11, 13:31

Dzięki za odpowiedź, a może orientujesz się ile kosztuje taki teleskopik??Jeśli mało to nie będzie szkoda i kupie nową,a jak dużo to postaram się zrobić tak jak napisałeś.
tomek_mar - 21-04-11, 19:49

podejrzewam że koło 80 zł ten model mógł kosztować, ale chyba teraz już go nie robią, za to możesz kupić wiele innych ciekawych teleskopów nie tylko syriusa :cool: oczywiście zależy ile chcesz przeznaczyć kasy na nią bo możesz kupić i taniej i drożej niż te 80 zł :wink:
Pathim - 21-04-11, 20:39

Aha,raczej będe kupował teraz jakiegoś Feedera do łowienia na Ds lub Bombke.
A jeszcze takie pytanie bo jestem dość początkującym wędkarzem.Czym może być spowodowane takie złamanie się szczytówki podczas zarzutu??

tomek_mar - 21-04-11, 20:48

ehh nie bardzo rozumiem w czym? w feederze czy w tym twoim połamanym teleskopie? Zresztą i tu i tu przy siłowym wyrzucie, z mocno przesadzonym cw wędki (jak np ciskasz obciążeniem 120 gr federem do 80 gr) jest to możliwe jak najbardziej.
PS. a pytasz na przyszłość czy chcesz reklamacje składać na Jaxona :lol: ??

byczek - 21-04-11, 20:59

Pathim napisał/a:
Czym może być spowodowane takie złamanie się szczytówki podczas zarzutu??

-przekroczenie c.w. wędziska
-uszkodzenie mechaniczne w tym miejscu
-zła technika rzutu
-wrodzona wada konstrukcyjna wędziska
-wada akurat Twojego egzemplarza
-złe uzbrojenie wędziska (choroba przewlekła teleskopów :mrgreen: )...
Przykładowe możliwości do wyboru pojedyńczo lub w paku :grin:

Booseib - 21-04-11, 21:04

Lepiej kupić 3 składowego feederka z wymiennymi szczytówkami, niż teleskopa, który nawet mocny i karpiowy ( i równieź nie tani...) okazuje się potem badziewem i po paru razach nad wodą jest do wymiany.
Pathim - 21-04-11, 21:42

Dzięki wszystkim za rady.Obecnie będe łapał na pickera który dostałem kiedyś w prezencie.W najbliższym czasie postaram się skompletować feedera.Kiedyś interesowałem się wędkarstwem i stąd posiadam takie wędki,a taki ze mnie nie ogar.Myślę że spowodowane wadą w wędzisku.Myśle,że z Feederem nawet podczas takiego przypadku(oby nie) będzie można wymienić szczytówke więc spoko.
Narazie czytam na internecie i dowiaduje się jak najwięcej o tej metodzie aby uniknąć takich błędów na przyszłość:)

FriQ - 14-05-11, 17:19

Mam problem, kupiłem wędkę na Allegro, 10.05.2011 wczoraj byłem i rybach i podczas holu ryby się złamała między 2 a 3 przelotką. Napisałem do sprzedającego i kazał mi wędkę odesłać. Czy uznają mi ją na gwarancji i ile będę czekać. Mam wędkę Konger Black Tiger 270/18.
PawełIks - 12-06-11, 22:00
Temat postu: Złamany - Byron Texton im8 900 POMOCY
Witam Was. Potrzebuje pomocy w znalezieniu serwisu Byrona. Może ktoś ma złamanego takiego kija to chętnię dokupie 2,3 oraz 4 element licząc od dołu. Nie wiem jakim cudem to złamałem. Poszedł podczas rzutu, dość silnego. Choć byłem pewien że to wytrzyma ale.... .
Jak komus zależy bardzo mogę równierz odstąpić pozostałe elementy.
Bardzo proszę o pomoc - pozdrawiam.

tomaszek10 - 07-07-11, 12:30
Temat postu: Pomozcie nie wiem co zrobic
Witam 2 tygodnie temu kupiłem feeder :mrgreen: przy zakupie wedziska gosciowa (sprzedajaca)mowiła i pokazała zeby papierem sciernym wyszlifowac ostatnia czesc kija przed szczytowka bo nie chciała wejsc :shock: ok tak zrobiłem pojechałem nad jeziorko przy wkładaniu kazdej czesci zadna z nich nie chciała wejsc wrociłem i zaczałem szlifowac nastepne czesci wedziska ale dalej nie chciały wejsc i tak sie stało ze wedka mi sie połamała :cry: :cry: wedzisko jest na gwarancji ma 2 tygodnie i ani razu nie uzyta co mam teraz zrobic bardzo prosze Pomorzcie mi co mam poczac :cry:
Miro1956 - 07-07-11, 14:05

tomaszek 10, po pierwsze zrobiles blad ze zaczeles szlifowac,trza bylo od razu oddac tego kija,ale jest pewnie mozliwosc w dalszym ciagu zareklamowac na podstawie tego ze w dalszym ciagu nie wchodza składy.
A tak na powaznie to moim zdaniem Ty nie jestes powazny ze takiego kija nie reklamował od razu.
Moze byc teraz problem z gwarancja poniewaz jest to Twoja ingerencja w kija.
Teraz ekspedietka moze sie wszystkiego wyprzec.
Zycze powodzenia chociaz czarno to widze :wink:

tomaszek10 - 07-07-11, 15:32

To podleciec z tym kijkiem teraz do niej bo 160zł to troche dla mnie jest duzo :roll:
Miro1956 - 07-07-11, 17:20

tomaszek 10 napisał/a:
To podlesiec z tym kijkiem teraz do niej bo 160zł to troche dla mnie jest duzo

Pytanie co najmniej nie zrozumiale :mrgreen:
A byles w sklepie po tej przygodzie?
Bo jak nie to najpierw wybierz sie tam i wtedy zrelacjonuj.

mik99 - 24-08-11, 17:43

Witajcie
Dzisiaj w końcu po długim oczekiwaniu otrzymałem Rona Thompsona Tyran Spin. Wędka jest bardzo leciutka, nie jest gibka, świetnie leży w mojej dłoni, ale ma chyba jedną wadę. Chodzi o to, że dwie przelotki:
-pierwsza zaraz za kołowrotkiem jest lekko skrzywiona patrząc na wędzisko z góry
-5-ta od szczytówki jest jakby za bardzo skrzywiona do tyłu
Wszystko obrazują fotki zamieszczone poniżej:
http://imageshack.us/g/4/img20110824172101.jpg/

Czy te wady mocno mogą przeszkadzać podczas połowu? Czy idzie to jakoś zniwelować domowym sposobem? (kombinerki w dłoń i poszedł?)

Moje pytanie może wydawać się laiczne, ale do tej pory miałem tylko teleskopy

Pozdrawiam

Unises - 25-08-11, 08:14

mik99 napisał/a:
Czy te wady mocno mogą przeszkadzać podczas połowu? Czy idzie to jakoś zniwelować domowym sposobem? (kombinerki w dłoń i poszedł?)

Wygląda na typowe uszkodzenie podczas transportu, tak może przeszkadzać zwłaszcza ta pierwsza od kołowrotka choć tą drugą też bym skorygował, a kombinerki wyrzuć za siebie :lol: , wyprostuj to gołymi rękami z wyczuciem powoli tak by lakier na omotce się nie wykruszył, nie obawiaj się, mało prawdopodobne by Ci się 'udało' ułamać stopkę ramki.
Co do samego profilu; to patrząc od góry - pierścień przelotki w stosunku blanku ma być prostopadle t.zn. tworzy 'krzyż'.
Natomiast patrząc z boku ramka przelotki jest nieco wychylona do przodu a sam pierścień powinien być pod kątem prostym w stosunku do osi blanku czyli tworzy +,- "T".

Reasumując, naprawa tego jest prosta i trwa krócej niż napisanie tego posta, wszystko robisz gołymi rękami, wzorując profile na podstawie dobrych nie zgiętych przelotek

Tomik 1970 - 07-09-11, 20:56
Temat postu: uszkodzona przelotka
Przepraszam jeśli nie w tym miejscu zadaje pytanie ale jestem rozgoryczony tym co mi się stało. Na ostatnich zawodach uszkodzeniu uległa przelotka na moim ulubionym wędzisku. Przelotki są montowane na blanku omotką i ładnie zalakierowane, wędzisko to shimano aliwio match 4,2 m . Pytanie mam następujące. Przelotkę już mam ale czym zamalować omotkę by wyglądała jak oryginał ( a co najmniej było podobnie )
Dzięki za podpowiedzi :smile:

kasko43 - 07-09-11, 21:50

Jeżeli jest na gwarancji to oddać.

Zamalować omotkę możesz zwykłym markerem - i tak pójdzie na to lakier. Lepiej by było jakbyś dobrał kolor nici, aby nie trzeba było malować.

Zalakierować można na kilka sposobów, zależnie oczywiście od kosztów.

- Specjalny lakier do omotek: U-40 lub flex coat - 40-80zł ( więc nie wiem czy na 1 omotkę się opłaca)
- Lakier do wędek Cormoran - 15 zł/
- Lakier poliuretanowy, np. firmy domalux do parkietów. (nie polecam jachtowego).
- lakier do paznokci - 3zł. To najtańsza opcja a też będzie trzymać. (tu można dobrać kolor)

Tomik 1970 - 07-09-11, 22:00

Dzięki za podpowiedź, wybiorę chyba lakier do paznokci :wink:
walx - 26-10-11, 21:12
Temat postu: Złamany tiger cross maxx
Mam problem ze złamaną górną częścią wędki tiger cross maxx ul 240 m nie wiecie gdzie można ją dokupić
szczypior - 26-10-11, 21:29

Tutaj masz link do strony Kongera z telefonami.
http://www.konger.pl/pl/start/kontakt
Jednak jest mały problem , że owszem porozmawiają z Tobą i powiedzą Ci cenę , ale niestety zakupu może dokonać tylko firma ( sklep wędkarski ). Sam tak miałem jakieś 2 miesiące temu i znajomy sklep wędkarski zamówił mi szczytówkę do aviatora bez żadnych dodatkowych opłat. Popytaj i będziesz wiedział czy może lepiej poczekać z zakupem przez martwy sezon spiningowy i kupić coś nowego.

Tedi - 29-10-11, 17:18
Temat postu: Naprawa wędki.
Witam.

Ostatnio nad wodą zauważyłem że u mojej wędki spiningowej odpadła pewna część przelotki taka mała gumka co jest w każdej przelotce nie wiem jak ona się nazywa ale najgorsze że w ogóle nie mam tej gumeczki i jeszcze jak na złość jest to pierwsza przelotka teraz pewnie ten sam kawałem metalu będzie mi przecinał żyłkę.
Co możecie mi poradzić jak mogę naprawić tą wędkę mam pierwszą przelotkę o starej wędki ale nie da się z niej wyciągnąć tej gumki co mam zrobić?
Zdjęcie do tej popsutej przelotki: http://imageshack.us/phot...djcie0366i.jpg/

Gobio Gobio - 29-10-11, 17:50

jak to była gumka to tylko sie cieszyć że wypadła ale najprawdopodobniej była to porcelanka...kup nową przelotkę (najlepiej nie oszczędzaj) podgrzej delikatnie zapalniczką starą zdejmij i wklej nową. pamiętaj żeby dobrać odpowiednią średnicę przelotki pasującą do szczytówki Twojej wędki! :)
Tomik 1970 - 29-10-11, 20:27

Miałem tak samo, kupiłem nowa przelotkę za 4 zł i po bólu. Starą by ściągnąć, musisz podgrzać.
Tedi - 30-10-11, 17:36

Niestety pojawił się kolejny problem zamierzając nagrzewać przelotkę zobaczyłem że jest ona w części oklejona może jak się wpatrzycie w zdjęcie w moim pierwszym poście to sami zauważycie co teraz? A nie chciałbym żeby stopiła mi się ta okleina na blanku :(
A jeżeli bym chciał sobie ją kupić przez allegro to jak mam wymierzyć średnice jak nie mam tej gumki w środku?

Tomik 1970 - 30-10-11, 20:29

Nie przejmuj się tym oklejeniem tylko wymień jak pisałem. Zrobiłem tak u siebie i jest ok :razz:
aregmax - 10-02-12, 15:00

Witam kolegów,

Wypadła mi cermika z drugiej przelotki, mogłem puknąć krętlikiem kiedy za bardzo zwinąłem, pewnie mogła miec jakąś wadę też..

Pytanie mam czy ktoś próbował wymieniać tylko oczko ceramiczne w takiej przelotce? - musiałbym tylko znaleźć taką samą.

Nie wiem czy jest to wykonalne.
Na razie wymiana całej przelotki to plan B, nie chcę 'kaleczyć' wędki, wolałbym oryginalne lakiery i omotki żeby dalej cieszyła oko... :-)

cannibalus - 23-08-12, 08:01
Temat postu: złamana przelotka szczytowa wklejanki
Witajcie

stała się dla mnie tragedia wędkarska ;) - złamała mi się wklejanka (złamana tuż przy przelotce szczytowej w najcieńszym miejscu) z własnej głupoty bo podciągnąłem za wysoko i szczytówka pomiędzy dwoma ostatnimi przelotkami tak sie wygięła ze nie wytrzymała w najcieńszym miejscu. Reszta wędki jest ok.

Dodam ze jest to spinning z ciut wyzszej półki - Konger Champion Tango i chcialbym go zreanimować w miarę bezboleśnie - jest gdzieś w okolicach katowic/sląsk jakiś dobry warsztat kto zrobi to profesjonalnie, czy samemu w tym zacząć dłubać - nie chce nic spierdzielić bo nie wiem czy trzeba by założyć po prostu nową przelotkę szczytową na pozostałość wklejki czy jakoś próbowac połączyć złamaną przelotkę ze szczytówką.... kurde, pech, to moja ulobiona wędka ;(((

podrzućcie jakieś patenty na takie coś ;(

mephir - 12-10-12, 10:40

Witam,
zabrałem się za naprawę mojej złamanej wędki spiningowej, dwuczęściowa do 20gr wyrzutu. Złamana sekcja szczytowa między 3 i 4 przelotką.
Dopasowałem fragment starej wędki, skróciłem go trochę i włożyłem przelotowo w szerszą część złamanej wędki, a część ze szczytówką nasadziłem na tym elemencie. Oczywiście wszystko było posmarowane klejem, więc się pięknie trzyma. Moje pytanie to: jak wzmocnić uszkodzony blank z zewnątrz? omotka i lakier, czy wystarczy obkleić taśmą izolacyjną?

leon-zawodowiec - 14-10-12, 13:14

Najlepiej jak piszesz omotka i lakier , taśma bedzię trzymać w krócej.
mephir - 14-10-12, 22:53

dzięki, tak też zrobię :grin:
Jahoo86 - 12-03-13, 11:38

Witam,

Mam pytanie odnośnie możliwości naprawy wędki w Poznaniu. Czy zna ktoś jakiś dobry serwis albo dobrego fachowca na terenie Poznania. Dokładnie chodzi o wymianę przelotki szczytowej w karpiówce Shimano Alivio CX Specimen. Pękła i wykruszyła się porcelanka wewnątrz przelotki.
Wie może ktoś ile kosztuje taki zabieg?

Dzięki i Pozdrawiam.

Łukasz_st - 13-03-13, 10:46

Chlopie weź podgrzej starą przelotke, klej puści i zejdzie ze szczytówki. Zmierz suwmiarką średnicę, albo weź kija do sklepu i przymierz nową dobrą przelotkę, wklej na cyjanopan, kropelkę czy super glue.
lukas1661 - 13-06-13, 23:45
Temat postu: Złamany spinning POMOCY !! Jak naprawić ?? i czy sie da ??
Byłem na rybach i stało mi sie takie coś . Nie wiem co zrobiłem ale wydaje mi sie że przy zarzucaniu zahaczyłem gumą o drzewo i tak wyszło hee . W sumie nie orientuje sie co to za model/marka ale na wędce pisze CHARISMA JIG SPIN 270-14 JAXON . Chyba nie jest to najgorszy spinning i chce to naprawić w miarę dobrze ale nie wiem jak i czy sie da . Bardzo prosiłbym o pomoc . Myślałem nad żywicą żeby to jakoś zalać , zeszlifować albo jakimś lakierem bo w sumie to jest tylko tak jakby rozerwane . .. Na zdjęciu pokazałem jak to wygląda gdy jest spinning zgięty a jak jest normalnie , normalnie prawie nic nie widać .
lukas1661 - 13-06-13, 23:58

Jak sie naciśnie na zdjęcie to lepiej widać przynajmniej u mnie .
Pomóżcie

pagori - 14-06-13, 06:55

lukas1661, zamów w serwisie górny skład. Zrobiłem tak z moją Infinity i mam kijek jak nowy.
bambuko11 - 12-07-14, 13:05
Temat postu: Złamana przelotka
Okazało się że wędka którą miałem w piwnicy uległa uszkodzeniu , a była nie używana od 2013. Złamała się przelotka ( pierwsza od kołowrotka ) . Wędka jest teleskopowa 6 segmentów .
Pytanie : czy lepiej to oczyścić i skleić czy może da się przylutować ? Nie za bardzo wiem jak do tego się zabrać , a nie chcę zdejmować wszystkich pozostałych , by wymienić ostatnią .

Unises - 14-07-14, 13:32

bambuko11 napisał/a:
Nie za bardzo wiem jak do tego się zabrać , a nie chcę zdejmować wszystkich pozostałych , by wymienić ostatnią

Podgrzewasz delikatnie pierścień obejmy zapalniczką i klej puści, wtedy dłonią w rękawicy by się nie poparzyć zdejmujesz do przodu na segment o mniejszej średnicy,

i teraz masz dwa wyjścia

1) rozcinasz obejmę wywalasz za siebie a w miejsce oryginalnej przelotki z obejmą dajesz przelotka dwustopkową i mocujesz na kleju z omotką.

2) lutujesz* ramkę do obejmy i jak jest wszystko ok wsuwasz z powrotem po oczyszczeniu na kleju dwuskładnikowym.

*jeśli będziesz próbował lutować ramkę do pierścienia bez zsunięcia jej z elementu to prawdopodobnie możesz przegrzać nadtopić i uszkodzić skład kija.

...lub olewasz powyższe rady, bierzesz jakąś poxyline /ośmiorniczkę i kleisz to tak jak jest, może się uda. :cool:

Uata - 24-07-14, 14:11

Witam!

Ostatnio na rybach połamałem mojego Kongera World Champion Zander 255cm 7-28g. A właściwie to złamałem górny blank gdzieś w połowie. Niestety ale połowa leży gdzieś na dnie jeziora :???: Czy jest jakaś możliwość zdobycia tylko górnego blanka? Telefon do Kongera coś da? Bo jeżeli mam liczyć na okazję (Allegro itp) to się raczej przeliczę... :cry:

szczypior - 24-07-14, 14:57

Telefon do Kongera w 100% załatwi Twoje potrzeby. Mały problem jest taki ,że nie chcą rozmawiać z prywatnymi osobami ,a jedynie z kimś kto jak to było w moim przypadku prowadzi sklep wędkarski.
Szczytówka będzie kosztować troszkę więcej jak połowa wędki. I jak powiedział mi znajomy " kupujesz szczytówkę za więcej jak połowę wędki i nawet gwarancji nie masz". Decyzję sam podejmiesz.

Robal - 19-10-14, 15:29

Jakieś pomysły jak to naprawić? Matchówka 3 składowa, złamanie między 1 a 2 składem. W grę wchodzi tylko samodzielna naprawa.